Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

erikams
23. feb 2013

@janulienka 36 ,ja ma termin zaciatkom maja, nevies ako je to s nadstandardnou izbou, viem e su tam tri.

janulienka36
24. feb 2013

@erikams viem, že za kazdu je iný poplatok....podla toho ci si tam s manželom - ta je najdrahšia, potom jedna je zo socialnym zariadením a najlacnejsia je bez wc/sprchy.....no neviem ,kedy si ju treba zajednať,či až potom ked si tam, alebo sa to da aj dopredu.....no myslim, že dopredu nie, ved nevieš kedy ťa to chytí 😀
ja som to pozerala na stranke nemocnice, tam su aj ceny....bolo to okolo 30,-
si priamo z NR?

susan1111
24. feb 2013

@poisonblu a ked pride navsteva, tak dieta sa ukazuje len cez dvere??

poisonblu
24. feb 2013

@susan1111 ano, je tam okienko na dveraach...ale moze ist aj dnu na chodbu, sestrickam to vacsinou nevadilo...

beap
24. feb 2013

@poisonblu dakujem 🙂

mia12345
24. feb 2013

@moon1979 a ak sa môžem spýtať, rodila si na termín či prenášala?

mia12345
24. feb 2013

@janulienka36 to je super 🙂 Ja mám termín na 21.4., ale tuším sme o týždeň vopred. Takže cca od 15.4. by to aj mohlo byť 🙂 A s tým sonom si nerob starosti, my sme dopadli podobne ako ty. Tiež sme boli v 3Ott na ultrazvuku, a malinká mala 4O cm a 1800g. Vraj. Mne sa to zdalo veľa, ale lekár nič nehovoril, len že je všetko v poriadku. Mne to ale nedalo, tak som to študovala a pozerala na nete. Potom som sa o tom rozprávala s kamoškou, čo pracuje vo FN Nitra a ona sa mi len zasmiala. Vraj lekár na sone určuje cca hmotnosť podla obvodu hlavičky a veľkosti stehennej kosti. Povedala mi tak, že sono je len cca a je tam od skutočnosti cca 3OOg rozdiel. Teda žiadne obavy nemám mať. Mali aj také prípady, že lekár vystrašil mamičku a dieťa malo ledva 3OOOg :D Zostala som kludnejšia a dala som na jej slová, má s tým skúsenosti, takže som aj ja zvedavá, kolko bude mať naša malinká v 36tt. Už len nech to je tu.

dulkagabulka
25. feb 2013

Prof. Alfred Rockenschaub – pionier prirodzeného pôrodníctva v Rakúsku - veľmi prínosný a hodnotný rozhovor plný nových informácií...na jeho klinike bola miera cisarskych rezov len niečo cez 1%...

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/rozhovo...

moon1979
25. feb 2013

@mia12345 vyvolávačkou o týždeň skôr mala som problémy s vysokým tlakom a opuchy

susan1111
25. feb 2013

@poisonblu tak urcite by som sa potesila, keby si malu mohli aj z blizka pozriet a chytit.. uvidime na mieste 🙂

lenka22115
27. feb 2013

žienky chcela by som sa spýtať ako to prebieha v nemocnici ked je plánovaá sekcia????može byt partenr so mnou pred operáciou? a potom hnedpo zakroku aspon chvilu?? a po akej dobe v nitre po spinale sa možem pohnuť?? dakujem za odpovede

zebra41
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mia12345
27. feb 2013

@moon1979 fu, no mne začali tiež po víkende dosť opuchy, a keď som bola v pondelok na kontrole, tak ma lekár postrašil, že mám menej behať a viac ležať. Aby to náhodou nemuselo skončiť ako u teba :( Tak som prišla domov a ešte som si prešla veci, čo mám nachystané do pôrodnice. Mám preto na teba ešte otázočku, kozmetiku pre malinké brať do nemocky nemusím? Resp. keď chcem, aby malinkej nedávali na riťku rybilku, tak môžem si zobrať svoj sudocrem?

moon1979
27. feb 2013

@mia12345 ty si môžeš zobrať to, čo uznáš za vhodné 🙂 teda aj sudokrém (ja som iný nepoužívala)

peta268
28. feb 2013

babulky neviete ci je este v NR karantena?

slavkav
28. feb 2013

@peta268 vcera som volala s kamoskou, co lezi na gyn - tak vcera este bola.

peta268
28. feb 2013

@slavkav dakujem ... snad to coskoro zrusia

erikams
1. mar 2013

@janulienka36 15 km od Nitry

luckarisko74
4. mar 2013

@lenka22115 moze byt s tebou aj chvilu pred a potom aj po zakroku, 🙂 po spinale lezis 24 hod a potom vstanes, ak ta este nieco zaujima kludne sa pytaj 😉

lenka22115
9. mar 2013

luckarisko74 a prosím ťa tých 24 hod. sa nemožem vobc hýbať?a kedy vyberu cievku?je to moc hrozné alebo sa to dá prežiť?kto teba operoval?

moon1979
9. mar 2013

@lenka22115
ver tomu, že po sekcii budeš šťastná, že sa nemusíš hýbať 🙂 minimálne tých prvých 24 hodín je to najhoršie, potom už keď ťa postavia a začneš sa pomaličky hýbať tak sa to bude zlepšovať ... u mňa na ten tretí deň to začalo byť znesitelné ... samozrejme boleť to bude ešte dlhšie, prvé dni je najhoršie vstávanie, ale dá sa to prežiť a čím viac sa budeš hýbať, tým skôr sa zotavíš ...
cievkovanie je v pohode, nie je to nič hrozné a mne osobne to tam ani nezavadzalo ... za dva dni čo som to mala v sebe som vycikala 9 litrov, takže ak by som mala po operácii behať na wcko tak sa uchodím k smrti 🙂

katja78
9. mar 2013

@lenka22115 hýbať sa budeš môcť, len vstávať do sedu a na nohy nie. Keď budeš mať spinál, po operácii odozneje za pár hodín, treba pohybovať nohami, nech v nich prúdi krv, alebo sa Ti môže stať, že sestrička Ťa bude chcieť trochu poumývať odspodu, tak budeš musieť nadvihnúť zadok...Ako píše @moon1979 budeš hodne cikať, nielen preto, lebo treba piť (hlavne ak by si mala spomínaný spinál), ale budeš pravdepodobne dostávať aj infúzie.

lenka22115
9. mar 2013

žienky máte skúsenosť s prof. Mlynčekom?? mne má robiť pravdepodobne on cisársky. počula som rôzne názory tak by som chcla počuť dojmy vás ktoré máte čerstvé skúsenosti

lenka066
9. mar 2013

ahojte tehulky,,viete mi povedat,ake veci a vecicky si mam zobrat do porodnice v Nitre?dakujem vam 🙂

katja78
9. mar 2013

@lenka22115 - no s ním si moc nepokecáš 😅 ale je skvelý operatér 🙂

tynamartina
11. mar 2013

Prosím vás dievčatá, viem že teraz pre tú chrípku nepúšťajú ani manželov k pôrodu, ako je to potom po pôrode, kto mi odfotí malú?, bude tam niekto ochotný lebo sa môžem s takými fotečkami rozlúčiť? Ja by som strašne chcela také čerstvé foto hneď ako sa narodí len neviem či ma nevysmejú že čo od nich chcem aby mi dieťa fotili že oni majú inú robotu. ☹

moon1979
11. mar 2013

@tynamartina no moc by som sa na to nespoliehala ... musela by si natrafiť na veľmi empatickú ochotnú osôbku ...

sefka6661
11. mar 2013

Ahojte!Takže hovoríte,že existuje aj tu v NR nadštandardná izba s vlastným wc?Ja tam mám ísť kuknúť s pôrodnou asistentkou bud.týždeň v pondelok...a som zvedavá na tie priestory....aj keď som bola už pevne rozhodnutá rodiť v BŠ..ale teraz som im volala a nemali tam na telefóne zrovna milú sestričku,tak prvý dojem oničom...ale tak budem musieť aj tam ísť pozrieť...len sa mi tam nechce každý týždeň do poradne chodiť... 😒 ani muž si už nemôže toľko dovolenky brať...kedy máte termíny?Ja podľa toho prvého 9.4.v knižke čo uvádzajú...ale dnes mi povedal,že sa začínam otvárať (na špicu prsta a hrdlo skrátené 1cm-napísal) A ozaj,chodíte tu niektorá Gilanovi?Mňa dneska zaskočili,že on už prenecháva "žezlo" mladšiemu a že odchádza onedlho..tak aj dnes tam bol taký holohlavý-tuším Uharček sa volal... 😖

peta268
11. mar 2013

@tynamartina od dnes su povolene navstevy....dnes ma tu hospitalizovali, este rano mi povedali ze su zakazane a poobede uz zrusili zakaz 🙂

tynamartina
11. mar 2013

@peta268 super ani nevieš ako si ma potešila, ďakujem za info 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre