Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

janulienka36
15. mar 2013

@slavkav
@luckarisko74
baby môžem sa spýtať ohladom dr. Oberta? čítam že vám bol pri porode...ja mam papier od ortopeda,že mam mat cisarsky,Obert je moj gynekolog,no ma s tym nejaky problem, stale ma odhovara od sekcii,mam rodit koncom aprila a ze este sa uvidi v 36-37 tt,že ako sa budem citit a tak...inak som s nim velmi spokojna, len toto ma trosku vykolajilo....neviem ci"nieco caka", alebo co,ale uz neviem co si mam o tom myslieť.Viem ze na sekciu sa objednava dopredu na rizikovej amb. a ked sa on vyjadri až pred porodom tak neviem ci aj nejaky termin ešte dostanem ☹

slavkav
15. mar 2013

@janulienka36 obert je aj moj gyndos ... ale s tymto ti neporadim. u mna bola sekcia jasna, lebo bola uz tretia. takze u mna nebolo o com. a ked treba sekciu, tak podla mna vsunut sa da vzdy 😉 ja si myslim, ze by neriskovali ... drzim palce.
tiez ma prekvapuje, ze ked to ortoped odporuca ... ze nechce ... drzim palce.

kucharikova
15. mar 2013

@janus32 ako vypada ta Korecova?nema cierne dlhe vlasy?lebo taku doktorku som mala predposledny den na vizite.mna aj zasival Lajtman,on mal vtedy sluzbu šípošom ak si jeho meno pamatam,šípoš ma aj na 4deň prepušťal.

janus32
15. mar 2013

@kucharikova ani nie,taká asi 30-35rokov,okuliare,celkom milá🙂čierne vlasy má Máňová-taká mladučká🙂Šípoš je tiež pohoďˇák🙂mladé ucho🙂

janus32
15. mar 2013

@janulienka36 velký odborník,klobúk dolu 😵 ked on povie,že lepšie PP,tak mu ver,pre ženu je lepšie PP,aj ked máš nejaký problém trebárs s chrbticou.Dôveruj mu🙂

marhulka13
15. mar 2013

@janulienka36 ja som mala pred porodom prasknutu kostrc, no nechali ma rodit prirodzene, ze ved sa to dobre zhojilo. ale pri porode mi kostrc praskla znovu a bolo to ovela horsie ako predtym. podla toho, co ti je.

dominika298
15. mar 2013

ahojte prosim vas napisete mi ze co vsetko potrebujem do porodnici ja a co pre babetko! dakujem

slavkav
15. mar 2013

@janulienka36 a co ti obert hovori? ze preco nie sekcia?

janulienka36
15. mar 2013

@slavkav no tak akože vždy je lepší prirodz. pôrod - čo mi je samozrejme jasné - prvé dva som mala prirodzene,takže viem o čom hovorí- či si chcem nechať už pri treťom rozrezať brucho a tak...mne je jasné, že je lepšie rodiť normálne, no už teraz ledva chodím, mám problémy s lonovými kosťami po druhom porode a navyše malý je už teraz o 3tt väčší a tiež môj prvý pôrod bol čistá katastrofa kvoli tomu ,že bol prvý syn veliký......
Keď by som si zasa mala vytrpeť ako pri prvom......po 15hod čo som bola napichnutá na infúzky do oboch rúk,ani sa pohnúť samozrejme a celý čas v bolestiach...no hrozné....nebudem to tu rozpisovať ,aby sa nejaké prvorodičky nenaplašili 😢
povedal,že ked bude vidieť v tom 37tt že je to nutné,tak samozrejme že pojdem sekciou,ale celkovo mi pripadá ,že on je hádam jeden zo všetkých nitrianskych doktorov,čo tak velmi rieši prirodz. porody

dominika298
15. mar 2013

a na rizikovej ambulanci robia stale lebo doktor ma chce poslat v utorok

slavkav
15. mar 2013

@janulienka36 ja si myslim, ze sa obavat nemusis - ze ked bude treba sekcia - tak ju spravi ...a o termin sa tiez bat podla mna nemusis ..drzim palce

slavkav
15. mar 2013

@dominika298 1 den je detska gynekologia - ale uz som zabudla, ze ktory ... baby ti isto povedia, ktore tam este chodia, ale niekde skor som o tom pisala -

janulienka36
15. mar 2013

@dominika298 no ja som si našla nejaké zoznamy na internete, ono je to podobné v každej porodnici a keď niečo zachýba, tak ti určite niekto prinesie:
Čo potrebuje mamička
-župan
-2 osušky + 1 uterák na tvár
-2 nočné košele ( aspoň jednu vpredu hore na zapínanie, oceníte to pri dojčení)
-5 ks voľnejších bavlnených nohavičiek
-2 dojčenské podprsenky
-1 balenie tampónov do podprsenky
-2-3 balenia vložiek
-cca 5 ks jednorázových podložiek do postele (dostanete kúpiť v zdravotníckych potrebách)
- ponožky
-papuče
-gumené prezuvky do sprchy
-nejakú masť na bradavky
-toaletný papier
-papierové vreckovky
-kozmetické potreby: sprchový gél, šampón, mydlo, telové mlieko, krém na tvár, balzam na pery

Čo potrebuje dieťatko

ja som si zbalila len rukavičky - proti poškrabaniu
tenkú čapičku, tenšiu deku, masť na zadok cca 40 plienok, obrúsky na zadok, 2 obyč. plienky, dudlík a ponožky
Inak čo viem, tak nič iné pre bábo netreba,sestričky tam dávaju nemocničné veci aj perinku...

Dúfam že som pomohla 😀

susan1111
16. mar 2013

pre babatko treba len plienky a vlhčene utierky a potom vlastne oblecenie na cestu domov, co moze aj rodina potom priniest

muchotravka166
18. mar 2013

ahojte baby takze je lepsie podla vas rodit v nitre ako v novych zamkoch? a chcela by som sa spytat, ze ako to tam vyzera s neonatologiou

petkovamama
19. mar 2013

@muchotravka166 ahoj.konkretne som v nitre nerodila,ale bola som tam prevezena,lebo mi tam vzali synka po porode.vraj bol prevezeny omylom,ale to je teraz nepodstatne.lezala som 3 dni na porodnici,ale premna to bol otrasny zazitok.neposlala by som tam ani najhorsieho nepriatela.mozno to bolo tym aky chaos sposobil prevoz zdraveho dietata do inkubatora na potologicke oddelenie,ale plakala som tam cely cas.to je ale iba moja skusenost.poznam ludi co si nitru nevedia vynachvalit. 😉

vejkkka
19. mar 2013

@muchotravka166 Ahoj ja som rodila v NR a bola som maximálne spokojná!!! Ja by som len vrele odporučila. Sestričky na šestonedelí sú fajn veľmi pomôžu. 😉

muchotravka166
19. mar 2013

@petkovamama ahaa no super ty kokso, ja len to ze kde mozu mat lepsie podmienky pre nedonosene deti.. a tak celkovo pristup. na zamky strasne nadavaju som odtial povodne ale nechcem tam rodit aspon mi odporucili ze ked uz lepsie je na tom nitra.

muchotravka166
19. mar 2013

@vejkkka oo tak super ale ty si asi z nr ze? tak vies ked uz mam cestovat tak naozaj ci sa to oplati

vejkkka
19. mar 2013

@muchotravka166 Ja si myslím,že sa ti to oplatí. No je to na tebe. Fakt ja som bola spokojná!!! tiež som sa bála prístupu sestričiek a doktorov ale samá chvála 🙂

muchotravka166
19. mar 2013

@vejkkka a nevies ake tam maju inkubatori a od kolkeho tyzdna porodu zachranuju deticky atd

muchotravka166
19. mar 2013

@vejkkka inak pocula som o tom obertovi ale pokial nepatrim k nemu nehrozi ze si ho vybavim, tak neviem aky su tam ostatny lekari tu v nz uprednostnuju porod sekciou a to ma stve

vejkkka
19. mar 2013

@muchotravka166 Neviem čo sa týka inkubátorov, nemám s tým skúsenosť. Mne bol pri pôrode Brešťanský, je to sympatický mladý, príjemný dr 🙂

petkovamama
19. mar 2013

@muchotravka166 co sa tyka patologickeho oddelenia pre predvcasniatka nebol problem,super sestricky,pani primarka ,aj pristup.ale na porodnici to uz bolo horsie.ja to ,ale pripisujem tomu zmatku co okolo nas narobili.ja som tam nerodila,bola som prevezena po sekcii na 2 den.hned ma sprdli,ze to ako skoro a uz to islo.ja som chcela byt pri malom tak som to pretrpela.dost ma,ale zarazila "cistota" socialneho zariadenia a strava pre kojace mamicky./vecera-kapustove fliacky/.

petkovamama
19. mar 2013

@muchotravka166 este k tym inkubatorom.v nitre rodia predvcasne od 30tt.patologicke fakt super.o deticky sa tam staraju ako o vlastne.

muchotravka166
19. mar 2013

@petkovamama no heej ale vies pri dvojickach niekedy aj skor porodia ako je 30tt tak neviem ci v tomto je lepsie nz alebo nr ach tazko s tymto zdravotnictvom fakt naozaj

muchotravka166
19. mar 2013

@petkovamama a zase v zamkoch ti lekari omg o nicom a matuska ze vraj dobry debo no neviem nepoznam v nitre nikoho to je to

petkovamama
19. mar 2013

@muchotravka166 ja tiez nie som z nitry.ale to je tazke,lebo vsade sa najdu aj spokojne aj nespokojne rodicky.rozhodnut sa musis sama.drzim palce.

bosacka
19. mar 2013

@muchotravka166 v NR robia velmi vela sekcii ☹ (podla mojho laickeho nazoru aj zbytocnych)... cakas dvojicky? podla mna sa s tebou nebudu ani bavit o inej moznosti ako o sekcii

mia12345
20. mar 2013

Ahojte baby, takže mám ešte jednu info do pôrodnice. Určite si berte prezúvky do sprchy - napr. žabky alebo také gumenné papuče. Vraj to odporúčajú . A ak by niektorá chcela aj takú malú dečku pre mimi 🙂 Vraj je lepšie to tam mať. . . Inak už sa nám to blíži. Nám zostávajú posledné 4 týždne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre