Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

mucher
25. okt 2009

lenusiknr
...no tak to sa tam asi stretneme i keď neiem ja mám už teraz poci,že preasknem 😖 😖 😀 😀 Ja tiež chodím k Dr.Obertovi a pokiaľ viem k pôrodom nechodí!!!!Samozrejme, že keď je vo FN alebo má službu---odrodí, ale,že by si mu zavolal o 00.25 26:12 a nemá službu---to nie aspoň tak hovorila sestrička,lebo veď to by tam bol stále...koľko má pacientiek.
Ale pokiaľ je plánovaná sekcia a dohodneš sa s ním ,tak urobí.
Keď som bola v 30 tt. v poradni, hovoril, že bábo je veľké a otočené KP, keď s neotočí--tak sekcia ☹ ☹ ☹
Nenechávajú rodiť KP a ešte veľké deti.
No najradšej by som rodila prirodzene, po prvom (11.35) som už o 18stej bola na večeri a nič mi nebolo, nestrihali 🙂 ma, mala som 2 vnútorné stehy a to mal malý 3995g----N 🙂 O ALE TO BOLI TOpoľčany 😉

lenusiknr
25. okt 2009

mucher ja to iste.. ledva sa hybem... pripadam si jak tank, prejdem par schodov a fucim jak jezek 😀 ☹
ja chodim garajovi a ten je na dochodku takze k porodom nechodi.. on mi vravel, nech behnem za Obertom sa aspon popytat pretoze by som mala ist sekciou kvoli ociam... je mi jasne, ze normal asi k porodom nechodi, chudacik to by sa narobil 🙂 🙂 🙂 ale pocula som nanho same chvali..

ja mam nastastie chrobacika otoceneho dole hlavickou a vraj je tiez velky, tak uvidim.. ja uz som zmierena, ze pojdem cisarskym vlastne sa aj bojim ist rodit normalne..nechcem si este viac dokazit oci..
ked som mala maleho otoceneho asi v 20 tt KP moj gynekolog mi pov. ze nie je dovod robit hned cisarsky, ze to sa uvidi pocas porodu... som sa divila, lebo tiez som bola v tom, ze ak je babo velke a hlavne ak je to chlapcek KP ma ist cisarskym... sto lekarov, sto nazorov.. to je hroza... nebojkaj tvoj drobcek sa urcite este otoci 🙂
to si asi mala super porod.. juuuuuuuj vediet tak dopredu, ze to tak bude 🙂a teraz si rozhodnuta pre Nr?

luka04
25. okt 2009

lenuskin...dakujem pekne 😅 ja chodim k Matejkovi a som velmi spokojna...

lenusiknr
25. okt 2009

luka ak budes mat chvilku casu mohla by si mi napisat co si beries do porodnice pre seba? ja uz pre babo mam skoro vsetko len kozmetiku nie,to nemam ani sajnu co musim kupit a hlavne aku znacku... pocula som, ze by sme mali dostat v porodnici nejaky kufrik kde je toho dost... tak uvidim... ale co sa tyka mna tak mam akurat tak nocne kosielky a papucky 😅 si musim svihnut ved co ak si drobcek nieco zmysli skor... 😒

luka04
25. okt 2009

no pre mna mam zbalene: kosele, zupan, papuce, prezuvky do sprchy, osusky, uterak, vlozky, odsavacka na mlieko, ponozky, spodne pradlo, nabijacka, doklady, kozmetika, dorgerka na umyvanie...calciova mast.., jednorazove nohavicky, jednorazove podlozky pod chorych...asi tak...dufam, ze som na nic nezabudla, uz som sa balila totiz dost davno 😅 😅 inak mate vybrate pekne mena ..ja mam braska maleho Lukaska..aj Jakubka mam synovceka... 😵 😵

lenusiknr
26. okt 2009

luka dakujem ti velmi pekne🙂🙂🙂 jednorazove podlozky si kupila v lekarni? ja tie vobec na zozname nemam ale pocula som, ze je to dobra vec... ja ich mam kupene pre maleho tak si mozno vezmem tie, akurat ze su o nieco mensie.
tebe sa to uz blizi ako ti zavidim🙂 ja by som uz chcela mat drobceka domka. drzim ti palceky aby ti to dobre dopadlo, hlavne nech ste zdravucky aj s malou.. 🙂
dakujem, mohla by si to povedat mojmu manzelovi.. 😉 ten mi ani za svet nechce dovolit Jakubka no mne sa to meno velmi paci uz od zaciatku tehotenstva.. tak ho snad este obmakcim 😀

luka04
26. okt 2009

dostanes to aj v zdravotnickych potrebach..alebo v niektorych lekarnach... no blizi sa mi to , stredu naobed nastupujem...dnes som bola na poslednej poradni, bola som aj na porodnickom prijme na pasoch, sledovala som baby co dosli na prijem a nebolo mi vsetko jedno 😅 ze ja takto o 2 dni.....
no ved daj precitat manzelovi moj prispevok a bude 😀
a dakujem 😉

fide
26. okt 2009

fu tak to aby som sa aj ja zacala baliť......moj manžel keď ide do mesta za kazdým príde s niečim čo potrebujem do pôrodnice ...v sobotu priniesol plienocky pre bábo..
luka04 ten zoznam veci mas overeny z Nr nemocnice?? a pre bábo potrebujem niečo okrem plienok??Každá pôrodnica ma iný zoznam mam pocit.

luka04
26. okt 2009

ten zoznam mam z inej porodnice, ale baby co rodili v NR mi pisalo co bolo treba a bolo to toto... pre babo vraj len plienky a vlhcene utierky..a ja som si zobrala mast proti zapareninam, rukavicky, capicku, ponozky, dudlik...

fide
27. okt 2009

Klauduska ty si si vybavovala lekára v Nr alebo ako si sa preradila do nr? Lebo ja nemám ziadného lekara , v Nr chcem rodit iba preto , ze sa mi zda daleko letiet do LV ked to na mna pride aj ked tam mam skvelu lekárku. Vie mi niekto poradit ako postupovať??

luka04
27. okt 2009

baby, nie je tu ziadna co nastupuje tiez zajtraaaaa?????? 😅 😅

klauduska
27. okt 2009

fide....ziadneho lekara som si v NR nevybavovala k porodu,kedze som z okresu Nitry,tak idem na vysetrenie do NR,ale v dnesnej dobe sa mozes slobodne rozhodnut kde budes rodit a do tej nemocky by si mala chodit aj posledny mesiac na yvsetrenia....Takze Ti staci odporucaci papier od tvojho gyndosa a mozes ist do NR,pripadne si tam zavolaj a spytaj sa ich... 😉

lubkaaa
28. okt 2009

ja som sa pytala v rizikovej ako je to s vyberom doktora (idem na planovanu sekciu) a vraj o tom sa rozhoduje den pred tym-lekari rozhodnu, ale že ked niekoho poznam tak sa mozem s nim dohodnut, že to vezme.. no ale ked nikoho clovek -ako napr. ja) nepozna, tak neviem ako sa to robi, či si môže vyberať-asi nie.. takže rano ked lahnem na stol vtedy uvidim svojho porodnika.. a ked to bude niektry, s ktorym mam zlu skusenost-tak asi zacnem byt hystericka..

mali ste niekto v poslednej dobe planovanu sekciu? ako to prebieha-napiste mi IP ak tu niektora taka ste..

sisa38
28. okt 2009

Caute baby, neviete nahodou niektora, ake su teraz ordinacne hodiny v detskej gyn. ambulancii - myslim, ze je to tam, kde aj ambulancia rizikoveho tehotenstva...ak to uz zase neprestahovali. Dakujem 🙂

lenusiknr
28. okt 2009

lubkaaa ja pojdem zrejme tiez cisarskym a moj gynekolog uz k porodom nechodi... je na dochodku... 🙂 rozpravala som sa s nim o tom, ze si chcem vybrat nejakeho lekara ktory ma dobre referencie a vraj sa to da... mam zajst osobne za lekarom ktoreho som si vybrala a skusit sa s nim porozpravat ci by bol ochotny.. vraj pri sekcii nie je problem ako pri normal porode..
skus si niekoho vybrat a aspon mu zavolat do ambulancie.. zato nic nedas..

kedy mas termin? uz si sa bola aj pozriet v porodnici ako to tam vyzera?

lenusiknr
28. okt 2009

babulky hodim sem zoznam co treba do nr porodnice... dala nam ho pani Jahnatkova, zlata to zienka 🙂

Pre dietatko:

jednorazove plienky ( aspon 30ks)
ortopedicke nohavicky
mala deka
ciapocka(tenka bavlnena)
vatove tycinky na nostek a uska
cisty lieh 60%
krem na osetrenie zadocka

Pre nas maminky:
preukaz pre tehotne
sobasny list(fotokopia)
obciansky preukaz
preukaz poistenca( 1x fotokopia)
osobne hygienicke potreby
teplomer
zupan, vlozky, 2 platenne plienky
nocna kosela na zapinanie(2 ks)
papuce a zabky do sprchy..

vraj je tiez dobre vziat si jednorazove podlozky.. kludne to mozu byt tie ktore sa predavaju pod babatka...

Vybavicka pre babuliatka domkov:
dupacky, kosielka, kabatik( v zime svetrik), ciapocka, jednorazova plienka, zavinovacka, deka...

dufam, ze to niekomu pomoze🙂

lubkaaa
28. okt 2009

lenusik, ja mam nastupit 11,11, a 12,11, mi maju robit sekciu.. no a to niekoho si vybrat- nemam potuchy koho a čo za to 😕 že dobry deň-ja sa Vas chcem opytať či by ste ma nerezali prave vy.. 🤐 a prečo ja? no vaše meno mi je sympaticke.. a hlavne ta otazka čo za to by ma zaujimala..

to je to, ja skor viem mena, ktorych by som nechcela.. 😒 😠

inak ja mam TP podľa PM 16,11, (termin sekcie určuju len minus 4dni od TP) a mam take menšie obavy, že rodiť začnem skôr ako 11,11,.. a zasa to bude narychlo.. neviem prečo to tak neskoro planuju, oficialne by to malo byt 7-10dni pred TP , nie 4..ale čo už.. (aj babo mam podľa sona väčšie o 1-2 tyždne..ale na to nejako nikto neprihliada)

lubkaaa
28. okt 2009

porodnica-naposledy som tam bola "pozriet" v novembri 2007, ked som odtial odchadzala s dcerou.. 😉 teraz na to nie je nejako čas..

lucrezia
28. okt 2009

ja by som len chcela doplniť ohladom toho, čo treba do porodnice pre dieta, resp. netreba:
ortopedické nohavičky - nebolo treba, ani lieh, ani mastičku na riťku - tú vám dajú
a ani tie jednorazove podložky nie su také nutne, ved každé ráno sa pýtajú, či netreba vymeniť bielizeň a ak mate pod sebou ušpinené, tak to v pohodke prezlečú

mucher
28. okt 2009

Baby
vďaka za všetky rady.Neviete čím prikrmujú babätká mamičiek, kt, sú posekcii a ešte im nenabehlo mliečko?
Fľašou? Mám pocit, že oni sa tam neprplú s lyžičkou alebo striekačkou, keď ano tak ich nenechaju cuckať, len im to streknu do pusinky.
Keď som bola pred 5 rokmi v To tak po normal. pôrode som mala relatívne skoro mliečko ale keĎ "hučal" zarobili mi do fľaše glukózu.Tú fľašu som si už mala v zozname čo so sebou.
Treba ja do NR fľašu?
Ako je to s odsávačkou--beriete si ju so sebou, alebo v prípade poteby " chlap " kúpi a donesie?
Ď.

lenusiknr
29. okt 2009

mucher tak s tou flaskou nemam ani potuchy.. nato som este ani nemyslela... juj ha...
vcera som bola na prednaske o dojceni a tam nam bolo povedane, ze kludne staci potom vyslat muza.. ja to tak asi aj spravim.. vraj je aj tak najlepsie pokusat sa odsavat s rukou, pretoze niektore odsavacky mozu poskodit prsnik alebo co.. tak som pozerala ako puk 😕 ale urcite ju budem kupovat az potom... a pocula som, ze niektore nemocnice ti aj pozicaju len neviem ci aj v Nr..

mucher a ak pojdes na sekciu chces ist spinal alebo celkova?

mucher
29. okt 2009

Mne sa už o odsávačke aj snívalo 😀 , celú noc som odsávala mlieko 😀 😀 😀
Ale neviem sa rozhodnúť či drahšiu alebo lacnejšiu, lebo , čo s tým potom, toľko je toho potom na predaj a nikto to nechce 😒 😒
Pri Maťkovi som mala od švagrinej MEDELELu-takú piestovú a bola na ........ 😠 odsávala som si rukou ale trvalo to dosť dlho.......
Ak pôjdem na sekciu tak rozhodne spinal!!!!!
Tu to robia ako na bežiacom a je to menej rizikové , celková len ak by bol nejaký problém či už medicínsky alebo psychický, nie kažká zvláda pocit byť pri vedomí s rozrezaným brochm 😲

lucrezia
29. okt 2009

o fľaši počujem prvý krát, myslím, že ak je treba, fľaše tam určite majú, no a čo sa odsávačky týka, tak v Nitre nemajú 🙄 resp. majú, ale 1 alebo 2 a z toho bola 1 pokazená a sú to tie najobyčajnejšie piestové, čo sa s tým ani odsávať nedá 🙄 takže radšej ju majte nachystanú a ked bude treba, tak muž donesie.

lenusiknr
29. okt 2009

😀 ja zatial s odsavackou moc nestresujem len sa bojim, ze nebudem mat mliecko...ked ju budem kupovat tak urcite nie nejaku drahu... peniazky sa zidu aj na ine veci 😀 a je fakt, ze co s tym potom....

ja chcem ist tiez jedine spinalom... celkovej sa bojim ako certa.. a hlavne chcem vidiet drobceka... uz len aby mi to potom dobre pichli.. kamoske to tam nejak zle slahli a chudatko 10 dni lezala s bolestami a nevedeli jej prist nato z coho.. no ale to tu nechcem strasit.. jasne, ze my budeme mat vsetko ok 😉

mucher ty mas vlastne termin o den neskor ako ja? to sa tam mozno aj stretneme...

lenusiknr
29. okt 2009

baby este sa spytam mozno taku blbost 😀 ake vlozky sa maju brat do nemocky? su nejake specialne co predavaju v lekarni alebo len normal v obchodoch kupit?

lucrezia
29. okt 2009

vložky si zober ake chceš, ale je fakt, že tie porodnícke su lepsie. volaju sa SAMU a dostať ich v lekárni

lubkaaa
29. okt 2009

tak čo sa tyka odsavačky-odporučam dvojfazovu ručnu-ja mam taku medelu-tie lacne baloniky a piesty stoja za h.. (to je tak na podraždenie bradavky.. 😠 ) a v nemocnici je super "solux" alebo tak nejak sa to vola-je to taky vyhrievač a ten je lepši ako odsavačka.. vyhriať prsnik a potom priložiť babetko-to je nejlepšia odsavačka (aspoň moja bola)..ja som odsavačku v nemocnici nemala, kupila som si ju asi mesiac po porode-a to len preto, lebo ručne som nevedela veľa odsať (a ked sme s muzom niekam chceli vybehnut nechcela som davat UM).

čo sa tyka UM v nemocnici-oni by NIČ nemali davať! až po dohode s matkou.. a čajik davaju (davali v 2007) zo striekačiek, nie z fliaš.. mňa by asi ruplo keby som sa dozvedela, že mi decko dokrmovali nejakym svinstvom.. 🙄 🙄 😠 🙄

vložky su dobre veľke vatove a hlavne bez kridelok a ked po prirodzenom porode tak len lacne-bez tych "super dierkovanych" povrchov-vraj ťahaju stehy 😉 (neviem, nezažila som-ale pamätam, že to ženy odporučali)

čo sa tyka vyberu spinal/celkova a. -uprednostňuje sa spinal, len keď sa "nestiha" robia celkovu (a možno aj na žiadosť -neviem?). ja určite nechcem celkovu. to je jedine čoho sa teraz bojim-že začnem rodiť skôr ako mam termin s.c. a nestihnu mi dať spinal..a zasa pôrod prespim.. 🙄 🙄 ☹ ☹

nenunka
2. nov 2009

Ahojte dievcata,

som tu prvy krat a pevne verim, ze mi poradite.
Som v 9. mesici, lepsie povedane v 37. tt, tasky uz mam zbalene, byvam v Nitrianskom okrese - v skratke.
Neviem sa rozhodnut ( teda ak budem stihat ), kde mam ist rodit. Je to moje druhe dieta. Citam rozne ohlasy na NR porodnicu a mam z nej obavy, kedze tam nemam nikoho vybaveneho, ako to dopadne. Prve dieta som rodila inde ale uz sme sa odstahovali, takze teraz mam najblizsie Nitru.
Nemate nahodou niekto skusenosti s Dr. Brestanskym v NR porodnici ?
Dakujem vsetlkym, co mi odpisu a poradia.

klauduska
2. nov 2009

Ahoj nenunka,

neviem kde presne byvas,ale v okrese Nitra moc na vyber nie je...Ja som tiez na nitriansku porodnicu pocula uz vselico-aj dobremaj zle....Ale Moravce uz nefunguju,Levice maju (mali) problemy s teplou vodou a kurenim.Nitrianska nemocnica ma ale najlepsie vybavenie co sa tyka pre novorodencov,dokonca aj z vyhlassenej topolcianskej porodnice nosia deticky do NR.
Ja nemam tiez ikoho vybaveneho,ale verim,ze je to ich praca a odrodi ma hociktory doktor...Vacsiu cast prace odrobi aj tak sestricka,porodna asistentka.Vsetko zavisi od toho na koho natrafis.... 😒

lubkaaa
2. nov 2009

ahoj nenunka, ja tiež nemam nikoho vybaveneho a idem na planovanu sekciu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre