Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

kamilka12
18. aug 2008

Ahojte baby,

tiež sa čoskoro chystám do nitrianskej nemocnici. Neviete ako to tu chodí, keby som chcela rodiť s epidurálkou? Kedy to treba povedať a komu? Zatiaľ chodím každý týždeň k svojmu dr., v nemocnici som ešte nebola. Až tam to treba spomenúť? A nerobia s tým problémy?

kamila68
18. aug 2008

kamilka pokial viem tak epidural si musis dohodnut par tyzdnov dopredu s anesteziologickou

zajo79
18. aug 2008

Ahojte kocky. Mna caka porod sice dufam ze az v januari, ale chcela by som sa poinformovat o dr. Brestanskom. Chodim do Hc k jemu otcovi, som spokojna, tak dufam ze nieco chlapec podedil. Ake idu o nom chyry? Suseda mi uz hovorila ze m moze dohodit Matejku, ze oni sa poznaju...tak teraz ktoreho? Alebo ist do porodnice s tym ze je jedno kto tam bude?

martinka1704
18. aug 2008

ahoj zajo.ja som rodila minulý rok v januári a patrila som k tým,čo išli na blink.Takže nepoznala som žiadneho lekára.ale nesťažujem sa. 😉 na pôrodnej sále i na šestonedelí boli sestričky ku mne a k babám čo sme rodili spolu veľmi milé. 😉 ja som sa neinformovala o žiadnom lekárovi.ale možno ti niektorá z mamičiek odporučí fakt výborného doktora 😉

zajo79
18. aug 2008

Ahoj Martinka.

ved ono to na tom doktorovi az tolko nezalezi...vacsinou su s Tebou sestricky. Neviem ako to nakoniec dopadne, ved mame este vela casu,len vyzistujem informacie o tom ktorom doktorovi. Ale ako v robote...raz sa podari menej a aj chce, inokedy viac. Viem, je to cierny humor, ale tak mi to nase zdravotnictvo pribada...

tak pevne dufam a verim ze sa bude darit len dobre nasim doktorom a aj chciet.

helenkasabinka
18. aug 2008

zajo ahoj ja som mala s Brestanskym 2 krat velmi zle skusenosti a viaceri mi radili aby som dala na neho staznost kvoli tomu ze som 2 krat mohla vdaka nemu prist o moj zivot -pisala som na tejto teme uz o nom a o mojich skusenostiach s nim 😔

ivanapav
18. aug 2008

Zajo - skús pozriet pár stran dozadu a dočitas sa o Dr. Breštanskom -str.23,aj ine
Ja som s nim bola celkom spokojna- robil mi sekciu aj s Lajtmanom-sympatak, ale je ešte mlady, zauča sa, nema moc skusenosti. 😉

rebi
19. aug 2008

kamilka 12 ja som tiez rodila s epidural ale ja som si dohodla s anestezologickou vsetky veci uz tak v siedmom mesiaci. ak mozes skus si to zistit uz co najskor . mne bola pri porode dr. Uharcekova bola super ale teraz je na materskej tak ti neviem poradit kto este robi ale skus sa spytat svojho gynekologa. mal by ti poradit ku komu chodis?

zajo79
19. aug 2008

K Brestanskemu starsiemu 😀 cize ak sa ho spytam na syna ci je dobry, neviem ci mi da objektivnu odpoved.

Je mozne si zavolat k porodom aj svojho gynekologa? On ma len sukromnu ambulanciu, tak sa ho skusim spytat ci je mozne si ho zavolat....S nim som spokojna a ma moju doveru.

Je pravda, ze ak doktor nema dost skusenosti moze sa prihodit vselico.

Este zostava v zalohe Matejka...no, dam sa asi do listovania stranok dozadu , nakoniec to mozno necham tak a kto tam bude ten tam bude...ved hadam ma tam nenechaju na "verimbohoa"

zajo79
19. aug 2008

Uz som postrehla ze najlepsi z tejto debaty vychadza Kellner. Je mozne si "zarezervovat" konkretneho gynekologa z porodu z danej nemocnice?

Inak, priatel sa chysta k porodu, tak ho beriem ako dozor aby sa tam normalne spravali...dost je prchky, tak ak nas tam niekto bude arogantny a drzy budem musiet krotit ja jeho 😀 Uz som aj uvazovala ze ci je to dobry napad,aby tam bol,aby nahodou neubil nejakeho doktora...... 😀 😀 😀 ale aspon sa ma tam bude mat kto zastat. Niesom tip ktory dava najavo bolest, ani pri malom som neviem ako nevykrikovala, tak to nebude na neho tak vplyvat, ze ma to tak strasne boli....a hlavne ked doktori nebudu nic robit...no,bude veselo este

wladka
19. aug 2008

zajo, mna odrodil matejka..nemala som ho dohodnuteho, ale casom som zistila, ze jeho sestricka je mojej svokry znama.. tak nemam sajnu, ci dohodila,a lebo tam bol nahodou.. bol na prijme o polnoci,a rano o 8h ma odrodil, ale co viem, sme rodili 2 naraz, jednu kellner o pol 8, a mna o 8 matejka, a kellner sa pridal drzal mi nozku 😀 .. a pochvalujem si ho..prisny, ale sympos, a fesaaaak 😎 .. prisny v tom, ze dbal na poriadok, a mne kazal kedy tlacit, atd.. normalne s prisnym hlasom, ze ho mam pocuvat, a spolupracovat s nim.. a vsetko ze pojde hladko.. a na konci ma pochvalil, ze zatial najlepsia pacientka.. naozaj, spolupraca musi byt 😉 , mala som len 2 stichy.. a zlaty bol.. 😉 a po porode dosiel, ze ci je vsetko okay, sadol si k postele, a klebetili sme.. 😀

a mala som exmanzela.. a v pohode.. 😉

zajo79
19. aug 2008

cize Matejka ok? 🙂

kamilka12
20. aug 2008

rebi, teraz chodím do poradni ku Krjakovi.

luciaakubko
22. aug 2008

baby, porodne asistentky su s vami dlhsie ako samotny porodnik. pokial nie su komplikacie je v podstate jedno, kto to odrodi. povodne som tiez chcela epi, no moj gynekolog - lajtman-ma odhovoril. takze som sla bez. porodila som za pol hodinu, doktor ledva stihol 🙂

zajo79
22. aug 2008

luciaakubko, ahoj. Aky mal dovod ze ta odhovoril? Ja by som si to chcela dat, ale skor ako poistku, prvy porod som mala do dva a pol hodinky, tak ak by som sa nahodou neotvarala, tak nech to mozem vyuzit

luciaakubko
22. aug 2008

jednak bola epi dost draha, tusim okolo 6 tisic stoji v nitre, to ale nebol hlavny dovod preco som si ju nedala. v podstate mi povedal, ze epi ja potrebovat nebudem, vraj pridem a odrodim. a mal pravdu 🙂 prvu porodnu fazu som presla bezbolestne.uplne 🙂 po prepichnuti plodovej vody bola mala za tristvrte hodinku na svete. cca. cize by mi ju ani nestihli dat. dalsi dovod preco bol proti - vraj prvorodicky nevedia ako maju tlacit, prestanu spolupracovat a takyto porod vraj konci velmi casto sekciou. ty vsak uz mas jeden porod za sebou, tak by to zrejme nemal byt problem. ja som sa bala aj toho, ze by malu museli tahat kliestami - vraj aj tak koncia porody s epi. fakt neviem, ono je to individualne a stat sa moze hocico aj pri klasickom porode bez epi. ak si vybavis anesteziologicku, daj si ju pichnut. vela stastia 😉

helenkasabinka
22. aug 2008

epi stoji 4300 sk ja som rodila pred 3 mesiacmi a pytala som sa na cenu

luciaakubko
22. aug 2008

tak ma oklamal 😀 aj tak je to dost v porovnani napr. s blavou. kamoska tam platila 2500. proste to v nr nechcu velmi robit. bodka.

helenkasabinka
22. aug 2008

lucka ano to mas pravdu ..................v nasej porodnici nechcu davat epi a podla mna fakt to nie je pre prvorodicky............aj na cvicenie ked som chodila k Jahnatkovej tak nam moc vravela o epi a tak som sa radsej rozhodla ze ju nechcem .............. 😕

luciaakubko
22. aug 2008

aj ja tak, Heli 🙂

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bystricanka
25. aug 2008

ziza..ja som chodila vždy a všade ráno. Isto sa načakáš menej ako keby si tam mala prísť doobeda a tam už 20 mamičiek pred tebou. 😉

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bystricanka
25. aug 2008

ziza...no ja som bola raz na sone v med.centre a som povedala nikdy v živote. Dr. bol fakt divný.
v nemocke mi dr.povedal všetko čo som chcela vedieť. Len sa treba pospytovať.
...nepamätám si od ktorej ordinujú, lebo som tam dlho nebola, ale baby ti poradia, čo teraz rodili 😉
...a ambulancia je na prízemí....obidve...na sono je ale inde ako na pásoch.

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamila68
25. aug 2008

luciaakubko. ja uz mam epi dohodnutu, a pokial som zistovala vobec nie je pravda ze porody s epi castejsie koncia SC. a uz vobec nie kliestami lebo v Nitre klieste nerobia. Skor je to o tom ze nie kazdy porodnik v Nitre vie rodit s epiduralom, a anesteziologicky nechcu spolupracovat s kazdym porodnikom (lebo nie kazdy vie ako sa rodi s epiduralom - spytaj sa svojho porodnika este raz ako to je 😉 )

rebi
25. aug 2008

ahojte ja som tiez rodila s epi. a bolo to super a nerodila som sc. ale prave naopak keby som ju nemala pri mojich silnych kontrakciach by som to bez nej ani nezvladla a lekari skonstatovali ze bez nej by uz bola sekcia. aj teraz som za epi. nech to stoji cokolvek ja sa v dnesej dobe nemienim trapit ked vsade vo svete si zeny porod vychutnavaju...

rebi
25. aug 2008

kamilka 12 no co vybavila si nieco ci uz mas po?

nelinka79
26. aug 2008

ahojte .. chcem sa spýtat ci v nemocnici davaju nejaké "erarne" kosele? dostala som uz zoznam co budem potrebovat a preto sa pýtam lebo svagrina v zozname ziadne kosele nemala lebo jej ich davali v nemocnici. ale zas je pravda ze rodina v inej a nie v nitre.

dragila
26. aug 2008

Ahojte,Nelinka majú aj erárne košele,ja som si prvé dva dni vypýtala erárne,keď som ešte silno krvácala,to mi pretekalo všelikade a potom som mala svoje. Tak si zober aj svoje a uvidíš.
Rebiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ahooooooooj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre