Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

mia12345
3. apr 2013

@regina24 Ahoj, tak dnes sme boli na kontrole a aj na sone. Na sone blo všetko v poriadku, lekár hovoril, že malinká je pekne otočená a aj postupena dolu do panvy, takže zatial je všetko ako má. Prietoky sme mali dobre a aj ostatne. Na kontrole sme tiež dobre pochodili, tlak je OK a ostatne tiež. Len sme sa pytali ešte na par veci ohladne tej pondelkovej noci a lekár sa vyjadril, že je to normálne, že poslíčkovia môžu byť aj taký silný. Tak som zostala trošku ukludnená . A dokonca povedal, že malá si z nás asi urobila prvý apríl :D Takže rodiť zatial nejdeme, ale uvidíme, kedy si to malinká rozmyslí a príde 🙂 Inak ideme na ďalšie sono až 12, ak sa nič dovtedy nestane.

regina24
4. apr 2013

Tak som velmi rada ze je zdrava malinka. A jak ste sa dohodli lekarmi kto bude pri porode? ! KOLKO MA gramov malinka ? 🙂 Drzim palce velmi. Ked pojdete na daksiu kontrolu napiste mi tiez ok. Drztesa velmi kene . A hlavne malinka aby sa drzala aby ste boli zdravi.

janulienka36
5. apr 2013

@mia12345 ahoj, pozerám že máš termín okolo 20.4. - no ja som pôvodne majovka,termin mam 4.5.,ale malinký je väčší,včera sme boli na sone a ma 3300g,tiež sa nam pridružili nejake komplikacie, takže ideme sekciou.....neviem ešte termin, buduci tyžden sa ideme objednať do rizikovej amb., tak sa možno aj stretneme "na chodbe".

mia12345
5. apr 2013

@janulienka36 Ahoj, no tak to neviem či mam gratulovať alebo nie. Ale neboj sa , všetko bude v poriadku 🙂 Ja nechodím na rizikovku, chodím svojmu gynčovi a až možno pred pôrodom pôjdem tam. Hej, my máme termín 21, ale uvidíme, či to tak aj bude. Zatial je malinká zosunutá dolu, ale sme zatvorené na zámky :D takže sa uvidí, rada by som bola, keby nemusíme prenášať, ale človek nikdy nevie. Potom daj vedieť termín tej sekcie. Možno sa tam naozaj uvidíme 🙂 bolo by to celkom fajn. A aj si vyberáš doktora? Alebo bude sekciu robiť Mlynček? 🙂

mia12345
5. apr 2013

@regina24 ďakujeme 🙂 Lekár povedal, že 31OOg, ale mám pocit že to hovorí tak od oka. Nikdy neviem čo si mám o tom myslieť :D Hlavičku má ale 9,3 cm takže zatial všetko ako má byť. Rodiť budeme tu v NR, ale nevybavujeme si lekára. Uvidíme, kto tam bude. Ale pediatra pre malinkú máme už vopred dohodnutého. Nech má ona radšej starostlivosť zabezpečenú, budem aj tak kludnejšia. A je to známa, takže snáď to bude lepšie a poznáme ju. Priznám sa, bola by som rada, keby to príde do toho 15 :D nech už máme malú pri sebe. Aj tato sa na ňu veľmi teší 🙂 A Vám sa darí ako?

janulienka36
6. apr 2013

@mia12345 no ja chodim Obertovi,na poslednom sone povedal, že som sa už začala otvarať - zatial na 1,5cm - čo nie je nič katastrofálne,a malý ja tiež dolu,ešte nie v lonových kosťiach,ale že sa už opiera....on si myslí,že to bude čo nevidieť.....doktora nemame,nechame sa prekvapiť kto tam bude a na kedy nas vobec objednaju....nevedela som ,že aj Mlynček stale robí sekcie,ked je už prednosta,ale nevybavuje me nikoho.....neviem,či hned na rizikovke povedia,kto to bude robiť,ale predpokladam,že nie 😠
inak ja sa citim,že by som mohla isť aj kazdy den....už ledva chodím a mam aj tie falosne bolesti 😕 ,tak sa nechame prekvapiť,či to ozaj nepride 🙂

nelinka0401
6. apr 2013

baby,čo hovoríte na dr. Oberta??dnes išla sestra rodiť a má práve službu 🙂

mia12345
6. apr 2013

@janulienka36 Tak to je celkom fajn 🙂 Zatial to otváranie nie je až také hrozné, ale človek nikdy nevie. Hlavne nech je malinké v poriadku a zdravučké 🙂 Ja si musím zaklopať, my sa zatial cítime dobre, a chodíme, beháme a po dome sa motkáme 🙂 Niekdy ani nemám pocit, že o necelé 2 týždne máme rodiť. Mám pocit, že svokra sa bojí toho pôrodu viac ako ja a zbytočne ma tým len buzeruje :D Mne lekár povedal tiež, že zatial je všetko ako má byť, malinká je už dole, ale či priamo v pôrodných cestách, to nepovedal. Takže to sa spýtam 12, keď pôjdeme na kontrolu. Inak máme krčok v poriadku, dokonca po otváraní ani náznak, čo som mala jemný stres. . . už by to aj mohlo začať

regina24
6. apr 2013

mia12345 Ahoj tak som velmi rada ze si mi napisala , kedy mas termin porodu aby som mohla na vas mysliet. prajem vela sil k porodu , a hlavne aby bola malinka zdravucka , vydi sa to tak ze gramov ma dobre 3100g to ma dobre moja malinka mala 1800g . 😒 . tak vahu ma dobre tak prajem aby bola co naviac zrava aj malinka aj ty , ,,,, ak mate nieco noveho tak mi napiste budem rada ,, drzte sa ,,, zatial vsetko dobre 🙂

slavkav
6. apr 2013

@nelinka0401 podľa mna super.

mia12345
6. apr 2013

@regina24 Termin mame 21.4. takže je to onedlho tu, 🙂 Len sa musíme ešte modliť, aby to tato stihol. Chodí momentálne každý týždeň do štvrtku do Rakúska, tak by sme boli radi, keby to stíha. Ak by sa dalo chceme, aby bol pri nás v nemocnici, určite mi pomôže jeho morálna podpora. A inak sa uvidí, či pôjde aj priamo pri pôrod. Nechávam to na neho, ak sa bude na to cítiť tak pôjde. A tvoja malinká sa narodila v ktorom týždni? A kolko máte raz týždňov??

nelinka0401
6. apr 2013

@slavkav no už to má za sebou 🙂 odrodil ju dr.Obert.chválila si ho.aj s ňou požartoval.

regina24
7. apr 2013

mia12345 moja malinka sa narodila 36 tyzdni len bola hypotrofna, bola podvyzivena , doteraz neviem preco lebo tak pri tehotenstve som ja jedla . pri tehotenstve som pribrala 10 kg . a ty si kolko pribrala pri tehotenstve kolko kg . ma teraz uz 5 mesiacov a 1 tyzden ma . a vazi terat 3890g 62 cm ma nekce mi nejak priberat . 😒 nekce papat .

regina24
7. apr 2013

Baby neviete kde byva doktor lajtman? V jakom meste? Vopred dakujem 🙂

tanicka696
10. apr 2013

ahojte maminy,chcem sa spýtať Brešťansky je porodnik vo FN v nitre??ved on ma ambulanciu v HC a čo viem tak rodi v PN.a nahodou nepoznate doktorku Kurucovu??taka mlada,ked som bola na pohotovosti v Nitre na gynekologii mala ona službu,neviete či robi aj porodničku?

peta268
10. apr 2013

@tanicka696 ahoj, ano MUDr. Breststansky (mlady) je porodnik v NR...a nevolala sa ta dr. Korcova? Lebo taka tam je a robi aj porodnicku.

zuzana723
10. apr 2013

@tanicka696 tá doktorka sa volá Korcová. ja akurát ležím na gynekologii a včera mi robila sono. či je aj pri pôrodoch, to neviem. A ako povedala peta268, tak Brešťanský rodí v NR

tanicka696
10. apr 2013

@peta268
@zuzana723 nooo može byť Korcova sa vola 😀 zdala sa mi prijemna v celku,nemate s nou žiadne skusenosti?chcela by som vedieť ako rodi či patri medzi tých lepšich alebo naopak.

tanicka696
10. apr 2013

@zuzana723 prečo ležiš?maš nejake komlikacie?

erikala
11. apr 2013

@nelinka0401 Obert je super, je to moj gynekolog a robil mi aj sekciu..ten so mnou srandoval este aj ked som lezala na operacnom stole 🙂 Je to skvely odbornik a aj clovek.

nelinka0401
11. apr 2013

@erikala Ahoj,no aj sestra hovorila,že s ňou srandoval pri zašívaní 🙂 zvládla to super.už je aj s maličkou doma.dakujem za info 🙂

zuzana723
11. apr 2013

@tanicka696 ale, nič mi nie je... 🙂 vyplašený budúci ocinko ma zobral do nemocnice, ked som mu povedala, že ma bolí napravo v podbrušku a nechali si ma tu na pozorovanie či čo. asi chcel mať odo mňa pokoj. nemám ani nariadený kludový režim, ani nič. len mi dávajú v infúziách magnézium a to je všetko. inak je mi tu celkom fajn 🙂 aspoň si trochu oddýchnem, kedže v poslednom čase som toho mala dosť

tanicka696
11. apr 2013

@zuzana723 no to je super ked je ti tam tak dobre 😀 ja sa bojim nemocnice jak čert križa 😀 😀 mna si tam tiež chceli nechat nedavno na pozorovanie a ja som im zahlasila,že sa budem pozorovať doma 😀

zblazniva
12. apr 2013

Ahojte mamulky. Chcem sa spytat, ci je moznost ist si pozriet porodnicu tu v Nitre este pred porodom. Ak hej, treba sa asi niekam objednat, s niekym dohodnut. Ci? Dakujem a pekny, zatial slnecny dnik. 🙂

nika5214
12. apr 2013

@zblazniva aj ja sa chystam do NR pozeram že sme skoro rovnaky tyžden sa tam možno stretneme ja som tam bola aj prvy krat a bolo dobre tak som zvedava teraz ako bude nevieš nahodou da sa zazmluvnit dokt.

zblazniva
12. apr 2013

@nika5214 Ahoj. Vsetko je mozne. 🙂 Niekde som citala, ze sa to da a ze to stoji teraz neviem, ci 200€ alebo 300€. Ale viacere maminy vraveli, ze sa to neoplati, lebo ze doktor je tam az na konci, takze vacsiu cast porodu vedu porodne asistentky. Tak neviem. Pozriem, ci nenajdem niekde ten clanok.

zblazniva
12. apr 2013

@nika5214 Tak neviem to najst, ale na stranke nemocnice maju, ze sa to neda. Ale slm si ista, ze ked som tam bola na amnio, tak tam bol letacik, ze to mozne je. Otazkou je, ci bol letak starsi alebo novsi ako info na stranke. 🙂

mima88
12. apr 2013

@tanicka696 tak ona sa vola Korcova a ja ze Kravcova..som zle vtedy rozumela 😀 , tak ona mi bola pri pôrode a bola v pohode a velmi prijemna

nika5214
12. apr 2013

@zblazniva aha no to je pravda že dokt.prišiel ku mne na konci a aja to už bola hlava vonku nestihol dako tak som zvedava teraz ako to bude ale ved su tam dobry dokt.ja som bola spokojna uvidime teraz 🙂 dakujem za info

tanicka696
12. apr 2013

@mima88 ja som jej tiež zmenila prvy raz priezvisko chuda 😀 ju by som chcela mať pri porode,nevieš či sa da len dohodnuť alebo treba nejako zazmluvniť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre