Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

omii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebi
23. okt 2008

omii aj dcere som dala meno ktore nieje v slovenskom kalendari teda v tedy nebolo teraz som to uz sem tam videla vola sa rebeka a keby som mala dievcatko tak som chcela dat sarlot a to tiez nieje ale najdi si stranku kde su mena ktore niesu v kalendari slovenskom a urcite bude niekedy,

alica147
23. okt 2008

omii aj sam mala problémy s dýchaním jednak sami ťažko dýchalo a mala som celé tehotenstvo problém s tou tehoteen.nádchou ale jak som rodila tak v pohode som dýchala, naopak pri malej mi museli dávať kyslík pri porode a počas tehu som problémy nemala takže paradox 😝 držím vám kočky palčeky nech vám to dobre dopadne 😉

amanda25
24. okt 2008

Ahojte baby.ja budem rodit 6.4.2009uz sa velmi tesim na babetko ala sa aj velmi bojim porodu.

alica147
24. okt 2008

amanda ahoj, to je normálne,ja som sa tiež bála,ale ten pocit potom ked už budeš mať svoje miminko tak ten stojí za všetko---

omii
26. okt 2008

no ja som dostala tiez strach bo som musela ist do nemocnice odtieklo mi s plodovej vody ale nie vsetka tak som si tam trochu polezala a aspon viem co a ako bo ma pustili domov ze je secko o.k aspon som si spravila exkurziu a viem co si mam mysliet inac prvotny strach ma kazdy ale ked som videla tie kocky co uz mali pri sebe babetka aj ked boli ubolene tak to fakt stalo za to ja sa tesim kedy sa uz konecne mala vypita ale uz nie falosny poplach jak teraz 🙂

rebi
27. okt 2008

ahoj omii no co este sa drzis ako sa citis? drzim palce uz aby si to mala za sebou.

omii
27. okt 2008

Rebi,,
jaj ani mi nehovor chytaju ma vselijake stavy z nemocnice ma poslali dom ale tym sa mi nic akoze nezlepsilo este sa mi aj tlak zacal zvysovat hovorim co som si za celych 8 mesiacov neuzila tak to si uzivam posledny mesiac 😅
ale sak nevydrzim kvoli malej vsetko len nech ju konecne mozem vidiet a pomojkat 🙂

rebi
29. okt 2008

no moja vydrz mne je tiez na prd citim sa jak casovana atomova bomba... 😖 nech uz je na svete. ozaj meno uz mate?

kamilka12
29. okt 2008

Ahojte,

28.8.2008 sa mi narodil synček Martinko. Chcem napísať všetkým, ktoré sa chystajú rodiť v NR, že sa nemajú čoho báť, nemocnica je v pohode, nové sprchy a aj izby (nie všetky) ale hlavne super lekári. Ja som síce mala ľahký pôrod, museli mi ho vyvolať a naštastie to potom išlo rýchlo, kontrakcie som mala 2 hod. a potom samotný pôrod trval cca 10 min., ale stihla som tam zažiť všetkých lekárov, na vzdychárni som bola dva dni, lebo mi odtiekla voda, ale kontrakcie žiadne, takže som tam zažila všetky služby lekárov aj sestier a fakt boli všetci hrozne zlatí. Aj na novorodeneckom boli milé sestričky, vždy ochotne so všetkym pomohli. Držím všetkm palce 😉

avuska19
31. okt 2008

ahoj komilka, neda mi neodpísať ti a POĎAKOVAŤ! o pár mesiacov tam aj ja budem rodiť, takže takáto morálna
podpora mi pomôže, ešte raz díky!

omii
1. nov 2008

Rebi
tak nakoniec sme sa zhodli na Sabínke konečne ja som ho chela už davno no mojho presvedcit na nieco ale zase to sa mu lubilo najviac s mojich navrhov a kedze to je dcerka nas oboch tak sme museli obaja suhlasit a som rada ze uz je to definitivne. Bo som si fakt myslela ze sa budeme dohadovat na porodnej sale 😀

rebi
2. nov 2008

no super dobre ste vybrali. u nas to tiez dlho trvalo kym sme sa dohodli ale nakoniec mala rozhodla. a ocko nemal sancu protestovat 😠
no uz sa ti to krati hocikedy ta to moze chytit aj ti zavidim uz aby si to mala za sebou . ozaj co si beries do porodnice pre malu?

rebi
8. nov 2008

ommi no co uz je to male na svete? potom napis ako ste tozvladli..drz sa

mimi24
10. nov 2008

Ahojte. Ja som išla na sálu priamo z gynekologického oddelenia. Sála je nová, dokonca tam už pracujú aj nové sestričky z Moraviec. Tie staré už odišli do dôchodku. Takže je to kolektív mladých sestier. A čo sa týka manžela pri pôrode, teraz pri veľkom počte pôrodov manžel prichádza až tesne pred samotným pôrodom na boxe. Predtým mohol byť manžel aj na vzdychárni. Chcem Vám povedať, aby ste si dávali pozor na doktorky pri pôrode. Lepšie je, ak Vás odrodí nejaký lekár. Tak držím palce všetkým budúcim mamičkám, aby mali z pôrodu len samé dobré zážitky.

lucrezia
12. nov 2008

Ahojte, zatial si to tu len tak citam, lebo porod ma caka az v maji. Jeden som uz absolvovala pred takmer 11-timi rokmi prave v nitr. nemocnici a veru spomienky nan ma dlho mátali ☹
Chcela by som sa spytat ako je to v sucasnosti s epiduralom v tejto nemocnici, lebo pred 11-timi rokmi sme mohli o takom niecom iba snivat, ale zevraj sa uz lady pohli. Ja sama by som velmi uvitala takuto moznost, ved preco by sme si nemohli pomoct, ked sa to da? Preco by sme mali trpiet ako take kone, ved vsade vo svete je to bezny standard, nikto sa nad tym ani nepozastaví....
Preto by som bola rada, keby sa ozvali zeny, ktore takto rodili v Nitre a podali nejake podrobnejsie info ohladom ceny, pristupu lekarov....a vobec zaujimalo by ma vsetko okolo toho. Budem vdacna za kazdu odpoved.

brnka
12. nov 2008

mimi, preco si treba davat pozor na doktorky? mas nejaku negativnu skusenost?

janyka
12. nov 2008

Ahojte, tak som to tu prečítala. Pre nňa naj dr. boli Kellner(škoda, že nemá vlastnú ambulanciu)a Lajtman(taký mladý a sympoš 😉 )ostatní des! Pre mňa nemusí byť ani Ravinger a svojho Čecha idem tak isto vymeniť, už je starý, senilný a zatial mi nijako nepomohol. Chcela by som prejsť k Obertovi, alebo Gilanovi(oproti Tesca)Nemáte s ním niektorá skúsenosť? Pri pôrode som mala Matejku, nebol najhorší, ale sú lepší. Za dobu čo som rodila mi nepovedal ani slovo, len pri šití buzeroval 😠

sidus
12. nov 2008

Ahojte, spomínate tu nejakého Dr. Dlugoša. Neviete ako sa volá krstným menom? Je starší al. mladý?
Ja som rodila u Dlugoša, ale v Čadci pred 2,5 rokom. To asi nebude ten istý, že? Lebo tiež s ním nemám najlepšiu skúsenosť, tak možno to bude jeho syn 😀

miyya
12. nov 2008

janyka tak od čecha čo najskôr preč.to je taký ....lekár 😝 😝 😝 ja chodím k Obertovi. je super,treba si trochu na neho zvyknúť,ale už by som ho nemenilaaa.u Gilana som bola raz a poviem ti, že taký dedo mráz a len by kecal a plná ordinácia.ako akútny prípad si počkáš tiež dlho a ja som tam bola aj objednaná a čakala som vyše hodiny.
u obertka pohodička, sestrička všetko zariadi a obert rýchlo vybavuje.ale je to fakt profesionál. 😉 😉 a hlavne pracuje aj v nemocke. tak dúfam, že ho chytím na pôrod, lebo zazmluvniť sa nedá.

k tomu epiduláru, v nitre stále neni velmi žiadaná.ale je to tým,že ju asi velmi lekári neodporúčajú. neviem prečo a tiež som ju chcela, ale soom si to nakoniec rozmyslela. obert mi naznačil, že sa to v nemocke moc nedáva a tak som sa trošku obávala. v inej pôrodnici, kde je to na dennom poriadku by som neváhala a epidulár si zabezpečila.ale v nitre sa trošku bojím,ked majú taký negatívny postoj k tomu.

lucrezia
12. nov 2008

To si ma teda nepotesila ☹
Ano, aj mne sa zda, ze v Nitre im to moc nevonia, ale neviem preco?! Ved na taku nemocnicu by sa patrilo, aby poskytovali aj taketo sluzby. Ved to je krajska nemocnica...Dokonca som pocula pripad, ze ked si zena v Nitre pytala epidural, tak ju doktor vysmial, ze pozera vela americkych filmov!!!!! To je teda vrchol. Mne to pripada ako keby doktori sami od toho odradzali zeny, ale neviem z akeho dovodu 😒 mozno im nevonia pritomnost anesteziologa ako dalsieho clena na sale, alebo...fakt neviem.
Ja by som epidural rada vyskusala, nakolko mam uz jeden normalny porod za sebou a traumu z neho na cely zivot....Tak neviem, ci ist rodit inde, alebo to nakoniec zase risknut "prirodzene". Vela zien co malo epidural si to nevie vynachvalit, hovoria, ze inak by uz rodit ani nesli a ja im verim, ved aj u zubarky si radsej priplatim za injekciu, ako by som sa mala skrucat v kresle pri bolestivom vrtaní.
Opytam sa na to svojho doktora a uvidim, co mi povie on.

mimi24
12. nov 2008

ahoj brnka.mam veľmi zlú skúsenosť s doktorkami na pôrodnici. Ja som mala trosku ťažší pôrod, bola som málo otvorená a malý sa už tlačil von. môj pôrod nepokračoval normálne, vôbec som sa neotvorila a pani doktorka pri pôrode iba stála opierajúc sa o moje koleno a čakala. nebyť duchaprítomných sestier na sále, ktoré ihneď zavolali lekára, malý by sa bol udusil. preto som potom musela rodiť vákuovo, tzv.zvonom.a iná doktorka zase nevedela pozašívať mamičku po pôrode.Tak to je moja skúsenosť.

mimi24
12. nov 2008

ahoj sidus. Tak ten Dr. Dlugóš, to je syn Dr. Dlugaša z Čadce. Volá sa Braňo. Je mladý.

miyya
13. nov 2008

jejha mimi do ozaj??no to je smutné.viem , že je tam dosť mladých lekárok,ale skúsenosti s nimi nemám.no viem, že majú mať túšim nad sebou dozor staršieho a skúsenejšieho lekára.
aj ja lutujem, že som si pre istotu ten epidulár neobjednala.no uvidíme,čo ma čaká.ale myslím, že by sa tomu epiduláru chceli vyhnúť aj tak. 🙄 🙄 🙄

sidus
13. nov 2008

Som si myslela. Tak ide v tatkových šľapajách..

vilocka
13. nov 2008

Baby pocujte,strasne ste ma vystrasili. Ako pisete, teda pristup lekarov a hlavne lekarok je v Nitre dost smutny. Ja som z nitry a z toho dovodu nad inou nemocnicou ani neuvazujem. Aby sme nemuseli daleko utekat 😀 , ked pojdem rodit. A stym, ze manzel je az tesne pri porode, tak to ma tiez zarmutilo. Spoliehala som sa na to, ze bude moct byt pri mne a masirovat ma, alebo podavat vodu a pod., aspon to by ma ukludnilo, ze by som tam nebola sama. Teraz vidim, ze to asi nepojde, no som z toho dost zhrozena. Byt tam cely cas sama, buzerovana od lekarok a lekarov a nedajboze sa vyskytne nejaky problem....no diky, ani sa mi nechce ist rodit. ☹

zajo79
13. nov 2008

kocky, zle spravy idu rychlejsie ako dobre...ja som pocula vela nazorov, ze niet sa coho obavat....

a ked pojdete do porodnice s obavami, a strachom z lekarov, tak to aj tak potom dopadne....

Tiez by som bola rada ak by bol tata pri nas stale, ale vraj je tam nejaka izba pre ocinkov, takze moze byt tam s Tebou, nieje tam sice postel, ale uz len to ze moze byt pri nas je plus... na porodny box sa ide ked je zena otvorena aspon na 5cm..vraj teda... 17.12. ideme na prieskum porodnice budem vediet viacej

Kazdy sa mi cuduje preco si nezaplatim lekara...za prve ani neviem koho, za druhe pride mi zbytocne platit za nieco co ma clovek dostat automaticky..dufam ze sa mi tento nazor nejako nevypomsti.... ale zatial sa na porod tesim, a trosku sa spolieham na tatinka, kedze chce byt pri porode, tak da na nas trosku pozor.
A moja skusenost, vela zalezi od porodnych asistentiek, doktor sa objavi az ked uz budete na koze pripravene tlacit...

vilocka
13. nov 2008

esta ma napadlo, ze sa spytam. Neviem, ci je to vobec mozne a ci sa to robi, ale nedalo by sa zajednat si aspon porodnu asistentku alebo nejaku dulu, (aj ked v nitre ziadne duly nie su), s ktorou by som sa pred porodom dohodla na podmienkach, ako si to predstavujem a ona by sa o vsetko postarala, ako clen porodneho timu? Chcela by som rodit s homeopatikami, prirodzene (pokial to bude mozne), za ucasti manzela aj pocas cakania na porod a babenko mat hned prilozene (a co najskor pri sebe). Nemyslim si, ze chcem privela..ale teraz uz naozaj neviem.. Mala ste niektora v nitre podobne poziadavky? Je to vobec realne? Dik 😉

zajo79
13. nov 2008

v nitre to nieje mozne, mat tatinka stale pri sebe, je tam len jedna vzdycharen, ak tam bude dalsia rodicka, tatinko musi cakat vonku, pripadne ho zavolas ked sa trochu otvoris......

vzhladom nato ze okolite porodnice su pozatvarane, tak neratam s tym ze vzdycharen budeme mat sami pre seba.....

miyya
13. nov 2008

presne predtým nebol problém byť vo vzdychárni aj s mužom.ale ja si myslím, že ked sa tato milo usmeje na sestričku,tak by sa dala presvedčiť. k prsníku tam tuším prikladajú hned. teda kamoška rodila pred 2 týždnami a malého jej priložili k prsníku hned po narodení.ale že ten bol tak oblbnutý, že ani nevedel čo má robiť.

a či sa dá vybaviť sestra.ja neviem či sa dá,ale plánujem dačo vybaviť,až ked tam prídem rodiť. uvidíme,ale určite vám dám babule vedieť.takže hádam ma to už čo najskôr chytí a za pár dní opíšem dojmy. 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre