Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

malinovka333
9. mar 2015

@mischellin26 pekne si to napísala. Ja len dodam ze cipky daju sj sestricky ak si vypýtate alebo aj hocijakú inu tabletku napr od bolesti.trebars aj o pol noci.
@dupinka no vacsinou su obsadene.musis hnet na prijme povedať ze mas zaujem a oni potom daju vediet sestrickam.ale spoliehat by som sa nespoliehala.ja som tiez najskor chcela.ale ked som sa pytala boli obsadene.potom bola volna ale uz som nemala zaujem.4 dni vydrzis mala som super spolubyvajucu a nechcelo sa mi uz stahovat.aj ked som bola oproti nich.popestovat mozu trochu ked pridu na návštevu. Zamnou chodili na chodbu vacsinou doobeda to beboli ani navstevne hodiny.nikto iny tam nebol na návšteve a priatel bol ba chodbe v nutri s nami a sestricky to videli a nikto nic nepovedal. Oni su haklive ked pride mensina a natrepe sa ich 20dnu na chodbu a potom sestricky vyzenu vsetkych.zamnou boli od rana do obeda bud som bola na chodbe vonku ked maly spal tiez neboli navstevne hodiny.

pslahorova
9. mar 2015

Mna by zaujimalo ku komu ist rodit?

dupinka
10. mar 2015

@pslahorova dôležité dú pôrodné asistentky, nie lekár. A tie sú v pohode 😉

pslahorova
10. mar 2015

@dupinka Ja uz mam jeden porod za sebou , nie v NR a s lekarom, tak preto sa pytam na Nitru a na niekoho tam, ku komu ist a komu sa radsej vyhnut. A ked tu uz zeny spominaju zazmluvneniev 200€ je nic, Tam kde som rodila ide bezne 500€ a to bola obycajna posrana Galanta ked uz to musim tak povedat, podmienky a pristup otras.

kamila68
10. mar 2015

🙂 aj v lietadle sú dôležité letušky čo tam po pilotovi.

kkl82
11. mar 2015

@kamila68 ak chces ist cestou prirovnani, tak potom radsej takto. pri porode nie je pilotom lekar ale ty, matka. lekar je iba ako navigator 😀, sestricky kludne ako tie letusky 😉

butterfly333
12. mar 2015

Babenky čo chodite ku gyn breštanskemu plati sa u neho za preventivnu prehliedku??

bazarocka
19. apr 2015

@malinovka333 takže bábätko si mohla mať na izbe keď prišla návšteva ? lebo teraz čítam na ich stránke že cez návštevy sú deti na novorodeneckom a ja by som chcela aby si ho mohli popestovať trochu a pozrieť

marhulka13
19. apr 2015

@bazarocka zalezi od sestry, kt. tam je. vseobecne je zqkazane vynasat deti von, max. mozes ukazat cez sklo a hotovo. no ked je tam sestra, ktorej je to jedno, mas stastie. ale tak na 80% to nepovolia

dupinka
22. apr 2015

@marhulka13 a nedá sa ani popestovať si dieťatko príbuznými v tej chodbičke medzi šestonedelím a novorodeneckým?? 😕

marhulka13
22. apr 2015

@dupinka ked som tam ja bola, tak mi to zakazali, este aj vynadali, ze babatko tam nema co robit kvoli prievanu

dupinka
22. apr 2015

@marhulka13 no pekne 😒

marhulka13
22. apr 2015

@dupinka je to tam uplne zle premyslene, lebo rodila som aj v galante a tam napr. manzela pustili za mnou aj na izbu, nie celu rodinu, no bolo to super, mohol babatko prebalit, pomojkat, mali sme sukromie, no parada. skoda tohto v nr, lebo aj tam je dobre az na stravu 🙂

sovickovo
25. máj 2015

mozem poprosit nazory na dr.urbana a dr.matejku?dakujem 🙂

dupinka
28. máj 2015

je na VIP aj voľná wifi? a ceny? díík

@sovickovo ja som pred 6 rokmi mala s Matejkom len dobrú skúsenosť. Tak na príjme ako aj keď mal službu, došiel pozrieť, pokecal,...

mariynka
2. jún 2015

@dupinka wifi je free, heslo nemocnica 😉

dupinka
3. jún 2015

@mariynka ďakujem, už som zistila. Aktuálne na nej fičím 😀

mariynka
3. jún 2015

@dupinka gratulujem k drobatku 🙂 je na izbach teplo???

dupinka
3. jún 2015

@mariynka ďakujem! Je, dosť.

ivankaalenka
10. jún 2015

dievcence, nieco sa tu pisalo o prof. Mlyncekovi, len to bolo davnejsie. Zaujimalo by ma, aky je teraz, ci je v pohode a tak. Lebo potrebujem dobreho lekara (onkogynekologa) a znama mi ho odporucala. Dakujem za kazdy nazor. 😉

ifkael
10. jún 2015

@ivankaalenka o mlyncekovi neviem, ale dobry onkogynekolog je ravinger 🙂

mariynka
13. jún 2015
zuzuliatko81
27. júl 2015

Mozete mi prosim napisat ci sa do rizikovej poradne objednava a ktory doktor robi vysetrenie? Dakujem

meggimae
27. júl 2015

@zuzuliatko81 neobjednava sa. Proste prides, najprv pojdes na sono a potom do ambulancie rizikovky. Vzdy je tam iny lekar, ani raz ma nemal ten isty 🙂 a zober su aj moc radsej

zuzuliatko81
27. júl 2015

@meggimae dakujem za odpoved ale nepotesila si ma 🙂 volá sa to rizikova poradna a mas tam pol dna cakat kym sa dostanes na rad. Pekne. A netesi ma ani to, ze mozem pri vysetreni natrafit napr. Trellovu ☹

meggimae
27. júl 2015

@zuzuliatko81 Trellova? To mi ani nič nehovori... No hej, uz sa mi tam podarilo cakat aj 3 hodiny, ale ked je vela zien, tak aj dvaja lekari robia rizikovku, vtedy to ide rychlo 🙂

zuzuliatko81
27. júl 2015

@meggimae bud rada, ze ti jej meno nic nehovori 🙂 nebola dvakrat prijemna ked ma vysetrovala na prijme. 3 hodiny cakat je dost. Ja od 26. tyzdna lezim, takze dlhsie sediet mi robi problem. Pozeram, ze uz si v 40.-tom tyzdni. Kedy mas termin?

meggimae
27. júl 2015

@zuzuliatko81 termin mam zajtra 😀 ale babo je male, na porod to nevyzera, tak do rizikovky Idem buduci pondelok... Ak naaahodou neporodim. Trellova je mladsia Ci starsia?

zuzuliatko81
27. júl 2015

@meggimae Trellova je taka mlada bez atestacie.
Kolko ma malinke?

mamoona
4. sep 2015

Ahojte, ja som v NR rodila ani nie pred mesiacom, 9.8.2015 sa nám narodila naša láska. Večer 8.8. som prišla okolo 22 na príjem, tam som čakala cca 20 min, lebo vo vnutri bola iná mamička, ktorá išla už tiež rodiť, kým sme tam s manželom čakali prišli ďalšie 2, čo už išli rodiť. Ja som nevedela, či už idem alebo nejdem rodiť, pretože som nevedela rozlíšiť, či sú to poslíčkovia, alebo už oficiálne kontrakcie, pravidelné neboli podotýkam a nespravidelnili sa ani do samotného pôrodu-tlačenia. No takže potom mi spravili klystír- vobec som to ani necítila - treba počkať aspoň 5 min, kym budete utekat na wc, mne sa chcelo uz po 1 minúte, ale vydržala som tých 5 a asi po 3 minútach mi tie krče prešli....no potom ma ubytovali, mala som na izbe aj wc, aj sprchu (kedže boli už ostatné plné) a mala som sa každú hodku osprchovať horúcou...vnoci bolo našťastie len nejakých 30 stupňov, takže horúca sprcha prišla vhod :D....ale vždy mi tie kontrakcie po sprche ustúpili na dlhšie, ale potom prišli vždy silnejšie. K izbám, každá bola úplne rovnaká a úplne normálna, akurát, že len táto moja mala tú sprchu a wc, ostatné nemali....vnoci mal službu Dr. Brešťanský ml., a veľmi milé sestričky, mladé...a Dr. Brešťanského som vôbec nepoznala, myslela som, že to je nejaký brat-sestrička, a ked ma prvý krát prišiel pozrieť, slušne som ho pozdravila, a on nič, iba pozrel na obrazovku a povedal dobre a odišiel...potom ma asi každé 3 hodky kontrolovali na koze, všetko bolo v pohode, iba kontrakcie silneli, ak sa vám bude dať, určite medzi nimi spite, to mi kazala aj sestricka a velmi mi to pomahalo, po sprche som sa vzdy hupala na fit lopte aj to velmi velmi pomaha, asi aj na otvorenie, lebo rano (smenu mala uz dr. chládeková - milá, zlatá, úplne super a také starsie sestricky - milé, zlaté úplne super), ked ma dr vysetrila povedala, že som uz na 7-8 cm otvorená, praskli mi vodu - vôbec nebolelo, skor by som povedala, že ako to tieklo, to bolo až príjemné a uvoľňujúce - mala som zavolať mužovi, že môže dobehnúť, vraj o pol hodku rodíme. O 9:45 som išla na sálu, žiadna koza, iba stôl, taký užší, ale vpohode a išlo sa na to, pri kontrakciach som tlacila a bolest som necítila, skor tlaky, akurat posledných 15 min som uz vobec necítila kontrakcie, tak mi pichli ochytocin a potom to bola uz len 1 stála kontrakcia, trvalo to asi 10-15 min a potom sa malý narodil 🙂...o 10:55 presne....celkovo mi to tam cele rýchlo ubehlo, vobec som nemala strach a dr. aj sestricky mi odpovedali na vsetko, co som sa spytala, dr. mi hovorila aby som sa dala do polohy, ktoru chcem, resp. mi navrhla, nech si sadnem obkrocmo na ten stol, potom na chrbte nohy k sebe, lahnut na brusko obkrocmo cez stol, paradoxne sa mi na chrbte rodilo najlepšie. Na konci mi síce pomohli malého vytlačiť sestričky, po tom oxytocíne, ale zvladli sme to. A aj som kričala, nie ako preafektovaná cigánka, ale pomohlo mi to tlačiť. Jediné čo ma fakt bolelo, bol nástrih - na 3x - šitie bolo menej bolestivé a celkom rýchla bola pani dr. Takže čo sa týka pôrodu, musím celý personál len pochváliť, a na sestonedelí aj novorodeneckom spm tiež úžasné sestričky - majú zlatú trpezlivosť - odpovedia, poradia, pomozu s címkolvek, čím za nimi prídete, len sa nebojte opýtať a nechať si poradiť 🙂.....ja NR pôrodnicu chválim....toť moja osobná skúsenosť 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre