• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

23. októbra 2016 
edit tvoj strach je pochopiteľný, každá sme možno boli úzkostlivá, lebo sme boli prvorodičky, tie hlieny v stolici to neviem, my sme to nemali a na papanie určite nebuď, malinká vie kedy je hladná ona sa ti ozve neboj
22. máj 2010 o 20:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
radšej si pospii a odpočiň, potrebuješ silu hlavne na začiatku, potom to už bude viac-menej ok :wink:
22. máj 2010 o 20:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby vy ste poklady:slight_smile:vazne mi velmi pomahaju vase rady:slight_smile:ja by som bola najradsej keby len papkala a spinkala,vtedy viem ze je ok...a vlhcene obrusky pouzivate aj doma alebo umyvate pod vodou ako to kazu v porodnici?A este kupem kazdy druhy den ale len v cistej vode...
22. máj 2010 o 20:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
teraz v lete môže kúpať aj každý druhý deň, a ja používam aj vlhčené obrúsky aj umývam pod vodou a ak by náhodou mala tvoja malá zaparenú riťku tak si kúp pantenol a imazol, super veci
22. máj 2010 o 21:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja som utierky ani nemohla používať,lebo ked sa drobec pokadil,tak to mával až za golierom... :grinning: :grinning: :grinning:
Po každom kakaní som ho musela umyť a aj prezliecť :grinning: :grinning: :grinning: teraz už používam,ked sme začali papať aj zeleninku a ovocie,tak sa dá... :sweat_smile:
Nášmu sa niekedy na tváričke také malé pupáčiky urobili a vtedy som ho kupala v repíku alebo v kamilkách,ale inak tiež len v čistej vode...
22. máj 2010 o 21:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som kupala bud v cistej vode alebo v nejakych bylinkach :wink:
22. máj 2010 o 21:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a veru na ritku je imazol fantasticky :slight_smile:
22. máj 2010 o 21:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte mna čaká pôrod až v októbri ale už teraz sa naň psychicky pripravujem :grinning:
počula som že do nitrianskej pôrodnice chodí aj dr. Balco. nemáte s ním niektorá skúsenosti?
24. máj 2010 o 12:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte babulky,,,ako to teraz vyzera v nitriansek porodnici???ja sa tam chystam rodit,ale ani neviem poriadne ,kde to je a kde je prijem :unamused: dufam,ze doktori su tam dobry aj sestricky,,,,,,,,,
25. máj 2010 o 14:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby musim malinku aj dokrmovat stale nema svoju porodnu vahu a ja nemam dost mliecka:cry:vytiahnem z prsnika asi tak 30ml z jedneho a to jej nestaci:cry:.A odsavam jej musi byt pod kontrolou,ked som ju len kojila vytiahla malicko a kojila som ju cez klobuciky mam vpacene bradavky.Doktorka mi nakazala nutrilon,a este predtym jej dat moje.Moje v pohode a ked jej dam 30ml toho umeleho uplne vsetko mi vygrcka hodi sablu ako chlap a potom mi zasa placka od hladu a cmula si prsty.Skusala som jej dat aj ten babylove bio sunar aj ten mi vygrckala uz nevieme s muzom co snou stale nam chudne a je vkuse hladna:cry:v piatok ideme zasa na kontrolu a dovtedy musi pribrat...
26. máj 2010 o 07:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
edit skús to urobiť ak, že nie hneď po kojení jej dáš nutrilon, ale o chvíľu, čoja viem za 20 min, aby jej to zišlo dole, a potom ďalšia dávka, skús, mohlo by to pomôcť :wink:
26. máj 2010 o 09:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj edit, ja tiez malinku dokrmujem s nutrilonom, najprv vytiahne obidva ceciky a zachvilku jej spravim nutrilon, vypije ako kedy niekedy 30, 40, aj 50 :slight_smile: ma tri tyzdne, ja som mala malo mliecko aj pri prvom pri malom, stale reval, a ked som zacala dokrmovat hned bol ako vymeneny :slight_smile: aj teraz malinka bola stale nespokojna a teraz uplne v pohodke prespinka aj tri hodinky. Neviem, niektore deticky grckaju mliecko, je take specialne nato grckanie, aj nutrilon ho ma, skus to.
26. máj 2010 o 09:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
A kolko si asi priblizne vytiahne tvoja mala z cecikov?Tak aby som vedela ze kolko malej staci...lebo teraz som nemala mliecko tak som jej dala len 50ml.Aj si odsavas ked mas malo?Ja si odsavam kazdu hod a vzdy vytiahnem len 20-30ml.
26. máj 2010 o 11:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
edit a nema malinka nahodou reflux? davaj ju medzi papanim z flasky odgrgnut a zasa daj papat a ked papa tak ju pocas papania aj 3 krat daj odgrgnut aby sa jej ten nahromadeny vzduch uvolnil von a tak by nemala grckat a spinkat ju davaj vyssie aby negrckala :slight_smile:
26. máj 2010 o 13:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
edit,aj ja som mala málo mlieka a robila som tak,že som dávky striedala...raz som mu dala len Nutrilon a na dalšiu dávku len materské mlieko...ved ked odsavaš,tak stihneš za pár hodín odsať jednu dávku,nie?Ak nie,tak si kup elektricku odsavačku,ta je vykonnejšia a nieje to také náročné,ako ručná...
No ale mne to dlho nevydržalo...snažila som sa často odsávať,ale mlieka som mala stále menej a menej...
Ja si myslím,že grcká preto,že sa jej pomieša mm s nutrilonom v brušku a potom ju aj z toho može bruško bolieť...
26. máj 2010 o 18:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nanulik to holekára nepoznám,mne bola pri porode Chladeková,tá bola velmi milá a starostlivá...a aj ostatný personaál...mala som len pozitívne skusenosti... :dizzy_face:
26. máj 2010 o 18:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ano malinka ma reflux:cry:no u nas bol velky problem odgrgnut si...dnes som jej nedala Nutrilon spolu s mater.a zatial mi to nevygrckala...uvidime zajtra
26. máj 2010 o 22:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
edit, počuj a dávaš jej to mliečko nutriolon HA?
27. máj 2010 o 09:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
edit a keby si sa skusila poradit s detskou lekarkou? :confused: mozno ti poradi nieco,ja v tomto neviem moc poradirt kedze malinka bola od zaciatku na umelom a nebola vobec kojena a nemala ani reflux :unamused:
27. máj 2010 o 10:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte kocky,tak mam za sebou porod v nitrianskej porodnici
a pristup po porode katastrofa,neochotne sestricky,mala mi prisla akurat chora odtial,trapime sa 3 so silnymi soplikmi
a pri odchode,este ani papiere sme nemali a uz nam kazali zballit sa a s babatkami sme sedeli na stolickach asi hodinu a cakali na papiere v prievane
vsetci su tam nervozni a neochotni
este mame aj slabunku zltacku
28. máj 2010 o 09:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lolita.9991 ,gratulujem k babenku a prajem vam vela zdravicka.To mi je luto ze si nebola spokojna,ja som take zle skusenosti nemala.Asi sa oplati zaplatit si toho doktora potom sa k tebe chovaju vsetci ako k princeznej:grinning:.Tak ale zasa na druhej strane je to ich robota a musia to robit najlepsie ako vedia...ano zuzanakarolinka davam malej nutrilon HA,ale prikrmujem ju len raz za den,a uz asi ani nebudem musiet lebo mam viac mliecka:slight_smile:tak uvidime ako to dnes bude u doktorky a kolko nam Sarah pribrala..helenkasabinka nam uz doktorka radi od zaciatku...uvidime ci pribrala a potom to budeme riesit inak ale myslim si ze uz pribrala lebo od vcera mi stiahne aj 100ml materskeho mlieka a vydrzi spinkat 4hod.niekedy viac a tak to ide dokolecka tak sa tesime:slight_smile:
28. máj 2010 o 09:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@edit1989: ktoreho doktora si si vybavila (napis do IP) a co Ta to stalo?
28. máj 2010 o 11:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@edit1989 edit tak to je super,ze malinka spapka viac mliecka a teda sa pekne rozbehla ,moja Sabínka v 2 tyzdnoch spapala maximalne 60 mliecko :wink:
28. máj 2010 o 15:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Helenkasabinka tak to sa moja teda dobre rozpapkala :slight_smile: A ked jej dam 50-60ml jej to uz nestaci a jeduje sa..
29. máj 2010 o 05:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lolita gratulujem k malinkej

a edit som rada, že sa to tak napravilo, ty nemôžeš spávať, keď píšeš ráno oa 5.30? :wink:
29. máj 2010 o 20:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lolita gratulujem k malinkej, to mi je ľúto, že si nemala dobré skúsenosti v Nitre. Ja som si neplatila nikoho a nemôžem sa sťažovať na nič fakt som mala len tie naj naj skúsenosti aj čo sa môjho pôrodu týka a aj starostlivosti ako som sa zobudila z narkozy a starostlivosti o malého. Sestričky boli moc ústretové a chápavé i ked jedna bola mimo...ale celkovo som mala dobrú skúsenosť a určite by som šla opäť do Nitry. Nech ste zdraví a malej sa darí!
29. máj 2010 o 21:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mozem spavat:slight_smile:len moja Sarah sa tak budi o 5tej o 22-23zaspinka a o 5papkame:slight_smile:a potom sa mi nechce buvat tak poodpisujem a az potom idem:slight_smile:
30. máj 2010 o 10:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
babiky a ako to je vlastne,,mam ist na prijem a tam mam cakat,kym si ma niekto vsimne,ci ako to je vlastne tu v nr nemocnici?? lebo ja absolutne neviem co mam robit,a este ked tam pridem ozaj sama,,,,veci mi oni zoberu,ci ako to je?poradte dakujem :slight_smile:
30. máj 2010 o 13:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
peppe no ja som musela ist na prijem porodnicky,tam ta vysetria a odnesu bud na salu alebo na sestonedelie a veci by ti mala sestricka vziat,no mne ich niesol manzel kedze bol so mnou :wink:
30. máj 2010 o 13:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@helenkasabinka jaj tak,,,noo tak ja dufam,ze pojde tiez moj muz,ale neviem,ked bude v praci ako sa tam dostanem,asi taxikom,,,a co bola si tam spokojna,sla si prirodzene rodit??? bolelo moc??
30. máj 2010 o 13:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok