Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

barbarka
8. sep 2009

dakujem za odpovede, no este to musim premysliet, asi si nakoniec hodim mincou 😉

klauduska
8. sep 2009

podla mojich informacii,ktore mam od porodnej asistentky mozu byt manzelia od prvej doby porodnej pri VAs,pokial nie su ine rodicky.... 😉

radka12
12. sep 2009

klauduska, ano je to pravda. Včera som sa vrátila z pôrodnice a rozprávali sa o tom pri pôrode. Mal by byť do konca mesiaca myslím a ide do Malaciek. Takže smola. Ja som mala pri pôrode dr.Urbana, veeeeľmi bol zlatý, on aj sestrička. Starostlivosť ako má byť. Ešte aj placentu mi ukázal a vysvetlil ako to fungovalo. Sestrička sa o mňa tiež dokonale starala, bola hrozne milá. Čo sa týka partnera pri pôrode, je to ako presne ako píše lucrezia. Ten môj aj prišiel do nemocky, ale nakoniec si to rozmyslel. Vraj to asi nezvládne. No nevadí, ani mi tam nechýbal.
Prerábka na šestonedelí už finišuje, vraj do konca tohto mesiaca to má byť hotové. Dosť sa tam búcha, vŕta ...
Ale sestričky si vychvaľujú, vraj to bude krásne. Keď sme sa boli pozrieť na kúpanie bábätka, tak som tam nakukla. Malo by tam byť 16 izieb, v ktorých budú po dve mamičky. Namiesto postieľok budú také priesvitné vaničky so sklonom. Len škoda, že som si to nemohla užiť aj ja. Mohli začať o niečo skôr.

tinka0812
12. sep 2009

Prosim Vas neviete ci pan dr.Urban nerobil nahodou v Galante?

radka12
14. sep 2009

tinka, nie nerobil. Robil v Banskej Štiavnici.

dupinka
14. sep 2009

klauduska: od 36tt by ti mal tvoj gynekolog napisat listok na CTG - ozvy plodu do porodnice. Robi sa to na porodnickom prijme, potom sa ide na prietoky na sonograficku ambulanciu, ta je v budove porodnice dole nalavo. Chodi sa kazdy tyzden. V pripade problemov este aj na rizikovu ambulanciu, tu mal doposial na starosti Mesaros.

Teda, aspon vacsina lekarov to takto robi.

Co sa tyka pritomnosti partnera pri porode, moj bol pri mne, odkedy ma vzali na salu, aj sme to spolu predychavali, aj v sprche mi pomahal, bol pri mne cely cas, dokonca maleho videl hned, bol aj pri prvotnych vysetreniach maleho hned po porode.

klauduska
15. sep 2009

dupinka...aha,diky moc,aspon som trosku v obraze.Inak som pocula,ze tam byva dost zienok a ze sa tam pekne nacakam...no co uz.... 😒

dupinka
15. sep 2009

tak to ano. Ja som tam chodila hned zrana - na prietoky okolo ozvy okolo osmej, no potom na prietoky aj tak musis cakat, lebo zacinaju az po vizite, co je najskor okolo 9:30. No a ked este potom do rizikovej,.... 😖

nifi
16. sep 2009

Ahojte dievčatá! Žijem momentálne už dva roky v zahraničí, som rodáčka z Nitry. Som v piatom mesiaci tehotenstva a uvažujem, že pôjdem rodiť do Nitry. Stále tam mám trvalý pobyt, platím si zdravotné poistenie a pod... Je to moje prvé tehotenstvo, tak sa obávam pôrodu. Tu sú hrozné podmienky.
Navyše v domácom rodinnom prostredí by som bola v omnoho lepšej psychickej pohode, tu sa navštevujú už malé bábätká a kladú im peniaze na vankúšik!!! (dieťa do 6 mes nemá vlastnú imunitu...) a ani nesmiem vyjsť 40 dní von z domu... ("tradícia", zvyk... ) ale bacile domov mi zanášať môžu...
Väčšina žien síce rodí v súkromnej klinike, kde majú super moderné vybavenie, no 4 dni pobytu vyjdu na 3,5-4 tis euro, a a musím si priplatiť aj pediatra, aby sa na dieťa prišiel pozrieť aj neskôr, nielen v okamih pôrodu. Lenže, ak sa vyskytnú vážne komplikácie, aj tak posielajú mamičku s bábätkom do nemocnice, kde si nemáš ani len veci kam uložiť, v taškách po zemi tam majú ženy veci pre seba a pre bábätko...
Ak môžete, prosím priblížiť, ako je to momentálne v Nitre, budem veľmi rada. Môžem si vybrať spôrob pôrodu? čítala som, že sa dá aj na pôrodnej stoličke rodiť a podobne... Lebo tu o tom iba čítam... a väčšinou sa tu všetky maminy objednávajú rovno na cisársky, aj ked nemajú žiadne problémy. Tomu by som sa chcela vyhnúť.
Chcela by som pre bábätko a pre mňa len to najlepšie.
ďakujem a veľa zdravíčka vám všetkým a ľahké pôrody želám!

lucrezia
17. sep 2009

nifi, ja som rodila v Nitre svoje obe deti.
na prvý porod a vsetko okolo toho nemam dobre spomienky a preto som 2krat chcela ist rodit inde. no nakoniec som ostala v nitre a bola som milo prekvapena.
spravanie personalu sa za tie roky zmenilo, porodne asistentky boli velmi zlate (skusila som 3), vizity su tu uz pre ludí t.j. neterorizuju ta za preveseny uterak cez postel ako to bolo volakedy....zdala sa mi celkovo lepsia atmosfera, taka pohodicka a mala som konecne pocit, ze personal je tam pre mamicky a nie naopak....
no a ked budes rodit Ty, tak uz bude cela lozkova cast vynovená a pekna, takze ja by som Ti Nitru odporucila....podla mna sa toho vela zmenilo... a k lepsiemu.

dupinka
19. sep 2009

nifi, urcite radsej rodit v znamom prostredi ako v zahranici, v takych podmienkach, ake si popisala,....

Len sa treba pripravit na standard slovenskych nemocnic - nedostatok personalu, ktory nema cas len pre teba. Ale porodne asistentky su v pohode, na sestonedeli je to aj vec tvojho pristupu, ako si veci pripustas, ci ta niektore reakcie personalu dokazu vytocit alebo nie, aj hormony robia svoje, takze sme na mnoho veci citlivejsie,...

Ak mas cas, tak si precitaj nazory pisane na predch. stranach, urcite to stoji za to, ked sa chces dostat "do obrazu"

klauduska
21. sep 2009

Baby, tak minuly tyzden som sa dozvedela,ze ak chcem epiduralku,tak s tym asi bude problem,kedze maju iba jednu anestezilogicku dr. Buransku,vraj sa mam dohodnut s nou,takze predpokladam,ze to bude o financiach,ked mi to bolo povedane takto....
Mate s tym niekto skusenosti v poslednej dobe?Ako ste sa dohodli a na com?A za co?
Uvitam kazde info.....Dik

lucrezia
21. sep 2009

klauduska, dedukujes správne 😉
v nitre sa epi moc nenosí a ak ano, tak je to o prachoch, alebo o znamosti
ale na tomto fore sa urcite nedozvies co a za kolko

mirage
22. sep 2009

Klauduska, pred tromi rokmi mi bola epi ochotna dat Dr. Uharcekova, za cca 3500 Sk. Ale boli sme za nou po znamosti, rodit som vsak nakoniec sla inam. V tomto je NR dost pozadu, neviem, co ma profesor proti nim.

kamila68
23. sep 2009

mirage - to ako Ti pani doktorka povedala že chce 3500 korún pre seba?? alebo to mal byť ten oficialny poplatok - len aby tu nevznikali nejake nedorozumenia???

mirage
23. sep 2009

Kamila, bola to oficialna cena, ktoru bolo treba zaplatit v pokladni. O poplatku samotnej dr sme sa nebavili.

kamila68
24. sep 2009

mirage len som sa nalakala, že si doktorka od Teba pytala peniaze pre seba

luka04
24. sep 2009

ahojte baby..mam na Vas jednu otazocku, viete mi poradit, ake doklady treba so sebou brat do porodnice??? okrem mojich osobnych....vraj aj sobasny list? ak ano, tak staci kopia??

radka12
24. sep 2009

Luka04, ano aj sobášny list.Stačí ti kópia, tiež som mala. Okrem toho kartička poistenca a občiansky preukaz, plus tehotenská knižka.

luka04
25. sep 2009

dakujem radka 😉

lubkaeck
25. sep 2009

luka - sobasny aj karicku si prefot - je to najjednoduchsie 😉 a samoska obciansky a tehu knizku 😉

luka04
26. sep 2009

diky aj tebe lubka 😅

martina05
29. sep 2009

Ahojte baby, viem že sa to tu už možno písalo, ale predsa... s ktorým lekárom v NR pôrodnici ste boli spokojné ??? Ktorý pôrodník je v NR dobrý ?? a ešte neviete mi poradiť, či sa dá v NR dohodnúť na pôrod konkrétny pôrodník, ako sa pri tom postupuje a čo všetko to obnáša ?? Ďakujem za rady .....

radka12
29. sep 2009

Martina ja som bola veľmi spokojná s dr.Urbanom. Ešte aj placentu mi poukazoval 😀 . Aj dr.Kellnera si vychvaľujú. Ostatní neviem. A čo sa týka zazmluvnenia, to by si sa mohla spýtať, keď už budeš chodiť do poradne do nemocky. Teda ten posledný mesiac pred pôrodom. Tam ti to povedia určite.

martina05
29. sep 2009

radka vďaka za rady... mám ešte čas ale radšej sondujem dopredu aby som sa vedela zariadiť ....

lubkaaa
29. sep 2009

ahojte, čerstve rodičky poraďte, o koľkej je najlepšie isť na ozvy+sono +rizikova poradňa? na ozvy sa ide cez porodn.prijem? sono je stale na 2.poschodi? o kolkej je najviac ľudi? robia každy deň? diki moc za rady

lubkaaa
29. sep 2009

už som našla v predchadzajucom texte.. 🙂

zuzana.kusnirova
2. okt 2009

Ahojte..je to tu veeelmi zaujimave čitanie,ja by som sa rada k vam pridal..ja som rodila pred rokom,28.8.2008 pod vedenim Dr.Mlynčeka..vlastne primara..mala som z neho obrovsky strach..najstarsi..wrr 🙂) Ale bol neskutocne milyyyyy!! super chlap..Vzdy som velmi tuzila aby bol pri mojom porode Dr.Mesaros,kedze som k nemu chodila od 4 mes.do rizikovky tak mi prisiel velmi dobry a uz sme sa z dialky poznali,stale ma chodil pozerat aj pocas mojho pobytu v nemocnici pred porodom..ale dopadlo to vsetko inak..Najskor som chodila do rizikovky lebo nam tvrdili ze babetko zaostava v raste..no proste nieje podla tabuliek,ale vsetky testy boli ok..20.8.2008 som mala termin a ked som do 28.8 neporodila vzal si nas vsetky do parady dr.mlyncek,pretoze nasledovali 4 dni volna a nikto by s nami nic nerobil tak on zobral vsetko na svoje plecia a 6 nam zenam dal vyvolavacky rano o 9,00...no a vsetkym tie vyvolavacky zabrali,dostali bolesti a postupne isli baby na boxy,Davidko,Martinko,Alex,Nikolas,Kristian...a mi s nasou babou v brusku nic..sme si tam vypoculi porody a nic..pocas dna sme dostali este 2 vyvolavacky a stale nic...A potom zauradoval pan doktor a prisiel za mnou a pytal sa ma ze ci chcem dnes porodit??? Ja ze jasneeeeeeee!! Tak ma zobral vedla do vysetrovne,prepichol mi plodovu vodu a povedal mi ze ak chcem mat manzela pri porode mam mu hned zavolat lebo uz to pojde rychlo..aj tak bolo o 20,00 mi prepichol vodu a 22,55 bola malinka na svete! A dr.mi po porode povedal ze konecne po 5 chlapcoch v ten den nejaka baba" 🙂) Bol velmi zlaty a setricky este lepsie..teda jedna..Sice som do rana musela spat na vzdycharni,lebo nebolo miesto na sestonedeli o to lepsie pre mna,som sa vyspinkala do ruzova,sestricky ma chodili kontrolovat a do rana uz ziaden porod🙂

Taaaak uz by som hadam aj skoncit mohla,tak len na zaver to zhrniem,ze ja som bola MAXIMALNE spokojna v nitrianskej porodnici a urcite by som si to tam rada este zopakovala!

zuzana.kusnirova
2. okt 2009

A este som vam zabudla napisat ze tie stesy okolo malej rastu boli podla mna prehnane pretoze 8 dni po termine sa nam narodila zdrava 3000g vaziaca a 50 cm dlha Emma!! dnes ma 1 rok aj 1 mesiac zhruba 12kg a vsetko je zatial ok (klop klop klop) 🙂

klauduska
7. okt 2009

Tak som pocula,ze od pondelka je uz sestonedelie pekne prestahovane,je to tam vraj veeelmi pekne...len hned v druhy den tam prisli rodit 4 romky, ktore hned do 2 hodin upchali zachod a zafajcili ho..... 😠 😠 😠 Takto tie izby budu teda velmi rychlo zdevastovane..... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre