• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

5. júla 2017 
@peta268 Pre bábo kozmetiku netreba, to všetko dávajú, a ako píše luckarisko, ešte tam mám zbalenú tú mastičku na bradavky a vložky do podprsenky, a možno aj niečo iné len ma to teraz nenapadá :grinning:
30. jan 2013 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luckarisko74 aha, babatka sa kupu niekde zvlast? nie na izbach mamiciek?
30. jan 2013 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peta268 ano zvlast niekde a oni ich kupu, maximalne pozbieraju par mamiciek vacsinou prvorodiciek na jednu izbu a na jednom babu ukazu ako kupat :slight_smile: ale ty sama si nekupes a ani nic take ako lieh a gazu nepotrebujes
30. jan 2013 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luckarisko74 oki, dakujem :slight_smile:
31. jan 2013 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@peta268 Veru Peta, ako baby pišu, pre babatko ti stacia plienky, vlhcene obrusky, ciapocka, rukavičky, decka a ja som mala ešte cumlik =P Veci a vajicko nech ti donesie manzel abo niekto, kto pre teba pride! Kupu ich sestričky a prvorodickam ukazu jedno kupanie vo vedierku..teda aspon mne a babam tak ukazowali..A inak drzim palce, nech uz mate poladiky pri sebe =)
31. jan 2013 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luculinula ok, dakujem, tak ani oblecenie pre babo netreba? oni davaju erarne? nemozes mat vo svojom?
31. jan 2013 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peta268
Ako myslim, ze si mozes doniest svoje, ale je to podľa mna zbytocne, oni ich aj obliekaju do klasickych košielok a periniek, aby to mali rychlo.ja som si Samka obliekla do svojho, az ked sme isli konecne domov!!!
31. jan 2013 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luculinula dakujem, tak ked vybalim oblecko a kozmetiku pre babo, hned bude o 2 kila lahsia taska :slight_smile: ...mne nevadi, ze bude babo oblecene v nemocnicnom...ale niekde musis mat vsetko svoje, tak preto sa pytam
31. jan 2013 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peta268
Na vidis, pekne to kludne vybal a hotovo!! Neboj, o babo sa dobre postaraju a este aj tu rybaciu mast na ritku ti daju, aj tie gazicky na pupcek..
31. jan 2013 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peta268 Ahoj je to riadne na prd, že ti ani neukážu ako si okúpať dieťa. Ja som bola prvorodička a vôbec som nevedela ako si mám okúpať dieťa. V nemocnici mi ponúkli kúpel v nejakom špeciálnom vedre. :unamused:
31. jan 2013 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejkkka ahoj, no tak to je....vsak za 2 roky som to aj zabudla asi :slight_smile:
31. jan 2013 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale ináč musím pochváliť nitriansku nemocnicu teda aspoň oddelenie šestonedelia, bola som veľmi spokojná. :slight_smile:
1. feb 2013 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@vejkkka verim, ze aj ja budem :slight_smile:
2. feb 2013 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejkkka ja som nebola vobec spokojna, vacsinou neochota, uponahlanost, maju vela roboty a nemaju chut venovat sa
4. feb 2013 o 09:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@djgatta ahoj, prosim ta a babatko mozes mat cely cas pri sebe?
4. feb 2013 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@djgatta ano? ja zas naopak práveže sestričky boli ochotné a vždy si našli čas mi niečo vysvetliť keď som ich poprosila. Najmä taká staršia čiernovlasá mi prirástla k srdcu :wink: Ináč čo hovoríš na tú blonďatú, hodnú detskú doktorku? :unamused:
4. feb 2013 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@djgatta
@vejkkka ahojte baby, prosim vas, mozte mi tak "podrobnejsie" opisat ako to cele v NR prebieha...prijem, porod, po porode a tak..mozte aj IP...dakujem
4. feb 2013 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peta268
Prijem: prezlecies sa, ides na monitor, zatial s tebou sestricka spise papiere, potom ta pozrie dr., dostanes klistir, ides na wc a do sprchy. Odvedu ta hore, kde sa rodi
Por.sala: podla toho ako budes otvorena, ides bud nanvzdycharen, kde ta budu sledovat na monitore, mozes chodit na wc a do sprchy tlmit bolesti. Ked budes dost otvorena, tak ides do boxu, zase ta napoja na monitor a tam sa caka kym sa uplne otvoris a zacnes rodit....ked uz budes tlacit, pride doktor a dalej vedie porod on..dovtedy ho vedu asistentky...po porode ti donesu na chvilku babo, potom ta zasiju, spisu spravu a budes tam cca 2 hodky...potom ta premiestnia na sestonedelie
4. feb 2013 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivet55 to mas super, ze ti dr. zistil chlapca 3 tt pred porodom...my sme to zistili az po porode...som mala mat dievca a hups, chlapec..ale ja som nastastie vsetky drahe polozky mala neutralnej farby :slight_smile:
4. feb 2013 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@poisonblu Tak to je ešte väčšie prekvapenie :slight_smile: mne muž stihol povymienať niektoré veci za chlapčenské a tie dievčenské darujem niekomu komu sa zídu :slight_smile: koncom mesiaca mi príde veliký balík z írska chlapčenských vecí, tak na ten sa teším :grinning: dovtedy toho budeme mať hádam dosť
4. feb 2013 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@poisonblu dakujem, moze byt muz cely cas so mnou? od prijmu az po odchod na sestonedelie? ...a babatko mi kedy donesu na izbu?
4. feb 2013 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peta268 na vzdycharni nemoze byt s tebou, lebo tam zvykne lezat viac zien.bude s tebou az na boxe, moze aj fotit, bude ti vlhcit pery, mne drzal aj hlavu pri tlaceni...potom s tebou zostane az kym ta neodvezu, na sestonedelie nemoze...mne maleho doniesli na obed, cize asi po 6 hodinach od prevozu na izbu...najskor ta vezmu do sprchy a potom ti donesu babo na krmenie a nechaju ti ho
4. feb 2013 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivet55 ja si tie dievcenske veci nechavam, ak by druhe bolo dievca....
4. feb 2013 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@poisonblu Ja som tiež chcela odložť a možno aj te krajšie kúsky odložím ale druhé bude tak za 3-4 roky najskôr, tak nech mi to zas tak dlhho v skrini nestojí
4. feb 2013 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivet55 no ja mam tych veci len za igelitku, vacsinu som mala od svagrinej po neterke pozicane....my by sme chceli druhe do 2 rokov
4. feb 2013 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@poisonblu Ja mám teraz zas chlapčenských tak vela od švagrinej, po synovcoch a toho je spústa. tiež sme chceli druhé skôr, ale kedže mám teraz komplikácie, tak na ďalšie otehotnenie budem musieť počkať aspoň dva roky a ak to ešte bude trvať tak dlho ako stýmto prvým tak sa ešte načakáme :grinning:
4. feb 2013 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@poisonblu dakujem, no to velmi neskoro ho prinesu, ved uvidim ako to bude vsetko prebiehat a ja si ho vypytam skor, ked vsetko bude s babatkom aj so mnou ok...dakujem este raz
4. feb 2013 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivet55 ahoj, ty uz stredu ides na prijem teda? ja som bola este dnes na rizikovke, zase hroza, niekolkohodinove cakanie :unamused: ja mam ist stvrtok na prijem, na kolku ti kazali prist?mne najskor na 10 a dnes ze staci aj na 11, tak neviem, lebo v papieroch mam od zaciatku napisane o 10 ,
a este stale plati zakaz navstev kvoli chripke, a ze pri porody tiez nepustaju, tak dufam ze do piatku to zrusia, aj ked pochybujem
4. feb 2013 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peta268
Kludne si male mozes vypytat skor,teda ak budete v poriadku, sak uvidis ako sa budes citit.. ja som porodila 14.20, a o pol8 vecer mi ho doniesli asi na pol hodinku ..na noc mi ho zobrali a o 4 rano donieslo a odvtedy sme spolu navzdy =)
4. feb 2013 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
4. feb 2013 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok