Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

groka
14. júl 2010

no takze beriem pre istotu aj svoje oblecko pre maleho ,dakujem

a teda baby mozu navstevy na izbu normalnu alebo nie?jedna pisete ano,druha nie,lacnejsia je aka?ja budem na izbe bez priplatenia

groka
14. júl 2010

a take ze rybacia masticka netreba?a pienok kolko?

majovka111
14. júl 2010

masticku netreba, tu ti daju v takom klimocku. plienok som zobrala take to malicke balenie, neviem kolko ich tam bolo.

na beznu izbu navsteva nesmie,ale na tu za 22 eur ano 😉 inak nadstandardnu izbu velmi odporucam,ak bude volna urcite to stoji za tie peniaze,

mendelka
16. júl 2010

ahojte baby. Rodila som 2x v nitrianskej nemocnici.Pred 11 rokmi a pred 16 mesiacmi. Viem to porovnať.Sú tu dosť veľké zmeny.Aj personálne aj materiálne.Bola som spokojná aj vtedy aj teraz. Je to tu všetko nové a čistučké. Aj pôrod.sály aj "vzdycháreň"-tam má každá rodička na posteli svoje pásy,atď... Je tu pekná sprcha,gym.lopty a všetko potrebné.Na príjem som prišla v noci a sestrička mňa aj dieťatko stále kontrolovala až do pôrodu.
Na šestonedelí som ležala v bežnej izbe a bolo mi dobre.Sestrička "kmitala".Keď som potrebovala ísť na WC alebo do sprchy zobrala mi bez problémov malú.Síce na tej izbe návštevy nie sú možné,ale mne to nevadilo.
Pre dieťatko si ale prineste hlavne čiapočku a ponožky,lebo to vám nedajú a keďže je teplo určite bude všade prievan,aby vám detičky nenachladli,lebo na izbe stále budete mať pediatričku,ortopéda,atď...
plienok si zoberte 1 balenie pre novorodencov.
A hlavne si zoberte veľa vody na pitie.Budete ju potrebovať po pôrode.
A na izbe oddychujte,lebo doma nebude asi nikto tak okolo vás kmitať(sestričky za to platia)

A prajem vám veľa šťastia.

didiana333
17. júl 2010

@mendelka veru máš pravdu...vela sa zmenilo za tie roky... 😅 ja som rodila v nr pred 17 rokmi a teraz znova....to sa nedá ani porovnať tie pomery...vtedy boli sestričky vyslovene protivné,ale teraz som sa stretla len s ochotou a milým personálom 😵 uplne všetky boli zlaté... 😵

dajna11
17. júl 2010

@didiana333 lebo ktoré sú protivné a pacientky sa sťažuju tak hned letia..... 😉

dajna11
17. júl 2010

baby a také že osušku pre bábo ked sa kúpe netreba?či hej.

brnka
19. júl 2010

@dajna11, nikto neodpisuje, neviem, ako to je teraz, ale pred 2 rokmi nebolo treba, lebo sestricky pozbieraju babatka a kupu oni - co sa mne moc nepacilo, lebo nikto neukazal ako treba drzat, kupat, raz nas zobrali na "exkurziu", ale kupu v kyblikoch, co mi bolo tak na 2 veci, kedze doma som mala vanicku 😝 😝

mendelka
19. júl 2010

dajna11 neviem,či je osušku treba ale ja som si priniesla z domu bavlnené plienočky pre každý prípad,ale všetko sme dostali a ked sme niečo chceli tak nám dali.

a to s tými kýblikmi-to je teraz nový trend,ale ani niektorým sestričkám sa to nepáčilo ale museli to robiť.Ale deti sme nekúpali každý deň ako volakedy.teraz bola moja malá kúpaná 2x za týždeň aj to robila sestrička.-vraj aby nás to naučila. 🙂
Ja som tiež zvyknutá kúpať vo vaničke a ani malej sa v tom vedre moc nepáčilo.
Ale ked to tak musia..

dajna11
19. júl 2010

@brnka to som čítala že maju kýbliky...no novoty...ale kedže mala som maličké pred 10 rokmi...teraz je to už mala capina 😉 ,tak už som aj zabudlaa ako sa malé drží na rukách pri kupaní.......akurát registrujem že sa už nemusí kupať každý den ako volakedy.

mendelka
19. júl 2010

dajna11 , ale zober si nejakú dečku pre bábo,určite sa ti zíde-ked ju len dáš na postieľku proti prievanu

dajna11
19. júl 2010

@mendelka stačí taka malá ako osuška?nie?

dajna11
19. júl 2010

a zavinovačku mi daju ich či aj to treba trepať?

beruska113
19. júl 2010

Ahojte,
ja som rodila 21.7.09 a pre babo som okrem plienok a vlhcenych obruskov nepotrebovala vobec nic. Mast aj vsetko sme dostali. Tepla boli riadne, prievan ziadny. Ani zavinovacku netreba, naozaj nic. Deti som ani nevidela,, ako sa kupu.

brnka
19. júl 2010

to je inak sila, ze MUSIA kupat v kyblikoch 😠 . Kvoli komu to robia? Som zvedava, kolko mamiciek ma doma kyblik...Potom pride clovek domov a boji sa babo kupat (ako ja). @dajna11, zavinovacku daju v nemocke, ale v takych horucavach kazali na noc zavinovacky rozvazovat, babatka boli z toho tepla nervozne. Ja som mala zavinovacku len na cestu domov.

dajna11
19. júl 2010

@brnka díííky

mendelka
20. júl 2010

naozaj nepotrebuješ vobec nič,všetko dostaneš erárne ale v posledný deň nech ti niekto prinesie pre dieťatko veci-v nich pojde domov

didiana333
20. júl 2010

@dajna11 ja som nemala na cestu domov ani zavinovačku...malý bol vo vajci a tam sa to ani nedá dať.... 😅

dajna11
20. júl 2010

@didiana333 no ani to neviem ako mám malého niesť z porodnice,zdá sa mi tak maličké bábo dať do vajíčka také..ja neviem....ale inak si by nemal isť nie?

didiana333
20. júl 2010

@dajna11 no ja myslím,že už je to povinné,to vajíčko...neskumala som predpisy 😉 tak neviem...ale pre bábo je to určite najpohodlnejšie....

dajna11
20. júl 2010

@didiana333 povinná je autosedačka a toto je autosedačka takže by asi mal byť v tom......nieje tam tak moc zkrivený?
pozerám že má tvoj syn krásne meno...Jerguš 🙂

didiana333
20. júl 2010

@dajna11 vobec tam nebol skrivený...tie babätka su aj zvyknute na stočenu polohu v maternici...ale je to pre nich pohodlné...a bezpečné...a aspon mu nebude teplo v perinke... 😀
Jerguš...to je moja srdcovka...to meno som si vydupala.... 😀 😀 😀 a nelutujem,velmi sa k nemu hodí... 😀

dajna11
20. júl 2010

@didiana333 no tak ho šupnem do vajíčka.mám aj zavinovačku do vajička,len asi by mu i tak bolo teplo 🙂
je to pekné meno,no ja bojujem s manželom...on chce Samuela aja Lukáša 😉

didiana333
20. júl 2010

@dajna11 Lukáško je velmi pekné meno,ale vtedy (pred 14 rokmi) bolo Lukášov velmi vela,tak to som nechcela...Jerguš mi tak "padlo" do ucha 😀 😀 😀 a stále sa mi to meno velmi páči.... 😵

dajna11
20. júl 2010

@didiana333 a vždy sa ti aj páčiť bude,lebo je málo používane a preto je zaujimave.

tadotami
28. júl 2010

vie mi niekto poradit?rodila som v nitrianskej nemocnici a chcem si pozicat z nemocnice monitor dychu.vie niekto kolko sa plati na pol roka za pozicanie?a aky postup je aby mi ho pozicali.dakujem

dajna11
28. júl 2010

@tadotami a aký si mala porod ak mi to možeš povedať?aký bol personál?

elka74
28. júl 2010

tiež som rodila v NR pred 6 dnami.. porod bol spontánny a personál bol super.. a s akým strachom som tam išla, lebo som vela dobrého na NR porodnicu nepočula. ale obavy boli zbytočné. na porodnej sále sa mi maximálne venovali a všetko bolo ok. pri prepusťaní z nemocnice ponukali monitor myslím v cene 30 EUR na pol roka. treba sa tam ísť spýtať alebo zavolať,,

dajna11
28. júl 2010

@elka74 aj ja som nepočula nič dobre na nu a to tak dokonca pracujem,chcela som isť do Nz ale nakoniec som sa rozhodla pre NR. takže sa nemusíme obávať?venuju sa??sú aspon z časti milý?

dajna11
28. júl 2010

@elka74 je ozaj a čo si potrebovla pre bábo v porodnici?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre