Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

kyticka05
24. feb 2010

Ahojte nitrančanky, keby som mala prečítať celú diskusiu o NR pôrodnici tak to do mája, kedy mám termín ani nestihnem.Chcem Vás poprosiť ktoré ste rodili v NR či sa tam dá vybaviť oficiálne niektorý z doktorov za poplatok?
A ešte by som veľmi chcela vedieť že keď má byť manžel pri pôrode, prečo nemôže byť už na vzdychárni, veď vtedy je to oveľa doležitejšie, teda može ale iba ak by som rodila ako jediná, aspoň tak som to pochopila. ? ďakujem za odpoveď.

jchrastova
24. feb 2010

No môjmu manželovi dovolili prísť ak som bola na 5cm už otvorená a bol stále so mnou ak pokial ma nezobrali na operačku, tam už pochopitelne nemohol ísť. My sme mali tú možnosť, že sme mali jeden pôrodný box iba pre seba a nikto okrem lekárov a sestier tam neprišiel a tak sme to všetko spolu predýchvali. Čo sa týka poplatkov - neviem ti poradiť...ale myslím že by sa dalo vybaviť i ked si myslím, že to nemá význam...držím ti palce🙂

kvetinkap
24. feb 2010

Ahojky. Oficialne sa ziadny lekar vybavit neda,iba ak niekoho poznas a osobne sa s nim dohodnes. Na vzdycharni manzel moze byt iba vtedy,ak tam budes sama. Ak vas bude rodit viac,tak ho tam nepustia,kvoli intimite inych rodiciek. Ak si predstavis,ze ste tam 4 a z toho by tam bol nejaky muz,neviem ako by si sa citila,keby to nebol prave ten tvoj. Tolko pre ozrejmenie.

kyticka05
25. feb 2010

Ďakujem za odpovede.

brnka
25. feb 2010

Rekisa, a ako je to s tymi epiduralkami - este stale je to take komplikovane?

rekisa
25. feb 2010

Brnka,o tom,že chceš epidurál,treba nahlásiť svojmu gynekologovi do 36 týždňa tehotenstva,keď sa robia druhé odber,aby sa mohla odobrať krv aj na hemokoagulačné vyšetrenie.Potom aj s výsledkami krvného obrazu treba ísť na ARO ,aby o tebe vedeli.Lenže epidurál ti dajú iba v pracovné dni,v normálnej pracovnej dobe,keď je anesteziolog,čiže cez víkend ti ju nedajú lebo je málo anesteziológov.Takže nič nemáš isté.Pekný večer 🙂 .

brnka
26. feb 2010

dakujem..... 🙂

danaja
26. feb 2010

Ja by som chcela vediet, ako to teraz vyzera v porodnici, ked zavreli porodnicu v TO a LV??? Rodila nejaka mamicka v tomto obdobi???

mirage
27. feb 2010

Dievcata prosim vas, na kolko a ci vobec beru deti po porode? A odmietla uz niketora hromadnu vizitu?

jchrastova
2. mar 2010

V pôrodnici to vyzerá veľmi dobre...bola som spokojná

zuzka81
2. mar 2010

jchrastova- ja by som moc do Nr nechcela íst rodiť, lebo som počula rôzne nazory, ele ked nebudem mat na výber risknem to. Som rada že maš dobre skusenosti a počula som aj to že je to tam teraz pekne vynovene. Akurat sa mi nepači že tam nemaju bunkový system, teda aj vecko a sprchu na izbe.

jchrastova
2. mar 2010

zuzka 81 - za poplatok okolo 20 -30e si môžeš objednať izbu kde to budeš mať a myslím, že aj manžela tam potom pustia a nemusíte byť v prievane na chodbe...prezisti si to ak chceš

zuzanakarolinka
3. mar 2010

zuzka vrele ti odporúčam NR pôrodnicu, dá sa zaplatiť súkromná izba, koľko za to chcú neviem,ale myslím, že to vôbec nie je potreba, bolo tam fakt super a to nezveličujem, sestričky sú strašne zlaté

majovka35
6. mar 2010

ahojte, chcem sa spytat, co ste rodila planovanou sekciou v NR nemocnici, ako to prebiehalo? Kedy robili predoperacne, kolko dopredu ste museli ist lezat do nemocky, kedy vam dali babo na izbu a kolko ste v nemocnici pobudli?

didiana333
9. mar 2010

Ahoj majovka...ja som rodila v NR planovanou sekciou v novembri.Vyšetrenia som si dala urobiť cca týžden pred porodom a nastupila som do nemocky den dopredu.Ráno o šiestej je klystír 😀 a potom príprava na porod...už som bola hore na porod.oddelení a tam mi napichli infuzie a tak...malý sa narodil ráno o osmej a ja som sa prebrala z narkozy asi o desiatej...potom mi ho priniesli asi o štvrtej prvý krát.Malý sa narodil vo štvrtok a domov sme sli v pondelok ráno...personál je v NR fantastický,velmi boli všetky sestričky milé a ochotné...a aj lekári...Len na tej operačke bola brutal zima,ked ta tam vyzleču,je to trochen nepríjemne,ale da sa to zvladnut.... 😀 😀 😀 držím palce.... 😉

majovka35
10. mar 2010

Didiana - dakujem za vysvetlenie - trocha sa desim porodu - rodila som prvykrat pred 15 rokmi ale vtedy spontanne - teraz bude planovana sekcia, vraj cca 7 dni pred terminom porodu... uvidime.
Lekar mi odporucil spinal, vraj po nom nebudem mat az take bolesti a hned budem moct vidiet babo...
Vsimla som si, ze aj Ty mas vacsi vekovy rozdiel medzi detmi, ako prijali najmladsieho potomka?

danula.ch
10. mar 2010

Ahojte, rodila som 18.2. a chcela by som sa podelit o skusenosti

na vzdycharni som sa ocitla o siestej rano, otvorena na 2cm, pred dvanastou uz 5cm, vtedy mi prepichli vodu, lebo otvarala som sa pomaly. o tretej poobede mi povedali ze o hodinku pojdem na box, ale stale som bola len na 5cm otvorena, na boxe mi dali oxytocin. Dovtedy ma mal na starosti Dr. Lajtman a primar - nemozem si stazovat, aj ked Lajtman vysetruje dost hrubym sposobom oproti ostatnym doktorom. Po dvoch hodinach na oxytocine a nenormalnych bolestiach som bola stale len na 7cm, prisiel Dr. Matejka, pohrabal sa vo mne, a po chvili zahlasil 10 cm, mozeme ist na to 😀 , dalsich 10 min bol Davidko na svete 🙂

Co sa tyka otca pri porode, tak mojho pustili az ked som bola na boxe, lebo na vzdycharni bolo stale plno, v ten den sme rodili ako na beziacom pase. Ale mozem povedat, ze na vzdycharni som to zvladala celkom v pohode a na tom boxe pod oxytocinom to uz bola fakt sila, tak som bola strasne rada ze bol so mnou prave tam, nesmierne mi to pomohlo.

Malinkeho mi ukazali hned ako ho vysetrili, nemala som silu si ho prilozit a potom mi ho este priviezli vecer na izbu na chvilku, aj som ho prilozila. Rano o stvrtej mi ho priniesli nastalo.
Je jedina vec ktoru by som chcela vytknut - ked mi ho priniesli na stalo, tak mi sestricka vobec nic nevysvetlila, ani ako prebalit, ako kojit, ako sa o neho starat, proste hned bezala prec. Musela som si poradit sama a to som ledva chodila, taka som bola dotrhana. Mojim dvom spolubyvajucim to sestricky vysvetlili.

Doktori, sestricky detske, zenske, vacsinou boli zlati, len sa treba pytat ked nieco chcete vediet.

didiana333
10. mar 2010

majovka,chalani ho prijali užasne...maju ho radi a vždy utekaju zo školy domov,že čo robí Erik...bála som sa,ako to bude,ked sa malý narodí,ale je to super... 😀

majovka35
11. mar 2010

Baby, este sa chcem spytat, co si treba do porodnice v NR zobrat? Veci pre mamicku to je asi jasne, ze nic nam nedaju ale co pre babatka?

didiana333
11. mar 2010

pre babatko ti tam stačia plienky...všetko ostatné tam maju...a potom až vecičky,v ktorych pojde bábo domov...ale poradím ti,zober bábetku rukavičky,aby sa nepoškrabalo,tie sa zídu... 😉

dupinka
11. mar 2010

este by som poradila pre babatko deku, ciapocku a rukavicky. Je tam dost chladno, tak nech mu nie je zima.
Inak babatko ti donesu oblecene do erarneho oblecka + zavinovacky , t.j. kojenecka kosielka, na nozicky plienka. Vymienaju pri zababrani kus za kus. A tiez davaju rybaciu mast na ritku. Ak chces, mozes si zadovazit Sudokrem, ten ma lepsiu kryciu schopnost, nezmaze sa babatku hned do plienky. Inak nepotrebujes pre neho nic.

mucher
17. mar 2010

danula.ch •
gratulujem k synčekovi....som čakala kedy sa ozveš, že to máš za sebou 😉

simimarco
20. mar 2010

ahojte maminy...chcem sa spytat ci predoperacne na planovany cs si mozem dat urobit v hocijakej internej ambulancii...a kolko dni mozu byt max.stare,lebo neviem ci vysledky daju hned alebo kedy tak poradte niektora.....dakujem

simimarco
22. mar 2010

halo maminy nikto uz nechodi do fora????takze mi nikto nevie poradit??????? 😝

lucrezia
23. mar 2010

simimarco, ja som nemala planovany cisarsky tak neviem, ale predpokladám, že máš gynekologa, tak prečo sa ho nespýtaš? on určite bude vedieť čo a ako, ved sa s tým denno-denne stretáva 😉 😉

didiana333
23. mar 2010

Ja som mala planovany v NR a tam som bola aj na vyšetrení....tak neviem... 😀

simimarco
24. mar 2010

dakujem ti nasla som si na nete inter.ambulanciu zavolala a objednali ma tak uz to je vybavene......je to v tej nemocke o nervy to cakanie na pasy a vsade...........no ale dnes naposledy..pretoze 1.aprila mame nastup a to neni ziadny prvoaprilovy zart 😀 tak sa to krati a uz aj trochu stres sa ozyva....sak som precitala cele forum tak prehlad je ale presne jak ste pisali sto ludi sto chuti nie????

simimarco
24. mar 2010

didiana a ty si mala planovany cisarsky a nemala si len spinal ale celkovu??podla coho usudili celkovu bol nejaky problem???vlastne to sa dozviem tesne pred sekciou ci spinal alebo celk.narkozu??to si mala prve babeno??

didiana333
29. mar 2010

simimarco,ja som mala celkovu na doporučenie lekára...vraj po spinále možu (ale aj nemusia) byť bolesti hlavy...a ja som mala cisárky kvoli migrénam... 😉

leveretka
9. apr 2010

Ahojte, nechystá sa dnes niekto cvičiť k p. Jahnátkovej o 12.30?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre