Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

jakubko7
27. mar 2014

Ahojte baby ja som rodila v auguste a s menocnicou aj personalom som bola maximalne spokojna.
Bola som na nadst.izbe 19 a mala som uplny klud. Velmi som bola spokojna so starostlivostou o mna aj o malinkeho. Ja tuto nemocnicu mozem len odporucit...ak sa rozhodneme pre dalsie babetko tak urcite len v NR.
Oddelenie vynovene,izby uplne v pohode....max po dve na izbe.....takze aj keby som nemala nadstardan.izbu tak budem spokojna aj s oddel.izbami.

lukinkowa
27. mar 2014

Mamičky, dávali ste tam niektorá dievčatku prepichnúť ušká alebo máte známu čo to tam s dcérkou absolvovala? Prípadne viete aspoň či v NR pôrodnici takáto možnosť existuje? Vopred ďakujem za odpovede.

aja143
28. mar 2014

Švagriná dávala malej prepichnúť ušká v pôrodnici. Ja som jej priniesla náušničky namočené v liehu a v deň, keď ich prepúšťali, tak malinkej prepichli ušká.

dulkagabulka
11. apr 2014

Ženy z Nitry a okolia, srdečne vás pozývame na akciu Ženských kruhov , premietanie filmu Podoby pôrodu a Rozhovory o zázraku z Nitry a okolia, pozývam vás http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...

airambe
14. apr 2014

ja sa chcem spýtať, aký je pri pôrode mudr. Matejka? rodili ste s ním niektorá?

rokkisu
15. apr 2014

@airambe nemam s nim skusenost, viem, ze jedna mamicka sa stazovala na jeho pristup pri porode. zvysoval na rodicku hlas a jej to bolo neprijemne. tazko sudit podla jedneho nazoru, mozno nanho natrafim i ja. vzdy vsak treba s porodnikom spolupracovat a pocuvat na slovo 😒

airambe
15. apr 2014

@rokkisu ja len preto, že mi ho vybavil jeden známy, a chcela som vedieť, že aký je... prvý dojem som mala dobrý, ale to bolo len také stretnutie... ešte ma nevyšetroval. termín mám koncom mája

rokkisu
16. apr 2014

@airambe vsetko bude ok. Mna prvykrat rodila manova. Bola som spokojna. Vravela, ze je dolezite pocuvat pokyny. Spolupracovat, aby aj babo a mamicka boli v poriadku. Kto nas bude rodit teraz, netusim. Ale verim, ze to dopadne dobre. Treba im len doverovat, inu moznost, zial, nemame. Sto ludi sto chuti. Ked si clovek precita prispevky ma z toho riadny gulas. Ini vychvaluju ini nie. Verim, ze budes spokojna a vsetko dobre dopadne. Drzim palce🙂

marhulka13
16. apr 2014

@airambe ahoj, ja som mala pri porode dr. Matejku a mne bolo iba vtipne, ze ja tam z kože skáčem a on mi vravel furt titulom, ze pani magistra, ticho, pani magistra, tlačíme 😀 ale je pravda, ze ja som nerodila na koze, ale obycajnej posteli a strasne dlho ma šil, vyše hodiny. mne sa už nohy šmýkali, lebo som ich mala mať pokrčené a vtedy začal byť nervozny, ze nech vydržím, že sa mu hýbem. Potom začal rátať tampony a zistil, že mu jeden chýba, tak začal tak vo mne šmátrať, že už mi načisto oči vybiehali, no tampon nenasiel druhy den som dostala teploty, tak znovu prisiel a ze to este raz skontroluje. vsetko bolo ok. Neprisiel mi velmi prijemny, no ani uplne neprijemny. no pokial o máš vybaveného, tak to je vždy iný pristup

airambe
16. apr 2014

@marhulka13
@rokkisu
ja idem rodiť prvýkrát, tak mám také zmiešané pocity, či to zvládnem celé, aj keď si hovorím, že to zvládli milióny žien predo mnou tak to musím zvládnuť aj ja. Spolieham sa na to, že ozaj keď ho mám dohodnutého tak to bude ok, a presne ako hovoríš rokkisu, že keď čítam príspevky, tak jedni ho chvália, druhí kritizujú...

marhulka13
16. apr 2014

@airambe nikdy nenájdeš lekára iba s kladnými hodnoteniami, takého poznám iba jedného 🙂 ja som rodila už aj v GA aj v NR a v oboch prípadoch som bola spokojna. a rada by som si porod zopakovala aj stokrat, mne sa to páčilo 😀 a pre mňa je podstatnejšie, aby hlavne pôrod dobre odviedol po zdravotnej stranke, na mile slová som tam mala partnera 😀

airambe
16. apr 2014

@marhulka13 ešte ak môžem tak sa chcem spýtať, čo si mám vziať do Nitry pre bábo? všade píšu niečo iné, viem, že plienky a zvlhčáky áno, a ostatné?

marhulka13
16. apr 2014

@airambe ja som mala toho pre babo celú kopu a zbytočne. napokon som potrebovala iba plienky, vlhčené obrúsky, čiapku, rukavičky, ponožky a deku. ostatné mi dali.

airambe
16. apr 2014

takže na oblečenie nepotrebujem, všetko dá nemocnica, okrem teda tých rukavičiek a čiapky, ponožky teda pribalím aj deku. a oblečenie nechám už len na manžela nech prinesie ked príde pre nás, ja mu to len nachystám.

carie32
16. apr 2014

@airambe no veľmi príjemný nie je... povýšene sa správa... Ale našťastie tam bola aj Dr. Lukacova a tá bola super.

marhulka13
21. apr 2014

@airambe mňa dokonca za deku zdžubala sestra, že kde ju mám, že babatku bude zima, tak mi sice požičala, ale že nech mi ju prinesú 🙂 ale ja som rodila v zime, takže to bolo jasné. kedy máš ty termín?

airambe
21. apr 2014

@marhulka13 Na konci mája, 28.5. ale tak neni problém zbaliť si deku, len nechcem toho veľa vláčiť do pôrodnice. a nikde sa konkrétne nedočítaš že čo človek ozaj potrebuje.

marhulka13
21. apr 2014

@airambe v kazdej porodnici je to inak. V Galante dokonca chceli odo mna aj mydlo pre babo, olej po kupani, vlastný lieh, vlastný príbor a čo ja viem čo, v NR mi to zas všetko dali.

airambe
21. apr 2014

@marhulka13 nabalím si to čo si myslím, že budem potrebovať, a ked mi bude niečo chýbať, tak nech mi to donesú a sestričky nech nie sú múdre

marhulka13
21. apr 2014

@airambe mne tam inak nikto tak veľmi tlak nezdvihal, nie kazdý clovek ti je rovnako sympaticky, ale este raz rodit, tak urcite radsej v GA ako v NR 🙂 ale spokojna som bola aj tu

airambe
22. apr 2014

@marhulka13 ja mám no NR najbližšie, tak nebudem špekulovať. pre istotu 🙂

marhulka13
22. apr 2014

@airambe ja som mala tiež NR najbližšie a teraz zase Galantu, lebo som bola u rodičov. Prve dieťa som porodila do 30 miut od prichodu do porodnice a druhe som stihla len na kozu vyskocit a bolo na svete, už som sa bala, že to nestihneme 😀

airambe
22. apr 2014

@marhulka13 tak to ti úprimne závidím, keby som aj ja mala taký pôrod bolo by to super, ale ako sa ja poznám, tak mňa komplikácie nikdy neobchádzali, tak sa mám na čo tešiť.

novotnicka
7. máj 2014

@jakubko7 Ahoj. Som prvorodička a chystám sa tiež rodiť v Nitre, aj ked podla niekt. starsich recenzii sa tejto nemocnice obavam, vyzera to tak ze za posledne 2 roky svoj pristup k pacientkam dost zlepsili. Písala si, že si mala v NR pri porode izbu "nadštandard" chcem sa informovať koľko sa v tomto prípade dopláca na deň? ĎAKUJEM!

jakubko7
7. máj 2014

@novotnicka ahoj ja som naozaj bola max spokojna...mala som 19 izbu a na den stoji 25 eur

sonulka81
7. máj 2014

@novotnicka ahhoj ja som si odležala skoro dva mesiace na gynekologii takže som spoznala všetkých doktorov a sestričky a pri žiadnom by som sa nebála rodiť...všetci sú dobrý mňa rodila Trellová a tá bola skvelá za chbtom stál Laitman to je tiež kapacita...Matejka je trošku povýšenecký odkedy je primárom...

doda24
7. máj 2014

Ahojte mamičky tiež som prvorodička a chystám sa do Nr kedže to mám najblyžšie.Má niekto termín okolo 17.8 a bude tiež rodiť v nr?

zuzana765
12. máj 2014

@doda24 Ahoj ja mam termin 13.8. a chystame sa do NR. takze sa mozno stretneme 😉

doda24
12. máj 2014

zuzana765 jeej ahoj no to by bolo super tvoje prve babo?

malinovka333
13. máj 2014

@airambe ja som bola 2x v nitre a pojdem aj treti krat,oba porody som mala krásne, nestazujem sa na nic, randovali sme pri tom, sestricky na vzdychárni,pri porode detské. zenske uplne mile super, 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre