Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

sisask
9. nov 2009

catrin1, kamila68, zuzana76,..... dakujem vam velmi pekne za odporucania 🙂

lenusiknr
9. nov 2009

mucher ja som tiez mala mat piatok hodku ale som ju zrusila.. nebolo mi dobre... teraz mam v stredu osetrovanie a asi teda piatok si tiez nahradim tu chybajucu.. uvidime co mi povie...
takze ty stihas este aj skolu, sikovna:} neboj do decembra este vydrzime...aj ked by som najradsej posunula cas nech uz je aspon 1.12....
ja som u nej uz film cihala ale nic moc.. je to z ceskeho prostredia takze sa to fakt odlisuje od porodu u nas...
hihi a do tej porodnice no ani nehovor... ja tam asi skolabujem... takto aspon clovek nevie do coho ide, ked to tam uvidim tak si ma tam rovno mozu nechat 😢 no na druhej strane chcem vediet ake to tam je...

mucher
10. nov 2009

Super, tak možno sa stretneme aj v piatok, vlastne ja idem na film a potom asi nezostanem na ďalšiu a spomínam si,že ten film bol blbosť--neboli tam náhodou aj na takých lanách???
Nechce sa mi to veľmi pozerať, ale idem aby som mala čiarku 😀 v zápise

lily3
19. nov 2009

Ahojte tehuľky, pridávam sa k Vám. Som 34tt a termín mi vychádza 1.1.2010. Nakoľko môj doktor nechodí už k pôrodom, chcela by som sa spýtať, či neviete niektorá, ako a či sa dá zajednať napr. dr. Obert k pôrodu a v neposlednom rade, čo taký špás stojí.
Inak chodíte posledné týždne pravidelne do pôrodnice na točenie oziev? Dík 🙂

lenusiknr
19. nov 2009

ahojte kinderka:} v pondelok sme boli na exkurzii v Nr porodnici... velke plus je ze je vsetulinko nove, pekne cistucke. Videla som porodny saly, vzdycharen tiez v celku v pohode len namna posobili take malinke... vzdycharen je o nieco vacsia je tam fit lopta, tusim paplon, vacsi gauc... tu s vami moze byt manzel ak tam nie je ziadna ina tehulka.. ta aj keby suhlasila tak Vam tam manzela nepustia.. daju Vas na zvlast vzdycharen tie su dve... take mensie...
dalsie co beriem ako plus su inkubatory pre miminka, takze ak by sa nieco skomplikovalo vedia to riesit aj v Nr.

Dost ma zarazilo akym sposobom tam chodia navstevy.. samozrejme na izbu nikoho nepustia... musite ist tym padom na chodbu, kt. je plna ludi, bacilov... miminka sa nesmu nosit von, tie ukazuju cez take sklo... jedine ak si zaplatite nadstand.izbu moze tam za vami priamo chodit manzel... vraj pustia len manzelov... a tato izba sa vraj neda dopredu zajednat...

co sa tyka tych porodnych sal.. su vynovene, cistucke. Na jednej z nich je ten normal porodny stol a na dalsej nejaky co sa rodi v sede.. ten je asi lepsi... ked mate on zaujem treba to povedat uz na vzdycharni aby Vas tam vedeli dat:}
tak to snad niekomu pomohlo... :}

lenusiknr
19. nov 2009

lily ja mam termin 27.12. a moj doktor uz tiez nechodi k porodom.. chcela som si vybavit taktiez oberta ale ten ti pri normalny porod nepojde... mozno ak by si sla cisarskym by sa nieco dalo ale to si musis zistit unho...
ja idem zajtra prvy krat na prietoky, lebo mam skrateny krcok ☹ a vraj o dalsi tyzden zacnem chodit do nemocnice... ty uz chodis do nemocnice na ozvy?

lily3
19. nov 2009

Dnes som bola prvý krát a bola tam skvelá sestrička. Všetko bolo v poriadku. Držím ti palčeky, aby ste aj vy dopadli dobre. Ja sa stále neviem rozhodnúť, či si doktora zaplatiť alebo nie. Neviem, ale zdá sa mi, že fáza pred samotným pôrodom je minimálne tak dôležitá ako samotný pôrod a pokiaľ mi je známe, tak tam doktor ne je. ten príde až k posledným 20 minútam. No a za to sa mi nejakých 7000 sk zdá fakt trošku dosť.

lucinka4
21. nov 2009

ahojte kocky,
chcela som sa spytat ake mate skusenosti z Nitry ohladom dodrziavania zasad BFH..je tu tema ohladom toho ale nie je tam ziadna skusenost z Nitry
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
poradili vam ked ste mali problem,resp vysvetlili ako prilozit spravne? a ako je to ked sa clovek spyta? neberu to ako otravovanie?
dakujem za postrehy 🙂

lily3
21. nov 2009

No tak, to by som aj ja rada vedela. Budem rada, ak fakt napíše niekto skúsenosti. Mám pocit, že o Nitre je v tomto ohľade písané strašne málo. Trošku sa hnevám, že pôrodnica nemá napríklad samostatnú www stránku, kde by sa pacientky mohli zorientovať. Veď to už dnes nemôže byť hádam problém!

luciarisko
21. nov 2009

ahojte no ja som rodila uz davnejsie, ale mozno vam to trosku pomoze 😉
my sme boli cisarskym, takze sestricka mi ho nosila na prilozenie, ochotne mi ukazala co a ako, ked mi ho uz nechali na izbe prisla sestricka, asi ta laktacna sa pozriet ako maly taha, ci je spravne prilozeny, my sme nemlali problem, ale keby je tak urcite by poradila.
co sa tyka otazok vzdy mi odpovedali, nech som sa spytala na hocico.

beruska113
21. nov 2009

Lucinka, Lily,
podľa mňa je nitrianska nemocnica BFH len podľa papiera. Priloženie na sále trvalo asi 30s. Potom mal malý málo cukru, tak bol na infúziách, tak mi ho nosili, ale vždy spal ako drevo. Keď nespal, tak nám to vobec nešlo, po 3 dňoch trvala odborná rada sestričky asi 5min, z toho som sa 3 min snažila posadiť, čo po šití nebolo ľahké. Malý teda žil na čaji a keďže mal 4250g keď sa narodil, tak už bol vážne hladný. No a jesť mu dali až keď som sa tam od nervou rozplakala, lebo malému vyhrávali v brušku riadny muzikanti.

A keď žil chudáčik na čaji, tak mi ani neukázali ako mu ten čaj mám striekačkou dať, nedali mi ani dve striekačky s čajom, lebo musia šetriť, tak som nonstop chodila po chodbe pre čaj. A to som ledva chodila. Jediné šťasite, že na 5.deň sme šli domov.

Inak na doktorov sa nemôžem sťažovať, ležala som tam 5 týždňov, tak som ich poznala asi všetkých. Akurát pôrod bol tak rýchly, že sme nestihli požiadať, aby muž prestrihol šnúru, ani placentu som nevidela, ale inak v pohode.

Sestry na sále? Jediné šťastie, že do nemocnice som prišla o 20 na príjem o 21.h na saálu a 21:30 bol malý na svete. Inak pri niekoľkohodinových kontrakciách by som mala z nich dosť. Keď sa vám vytrhne infúzia, ste celá od krvi a hodia vám handru, aby ste si to utreli, tak to nie je žiadna sláva. Asi mali veľa práce, keď som rodila iba ja.

Ale zase nebojte sa, vždy sa nájdu sestričky, ktoré sú ako anjeli, aj tie pri deťoch, aj pri mamičkách- jedna mi v sprche aj nohy utierala 😀 Len mne žial práve pri kojení žiadna neporadila.

lily3
22. nov 2009

Ďakujeme Luciarisko a Beruska. Dúfam, že sa ešte niekto so skúsenosťami pridá. 🙂

lucinka4
23. nov 2009

pripajam sa k dakovacke a zaroven prosim o dalsie reakcie....pozitivne aj negativne 😀

lily3
24. nov 2009

Babule prihláste sa tie, čo máte termín v decembri alebo január. Mám pocit, že nás je veľmi málo. ☹

mucher
24. nov 2009

Hlásim sa 😀 😀 😀 : 26.12:09 😝

lily3
24. nov 2009

Mucher veľmi sa teším 🙂 🙂 🙂 Ja mám termín 01.01.2010, takže to by sme sa teoreticky mohli v nemocke aj stretnúť! 😉

lily3
24. nov 2009

Mucher, chodíš do nemocky na kontrolu oziev?

fide
24. nov 2009

ahojte musi zena chodit na kontrolu oziev????

lenusiknr
24. nov 2009

lily ako dlho si bola v nemocke na ozvy? ja mam ist tento tyzden prvy krat a kazdy mi vravi nech sa pripravim na dlhe cakanie. prosim ta ake cisla mas pri dozreti placenty? mne povedala na sone ze porodim asi skor... v 35 tt mam hodnoty 2/3...

nebojkaj ja nemam pocit, ze nas je malo... zatial od vsadial pocuvam, ze je nemocka preplnena a ratam, ze aj v decembri bude natresk... bodaj by nebol:}

lily3
25. nov 2009

No ja som mala asi šťastie, lebo som vôbec nečakala a celé meranie trvalo asi 15 min. To som si poležkala na lehátku a celkom dobre oddýchla. Potom doky prehodil so mnou zopár viet typu ako sa mám a či nemám nejaké problémy a išla dom domov. Čo sa týka placenty, tak neviem, lebo keď som bola na sone v 34tt, tak sa mi zdá, že mi tam doky napísal 1, ale neviem či je to ono, lebo sa mi to zdá málo.
Lenuskin, ty ak budeš mať šťastie, tak budeš mať bábo presne pod stromček 🙂 🙂 🙂 taký krásny darček by som chcela aj ja!!! Už by som veľmi chcela mať malú na rukách!! Mám pocit, že brucho ma už tlačí všade a malá keď sa začne mechliť, tak mám čo robiť.

Fide chodiť na ozvy nie je povinné, ale mám pocit, že je to lepšie, lebo vieš, že bábu je u Teba dobre. prípadne sa spýtaj Tvojho dokyho, no viem, že každá tehotná má na to posledný mesiac právo. 😉

mucher
25. nov 2009

Ahojky 2v1 🙂
Tak aj ja som bola včera prvý-krát na CTG-bola som tam už o 7.00 Nikto tam nebol , len robili príjmy,tak som čakala asi 10 min.
Malinké skákolo ako na koni a stále sme ho hľadali 😀
Na sono mi leká nepovedal nič a ja som sa nepýtala, bolo tam veľa ľudí, len ja som tam bola asi od 8-mej, tak som bola druhá.
Vyhodnotil CTG- skóre 10 z 10 , ale zrelosť placenty mi nenaznačil, potom mi robil sono ešte môj lekár, lebo sa mu nejako nezdalo, že ten veľký sloník sa otočil 🙂 , ale o zrelosti tiež nič.
lily3 - hodnota 1 je na 34tt. v poho a tak má byť, tak malinké je ešte nezrlé v tomo týždni a eše je mu v pelíšku u mamky fajn 😉
Ja som akurát trochu anemická, čo sa mi teda ešte nikdy nestalo, lebo vždy som mala Hbg okolo 145g/l , tak teraz beriem Fe---cucká ma riadne , len dúfam ,že potom bude odo mňa cuckať aj tuk z mliečka 😀 😀 😀
Teraz idem 1.12. myslím že ten dátum je v utorok -na CTG , sono a turné k svojmu lekárovi.

lily3
25. nov 2009

No ja som mala CTG skóre 9 z 10, tak dúfam, že je to ešte v pohode. Len tak pre istotu, je to tá tabuľka vzadu na papieriku z oziev?
Inak zajtra idem do nemocky na CTG znovu, tak uvidíme.
A na to sono musíte mať odporúčací papierik od lekára, alebo to urobia aj bez toho?

Bože zasa máme štikútku! 🙂 🙂 🙂

mucher
25. nov 2009

Štikútka je sranda, čo??? 😀 😀 😀
To je v pohode, keby sa im niečo nezdali, hneď Ti dajú vedieť, prípadne si ťa tam nechajú(teda tak by to malo byť 😕 )
Ja som mala na prvý-krát odporúčanie od lekára na CTG a sono, teraz mi povedala sestrička, že už papier nepotrebuje, vlastne tam idem s všetkými výsledkami a už si tam zaevidovaná.
Jája a no to je tá tabuľka vzadu...orazítkovaná....z CTG.
Dnes je najako pekne, že by sme umyli okná???? Keby ma počul môj lekár 😲 😲
Ale ja už chcem byť na Vianoce domáááááá aj mimčom ☹

lily3
25. nov 2009

Mucher tak ak pôjdeš umyť tie okná, tak sa bojím, že na vianoce bude mať malé už mesiac 🙂

mucher
25. nov 2009

Tak na obyvke mam umyté, aj balkónové, púšťam sa do spálne okno+ balkón 😨
Musím, aby som stihla kým príde manžel, lebo ma riadne spucuje, ale keď to už bude hotové...... 🤐
Akurát mi pípla sms. "Dúfam, že neumývaš okná....." 😲 😲 😲 😲 😲 Ty brďo ten snáď vidí všetko.......
Prvú cenu tak nevyhrám.... 😝

lily3
26. nov 2009

Dnes idem do nemocky na CTG, tak som zvedavá, kto bude slúžiť. 🙂

mucher
26. nov 2009

Myslím na Teba...... 😉 Držím palečky, .....nech to tam nie je na celý deň 😠

sizl
26. nov 2009

Ahojte vsetci, zial aj ja mam zlu skusenost nielen s Nitrianskou nemocnicou...potratili sme babo a sla som na kyret do sukromnej nemocnice v Handlovej.Po dvoch tyzdnoch bolesti a krvacania mi moj gynekolog spravil sono a zistil ze tam ostala dost velka cast po kyrete...neostavalo mi ine len dat do vrecka a ist do Nitry.Len na moje prekvapenie ani po druhom kyrete ,nebola maternica cista....dva dni po druhom kyrete som bola na pohotovosti v Nitre a zistili ze je to tam stale...nemala som slov...poslali ma na urologiu,ze bolesti su z ladvin, tam sa zistilo,ze ladviny su ok a boli taky zlaty,ze mi dali infuzku od bolesti...kedze som uz nemala chut sa vracat na gyndu 😠doma som cez bolesti cvicila a masirovala si brucho, a nastastie zvysok vysiel.Nezelam nikomu tieto peripetie a len mi ostava dufat, ze ich vsetkych osvieti a zacnu robit kvalitnu pracu, nie sa vyhovarat na situaciu v zdravotnictve.......

kamila68
26. nov 2009

sizl a prečo sin ešla na opakovaný kyret do Handlovej aby napravili čo pokazili prvýkrát??? Vždy je problem po niekom niečo naprávať.

lily3
26. nov 2009

Tak, všetko je v poriadku, bábo poslúcha! Škoda len, že malá dostala chrípru a bojím, bojím, aby sa to neprenieslo aj na nás. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre