Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zuzuk22
11. dec 2013

No ma na striedačku z dr Kováčom ale len dva dni v týždni v stredu a štvrtok pobede tam je 🙂 ale je veľmi milá 🙂

evinka1989
11. dec 2013

@luckarisko74 mi to je dost prekvapujuce ze ju nepodavaju,. Ale skusim tam zavolat sa mi az verit tomu nechce NA to kolko ma Nr obyvatelov ze nerobia epi. A este som sa chcela spytat nevies kde sa chodi v nemocnici po tpm 36 tyzdni na tyzdnove kontroly na tie pasy???

jajanr
11. dec 2013

@zuzuk22 chcem sa spytat dr.Manova robi este v Nitre na porodnici a popri tom ms vo Vrabloch svoju sukromnu ambulanciu ci ako??? Je to supeeer doktorka mladucka ale vyborna.mala som ju pri porode ;)

zuzuk22
11. dec 2013

@jajanr áno je hlavne v nr ale robí aj v ambulancii vo vrabloch dva dni v týždni . Ja k nej normálne tam chodím je to moja gynekologička 🙂

jajanr
11. dec 2013

@zuzuk22 ja som k nej tiez chcela chodit no z Nitry do Vrabel :(

luckarisko74
11. dec 2013

@evinka1989 no ale je to tak 🙂 ved zavolaj a uvidis 🙂
chodi sa do rizikovky od 36 tyzdna iba ked je nejaky problem, alebo ides na planovanu sekciu, inak ta az v den terminu posle tvoj doktor do rizikovky, aspon tak to bolo kym som bola ja tehotna
a je to v budove porodnice, vojdes hlavnymi dverami das sa dolava a hned tam to je sono a aj rizikova ambulancia, na tie pasy uz neposielaju, len ked sa im volaco nezda

malinovka333
12. dec 2013

@evinka1989 v nitre epi nepodavaju

kucharikova
13. dec 2013

@zuzuk22 ahoj ta dr mánová je namiesto olajosa?ako vypada dr?nie taka mala blondinka?alebo taka cierno vlasa?ja chodim uz velmi dlho donr na chrenovu juhasovi a spokojna som.len tak zo zvedavosti sa chcem opytat 🙂

havana_frost
13. dec 2013

@evinka1989 Nepoteším ťa ani ja, potvrdzujem čo píšu ostatné, v Nitre sa epi nedáva. Ja som od 36 tt chodila na kontroly na rizikovú ambulanciu a na pásoch som bola prvýkrát pri príjme do pôrodnice a druhýkrát pred pôrodom, inak to v Nitre nikto neriešil.

evinka1989
13. dec 2013

@havana_frost dakujem ti velmi moc za informaciu som dost prekvapena ze akurat v nr ju nepodavaju. A na tie pasy si nechodila kazdy tyzden akosa ma ?

havana_frost
14. dec 2013

@evinka1989 Ja som nechodila vôbec na pásy a zdalo sa mi, že z rizikovej ambulancie posielali len tie, čo prenášali. Iná ambulancia, taká kde ťa sledujú 4 týždne pred pôrodom, tam ani nie je. Ja som tam mala zazmluvneného lekára, preto som tam chodila. Ak tam ideš rodiť "len tak", tak v podstate až prídeš na príjem keď začneš rodiť, inak skôr ani nie, ani na pásy, ani na kontroly.
Epidurál sa volakedy robil, ale teraz sa kvôli nedostatku anesteziológov už pár rokov nerobí 😒

blondi2
14. dec 2013

Dievcata mohli by ste mi napisat do IP zoznam veci potrebnych do porodnice? Rodila som tu pred 3 rokmi, ale uz si to presne nepamatam. Dakujem 🙂

barcelona94901
15. dec 2013

@evinka1989 a TO si nezvažovala?tam maju tuším epi

@blondi2 :Nitra,aktuálny zoznam :

zdrav.karta,op,sobáš .list,tehu knižka
kefka,pasta,mydlo,krém,šampon,toaleťák,vložky
2uteráky,2materské podprdy,nočné košeľe,župan,nové papuče

pre novorodenca:
1košieľka,
1bavlnený kabátik,
1 ortopedické nohavičky,
1čiapočka,
1zavinovačka s flanel.vložkou

zima-ešte k tomu:
1 vlnená supravička
1deka alebo nánožník

a jednorázové plienky- jeden veľký balík ( pampers )
2ks vyvarené,vyžehlené plienky

kvietok333
15. dec 2013

Neda mi nevyjadrit sa tiez k Nitre. Berte to ako osobnu skusenost, co som mala ja. Kazdy mi vravel, ak rodit do NR, zaplatit si niekoho. Nevedela som si predstavit, u koho by som rodila a ako by som mu ponukla peniaze. Ved porod je normalna prirodzena vec, nic sa nemoze stat. Avsak nepocitala som s komplikaciami. Mala som smolu na neprijemnu starsiu porodnu asistentku, ktora mi nedovolila nic ine len lezat a potichucky dychat. Akonahle som sa ozvala, ze sa chcem prejst, byt v polohach, ktore mi vyhovuju a tlmia bolest (co sme sa ucili na predporodnom kurze), zacala som dychat ako sme sa ucili, okrikla ma, ze tu sa nekrici a mam laskavo lezat a nevymyslat. Manzela mi nepustila dnu, aj ked mal porod zaplateny. Az na finale, ale ja som ho potrebovala predtym. Pritom nikto iny nerodil, bola som sama na boxe. Smolu som mala aj na neskusenu, vtedy zacinajucu mladu doktorku Manovu, ktora pri porodnej asistentke s bohatymi skusenostami a pri komplikaciach ked maly nam odchadzal, uplne spanikarila, riskovala moj aj babov zivot, ze to zvladne sama. Nakoniec musela volat primara, aby jej pomohol. Cele to zachranil on, babo neplakalo, Apgar 1, cele fialove. Nastrihla ma mimo kontrakciu, takze kontrakcie boli nic v porovnani s nastrihom a nehovorim o siti, kedy sa vadila doktorka s asistentkou ako zasivat.
Mam ten najhorsi zazitok zivota, a preto do Nitry viac nepojdem. Ale berte to naozaj ako len moju zlu skusenost. Moju smolu. Viac kamosiek tam rodilo, nemalo nikoho zajednaneho a mali stastie na perfektny a mily tim ludi. Moje poucenie z tohto je, ze najblizsie sa na porod pripravim a vybavim si porodnicu aj lekara. NEchcem nieco podobne viac zazit.
Co sa tyka oddelenia sestonedelia a personalu, boli fantasticki. Samozrejme, vzdy sa najde jedna sestricka, ktora je k vam neprijemna, ale to je asi vsade. Inak sa starali a trpezlivo odpovedali na moje otazky. Nemocnica je prerobena, prijemne prostredie, ani raz sa mi nestalo, ze by som sa stretla s niekym v sprche, ci na zachode. Co sa tyka navstev, prekazalo mi stat na studenej chodbe v prievane. Ak mate nadstandard (za 35 eur je tam jedna izba), kde moze chodit aj manzel a byt tam s vami stale. Na zvysne dve nadstandardne izby chodit navstevy nemozu, ale ste sama.

kvietok333
15. dec 2013

@hrustik1 Ahoj, s tym doktorom Brestanskym samozrejme suhlasim, mala som tu cest, ked som teraz lezala v Nitre pre krvacanie v 7 tt a bol naozaj mily, az na to, ze nevies, kto ma kedy sluzbu, je to o stasti. Som rada, ze ti to vyslo v Nitre.

hrustik1
15. dec 2013

@kvietok333 joj, tato tvoja slusenost s porodm ma strasne mrzi ☹ Presne ako si pisala, je to o ludoch. Mali si obrovsku smolu v tom, ze sa spojila neprijemna sestricka s neskusenou lekarkou v jednej chvili a porod, ktory mal byt pre teba nezabudnutelnym zazitkom sa ozaj stal " nezabudnutelnym" kvoli komplikaciam ☹
Ale vidim, ze ta to neodradilo, lebo cakas druhe miminko 🙂 Drzim palce, aby to teraz dopadlo podla tvojich predstav a prichod tvojho druheho dietatka na svet bude pre teba niecim vynimocnym 🙂
Co sa tyka tych izieb, tak na vsetky nadstandartne izby moze ist navsteva kedykolvek ( nie len na tu jednu izbu). Ja som bola na 19-tke a boli za mnou rodicia, kamoska a manzel s dcerkou 🙂

kvietok333
15. dec 2013

@hrustik1 Dakujem pekne, dame si na to uz pozor, nechceme to nechat na nahodu, lebo sme sa poucili, ze je blbec. Aspon v nasom pripade. Rozmyslame nad B.Stiavnicou. Aj ked tam nikoho nepozname, zena tam chodi 4 tyzdne pred porodom, tak myslim, ze niekto nas ,,ludsky" zaujme. Ale dobre vediet, co sa tyka tych izieb, ze je to tak, ja ked som rodila, tykalo sa to len tej najdrahsej. Pre istotu 🙂

blondi2
15. dec 2013

@hrustik1
@kvietok333 Inac ano, aj ja ked som rodila (v januari to budu 3 roky), bola som na tej nadstandardke, co je hned oproti jedalni a tam navsteva za mnou nemohla. Navstevy mohli chodit iba na tu najdrahsiu nadstandardnu izbu, co je na konci chodby.

janulka257
15. dec 2013

Babulky, mňa to za chvíľu čaká, poraďte koho si vybrať ako pôrodníka... nechcem to nechať na náhodu... Ja by som radšej doktorku asi, len neviem koho absolútne..
Z doktorov ste odporúčali Lajtmana, ten odrodí aj ženu ktorá nie je jeho pacientka???

janulka257
15. dec 2013

z doktoriek je tam kto teraz? Je tam tá Máňová a kto ešte? Kamarátka mi vravela, že tam je strašne veľa mladých doktorov

blondi2
15. dec 2013

@barcelona94901 Dakujem za zoznam 🙂

Chcem sa este opytat, to oblecenie pre babo treba iba na cestu domov alebo mu nieco z toho budem obliekat aj pocas pobytu? Lebo ked som bola pred 3 rokmi, tak vsetko oblecko pre babatka bolo erarne.
A takisto zavinovacky davali oni tie ich, teraz po novom si musim priniest svoju?
A tie ortopedicke nohavicky potrebujem uz do nemocnice? teraz sa to vyzaduje? pri malom som ich vobec nepouzivala.

Este mi napadlo v zozname som nevidela nepremokave podlozky. tie uz netreba priniest?

evinka1989
16. dec 2013

@barcelona94901 no ved prave ze sa nad tym zamyslam ,len sa furt obavam ci zvladnes presun rychly z Nr do To 🙂

ifkael
16. dec 2013

Kvoli epiduralu by som do Topolcian nesla...ak by sa cokolvek stalo- nebodaj. Babatko prevazaju do NR..a to ja riskovat nebudem

Dieta sa ma narodit v nemocnici, kde sa o neho postaraju..nie kde ma mamicka pohodlie navyse :///

barcelona94901
16. dec 2013

@blondi2 ja mám tento zoznam
,niekto ortopedické nemá,ja ich tam mám,
pri malom tiež netrebalo,balili iba do plienky a ani zavinovačku s flanel.vložkou,až pri odchode vyžadovali .. 🙂

miska01nr
16. dec 2013

@blondi2 Ahoj. Pre babo v porodnici som ja so svojich veci využila :rukavicky,ponožky,čiapocku tenkú a tensiu deku a dudlik 🙂 Podlozky pod seba si zober , tie treba, ja som minula 4 ks a ortopedicke nohavicky netreba.Ostatne ti pre babo daju a aj ti ho budú kazdy den kúpať, tebe len ukážu ako sa kúpe v tom vedierku, ale kúpať budú sestričky. Ja som dva krat rodila v Nr a musim chváliť aj sestricky a aj doktorov .Dúfam,ze som ti trochu pomohla.

barcelona94901
16. dec 2013

@evinka1989 kopec známych si išlo odrodiť do TO,prvé,druhé,niektoré aj tretie dieťa ,ani nie pre epi,ale vraj ľudský prístup na nezaplatenie,
onedlho sa tam chystá dalšia známa,čo prvé odrodila v nr-mala veľmi zlu skusenosť ,tak som zvedavá,čo povie na TO ,ale ona chce epi
ja risknem nr,z dovodu,že si neviem predstaviť,ako moj s malým za mnou denne cez zimu cestuju..neviem aký bude január a nerada by som ich vystavovala riziku..
a dosť počuť pozitívne veci na Partizánske 🙂

evinka1989
16. dec 2013

@barcelona94901 ja som povodne z to , gynekologa mam zatial tiez v to.videla som porodnicu, takze aspon viem kam kde mam prist a a dobrre ze ss tam chodi na tie tyzdnove konttoly oproti nr .hovoril mi gundzos o partiartizanskom o tom rajskom plyne ale to uz je moc daleko az tsm dojst 🙂 a tiez si chcem dat epi, mozno ked nestihnem dojst do to mozno sa stretnene v nr v porodnuci kedze mas len par dni po mne a ak nie tak potom napis ako si dopadla 😉

tinna13
17. dec 2013

Ahojte baby.
Neviete ci dr. Lajtman stale pracuje v Nitrianskej porodnici. Mala som ho pri prvom porode a bola som velmi spokojna tak by som rada aj teraz. Dakujem za info 🙂

patricia86
17. dec 2013

Ahoj tinna13, áno doktor Lajtman pracuje v NR pôrodnici, príjimal ma minulý týždeň na oddelenie 🙂

sasajka
18. dec 2013

Kočky, prosím vás, partner v nitrianskej nemocnici môže byť so ženou počas celého pôrodu, alebo ako som sa dočítala na inej stránke, len od chvíle, keď je už presunutá na pôrodnú sálu?? Pre nás je to rozhodujúce.. Ďakujem za všetky odpovede 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre