Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

brnka
12. okt 2010

baby a nikto nespominate dr.valasku (alebo tak nejako sa vola) - ona uz v NR nie je?

cukruska1920
12. okt 2010

@brnka ona robi ale mava len sluzby

brnka
12. okt 2010

@cukruska1920 , to znamena, ze ona nechodi k porodom?

bebaa
13. okt 2010

Je niekde na nete zoznam co si mam zobrat do porodnice v Nitre??? pre mna a pre Baby???? Alebo prosim napiste ho niektora, co ste rodili uz, co mi treba....

dajna11
13. okt 2010

@bebaa mne ten zoznam dal gyndoš v poradni....ale treba pre teba pyžamo...teda naj.košelu nočnu...župan,papuče,aj do sprchy nejaké...tú nepremokavú podložku na postel...ja som nemala,nevdilo...ked som zašpinila tak bez rečí vymenili. no a kozmetiku samozrejme čo používaš. pre baby netreba nič,iba ak ja som mala tenku dečku ho prikryť v postielke. šaty pre neho davaju erarne,svoje iba pri ochode domov....a samozrejme plenky pre baby....krémik na zadoček daju oni,látkové plienky tiež.

dajna11
13. okt 2010

@dajna11 a samozrejme osušku pre teba a vložky 😉 😉

bebaa
13. okt 2010

@dajna11kde kupim tu podlozku?

dajna11
13. okt 2010

@bebaa v zdravotníckych potrebách a jednej čo so mnou ležala na izbe to kúpili vraj v tescu.....ale to jej priniesli taký velký balík a bol dosť drahý. ja som si pod seba dala tú nepremokavú podložku na prebalovanie čo je pre deti 😉 😉 😉 .je mnešia ale pod zadok to stačí.a stoji to 5eu a je ich tam asi 10.

lenok
13. okt 2010

@bebaa zoznam do porodky mam v cerstvej pamati:

pre dietatko treba len -
- jednorazovky plienocky,
- vlhcene utierky,
- ciapocku, lebo na chodbe je chladno, ked pojdes maleho ukazat, alebo sa pojdes pospacirovat po chodbe,
- rukavicky /najlepsie zavazovacie okolo zapastia, aby sa mu nezosuchli - ak nemas, svet sa nezruti/ kvoli nechtikom, aby si nedoskriabal tvaricku, mala som aj cumlik, zachranil ma v stave zufalstva pri strasnom placi,
- deku na prikrytie,
a oblecko uz na cestu domkov...
Kremiky ti daju aj dostanes Klinik box, tam je aj Sudocrem na prdelku, pupcek osetruju sestricky...

Pre teba:
- porodnicke vlozky, cim vacsie, tym lepsie - ocenis hlavne v noci, kupis v lekarni /ja som mala Sanu/,
- porodnicke nohavicky - jednorazove - su sice neprijemne, ale mas bez starosti, ked uspinis, hodis do kosa - tiez kupis v lekarni, ja som minula 4ks,
- nepremokave podlozky - ja som kupila detske v Lidli - Toujours - minula som asi 4ks, ale ver mi, je lepsie ich mat so sebou a pod sebou, ako lezat v kaluzi 😝
- 3 nocne kosielky, najlepsie na gombicky, alebo tie s tehu strihanim na prsnikoch, jednoducha manipulacia pri zaciatkoch kojenia,
- ponozky, niektore baby ich mali aj pocas porodu, na boxoch bola niektorym zimusa,
- 2 velke osusky, maly uterak na tvar, uterak na "podvozok",
- sprchac, sampon, tvoje potrebne veci,
- damske vlhcene utierky,
- makky toaletny papier, hygienicke vreckovky,
- odsavacka na mliecko, mne sa tazko rozbiehalo, musela som startovat a pomohla mi obycajska rucna. Mozes si vyzistit od kamosiek, ci nebudu mat pozicat, aby si nemusela zbytocne kupovat - samozrejme, ze nech je vysterilizovana,
- slapky na bezne nosenie, zvlast nejake lacakove do sprchy,
- Lucku vodu na pitie - doporucujem viac 0,5l so sportovym uzaverom, ulahci ti to pitie, ked budes lezat /v tesku/,
- zupan, nie moc hruby, dost na izbach kuria,
- nieco na citanie, lustenie, pripadne sluchadla do telefonu na radio...

Ak mi este nieco napadne, napisem ti 😉

bebaa
13. okt 2010

@lenok Uzasneeee, dakujem 🙂

lenok
13. okt 2010

@bebaa ak sa nieco chces popytat, hor´sa 😉 rada pomozem 🙂

zuskamagic
13. okt 2010

Jeej baby vy mi citate myslienky, akurat som sa chcela ist spytat ci mi niektora vie napisat co treba do porodnice v NR 😀

@lenok ahoj ja by som sa spytala ak mozem 🙂 ....
-ortopedicke nohavicky pre babo netreba? lebo mam taky letacik od gynekologicky a tam sa to pise a este tam pisu aj vatove tycinky, to dufam nemusim nosit, ci ano?
-A este je tam uvedne.... osobny teplomer pre mamicku. To ti bolo treba?

A este par veci:
-tych vloziek si asi kolko potrebovala, ja som si objednala tiez tie porodnicke - 2 balania, bude mi to stacit?
-a na porod si mala svoju nocnu koselu, ci davaju nejake erarne?

Dakujem velmi pekne 🙂

lenok
13. okt 2010

@zuskamagic

od ortopedickych nohaviciek sa vraj upusta, ja ich nemam, o tyzden ideme so Sandritou k ortopedovi, takze az tam nam povedia, co a ako 😉

vatove tycinky som v porodke vobec nepouzilapre malu, len pre seba 😉

teplomer uz v nemocke nedavaju,mala som ho, ale nepotrebovala... sestricky sa ta rano budu pytat, ci si nemala teplotu, mas si ju merat sama 😕

vloziek som minula 2 baliky, potom sa krvacanie znormalizovalo a doteraz pouzivam len klasicke Libress s kridlami, hlavne nech nemaju folie, aby si sa nezaparila, je to velmi neprijemne 😝

rodila som spontanne, a mala som svooju koselu... asi len ked ides cisarom, daju ti tie ich...

zuskamagic
13. okt 2010

@lenok dakujem velmi pekne, cize ortop. nohavicky ani vatove tycinky nebudem brat a teplomer pre istotu ano 🙂

lenok
13. okt 2010

@zuskamagic presne tak 😉

cukruska1920
13. okt 2010

@lenok a ake su sestricky na novorodeneckom a sestonedeli?

zajo79
13. okt 2010

jednu si pamatam strasne neprijemnu, ostatne velmi mile.

cukruska1920
13. okt 2010

a neviete ako je to po spinalke s tym hybanim?? to sa vobec nemoze hybat alebo je to myslene len tak ze sa nemoze vstat z postele

jarunka111
13. okt 2010

odd. je prerobené, takže tie podmienky majú zase o niečo lepšiu úroveň. Sestričky boli fajn, aj keď všade sa nájde nejaká, čo ti nemusí "zapasovať". A hlavne, sú skutočne vyťažené a z toho môže myť niekto dojem, že sa im nedostáva dosť starostlivosti či pozornosti. Ale verím, že sa to dá vydržať a doma si už každá maminka urobí po svojom . Ja som tam bola 3týž.,lebo malý sa narodil predčasne, ale v podstate môžem vyjadriť len veľkú vďaku personálu. Veľa šťastia

lenok
13. okt 2010

@cukruska1920 suhlasim s nazorom @jarunka111 ... maju toho vela, kmitaju cely den, celu noc.... myslela som si naivne, ze su vsetky skvele, ale nie je to tak... prebralal ma realita v den, ked ma prepustali.. v domnienke, ze nemam mliecko, som si ho roztahavala odsavackou a myslela som si, ze teda tak budem robit aj doma, lebo mi povedali, ze mala nesaje... v den prepustania ked videla Dr. Nanistova odsavacku na mojom stole, skoro odpadla, lebo mala si krasne sala sama... co som ja vedela? 😒 Verila som im... no, ale inak dalo sa 😉 a na sestonedeli pracuju hotovi anjeli....a to doslova... maju moj obdiv a vdaku... nikdy nepovedali nie, ked sme ich o nieco poziadali, poprosili, a maju toho tiez vela... 🙄

bebulica
13. okt 2010

Ahojte, v marci idem rodiť prvy krat a chcela by som ísť do NR, ale ešte neviem ako to funguje, či tam stačí prísť a povedať- rodím, alebo sa musim dohodnuť aj nejak pred tym a tak ... dakujem

nanulik
13. okt 2010

ahojky mna čaká cez víkend plánovaná sekcia tak ešte kompletizujem tašku. (vďaka @lenok za zoznam 🙂 ) a psychicky sa pripravujem na ohromný zážitok
rátala som že ma dajú na budúci týžden ale ked som bola na konzultácii s primárom že kedy to urobia tak som videla že majú úplne nabitý operačný plán. tak ma dal v piatok na hospitalizáciu a sekcia sa bude robiť cez víkend

inak na šestonedelí som raz ležala ked bola plná gynda a môžem potvrdiť že sú tam všetky sestričky super, s novorodeneckým odd. skúsenosti zatial nemám ale potom poviem aké boli 🙂

cukruska1920
13. okt 2010

@nanulik ja idem zajtra na interne vysetrenia a buduci tyzden tiez sekcia..ty si bola na internych vysetreniach?

nanulik
13. okt 2010

@cukruska1920 no ved to že ešte nebola 😲 bola som koncom augusta v nemocnici kvôli vysokému tlaku a robili mi tam interné vyšetrenie ale vraj to nestačí a treba si urobiť nové.
moj gyndoš ma stále nikam neposielal a pritom som už od 30 tt KP a ked som mu asi dva mesiace pred termínom hovorila či ma nepošle do rizikovky tak vraj netreba, a stále nič, ale teraz mi zistili problémy s pečenou tak ma už konečne poslal, dúfam že to zajtra stihnem vybaviť ale rátam že si budem asi musieť zaplatiť ked to potrebujem tak narýchlo

kedy máš tú sekciu? ja som myslela že ma dajú na 18. ale to mali plný stav tak ma šupli na víkend, lebo na sone povedali že placenta je už vyzretá a že je treba už malého vybrať

katka_4
13. okt 2010

@bebulica no prídeš a povieš že rodíš :D

zuzanahor.
15. okt 2010

ahojte,chcem sa spýtat ,či ste nemali niektora manžeka pri porode? Ako to prebieha...dakujem 😉 😉 😉

beruska113
15. okt 2010

@zuzanahor.
na prijme si zaplati 16,60 E ak to nezmenili. Dostane uplne hrozny plast- teda moj muz mal s dierami a cisto sterilny asi s piatimi blockami od predchadzajucich oteckov. Cokolvek v com by prisiel by bolo urcite sterilnejsie ako ten plast. Rodila som sama a vecer, tak som sla hned na salu, tam ho neviem preco nepustili, ale tak ani sme na tom moc netrvali. No a po 15min na sale som pre sestricky necakane rychlo zacala rodit, utekali pre muza, stal mi za hlavou s mokrym obkladom. O dalsich 15min siel so synom do druhej miestnosti pre babatka, tam sa s nimi povadil, vraj mu tam zakazali byt, ale potom zostal. Priniesol ma maleho, zostal pri siti. Mohol tam zostat tie dve hodiny so mnou.

cukruska1920
16. okt 2010

Dievcata co ste mali sekciu spinalkou teraz niekedy ako to prebiehalo???

bebaa
16. okt 2010

@beruska113 a musel byt pred tym nejak pouceny? alebo dat niekomu dopredu vediet, ze chce byt pri porode???? alebo to staci v den porodu oznamit?

helenkasabinka
16. okt 2010

@beruska113 moj dostal za 17€ cca ciste sterilne oblecko,ktore si zobral aj domov potom ,ale tiez mohol so mnou zostat este 2 hodky po porode a pri siti mu nedovolili byt ale bol pri celom porode a videl vsetko,stal mi pri nohach a videl aj malinku ako ide von 😵 ale skor ho nepustili na vzdycharen ale chapem ze som rodila rano a boli so mnou este dalsie de na vzdycharni tak to chapem ze nemohol

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre