Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

vilocka
16. dec 2008

pravdepodobnost, ze tam nejaka bude je asi velka, kedze rodia ako na beziacom pase 😀 😀 😀 Stacilo by mi, keby akurat naraz so mnou nerodila.

mariynka
16. dec 2008

zajo, aj moja znama ma termin na 16.1. 😉

dragila
16. dec 2008

Ahojte,no ja som mala zážitok z pôrodnice,vedľa na boxe rodila tiež tmavšia spoluobčianka,už 6-krát,nevedela čo to bude,keď zistila,že to je dievča,tak zahrešila,že už šieste dievča. No a na vzdycháreň som sa ani nedostala,bola plná,tak ma dali hneď na box a manžel tam prišiel za mnou,tak tam ste aspoň sami

vilocka
17. dec 2008

jeej dragila, aj to sa da? To by mi uplne vyhovovalo. 😉

mirage
17. dec 2008

Dievcata, co viete o dr. Mesarosovi? Akekolvek info...

zajo79
17. dec 2008

ist rovno na porodny box...fiiiha, aj ja chcem

Mariynka, no tak mozno sa tam s nou stretnem 😀 mam dva terminy, podla sona 10.1. a podla kramov 17.1. - konik mi ukazuje 16.1....tak si mozem vybrat, ale prvy januarovy tt by bol idealny, uz mam toho totiz dost.

dnes som mala ist omrknut nitriansku porodnicu, nakoniec som zvolila za prioritu sa doma vyspinkat poobede....prisla som na obed domov, od rana som nebola doma..no ale myslim ze to prezijem ak ju zatial vidiet nebudem, ved za par tt ma tam maju. Este by som sa zlakla a musela hladat nejaku inu porodnicu 😀 😀

zajo79
17. dec 2008

respektuju v Nr porodny plan? Medzi sviatkami mam ist na poradnu, tak sa musim spytat

dupinka
17. dec 2008

Ahojte!

Rebi, gratulujem k drobcovi!!

Co sa tyka "ukazania" deticiek, tak zase mi nie je cudne, ked sestricky nie su nadsene s tym, ak rodina chodi po sestonedeli a pod.
Nikdy neviete, kto z navstevnikov ma chripku, stacia aj spinave topanky, obcania tmavsej pletua uz sa siria virusy. Drobcekovia predsa este nemaju taky odolny imunitny system. Este keby boli navleky...

A co ze nechcu na vzdycharen pustit?! To co za vymysel. Ved prave tam je partner najdolezitejsi. 😠 Tak toto si nenecham.

A tiez ma zaujima ten porodny plan.

Zajtra mam poradnu, tak idem spisat zoznam, co sa opytat 😀

zajo79
17. dec 2008

dupinka, je tam len jedna vzdycharen, tak ak tam bude ina mamina rodit, tak tam tatina nepustia... comu sa necudujem, tiez by sa mi nepacilo, ak by bol pri mne cudzi chlap...skor sa mi nezda ze je len jedna vzdycharen, ziadne intimco...

musim vyzistit na poradni kolko je tam sprch, ak len jedna a bude viacej mamin rodit, tak to nebude teda bohvieco...

uz ked si trochu otvorena,tak davaju ta na porodny box aj s manzelom,takze aspon nieco...preto dufam ze mi nerupne voda a budem moct ist do porodnice az ked budu kontrakcie po nejakych 8 minutach...

Tak nejaka izba by mohla byt na "ukazovanie" babatiek rodine...aspon najblizsej, ved aj sestricky chodia domov a stretavaju sa s inymi ludmi.tak ak babatka maju nieco dostat tak to mozu aj od nich..

A mam strach ze obcanom tmavsej pleti zakazu navstevy....ti ich niekam poslu akurat tak.

buchova
17. dec 2008

ked sa prerabali porodne oddelenie tak novych sprch tam je 3 a stare tusim tiez...takze sa mozete sprchovat od rana do vecera.... 🙂 😀

ale pocula som ze sa tam moc premnozili cierne tvare..ze ich je velmo moc tam takze bacha....a ze sa ani nepustaju navstevy do chodbicky..cize babo ukazat cez slko,zaniest a potom sa mozete rozpravat to koli nasim ciernym obcanom....

rebi
17. dec 2008

ahojte baby no uz som konecne tu boze ale mi to trvalo ani neviem kde zacat a co skor. dakujem vam vsetkym za gratulacie 😀
no ako uz viete mame syna nardila sa 11.12. vecer . vola sa Simon . vsetko v pohode porod zacal normalne ale nakoniec sa musel ukoncit sekciou mala som silne bolesti a vobec som sa neotvarala tak sa lekar rozhodol ze to bude tak najlepsie rodila som v spinali bolo to dobre lebo som ho hned aj videla aj pocula. a som rada ze isiel na svet takto nakolko mal omotanu pupocnu snuru okolo krku 2 krat. den po zakroku bol sice tazky ale potom to bolo cim dalej tym lepsie a v pondelok ma pustili domov .
po fyzickej stranke som v pohode ale po psychickej je to riadna zataz dve deti domacnost a tak ale vsetko sa da na poriadok a uz bude dobre . horsie je ze mala dost ziarli a tazko znasa prichod brata.
co sa tyka porodnice som nad mieru spokojna . na porodnej sale boli sestricky uplne genialne zlate fakt nam tam vsetkym pomahali a stali pri nas . na sestonedeli sa nasli aj take a take sestry ale ja si stazova nemozem boli v pohode , asi aj preto ze je to moje druhe dieta tak uz som ich az tak velmi nepotrebovala 😉 viem za baby ktore rodili prvy krat nadavali na niektore najma ked im nepomahali a neradili ako kojit a tak. a sestry gynekologicke boli zlate . baby musim koncit drobec sa zobudil urcite sa ozvem a napisem co a ako. papa

zajo79
17. dec 2008

😵 😵 😵 rebi, gratulujeeeem

zajo79
17. dec 2008

rebi, nakoniec ste mali zajednaneho lekara? dobre ze to dopadlo ako to dopadlo, ktovie ako by sa lekar zachoval ak by nebol vybavovany 😕 😕 ale verim stale v nase zdravotnictvo,tak dufam ze rovnako.

bystricanka
18. dec 2008

rebi....tak ti gratulujem k narodeniu synčeka. 😵 😵 A malá Rebeka si proste musí zvyknúť na bračeka 😅

dupinka
18. dec 2008

baby, dnes na poradni som sa pytala na predporodnu pripravu. Vraj pre prvorodicky je to dobra vec... Tak sa asi na to dame.
Inak, neviem sa dovolat do med. centra, aby som sa objednala na 3D/4D ultrazvuk. Mate niektora kontakt? Vdaka 😉

Ja mam trochu obavy, ze prideme do porodnice zavcasu a budem tam na chodbe "strasit". Potom si o mne sestricky pomyslia svoje a budu sa tak ku mne spravat po cely cas na sestonedeli 😒

rebi
18. dec 2008

zajo da sa povedat ze som mala vybaveneho lekara ale zhoda nahod bola za ked som rano prisla na pasy a povedali mi ze uz mam kontrakcie a poslali ma na porodnu salu tak on sluzil . tak som tam aj zostala pod jeho dohladom a vsetko dopadlo super a som spokojna . ako ma prijimali tak mi dali aj klistir a to mi este viac zosilneli kontrakcie a uz to isl samo ... ☹ teda samo ako samo 😅
ale vsetci na porodnicu su zlaty a najma sestricky fakt, lekar tam aj tak pride uz len na finale 😉 vyberie male odstrihne snuru a dokonci zacate....
nemusite sa nicoho obavat.
co sa tyka sestonedelia to uz je ine ale vzhladom na to ze uz jedno dieta mam doma tak sm ich pomoc az tak nepotrebovala horsie boli na to ´prvorodicky ale treba ich bombardovat a oni potom pomozu 😠

dupinka ako prvorodicka som na pripravu chodila ale je sice pravda ze pri porode a kontrakciach som na vsetko zabudla ☹ ☹ ☹ a pri druhom som nebola nikde nebol uz cas 😉

dupinka
19. dec 2008

rebi, a ako dlho si vlastne bola po porode v nemocke?

kamilka12
19. dec 2008

ahojte,

dupinka - tiež som chodila na predporodnú prípravu, chodila som k Jahnátkovej, je to dobrá vec..

a ja som bola po porode v nemocnici 5 dní, lebo malý mal žltačku, ale musíš tam byť tuším 4 vizity, neviem možno pri cisárskom je to inak..

lucrezia
19. dec 2008

rebi, ak sa mozem opytat, ako dlho ta nechal doktor "trapit?" teda po akom dlhom case rozhodol, ze spravi sekciu? predpokladam, ze ked si ho mala vybaveneho, tak dlho asi nie....
zaujima ma ma to preto, ze vacsinou o baby, ktore tam nikoho nepoznaju nikto ani nezakopne a nechaju ich tam pomaly omdlievat od bolesti aj 12 hod. aj dlhsie, kym nerozhodnu, ze s nou idu konecne nieco robit. to ale musi byt ticho ako myska a nedozadovat sa pomoci....a najhorsie zevraj je, ked si sama dovoli vyslovit slovo "cisarsky", to potom saleju a just ju nechaju tak....aspon tak som to pocula a hlavne na toho experta co rodil teba.

ja som sa uz rozhodla- jednoznacne Topolcany. po rozhovore s mamickami, ktore rodili v NR a v TO a mohli porovnavat, Topolcany vyhrali na celej ciare....Nitra je oproti tomu masiaren. a vlastna skusenost - ked som si bola omrknut Topolcany, mala som velmi dobry pocit- ochota, ustretovost, v nicom nevideli problem....no skratka, ako iny svet 🙂

dupinka
19. dec 2008

no baby, stale premyslam nad tou preporodnou pripravou.... Kazda mi radi inak. A ako sa poznam, v tom okamihu asi zabudnem na vsetko, co som sa doposial naucila, akakolvek priprava bude v haji, ked budem traposit. Este si to cez sviatky necham prejst hlavou a potom sa rozhodnem.

Skor ma hneva ten 3/4D, nemozem sa tam dovolat. Mate niektora kontakt???

dragila
19. dec 2008

Lívia,ahoj,poslala som ti ip

rebi
19. dec 2008

dupinka porodila som vo stvrtok a v pondelok ma pustili domov , rano na vizite mi vybrali svorky a povedali mi ze mozem ist. kamoska lekarka sa cudovala ze po cisarskom nechavaju dlhsie ale asi mali plno , neviem...

rebi
19. dec 2008

lucrezia co mam k tomu dodat aj si si sama odpovedala na otazku, ktoru si mi polozila. vies sto ludi sto chuti. kazda z nas je ina . ja som bola spokojna ze vsetko dopadlo dobre a mam doma krasneho zdraveho chlapceka. a ten expert ako ho ty nazivas je jeden z najlepsich odbornikov a myslim ze vie co robi , pri nom som sa aj ja prvy krat trapila 12 hodin a som tu a chcela som ho aj druhy krat ale asi vedel preco druhy porod skoncil tak ako skoncil .... ale to uz nechajme a odbornikov

dzanka3
19. dec 2008

rebi aj mna pustili po cisarskom tak domov - v piatok sa maly narodil a v utorok vybrali svorky a bola som prestastna ze mozme ist domov 😵

lucrezia - na porodnej sale su setricky aj lekari tu v NR 100% - ni.......na sestonedeli su setricky vselijake - ale ved to tu uz pisali - ale tam ich uz clovek na treti den po cisarskom nepotrebuje 😉
ale z Topolcian je v NR kazdy den sanitka co si nevedia dat rady.....a co vsetko v TO pobabrali o tom sa nehovori.....ale jasne ze zazrak nespravia ani v NR ked sa neda 😔

kamilka12
20. dec 2008

Tiež som povodne rozmýšľala nad Topoľčanmi, mňa skor odradilo to, že som sa bála, keby nastal nejaký problém v TO nie sú vybavení takými prístrojmi a vybavením a v takom prípade sa ponáhľajú previezť detičky a možno aj mamičku čo najskor do NR. Dúfala som, že sa nič také nestane, ale nikdy nevieš... A nakoniec som bola rada, že som si NR vybrala, lebo i napriek tomu,že som lekára vybaveného nemala, bola som veľmi milo prekvapená s poskytnutou starostlivosťou.

zajo79
20. dec 2008

tiez som za Nitru pred Topolcanmi..z jedneho jedineho dovodu, ze v prvom rade musi byt postarane keby nebodaj nieco o babatko a nielen o maminku...

V Topolcanoch bola mala porodnica, aby prezila, spravili porody do vody...ale to ze sa nevedia postarat o babatka, a prevazaju ich inam, maminka zostava u nich uz moc ludi neberie v uvahu

Ono je to aj o tom ze aka si Ty, tak taky su aj ludia v porodnici... teda aspon dufam ze je to tak, svoj nazor pripisem dufam o nejake tri-styri tt ak nie skor 😉

rebi
20. dec 2008

presne som toho nazoru ako baby ani na sekundu by som nevahala a rodila tu v nr. odbornici su tu lepsi a ide najma o deti starostlivost je v nitre na omnoho vyssej urovni ved nie jedno babo brali do nitry.presne ako hovori zajo .... aka si v porodnici k nim tak , taky su aj oni k tebe...... niet co dodat.. 😉

lucrezia
21. dec 2008

nóó, nieco by som k tomu predsa len dodala. neda mi nepousmiat sa nad tymito zidealizovanymi nazormi 🙂
ja by som skor povedala, ze ak nieco vytiahnes z vacku, tak potom sa k tebe tak aj spravaju 😉
poznam zdravotnicky personal od profesorov, docentov az po upratovacku aj z tej druhej stranky a mam na to svoj nazor, ktory samozrejme nikomu nevnucujem a nikomu nechcem brat iluzie.
comu ale potom nerozumiem je skutocnost, preco si tolko zien vybavuje porod a lekara, preco sa davaju uplatky, preco....preco, ked tu mame samych odbornikov, preco, ked starostilost je 100%-tna, preco, ked sa kazdemu dostane rovnakej profesionality a vsetko je vlastne v uplnom poriadku a navyse sa staci len "nejako" (asi slusne) spravat? coho sa boja zeny, ktore si vybavuju porodnikov, preco ich nemoze odrodit normalny, sluzbukonajuci lekar - odbornik?

rebi, naozaj nechcem aby to vyzeralo, ze na teba utocim, ale neda mi nenapisat, co si myslim a sice, ze prave ty vodu kazes a vino pijes. na jednej strane sa ohanas odbornostou, profesionalitou a starostlivostou nasich lekarov a na druhej strane - prvy aj druhy porod vybavovany 😨 Coho si bala, ved podla toho co pises, kazdy jeden by ti poskytol primeranu starostlivost.... nestacilo sa len slusne spravat?

A este by ma zaujimalo, ako je to ze "aka si v porodnici k nim, taki su oni k tebe?" Aky model spravania je idealny, aby ma lekar nezanedbal, aby si ma vsimol, aby reagoval promptne a odborne? Poradte. Ja som pri svojom prvom porode neprehovorila ani slovicko, ani som nejojkla, ani som sa nicoho nedozadovala.....mala som?
alebo takto to ma vyzerat?

no nic, frazy z mudrych knih su sice pekne, aj sa to dobre cita, ale realita je ina a dokazom toho je pomaly kazda druha zena, ktora ma vybaveneho lekara. na zapade je to rarita, u nas bezna vec. preco asi?

dzanka3
21. dec 2008

k tym uplatkom - platime u kadernika, krajcira...co ja viem kde vsade.....tak preco si nezaplatit a ist spokojne s kludnom porodit prve ci druhe alebo tretie dieta...a mat istotu ze je nadomnou odbornik a urobi vsetko mozne co sa da aby bolo babetko aj ja v poriadku??????

dupinka
21. dec 2008

lucrezia: presny a vystizny nazor.... Moja rec.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre