Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

didiana333
26. okt 2010

@bebaa ked ju budeš potrebovať,tak može byť už neskoro 😒 ako aj v mojom prípade..... 😔

bebaa
26. okt 2010

@didiana333 ved to sa da zohnat do hodiny v nitre..preco bolo neskoro????

Prave som sa vratila z kurzu preporodneho a ta pani co ho viedla, pracuje v porodnici v nitre, a tiez ma uistila, ze netreba ziadne sunare..

didiana333
26. okt 2010

@bebaa no ja nie som priamo z NR a na druhý den som mala po mlieku...už som to nerozťahala... 😖

bebaa
26. okt 2010

@didiana333 aha, no tak to by nebolo dobre ani v mojom pripade :(

lenok
27. okt 2010

Mna sa nikto v nemocke nepytal, ci mam odsavacku... Povedali mi, ze dietatko si netaha, nepribera, mam si odsat a davat jej zo striekacky... Nastastie som mala kupenu odsavacku, ale nikto sa o mna nikdy neuchol, ci dobre odsavam, ci dobre malu prikladam, kde je problem, ze mala zila z mojho kolostra a glukozy... Plakali sme obe, mala od hladu a ja od bolesti 😢 aj na dusi ☹

helenkasabinka
28. okt 2010

@lenok presne to iste som aj ja zazila,absolutne nikoho nezaujimalo,ci mam mlieko,ked som im 3 dni vravela,ze nemam ani kvapku mlieka a plakala som s malou,tak az na 3.den prisla laktacna sestra s doktorkou a na izbe mi stlacali prsia nasilu a robili zo mna somara,ze si vymyslam a ked mi neviem kolko stlaceni a mordovani prsnikov nevytlacili ani kvapku,tak poznameli,ze treba davat dietatu nutrilon,ze dieta je hladne......no bodaj by nie do slaka 😠 😠 😠 😠 som mala riadne nervy na nich 🙄

cukruska1920
28. okt 2010

@helenkasabinka ja sa k tomu radsej nevyjadrujem 😠

helenkasabinka
28. okt 2010

@cukruska1920 ani ja nie lebo je to tam cele na zaplakanie 🙄 😅

bebaa
28. okt 2010

@helenkasabinka tak co mi teda poradite? mam si zobrat tu odsavacku? alebo co?

cukruska1920
28. okt 2010

@helenkasabinka no to hej... zvlast jedna sestra z novorodeneckeho tam nema absolutne nic hladat 🙄

helenkasabinka
28. okt 2010

@bebaa ja by som urcite brala,ja som sice nemala ale ani som ju nepotrebovala ☹

cukruska1920
28. okt 2010

@bebaa hej zober si...tam ti nikto nepozicia... ja som nepotrebovala lebo mne sa poriadne mlieko rozbehlo az doma...

helenkasabinka
28. okt 2010

@cukruska1920 uplne suhlasim a asi vieme,ktoru aj myslime......k nam osobne bola velmi zlata ale za to som videla ako sa k inym chovala ,nie jedna baba kvoli jej pritupu aj plakala 😒

cukruska1920
28. okt 2010

@helenkasabinka ja som tiez plakala kvoli nej

helenkasabinka
28. okt 2010

@cukruska1920 😔 ☹ to mi je luto,mali by si vazne vstupit do svedomia,na mna hrozne laktacne sestry z vysoka sr.... 😅 😅

cukruska1920
28. okt 2010

@helenkasabinka ja som tam mala jednu laktacnu....taka starsia pani...ukazala mi vsetko, ako prikladat, ako osetrovat prsniky a tak... a to som sa k nej dostala len tak ze ucila kedysi moju mamu...inak sestricky z novorodeneckeho na nu vobec nedavaju pacientkam kontakt

helenkasabinka
28. okt 2010

@cukruska1920 ja som to stastie namala 😔

cukruska1920
28. okt 2010

@helenkasabinka vobec si nekojila?

helenkasabinka
28. okt 2010

@cukruska1920 ani jeden jediny den ☹ ☹ ☹

nanulik
28. okt 2010

ja musím povedať že v nr. porodnici som si tiež užila svoje ☹ malého som prikladala ale vedel sa prisať iba na pravý prsník, lavý sa mu nepáčil a nepáčilo sa mu ani ked som ho na tej strane držala a ja som netušila prečo 😔 ale on ani velmi nepapal ked sa prisal. problém bol v tom že som rodila sekciou a malého mi nosili po 4 hodinách niekedy aj dlhšie. musím priznať že ked sa nevedel prisať tak som len čakala kedy ho prídu zobrať lebo som bola na dne.to len prišla sestra, dala mimalého do ruky a koj a nikto sa nestaral ako to robím. na tretí den mi prišla detská doktroka povedať že malý sa narodil podvyživený a má hypoglykémiu a má v ručičke infúziu do ktorej mu dávajú glukozu. tým ho aj krmili. preto nechcel aby som ho na tej strane držala. ked mi to povedali ja som revala v jednom kuse. počas tehotenstva som žiadnu dietu nedržala a on sa narodí podvyživený 😢
4.den ked som sa tešila že pojdeme domov, lebo mal glykémie už v poriadku tak ho vážili a nebol žiadny prírastok, tak som musela kojiť a potom ešte dokrmiť odsatým mliekom, ale našťastie mi jedna sestrička dala erárny klobúčik, tak potom sme sa rozkojili. a mala som šťastie že poslednú noc mala službu jedna úžasná sestrička ktorá mi velmi pomohla s kojením. viem iba že sa volá monika. ale takú jednu semetriku som tam tiež zažila.

helenkasabinka
28. okt 2010

@nanulik fuha ,tak aj vy ste si teda uzili ☹ chudacik malinky ale dolezite je aby ste boli zdravucki a malinky aby krasne rastol a priberal tak ako ma 😵 😵

zuzana76
30. okt 2010

@nanulik kolko vazil maly, ked bol podvyziveny? moj mal 2540 g a nikto nepovedal,ze je podvyziveny, praveze, ked som sa stazovala,ze ake male babatko, tak mi vsetky sestry aj dr. povedali, ze - Toto a male babatko? a potom tie kilove co sa rodia, su ake? - Ale glukozu v infuzii mu tiez davali prvy den po porode, potom uz nie. On ale nastatsie krasne pribral este v nemocnici na takerm svoju porodnu vahu, mal 2520 g, ked nas prepustali, takze v pondelok sa narodil a v piatok sme isli domov. Ale je pravda, ze dalsia baba co tam mala dvojicky, tak tiez sa jej nevedeli prisat a trapili ich az do stvrtku, tiez sa narodili v pondelok a do stvrtku ich len prikladala a nic, tak v piatok zacali prikrmovat a ich pustili domov asi az v nedelu, alebo v pondelok, ked bolo jasne, ze su spravne nastaveni na UM.

nanulik
30. okt 2010

@zuzana76 malý mal pôrodnú váhu 2780g a 46cm. tretí den po pôrode vážil 2600g a povedali že ak na štvrtý bude nejaký váhový prírastok tak ideme domov, lenže malý nič nepribral tak mi robili skúšku dojčenia či mám dosť mlieka, to sa mi tak rozbehlo že teraz neviem čo s ním a môžem zásobovať mliečne automaty 😀 ale potom na piaty den už pribral na 2650g tak nás pustili, no a teraz čo sme už doma tak sme boli v utorok u detskej kvôli žabke na jazyku tá ho vážila a už mal 2900g takže sa pekne rozjedol.

beruska113
30. okt 2010

a moj mal 4250g a tiez bol na glukoze a tusim dva ci tri dni. mal malo cukru. a narodil sa v utorok v noci a jest mu dali az piatok v noci, aj to tajne jedna zlata sestricka. ze mali malo nutrilonu, tak mu viac nemohla dat, tak pri druhom by som mala hadam do rezervy zobrat, ked tak sledujem vyvoj v zdravotnictve. 🙂

zuzana76
30. okt 2010

a mne vraveli, ze tu glukozu davaju len detom s nizsou porodnou hmotnostou 😕

mina10
30. okt 2010

no tieto prispevky ma moc neupokojili,ja som v nitre rodila asi pred 16 rokmi,ale myslela som,ze sa to tu hadam uz zlepsilo,ale ked tu toto citam,rozmyslam ci nepojdem rodit niekam inam

helenkasabinka
30. okt 2010

moja,ked sa narodila vazila 3620g a merala 52cm a glukozu jej ani raz nedavali,kedze mala skusnu vahu ale ja som nemala mlieko,tak jej davali len slaby cajik v striekacke aby jej zahnali akoze hlad ale mlieko sa mi nespustilo ani na 5.den .porodila som v stredu a v nedelu nas pustili domov.....ale tiez asi budem zvazovat to ze pri druhom si radsej zoberiem UM uz do porodnice,kedze sme mali problem a malej ani za svet nechceli dat umele mlieko aj ked uz 4 dni bola strasne hladna a plakala a ja som na nich nahucala,ze mam dieta hladne........ 🙄

cukruska1920
31. okt 2010

moj maly mal pri narodeni 3690g a 50cm....krmili ho glukozou ked ho sestricky mali a ked mi ho priniesli ze ,,nakojte si ho" tak som sa mohla cudovat jak sprosta ze nechce pit a stale spi...ved jasne ked bol nasyteny glukozou 😠 a potom ked som ho mala na celu noc tak stale plakal... a som sa mohla cudovat preco...proste jedine ich riesenie aby bolo dieta ticho a aby im tam neplakala bola glukoza 🙄

beruska113
31. okt 2010

@cukruska1920
a to nedavaju iba caj v striekacke? Lebo moj syn mal glukozu normalne v infuziach.
@zuzana76
vraj aj deti s vyssou porodnou hmotnostou.

cukruska1920
31. okt 2010

@beruska113 nie...caj mu nedavali vobec... to len s takou flaskou na ktorej bola taka hadicka mu davali glukozku... a to som netusila...len sestricka sa mi nechtiac prekecla 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre