Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

majovka35
18. jan 2010

Stani dakujem, a drzim palce, kazdej z modreho konika , aby ste mali co najlahsi porod!!! 😉

baskaj
18. jan 2010

kočky, tie čo chodíte na kurz k p.Jahnátkovej - buďte prosím také zlaté a spýtajte sa jej, že skadiaľ má informáciu, že ak je žena na vzdychárni sama, tak tam môže byť aj s manželom. zo svojej skúsenosti a aj od iných viem, že to nie je pravda. ja som sa muža dožadovala, aj on mňa, ale sestričky to vždy zahovorili vetami typu: áno áno, veď potom, my ho zavoláme, potom, potom... a 3 hodiny som tam sama s infúziami čumela do stropu a predýchavala... (ináč, ani prechádzanie, ani cvičenie, ani lopty - možno kvôli infúzke, neviem. vtedy ma ani nenapadlo sa toho dožadovať a ani som nevedela, ako sa to bude ďalej odvíjať). na pôrodnej sále mi muža už skoro ani nebolo treba, pri tých bolestiach som nikoho dotyk na svojom tele nezniesla (prvorodičky sorry - nechcela som vám brať ilúzie 😅 )

lily3
19. jan 2010

Ahojte babule, nedá mi nereagovať na Vaše príspevky. Pridávam moju skúsenosť s NR nemocnice zo začiatku januára. Môj pôrod prebiehal veľmi rýchlo a na vzdychárni som bola sama. No aj tak mi bolo povedané, že manžela zavoláme až na box. Keďže som už treťorodička, tak pôrod prebiehal tak strašne rýchlo, že ho manžel skoro nestihol. Na prijme mu sastrička vypisovala doklad o platbe, tak dlho, že ich museli z pôrodnice urgovať, aby to celé neprešvihol. Nakoniec zaplatil 16 eur a bol so mnou posledné tri zatlačenia. Videl síce malú ako sa narodila a ako jej strihali pupočník ( čo je iste zážitok na celý život) no mne pri pôrode samotnom moc platný nebol, lebo celú fázu kontrakcií na vzdychárni som bola sama napojená na pásy, takže ani prejsť sa a ani do sprchy som ísť nemohla. Nebyť jednej zlatej sestričky, tak mám z toho celkom traumu.
Pri pôrode bol doktor Matejka, ktorý bol najprv v pohode, lebo bol ticho, no po pôrode som dostala zimnicu a začal na mňa kričať, že prečo nespolupracujem, že ma musí zašiť! Chcela som sa spýtať, že či už niekedy porodil 4kg dieťa, no radšej som bola ticho. Pri pôrode mi nespravil nástrih, takže malá ma dosť roztrhla a zašíval to bez anestézy. Vrcholom bolo, keď mi priniesli malú na priloženie práve vo chvíli, keď ma milý pán doktor zašíval a ja som mala zimnicu z vyčerpania. Neprestal ani na tú malú chvíľočku, kým sa malá prisaje. V skutočnosti je všetko trošku iné ako na obrázkoch a v telke.
Napriek tomu, že som asi mala smolu na doktora, sestričky boli super a šestonedelie tiež. malinkú mi priniesli hneď ráno o 9,00 ( Rodila som o 01,00) a potom som ju už mala pri sebe. Ak budete moc vyčerpané, tak sa Vám prvý deň a prvú noc o bábo postarajú.
Dúfam, že som Vás moc nevystrašila, no dajte si pozor, kto bude pri pôrode a bude všetko oki. 😉

dupinka
19. jan 2010

baby, ja sa stale cudujem, preco vam manzela nedali na vzdycharen....

Ja som bola prijata na sestonedelie den predtym, nez som zacala rodit. (dovod nie je dolezity) Po rannej vizite ma vysetril prednosta a usudil, ze rodim, bola som otvorena na 4 cm, mala som si zbalit svoje veci a brali ma hned na salu. Manzel dosiel za mnou do pol hodky, pri vyplateni na prijme mu nerobili ziadne zlhave opletacky a od prvej chvile bol so mnou na sale, tam mi robili prietoky, pocas kontrakcii mi pomohol do sprchy, porodna asistentka doniesla fitloptu.. pohybovala som sa okolo porodneho stola alebo vo vzdycharni - sprcha.
Vzdycharen bola volna, tak neviem preco ma brali hned na salu. (?)

renuliq
19. jan 2010

baskaj..ja som bola na vzdycharmi sama a pustili ku mne aj moju polovicku, bol cely cas ako som mala kontrakcie pri mne a bol mi aj pri porode.. 😉

mucher
19. jan 2010

lily3 •
V prvom rade gratulujem k dcérke....pán kráľ je iste šťastný 🙂
Dúfam , že aj obhajoba dopadl a OK 😉 ------poznáme sa z "výletu" čakanie pred rizikovou a sestričky išli na obed 🙂 🙂 🙂
Fúú tak to teda máš skúsenost 😠
Dievčat, kt. manželov nevpustia na vzdycháreň je oveľa viac ako tie, kt. maju manželov pri sebe, keď ich najviac potrebuju.
Pri tlačení je to fasa a je dobre že vidia prichádzť človiečika na svet, ale úprimne povedaná vo finálnej fázu sú tam väčšiunou na prd...moja skúsenosť z prvého spontánneho pôrodu
Mne veľmi pomohlo, že bol pri mne od prijatia a všetky tie bolesti sa znášali lepšie a pri tlačení som sa už sústredila len na tlačenie a spráne dýchanie.
Ale chvala Bohu, že už to máš za sebou a ste v poriadku, to je hlavné.
Dúfam, že sa stretneme pri kočíkovaní 😉 😉 😉
Veľa peknývch dní

kamila68
19. jan 2010

stani08 jato mám za sebou a strašne by som Ťa chcela vidieť ako budeš reagovať keď na tej malej vzdychárni budete tri pacientky a dvaja cudzí chlapi, ktorí tam budú so svojimi maželkami budú na Teba čumieť aké máš bolesti. Ja teda ďakujem neprosím, radšej som vydržala kym manžel prišiel až na box

stani08
19. jan 2010

kamila a naco mam potom platit za to, ze bude pri mne mm poslednych 20 minut ??? mali by to nejako riesit v porodnici......ja netvrdim, ze je to prijemne, ked je tam viac tehuliek a nie kazda tam ma manzela......ono realita a predstavy su ine vsak.....a kazda vnimame bolest inak......no ale to by mali hned povedat a nie tvrdit, ze moze tam byt so mnou 😒 ......ved uvidime ako to vlastne dopadne, potom napisem mozno budem mat stastie a budeme tam spolu, ak nie hlavne pre mna bude, aby to dobre dopadlo a mala sa narodila zdrava a bez komplikacii 😉

lucrezia
19. jan 2010

kamila68 presne tak, hovoríš mi z duše.
chlapi tam nemaju čo hladať, je to velmi intímna chvíla, žena je na vzdychárni len v nočnej košeli, chodí sa sprchovať, je ubolená, predýchava a pod....a byť očumovaná cudzím chlapom, teda to by bol vrchol 😠

prepáčte, ale niektoré ste tu ako malé decká.....čo je to tak ťažké pochopiť, že ked nie su priestory, tak sa nedá???? ved to je obyčajná štátna nemocnica, kde sa podla mna už aj tak dosť snažia vychadzať v ustrety a nie nejaká súkromná klinika v zahraničí. na prvom mieste tam musí byť rodička a nie chlap, ktorý príde ako doprovod.

stani, ano, možno si zaplatiš len za posl. 20 minut a možeš byť rada, že ho tam máš, ved pár rokov dozadu to bolo nemožné.

majovka35
19. jan 2010

lucrezia - ja s Tebou suhlasim len ciastocne - z jedneho hladiska si platis za sluzbu, ktoru Ti nasledne neposkytnu ale na druhej mas pravdu, ocumovanie cudzieho chlapa by mi bolo neprijemne.
Neviem nakolko velka je vzdycharen v Nitre, lebo som tam este nikdy nebola - viem vsak, ze v inej nemocke to maju poriesene aspon boxami oddelenymi plachtami - koniec koncov uz vo vela Bratislavskych nemocniciach - aj tych vychyrenych statnych je dokonca aj nemocnicne oddelenie riesene v jednej velkej miestnosti s plachtovymi boxami a funguje to - sice hlasy pocujes, ale nevidis...
Ano, pred par rokmi nebolo mozne si muza brat so sebou , dokonca babatka sa mohli "ukazovat" rodinnym prislusnikom len cez okienko a komunikovalo sa cez telefon resp. ukazovalo cez sklo...dnes nam mamickam uz celkom vychadzaju v ustrety ale zo skusenosti mojej svagrinej viem, ze jej pritomnost manzela prave na vzdycharni pomohla - neskor, pri samotnom porode uz ani nevnimala,zei pri nej bol. Takze otazkou je, co ocakava mamicka od pritomnosti tatinka pri porode - a/ to aby jej pomohol svojou pritomnostou alebo po b/ videl, ako mu pride na svet dietatko.... ja v tom vidim zasadny rozdiel...
porod bez tatina uz mam za sebou, dokonca ako som vyssie pisala, aj "ukazovanie" babatka cez sklo - a teraz ma caka porod s tatinom ...takze budem mat moznost si to porovnat....

mucher
19. jan 2010

Tak lucrezia
-sme štátna nemocnica,ale je rok 2010 a každá máme možnos sa rozhodnúť či niekoho chceme mať v takej intímnej chvíli pri sebe. A chlapa nevpustia v žiadnom prípade na vzdychárň ak sú tam iné mamičky.
Muža vpustia iba ak je tam mamička sama-čo teda nie vždy je, ale je tam jedem box ešte, kde je gauč fit lopta a tam môže byť mamička s partnerom-samozrejme, že ak je voľná
Ešte k tej vzdychárni-aj p. Jhnátková nás upozorňovala, že ak bude čo len jedna mamička na vzdychárni okrem nás a súhlasila by s prítomnosťou cudzieho chlapa( čo je nemožné 😀 )nestričky ho NEVPUSTIA
stani08
držím palce, nech dostaneš box vzadu , aby mohol byť manžel s Tebou 😉

kami68
20. jan 2010

Ahojte baby.Plne súhlasím s lucreziou aj kamilou68.Niet čo ktomu dodať.Lucrezia-presne si to vystihla.A koniec koncov,môžete si vybrať pôrodnicu.Mne by tiež na vzdychárni cudzí chlap prekážal.
Len pre inf.-pri prvých 2 pôrodoch som manžela pri sebe nemala,vtedy sa to nedalo a veľmi chcel.Cakal však ped sálou na chodbe a aj to mi dosť pomohlo.A ked sa nám narodili dievčatá,tak bol účastný a je to na nezaplatenie.Avšak,určite by nešiel na vzdycháreň,ked by tam boli aj iné maminy.Ja som mala šťastie ,ked som išla rodiť,na vzd. nebola žiadna rodička.
Maminky,všetkým Vá držím palce,nech Vám to dobre dopadne a dôležitý je personál ktorý Vás odrodí,verte mi.

teuska
20. jan 2010

caute babulky. Ja som sa vcera dozvedela, ze sa mi maly teraz na posledny chvilu otocil panvovym koncom. A lekar mi povedal, ze ma asi nechaju rodit normalne, co ma dost vystrasilo. Nema niektora s tym skusenosti? Ako to je v Nitre, ak je dieta KP? Ja chcem radsej cisarsky. Mozem na tom trvat? A treba ist potom do nemocnice si to vybavovat, alebo ako. Nic mi moj lekar nepovedal, len ze sa uz otvaram a mam prist za tyzden nakontrolu, ale vraj neveri, ze by sa maly este teraz otocil.

lily3
20. jan 2010

Ahoj Mucher, od narodenia malej moc nestíham, takže som tu veľmi sporadicky. Samozrejme,že budem rada, keď sa stretneme pri kočíkovaní. Obhajoba dopadla oki a malinká sa nakoniec narodila až 5.1. Teraz ešte začíname len s otužovaním, no cez víkend chcem už ísť na prvú vychádzku. Teraz píšem jednou rukou, takže za prípadné preklepy sa ospravedlňujem. Na druhej ruke mám samozrejme uplakaný balíček.
A tvoje malinké má už koľko? Ako sa volá? Ak chceš napíš do IP aj kde bývaš, možno to nebude ďaleko.

lily3
20. jan 2010

Inak myslím si, že diskusia ohľadne toho, či manžel má byť na vzdychárni alebo nie, je hlavne o tom, či je vzdycháreň voľná. Ak je tam mamička sama, tak nechápem prečo nie. Ak sú tam iné mamičky, tak samozrejme treba rešpektovať súkromie, no potom je tam možnosť ísť s manželom na box. Nechápem, prečo teda nechávajú mamičku na vzdychárni až do 5cm otvorenia, ak je box voľný.

Všetkým vám želám bezproblémové tehotenstvo a nekomplikovaný pôrod.

kamila68
20. jan 2010

stani08 veď nikto nehovorí, že Ťa nechajú zaplatiť a potom manžela k Tebe nepustia, zaplatiť musíš iba keď ide k Tebe

kamila68
20. jan 2010

stani08 a ako by to podľa Teba mali riešiť v porodnici??

stani08
20. jan 2010

kamila ja som myslela, ze platis hned na prijme za manzela a nie az potom......a riesenie? no neviem Ti povedat, lebo nemam predstavu ako to tam vyzera......mna caka prvy porod a mozem povedat, ze mam fobiu z nemocnic (ked vojdem do nemocnice oblieva ma studeny pot a odpadavam.......no co uz som slaba natura)......preto by som chcela mat hlavne manzela pri sebe 😉

lily jasne, ze treba respektovat sukromie mamiciek a urcite ani oteckom by sa to nepacilo, keby tam druhy otecko cumi na jeho zienku v bolestiach........ako sama pises, ked su boxy volne, tak by ich mohli vyuzivat skor a boli by vsetci spokojni 😉

teuska niekde som citala, ze jednej babe sa tiez babenko zle otocilo a doki jej poradil svietit dolu baterkou, ze babenko sa otoci za svetlom...........neviem ci je to blbost alebo nie mozno, ale skus........ja som sa to jednej sestricky pytala a ona o tom tiez nic nepocula

lucrezia
20. jan 2010

mucher, ja viem, že ak je na vzdycharni viac rodičiek, tak chlapa nevpustia, ved sa to tu omiela na každej stránke stále, furt a donemoty. mne sa len rozum pozastavil, ked niekto aj napriek tomu napíše:
"aj moj mm chce ist k porodu, ale neeeee ze bude stat na chodbe a cakat az kym mala zo mna vylezie.........tak taku teda nehrali, on im prevrati celu nemocnicu na ruby, ked ho tam nebudu chciet pustit ....... no uz to vidim, ze to tam bude boj s dr. aj so sestrickami, lebo neviem naco si mame platit za ten "habit" pre mm a chodit na predporodnu pripravu, ked ich nechcu pustit na vzdycharen".

a ešte - ano je rok 2010 a skutočne každá mame možnosť rozhodnúť sa či chceme mať niekoho pri sebe, preto nemusíme isť rodiť do tej nemocnice, kde nám to nevyhovuje a tak odpadá robenie bordelu v nemocnici, kde to z kapacitných dôvodov nie je uskutočniteľné.
podla mna maju pôr. asistentky v naplni práce niečo iné, ako hádať sa s nervoznym oteckom na chodbe, nie?

mucher
20. jan 2010

kami68 ˇ
manžela nevpustia do vzdychárne keď sú tam ostatné maminy!!!!!!!!!! už som to písala, tak nech sa nikto nebojíí, že to naruší jeho intimitu!!!!! 😉
teuska
ja som mala dlho malého KP a tak sme plánovali sekciu.Neboj sa ak je NORMÁLNY pôrodník, nenechávajú dnes rodiť CHLAPCOV KP, kvôli poškodeniu semenníkov!!!!-môže to v budúcnosti byť prícina neplodnosti.Jedná sa o chlapcov s dievčatami je to iné, aj ja keď som bola v porodnici, jedna baba porodila dievčatko KP-samozrejme odrodil ju prednosta 😠 😠 😠 , čovšetko necháva na prírodu, ale bola v pohode ona aj dievčatko

mucher
20. jan 2010

stani08
-tá baterka ma pobavila, samozrejme je to hlúposť 😀 😀 😀
nebol ten dr. náhodou z Vrábľov???

mucher
20. jan 2010

lucrezia
v poslednom príspevku sTebou súhlasím!!! 😉

teuska
20. jan 2010

mucher ved prave toho sa bojim, ze aby bol normalny porodnik 😝
Ako dlho pred cisarskym saa robia predoperacne vysetrenia?
Co ked ich uz nestihnem, lebo doktor povedal, ze sa uz otvaram. A co v pripade, ze sa doma najem a zacnu mi kontrakcie. To ma potom nemozu uspat?

stani08
20. jan 2010

no myslim, ze vdaka Vam si dam dolu tie "ruzove okuliare" a pripravim sa na to, ze otecko bude na chodbe a pride na finish 😉

mucher neviem, aky doki to napisal, ale bolo to na nejakom internetovom fore, kde radia doktori....... ja som tiez na to pozerala co je to za blbost

teuska mozno v tomto pripade Ti daju len spinal........neviem, ja to az tak neovladam, ale baby Ti poradia, ved viacere urcite mali cisarak

lucinka4
20. jan 2010

ahojte,trosku vas sledujem kedze som z NR hoci som sa rozhodla rodit v TO...
teuska - na toto sa pytala jedna baba na priprave u p. Jahnatkovej a ta jej vtedy povedala,ze nie je na to ziadny zaruceny tah alebo sposob, jedine,co sa da je donutit to babatko sa hybat..a to sa da tymi kondicnymi cviceniami..vtedy je vacsia pravdepodobnost,ze sa otoci nakolko je v pohybe..a tiez hovorila,ze chlapcov rodia radsej cisarskym ak su KP presne kvoli pripadnej neplodnosti ako tu pisala myslim Mucher

a co sa tyka partnera na vzdycharni ked tam nie je ina rodicka...myslim,ze zalezi od momentalnej nalady sestriciek/porodnych asistentiek...p. Jahnatkova hovorila,ze pokial to nechcu dovolit je treba si dupnut...a ist na nich proste,ze od zaciatku s tym ratate.partner urobil vsetko preto,aby bol pritomny (chodil na pripravu,mate nacvicene uvolnovacie cviky,zaplatil si kurz aj pritomnost pri porode) a ze narok zo zakona na to mas aj bez peciatky od nej,ze kurz absolvoval..neviem aky je to zakon ani som to este nehladala,mozno niektora baba bude vediet poradit..

snad som pomohla,vela stastia pri porode a radosti z malych pokladikov 🙂

lenusiknr
20. jan 2010

teuska vobec sa neboj.. ja som mala naplanovany cisarsky na 21 a malinky sa vypytal 14 nieco po pol noci mi odtiekla voda.. samozrejme, ze som sa este o 23 napchavala.. ani vo sne by mi nenapadlo ze mi odtecie voda a to som mala ist vlastne toho 14 rano na predoperacne r... voda mi odtiekla nieco presne po polnoci, o 1 som uz mala silne kontrakcie, sup na vzdycharen a tam mi robili predoperacne.. trvalo to asi pol hodku pokym mi vsetko spravili a o 3.10 sa kubenko narodil..rodila som spinalom.. ihned ako ma zobrali na sal som anesteziologicke povedala, ze chcem spinal.. a ona bola rada.. nikto sa ma predtym na vzdycharni nepytal ci chcem celkovu alebo spinal.. a to vedeli ze som jedla.. 😉
spinal uplne v pohode, akurat ze po prevezeni na pooperacne som zvracala vsetko co som zjedla... inak ziadne problemy z toho ze sa najes.. aspon ja som nemala...

drzim ti palce.. ja som tiez chcela radsej cisarsky a nemozem si to vynachvalit... skoro ziadne bolesti, mliecko sa spustilo ihned dokonca mam nadprodukciu, jazva neboli...

lenusiknr
20. jan 2010

baby k tej vasej diskusii manzel pri porode...ja som sice sla cisarskym ale bola som dve hodky na vzdycharni a tam za mnou nemohol... aj ked sme zaplatili a mali sme kurz u pani Jahnatkovej... pustili ho az odfotit malinkeho aj to mohol urobit dve fotky... na boxe som bola uplne sama, vlastne som bola uplne sama v porodnici ako rodicka..
mna najviac napalilo ze nam pani Jahnatkova ako aj iny tvrdili, ze na nadstand. izbu za vami smie manzel.. ja som si tuto izbu zaplatila a manzela ku mne absolutne nepustili.. a najlepsie na tom bolo, ze pan prednosta tam pre tv central propagoval nitriansku porodnicu a prisli mi na izbu ci ju mozu natocit..a v tom prednosta vehementne tvrdi pred kamerou aka je tato izba super kedze tam s vami cely cas moze byt manzel.. dokonca aj prespat.. do mna sto jedov.. som za nim vybehla a spytala sa ho odkedy je to mozne.. ten kameraman pozeral ako puk, zrejme pochopil ze reci prednostu a realita je niekde inde..
ako na potvoru mi v tom prisiel akurat manzel tak som sla za sestrickami, ze si ho tam beriem... jasne ze robili cirskus aj ked som sa ohradila prednostovymi recami...
takze tvrdit vam moze hocikto hocico, tiez si mozte zaplatit ale skutocnost byva niekde inde...

mucher
20. jan 2010

lenusiknr
😉

fide
20. jan 2010

Ahojte. ja som asi naozaj Bozim zazrakom bola na vzdycharni s gaucom a celucky cas tam bol so mnou manzel az kym ma nepreviezli na sal.( Rodila som cisarskym neplanovane) vsetko mohol sledovat cez sklo a ked uz malu vysetrili pustili ho dnu. sice nie ku mne kym ma zasivali mohol byt s babatkom no stacilo mi ze ho mozem aspon pocut.. Myslim si ze velmi zalezi na tom aki ludia maju v tej chvíli sluzbu a ako vedia pochopit mamiku. Ale myslim si ze keby som mala byt na vzdycharni s inou zenou a jej manzelom vobec by mi to nevadilo keby tam bol aj moj manzel .. ved kazdy muz sa v tej tazkej chvili snazi akokolvek pomoct svojej manzelke a nestiha este ocumovat ine zeny...ale jasne je to o osobnych pocitoch a o charaktere kazdeho cloveka osobne ..chapem aj tie ktore by s tym mali problem..

dupinka
20. jan 2010

ja som mala nadstandardku, akurat bola karantena na novorodeneckom kvoli chripke a bol zakaz vobec ukazovat babatka, len cez sklo ich tatinkovia videli.
Niektore sestricky pustili manzela v pohode, cez zadny vchod, aby neprechadzal celym sestonedelim, kedze nadstandardna izba je az na konci. Ine sestricky si neodpustili poznamku, ked ho tam videli, ale my sme sa len na seba pozreli s MM a nereagovali sme. Vraj, ked nas uvidi primarka novorodeneckeho, tak budu problemy. A na to som im povedala, ze za svoje dieta zodpovedame my ako rodicia a beriem na seba vsetku zodpovednost. Tak bol potom pokoj.

Lezala som na porodnych salach 2 dni pred porodom, na pozorovani, a vsetky mamicky, ktore rodili s partnermi, mali pri sebe partnerov od zaciatku, prip. ked ich uz brali na salu a tam predychavali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre