Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

neila19
21. jún 2008

ja uz prenasam tyzden apondelok mam ist uz rovno na prijem,ze mi vyvolaju porod.

dada028
21. jún 2008

efcso--ahooj,no ja ti neviem preco som nechodila 😒 robim len to, co mi povie gynekolog, sama si to akosi neviem odvodit ☹ takze ti neviem...

dada028
21. jún 2008

dragila--ahooj, diky moc.. ale zial, zatial to tak nevyzera 😒 mozno sa prave stretneme.. ale cert nikdy nespi,takze vela zdaru aj tebe 😵

dada028
21. jún 2008

Babenky, stale sa tu pise o lekaroch, no viem, ze su tam aj lekarky, no a co tie? poznate nejake, ze ake su, keby nieco? 😉 diky

jani74
21. jún 2008

Ahojte 🙂 Velmi ma zaujima vasa tema, som nitrianka a termin porodu mam na september hoci moj gynekolog pocita s augustom.Chcem Vam poprosit o radu - ako si zazmluvnit v NR pri porod lekara?Uvazujem nad Dr. Mesarosom, lebo moj gynekolog uz "nerodi".Dakujem 🙂

bystricanka
22. jún 2008

efcso,dada...ja som bola prvý krát v rizikovej poradni v 41tt,tak asi to nie je povinne. Len k svojmu gyn.som chodila posledný mesiac každý týžden 🙂

dragila
22. jún 2008

Ahojte,mňa poslal gynekológ posledný mesiac na ctg aj do rizikovej a tam chodím raz do týždňa na kontrolu od 37tt. Ale neviem,či je to povinné.

neila19
22. jún 2008

ja som chodila posledny mesiac kazdy tyzden na ctg aj do rizikovej.a ked som uz zacala pretahovat,tak teraz 3,-krat do tyzdna a zajtra tam mam ist uz rovno na prijem na vyvolanie. 😖

dragila
22. jún 2008

Ahoj Neila,tak držím palčeky na zajtra,už budeš mať bábätko pri sebe,normálne ti závidím. Ja idem zajtra do rizikovej,tak sa možno na príjme stretneme,tak sa drž!!!!!

rebi
23. jún 2008

ahoj zuzka ako si pochodila no co ako tovyzera kedy rodime ?

dragila
23. jún 2008

Jaaaaj Lívia moja,ešte nič,ináč na vyšetrení všetko ok. Len sa obávam aby som ešte neprenášala 😖
Dnes tam bol tiež dobrýýýý chaos, všetko to tam chodilo na príjem,lebo je pondelok.

rebi
24. jún 2008

ahojte baby dragila (zuzka) dnes nad ranom porodila . 🙂 je to dievcatko vola sa barborka ma 3.56 a meria 51 cm obe su v poriadku bol pri nej Misko Kellner je spokojna 😉 zajtra ju idem pozriet tak vam napisem ako sa maju. pekny den 😝 pozor na teplo

bystricanka
24. jún 2008

tak dragile zo srdca gratulujeme a želáme obidvom babám veľa zdravíčka 😉

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenaakiko
25. jún 2008

ahojte, som tu prvýkrát. ja som rodila v NR v novembri 2007, presne 23.11. Nie som z Nitri, ale som z okolia Levíc. v
nitrianskej pôrodnici som rodila kvôli tomu, že som mala vysoké protilátky a moja gynekologička ma poslala do nitry, že tam majú lepšie vybavenie ak by sa vyskytol nejaký problém s tou krvou. ležala som tam už tri dni pred termínom. ale môj malý anjelik sa nehlásil na svet ani v deň termínu, tak mi na druhý deň pôrod vyvolali. bola som celkom spokojná, bola tam taká milá pôrodná asistentka a celkom milý doktor. pôrod prebehol podľa mňa celkom rýchlo, s krvou sa chvalabohu nič nevyskytlo, takže všetko dobre dopadlo. malý má teraz 7 mesiacov. no a teraz čakáme druhé bábo, termín mám vypočitaný na 10. decembra, ale doktorka mi povedala, že bábo je väčšie, tak že druhý termín mám na 30.11. no uvidíme. ja sa na nitriansku pôrodnicu nesťažujem, len tie sprchy a wc neboli ktoviečo, ale keď sú už prerobené tak nevidím v ničom problém. nie je tu niektorá z vás čo má termín tiež okolo decembra?

nelinka79
26. jún 2008

ahojte
ja by som vas chcela poprosit o radu ze co si treba zobrat so sebou do porodnice pre mna a co pre mimi ...
dakujem ..

helena
26. jún 2008

jeeej ahojte babulky tak aj ja veeelmi gratulujem dragile k dievcatku....Prajem im obom vela zdravicka.....a Misko kellner je super porodnik,tak urcite mala aj porod s nim super-aj ja som ho mala pri porode-zlaty clovek 😉

bystricanka
26. jún 2008

nelinka....
kukni o stranu dopredu. Tam luci napísala, čo všetko treba do pôrodnice 😉

helena
28. jún 2008

😕 ako malo vas sem chodi---- ☹

dada028
28. jún 2008

AHOJTE BABULKY! tak uz mam po tom aj JA! Samko prisiel na svet 22/6/2008 o 9,35 za asistencie otecka a doktora Ravingera. Lekar bol vynikajuci ako aj cely pobyt,nemozem sa stazovat ani na personal,ani na vybavenie. bola som na novej izbicke spolu s DRAGILLOU,takze sme sa predsa len stretli poniektore z tohoto fora 😀 ahojcek Dragilla a malinka Barborka, ktora je velmi zlatucka 😉 Momentalne sme uz doma a pomaly sa "trapime"prezivat prve chvile a spoznavat co komu chyba.. ide to pomaly ale snad to zmakneme.. drzte sa,paaaa 😝 DRAGILLA-ak si najdes chvilu, napis, pozdrav doma,paaa 😅

martinka211
28. jún 2008

ahojte aj moja kolegynka rodila v utorok ako dragila,narodil sa jej chlapcek misko tak ste ich tam mozno tiez stretli 😉

a gratulujem vsetkym novym maminkam k ich babetkam a prajem vela zdravicka 😉

bystricanka
29. jún 2008

dada...tak gratulujem k narodeniu synčeka. 😉

dagdu
29. jún 2008

dada028-blahozelam a prajem vela sil a radosti!
Ja este stale nic.Ked ma to do utorka nechyti,tak idem rovno na prijem a uvidi sa...
Uz nech to mam za sebou.V dobrom Ti zavidim-i ostatnym mamickam.Caute

dada028
1. júl 2008

bystricanka-DAKUJEM!! 😵 DAGDU-DAKUJEM 😵 POZDRAVUJE VAS DRAGILLA, MOMENTALNE NEMA NET!! DRZKAJTE SA... BUDE FAJN,PAPA 😉

klba
2. júl 2008

Martinka211 tvoja kolegynka sa asi vola Hena, vsak? Je to moja suseda a v nedelu prisli z porodnice domkov.
Inak nas panelak zaziva po dlhych rokoch baby boom, tento rok v nom pribudnu styri babatka, ja som rodila v maji, Hena koncom juna a este dve susedky cakaju v auguste a v septembri babatka a vsetky styri deti su chlapci, takze sme sa posnazili omladit osadenstvo v dome a pomaly skladame futbalove druzstvo.
Minule leto nam na streche pristal krdel bocianov a este sme si z toho robili srandu a nakoniec na tej povere asi nieco bude, do roka budeme vsetky mlade kocky z baraka kocikovat. 😀

klba
2. júl 2008

A aby som nezabudla, pisali ste tu o tom ze vas neposlali pri prepusteni z porodky na sono, mna pri odchode z porodky poslali, povedali mi ze pokial nebudu vysledky ok tak este domov nepojdem (a to uz som mala veci zbalene na odchod a v ruke prepustaciu spravu), moj gynekolog mi povedal ze asi sa chceli uistit ci je vsetko ok a ze postupovali spravne, totiz uz pocas porodu sa doktorovi nieco nepozdavalo ohladom placenty a zapisal to aj do spravy, takze ja dr. Urbana ktory ma rodil mozem len chvalit za jeho odborny pristup a som rada ze malemu pomohol na svet prave on.
A myslim si, ze vdaka patri nielen porodnikovi ale aj super porodnym asistentkam ktore nam tiez velmi pomahali.

Baby vsetci tito ludia maju na svojich pleciach velku zodpovednost, v ich rukach je zivot matky aj dietatka, vsetka cest ich zmysluplnej a naozaj narocnej praci, viete co ste si pocas porodu odtrpeli a zoberte si, ze doktori aj sestricky pri vas stali pocas celeho porodu a snazili sa vam pomoct a dozerali na bezproblemovy porod bez komplikacii, myslim ze maloktora z nas by si to s nimi vymenila.

Totiz kritiku si ludia zapamataju viac ako desat pochval a vela ludi sem napise kriticky nazor ale uz menej ludi aj pozitivne skusenosti, i ked vela ludi poznam s dobrymi skusenostami, ale zle skusenosti clovek od jedu napise a podeli sa s nimi a dobre si necha pre seba.

aviril
3. júl 2008

dr.urbana poznám, je to skvelý človek a doktor

dragila
3. júl 2008

Ahojte,tak už som tu,nestíham vás čítať,hádam večer,potom aj napíšem ako pôrod,tak od soboty sme domka s Barborkou,je úžasná. Dada028 ako sa máte? A Ďakujem vám,že ste nám držali pästíky 🙂

dada028
4. júl 2008

dragilla-no nazdar herečka! mi nieco hovor, ja tiez zbehnem, ked mam 5min cas, ale no, sak co budem hovorit.. vy sa pochvalte ako sa mate, nam uz zacinaju koliky, tak smutno, ale snad si poradime. drzkajte sa,papa

dragila
4. júl 2008

Ahojte,no Dada dúfam,že koliky vám rýchlo prejdú. ja som tu tiež na 5 min,s 2 deťmi je stále čo robiť,ale pomaly si zvykáme. Tie moje nešťastné bradavky sa mi už pomaly hoja,po ceste z nemocky som si kúpila klobúčiky,tak zatiaľ sa kojíme tak. Ale malá sa super rozjedla,tak zatiaľ je mliečka dosť. Ešte to síce bolí,ale už sa to dá prežiť.
Livia ako moja? Sa trochu schladilo,tak si to užívam,drž sa. A čo ty Evi? Ako gazdujete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre