Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

tynamartina
21. mar 2013

Tak pripájam svoju čerstvú skúsenosť z NR pôrodnice. Teda bola som spokojná, sestričky milé, ústretové (sem tam sa našla nejaká výnimka ale teda ja som mala šťastie len na jednu neochotnú). Na novorodeneckom detto, velmi mi pomohli keď som mala problémy s mliečkom. Jediné čo mi vadilo bol dr pri pôrode ktorý netrval ani 5 minút s toho tam 4,5 min doktor nebol a keď prišiel malá mala už hlavu po uši vonku a on ma somár nastihol až neviem kde. Keby neprišiel tak ju porodím aj bez nástrihu. Ale to je jeden doktor o ktorom viem že nie je moc dobrý a zrovna jeho som nechcela pri pôrode ale takto to žial vyšlo.Pôrodné asistentky úplne super, teda tie čo som mala ja. Na oddelení bolo fajn aj detské lekárky boli velmi milé.

lenka22115
21. mar 2013

tynamartina a ktorý to bol doktor???

tynamartina
22. mar 2013

@lenka22115 Dr. Dlugoš 😠

andulka431
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tynamartina
22. mar 2013

@andulka431 No ja nevychádzam z jednej mojej skúsenosti ale z viacerých a keď som ležala na gynde keď išla jedna rodiť tak jej samé sestričky radili nech si zavolá radšej svojho doktora, on proste nemá dobrú povesť, A pochybujem že on stihol niečo zhodnotiť veď len prišiel a strihlo ani nevedel kolko som tam a malá mala pol hlavy vonku tak by vyšla aj tá druhá polka( nebola o nič širšia) nerodila som jej hlavu pol hodiny aby ma museli strihať,, bolo to za pár sekúnd.

andulka431
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tynamartina
22. mar 2013

@andulka431 nie nevolala ho neskoro ja som bola o 23:10 na príme a 23:20 sa malá narodila, halvu malej viedel môj muž už keď tam doktor ani nebol,on prosto prišiel bez slova a strihlo nebol v miestnosti ani 20 sekúnd.Toto sú proste zbytočné nástrihy, ja som porodila večie deti a nebola som takto nastrihnutá, dokonca malého som roidla bez kontrakcii a teda nástrih až po zadok mi nikto nespravil. Ešte som nepočula by pri prvom zatlačení niekoho hned strihali podla čoho akože zhodnotil ako pôrod postupuje?

andulka431
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tynamartina
22. mar 2013

@andulka431 No super ironické poznámky, vidím že nemá zmysel ničo ti vysvetľovať. No neviem čo som prvá na svete( doktor sa tak netváril) ale kontrakcie mi skončili ked som sa otvorila a malého som vytláčala bez nich, sestrička mi lahla na brucho a tak som rodila. Akože takéto múdre reči milujem, ja nie som s tých čo si nevážia lekárov práve naopak, ako viem si porovnať pôrody + ak muž vidí malej hlavičku po uši vonku tak ju tam asi má, je mi jedno čo si o tom myslíš a ďalší komentár si prosím odpusti.

andulka431
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moon1979
22. mar 2013

@andulka431
vidím, že sa tu trošku vadíte, nejdem zasahovať do Vašich rozhovorov, len na margo tých kontrakcií chcem povedať čo som videla v pôrodnici na vlastné oči a aj doktorka bola vykolajená z toho kedže mi o tom následne hovorila v ambulancii ... prišla treťo - rodička do pôrodnice za mojou doktorkou, že nemá síce žiadne bolesti, ani kontrakcie necíti nič, len má veľmi zvláštny pocit tak pre istotu radšej prišla, nech ju pozrú ... a neuveríš bez akýchkolvek bolestí a kontrakcií bola otvorená na 7 prstov a už ju aj brali hore pripraviť ... takže všetko je možné 🙂 nikdy nehovor nikdy a nie vždy je všetko v medicíne podľa učebnice 🙂
@tynamartina

andulka431
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moon1979
22. mar 2013

@andulka431
ja som za to, aby sa povedali aj dobré aj zlé skúsenosti ... forum je o slobodnom vyjadrení sa, ak má niekto negatívne skúsenosti určite nebude chváliť ...
ale netreba sa hádať, máme si tu navzájom radiť a vymieňať si skúsenosti a diskutovať, hádanie sa nikam nevedie ... toľko k tomu
pekný deň 🙂

bosacka
22. mar 2013

@andulka431 určite porodiť zdravé bábätko je to najdôležitejšie, ale... začala som sa viac zaujímať a veru na Slovensku sa vela veci v pôrodníctve robí tak, ako sa nemá. napr.WHO odporúča do 10% nastrihov- tu je najlepší Trebišov s necelymi 30, Nitra má cez 80. zdroj http://www.zenskekruhy.sk/napisali-sme/item/204...

majkak1005
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka22115
23. mar 2013

žienky a ked sa ide na cisársky kde robia predoperačne vyšetrenia viem že interne a treba ist za anesteziologom ale je to v tej istej budove alebo v novej oproti gynekologii??

andulka431
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mia12345
25. mar 2013

@tynamartina no tak tohoto sa obávam aj ja ! a ako sa hovorí, náhoda je blbec a presne toho schytáme :D Ale na neho som ešte ani raz dobré slovo nepočula. čo tam v januári rodila spolužiačkyna sestra, tak ho tiež mala pri pôrode, no hrôza, ešte jej aj drzo povedal pri šití bez anestézy, že čo sa tak mrví a jajká, veď to je len šitie. To nič nie je :( Kokso, by som ho tam asi kopla keby mi toto povie :D

zanetka1234
25. mar 2013

@mia12345 Tak oproti porodu je samotne sitie uz naozaj nic. Ale ved pri pohlade na svoje babatko zabudnes na vsetky bolesti. A ked sa bojis len toho, ze ho schytas tak si vybav niekoho druheho.

bosacka
25. mar 2013

@zanetka1234. asi je to individuálne. ja som to nezazila,ale niektore mamicky vravia,ze z celeho porodu bolo sitie najhorsie

mia12345
26. mar 2013

@zanetka1234 taktiež mi viac báb hovorilo, že šitie bolo bolestivé viac, ako kontrakcie. A viaceré sa stotožnili aj s tým, že aj keď mali v náručí malinké, tak ich to bolelo. Predsa je to do živého

hanik90
26. mar 2013

Tak pridám aj ja svoju skúsenosť, rodila som v decembri. Pôrod trval 19 hodin, na porodnej sale som bola 2,5 hodiny..takže som si to tam riadne užila. S doktorom som bola spokojna (Dr. Bresčansky), aj porodne asistentky boli velmi mile. Šitie som skoro necitila. To už bola pohodička, skor ulava. Jedine po porode mi dieťa "priložili" nech sa prisaje... to mi ho ani nedali do rúk, len ho "nastojaka" opreli o mna, netrvalo to ani 5 sekúnd. No otras. A zobrali ho preč. Ani som si ho nestihla pozrieť ako vyzera, keby ho muz nenafotil kym ho umyvali. A nepovedali mi ani krvnu skupinu malého.
Na oddeleni boli sestričky velmi mile, pomohli so vsetkym. Strava v porodnici sa sice dala jest, ale sestričky nam skoro všetko zakazali čo bolo na obed. Kludne davali kapustu, hrachovu polievku....a pod. čo sme pri kojeni nemohli.

lenka22115
27. mar 2013

žienky už nie je karantena v nemocnici?? možu normalne navštevy chodiť aj na izby??

lenkuliak
27. mar 2013

@mia12345 noooo sitie je podla mna ceresnicka na torte...pri prvom to bolo strasneeee a pri druhom o nieco lepsie, lebo som mala super doktorku, ktorej nevadilo, ked som aj skrikla 🙂 sama ma k tomu aj vyzyvala 🙂)) snazila sa, aby to bolo pre mna co najmenej bolestive, viackrat mi to pocas sitia umrtvovala, no natrhla som sa ku klitorisu a tam to umrtvit nemohla, takze tento 1 steh som si fakt vychutnala 🙂 Ale som tu....takze vsetko sa da vydrzat 😀

regina24
27. mar 2013

Ja chodim doktorovi Lajtmano velmi ho odporucam je spolahlivy,vysvetli veci ,porozprava sa svami , visetrenie robi bezbolestne . je vynikajuci lekar . lepsie ho som ani nemohla najst v Nitre . je naozaj vlemi dobry .. aj sestricka je lucka vlemi mila . ..... a odporucam vseobecne v Nitre rodit vsetky lekari su doby . odporucam len Nitre rodit . krasne vybavnie , spolahlive sestricky aj lekari su vsetci Lucky . drzim palce vsetkym . 🙂

micicka
27. mar 2013

@janulienka36 ja chodím tiež k Obertovi a prvý pôrod mi odporučil sekciu. povedal mi, že on nie je veľmi za sekcie, ale vzhľadom na moju anamnézu, by mi odporučil sekciu. myslím, že on nie je z tých, čo by zbytočne riskovali. porozprávaj sa s ním ešte raz o tom.
čo sa termínu týka, mne ju naplánovali v priebehu 20min, takže to sa nemusíš báť, veď x krát sa stane, že mamička začne rodiť prirodzene a zrazu sa prejde k sekcii, aj tak musia mať čas 😉

mia12345
29. mar 2013

@regina24 Ja som nerozmýšlala nad tým, že by som si platila resp. vybavovala doktora na pôrod. Ani som velmi za to platenie neni, pretože ak je ten lekár ludský a má rád svoju prácu, urobí ju najlepšie ako vie . Len sa priznám, že z jedného doktora tam v NR mám naozaj rešpekt. Takže tiež uvažujem, že by som sa s Lajtmanom alebo Brešťanským dohodla, že v prípade, ak by som rodila a bol by tam ten nemenovaný doktor, tak si volám iného a je mi jedno čo ma to bude stáť. Inak mi to je jedno kto ma bude rodiť. Ale priznám sa, dávať za to peniaze, za ktoré by som potom mohla malinkej niečo kúpiť - to velmi nechcem. Aj tak je to ich práca 🙂 Ale človek nikdy nevie. Lajtman je vraj super doktor, v tom s tebou súhlasím. Len dobré som na neho počula

regina24
29. mar 2013

mia12345 Ahoj , ja som velmi spokoja s dr lajtmanom . je vynikajuci lekar , vysvetli vam vsetko. ked mu date nejaku otazku odpovie na vsetky otazky . pomaha priporode moc pozbuduje rosprava sa svami pri porode . je naozaj vynikajuci lekar , musim vam to odporucit . a ty si kam chodila gynekologovi ktoremu ? jako sa vola ? ..a malinky je jaky velky kolko vazi teraz ? ...
. zatial vsetko dobre ti prajem a malemu tak tiez aby bol zdravi 🙂

mia12345
29. mar 2013

@regina24 Ahoojky, ja mám gynekologa MUDr. Juhasa, ktory je uplne super lekar a ak by sa dalo, určite ho chcem na pôrod. Žial už nie je pôrodník, ale nevadí. Ja som sa s ním o tom rozprávala, a hovoril, že všetci pôrodníci sú v pohode, Mne vo FN robí ale kamoška a od nej mám viac info. Takže ak sa to dá, asi sa tak s Lajtmanom dohodnem alebo s Brešťanským. Uvidíme ako to dopadne. Ešte máme 2 týždne. My čakáme dievčatko, teda aspom nám to tak hovorili :D takže dúfam, že na sále nebude prekvapko :D Na poslednom sone hovorili, že tak 2900 g alebo 3000g. Ideme v stredu po sviatkoch, tak sa teším čo povie doktor. . . A ďakujem, snáď to všetko dobre dopadne 🙂

regina24
30. mar 2013

mia12345 Ahoj prajem aby si dobre porodila stvojim lekarom ktori ti bude pomahat a bude pri porode dobry. . prajem malinkej vela zdravie ,a aby ste mali znej radost. . uzi si materstvo . plnej lasky,radosti . potom mi napis co ti povedla pan doktor po sviatkach . a budem drzat palce aby vsetko dobre dopadlo drzte sa - 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre