Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zajo79
18. sep 2008

ajdika.... ved ano,hlavne nech sme zdravy aj my aj nase babatka....to musi byt strasne ist do porodnice a prist bez babatka 😔 ☹

zajo79
18. sep 2008

a vsetko ostatne ide bokom...

nelinka, chodila si pani Jahnatkovej? Ako prebiehali cvicenia? Ja idem prvykrat buduci tyzden, tak sa tesim a som zvedava co bude...ale mame sa len dohodnut na pravidelnom case,kedy sa bude cvicievat a ma nam povedat viacej ohladne cviceni.

estella
18. sep 2008

ahojte ja som rodila v NR porodnici 8.9...takze asi pred vyse tyzdnom a chcem sa podelit so svojou skusenostou...
je vela nazorov na tuto porodnicu ale ja som bola velmi spokojna...vcetci boli strasne mili...co sa tyka doktorov sestriciek ci uz z novorodeneckeho alebo gynekologie....sestricky sa stale chodili pytat co potrebujeme este aj v noci chodli pozerat do izieb bola som milo prekvapena hlavne po tom co som si vypocula aj nadavky na porodnicu v NR...ja som rodila u doktora Kelnera a je to fakt zlaty clovek....bol velmi mily aj sme sa zasmiali takze porod bol suprovy....mozno ajpreto ze som mala taky dobry porod to vo mne zanechalo take dobre spomienky....tak vsetky ktore sa chystate rodit v NR...nebojte sa budeteurcite spokojne....a aj napriek tomu ze maju teraz strasne vela porodov kedze zrusili aj Salu aj Z.Moravce...su vsetci mili a staraju sa o mamicky..... 😉 😉 😉

estella
18. sep 2008

neli..ja som potrebovala plienky pre babo pampersky,masticku na zadocek ti daju to uz je prichystane v postielke,ziadnu kozmetiku pre babo nepotrebujes lebo novinka je kupat len v citej vode a nic sa nepouziva ani olejceky vobec nic....a oblecenie co v tom pojde domov,dve latkove plienky....pre babo je to vsetko ine nepotrebujes....este palicky do ucha....a ty samozrejme vlozky tych si zober vela lebo mne nestacili ....aspon 3nocne kosele,kozmetiku....nezabudni si sobasny list..a ine ma uz ani nenapada....

vrn
18. sep 2008

Ahojte, aj ja chodim Jahnatkovej na predporodnu pripravu, bola som asi trosku nedockava a zacala som uz v 14tt 😀 Ale urcite odporucam, velmi mi to pomohlo sa zbavit strachu z porodu, dokonca sme mali v pondelok video z porodu a brala som to v pohodke...... normalne kurz trva 10-11 hodin, prve 3-4 su cvicenie, potom vam da letacik s cvikmi. Tie mi momentalne velmi pomahaju kedze ma uz zacina tahat brusko a z toho chrbat 😵 Potom boli 4 hodiny pripravy na porod s oteckom, tam sa prebrali vsetky fazy porodu aj s radami ako moze tatko pomoct, polohy, proste vsetko co vas napadne. Dalsie hodiny su video z porodu, kojenie, starostlivost o novorodenca a prehliadka porodnej saly v nemocke. Takze uuuuplne super, so vsetkym sa zoznamime vopred a dost to pomaha sa ukludnit kedze to uz nie je jedno velke nezname prekvapko......

zajo79
18. sep 2008

vrn, o kolkej sa cvicieva?

ja zatial este chodim do prace, takze dufam ze to bude v poobednych hodinach. Vraj sa mame na prvej hodine dohodnut na case cviceni. Ci mi daju priepustku? Inak neviem ako by som mohla chodit, dovolenky tolko nemam

vrn
18. sep 2008

Jahnatkova ma kurzy cely den, takze zalezi od toho do ktorej skupiny ta zaradi, alebo budes chodit castejsie ked si uz v 23tt aby si to stihla.......... my mame hodiny cca raz za 2 tyzdne o 8 rano. V pohodke vyuzivaj priepustky, akceptuju ich, tiez este chodim do prace.

zajo79
18. sep 2008

teraz vraj otvaraju kurz pre maminy ktore budu rodit v mesiaci januar -februar. Priepustku mi da aj ona? Supeeer, aspon budem menej v praci, aj tak uvazujem uz nad pnkou, niejto bohvieco sediet cely den na riti, potom ma boli, do toho krize a chybajuce lehaaro na gauci aspon na pol hodinku na obed.

vrn
18. sep 2008

Hej, ja som uz vyuzila tolko priepustie........... to ta plne chapem ze uvazujes nad PN, ja uz tiez neviem obsediet 8 hodin na zadku, potrebujem viac pohybu aj oddychu............ mna sice nechcel gynekolog vypisat lebo som ok ale vseobecny nema ziaden problem, teraz som PN lebo mam slaby zapal mechura, ale antibiotika mi urolog nedal (vybrala som dvoje v 1. trimestri), len ak sa to nezlepsi pitnym rezimom.

zajo79
18. sep 2008

tak vdakabohu za priepustky 🙂
presne tak, clovek sa potrebuje aj prejst,ale aj lahnut na chvilu...od rana je toho do pol stvrtej dost. Do toho este soferovanie kazdy den ...no neviem ci mi to bude chybat.

tak sa skoro vyliec a hlavne vela pi tekutin, asi cajikujes

nelinka79
19. sep 2008

ahojte
cvicenie u jahnatkovej je super... na všetko sa da opýtat a dostanes odpoved.. zajo79 priepusky si zober lebo ona tusim nema. ja som pracovala až do nastupu na matersku ale ked mi bolo horsie tak som vždy isla domov a doniesla som paragraf. ked sme tehu tak zamestnavatel musi akceptovat paragrafi od gynokologa v neobmedzenom mnozstve. mne vždy sestricka u doktora orazila aj tri bez datumu ze keby som potrebovala a tak ked mi bolo blbo som jednoducho ostala doma. v praci som s tým nemala vobec ziadny problem.

zajo79
19. sep 2008

ja som s tym na zaciatku mala trochu problem,sef to nechcel akceptovat, snoril, zistoval, ked zistil ze to akceptovat musi, tak mam klud..... ona to orazi razitkom od gynekologa?

vrn
19. sep 2008

Jahnatkova ma svoje vlastne razitko 😉

zajo79
19. sep 2008

no dufam ze mi to uznaju v praci

ivanapav
20. sep 2008

estel- aj nam bolo povedane, že kupat iba v čistej vode a Simonka mi nosili vonaveho od Johnsonsu.Taktiez hovorili, že kupat v kybliku a raz som nabehla do izby s bábatkami a sestričky tam stáli s vaničkami v ruke.Dobre, nie? 🙂

zajo79
20. sep 2008

ahoj ivanapav,
to maminy si nekupu babatka same????

ajdika
21. sep 2008

Zajo, nie nekúpu. Väčšinou sestrička každý deň na nejakom dieťati raz ukáže (pre čerstvé maminy) ako kúpať a potom si ho berú samé. Ale kúpu v kýbliku. Aj na mojom malom chceli robiť ukážku pre ostatné, ale keďže bol veľký a ťažší, nejako sa im tam dobre nezmestil 😀 , tak ho vždy okúpali vo vaničke. A s tým mydlom, kúpu v čistej vode, nenatierajú ničím (aspoň môjho nenatierali). Jedna sestrička Vám povie, že ničím nenatierať, druhá, že áno, aby sa lepšie olúpala prvá koža, tak si vyber. A vôbec, v mnohom majú dve rôzne sestry rozdielne názory. Hlavne, čo sa kojenia týka ... ale inak v pohodke, sú zlaté a ochotné, len si treba vybrať, čo komu z toho vyhovuje 😅

zajo79
21. sep 2008

kocky, mali ste vybavenych doktorov popredu,alebo ste isli do porodnice ked to na Vas prislo a odrodil Vas lekar ktory mal sluzbu?

lubkaeck
21. sep 2008

Vybavenie pôrodnej saly:
Vzdycharen - tri postele, sprcha a wcko - manzelia tam nemozu byt pritomni, ak je tam viac ako jedna rodicka, baby uvazte, keby ste Vy nemali pri porode muza a ta druha mala, nevadilo by Vam to? Je to dost neprijemne, ked mate bolesti, alebo Vam tecie voda a pod. 😕
porodne boxy - 3x. tam pustame mamicky aj s manzelom, len musite byt aspon trosku otvorene a mat dobre kontrakcie, lebo pri slabsich si este mozete trosku oddychnut, ale otecko, ktory ma zvyseni adrenalin Vam oddychu moc nedopraje a potom trpite sama, je im tam dlho a ako chlapi byvaju hladni, tak sa snazime setrit najma Vas, nam oteckovia nevadia. Cize ked chcete mat manzela pri porode a mat ho tam hned ako pridete, tak pekne posluchajte pani Jahnatkovu a nezlaknite sa hned pri prvych kontrakciach, aby ste u nas neboli dlho a hladne. Vynimku tvoria len ked odteka voda (to treba prist hned) a ked sa Vam nepozdava vytok, pripadne krvacanie. 😒
No a nakoniec tam mame pooperacnu izbu - to je po cisarskych rezoch a inych operaciach a tam otecko moze prist pred planovanou operaciou,ale len po dohode s lekarom a po sekcii tam zostavaju tak dve hodinky -teda ak je mamcike davany "spinal" umrtvenie do chrbtice, lebo ked je celkovo uspata, tak si moc nepamata a nie je na rodinneho prislusnika po uspati dobry pohlad (vlastne skusenosti), tak zvyknu prist po tom (oteckovia).
Ak budete este nieco chciet vediet, poslite mi IP, nebyvam tu casto, ale vynasnazim sa odpovedat.
Jooj a nezabudnite pred porodom dokladne skontrolovat baterky vo fotakoch a kamerach a volne miesto na pamatovych kartach - casto sa nam stava, ze sa na to zabudne a otecko slusne vybaveny nakoniec foti len telefonom. 😀
Luba 😉

nelinka79
22. sep 2008

lubkaeck ...dik za super info 😀

dragila
22. sep 2008

Ahoj Lubkaeck a nie si ty náhodou tá Lubka,čo ma rozveselovala pri oboch pôrodoch 😉 😀

zajo79
22. sep 2008

😀 ahoj dragila, ak to je ona,da sa nejako objednak k porodu?

ja mam skusenosti z prveho porodu ze doktor sa tam ani neukazal, najviac bola so mnou sestricka

zajo79
22. sep 2008

naposledy z porodnice mam zle susenosti zo sestrickami, ked mi vynadala ze preco ju volam,ze ja ten den neporodim...a maly sa narodil za 10 minut 😀

dragila
22. sep 2008

Ahoj Zajo79,to bola čistá náhoda,že mala práve službu 😀 ,ale sestričky sa asi objednať nedajú.

zajo79
23. sep 2008

😀 ved ja viem, to len aby rec nestala 😀 😀

zajo79
23. sep 2008

Dobre ranko.

pocula som chyry, ze okrem porodnice v TT aj v NR je infekcia stafilokoka.... je to pravda, alebo nie??? poculi ste uz o tom?

dzanka3
23. sep 2008

ano - mame

3tt po narodeni u maleho zacali sopliky - a ked mu zobrali ster - zistili v nosteku zlateho stafylokoka 😠 😠 😠

zajo79
23. sep 2008

no uzas...a to iste vraj v TT, tam to maju ako dlhorocny problem ktoreho sa nemozu zbavit.

clovek aby rodil doma 😀

dzanka3
23. sep 2008

zajo neviem kde sme ho lapili...ale maly uz budemat 9tt a od 3tt aj 3x za den odsavame cez vysavac a aj tak stale chrchle a nad ranom ho budí vlastne chrapanie a chrcanie v nosteku ☹ ☹ ☹
..mozno sme ho chytili aj u Dr....ktovie....ale otravuje nam zivot - hlavne malemu
🙄 🙄 🙄

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre