Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

leveretka
9. feb 2012

@nera123 dakujem 😀 drzim palce, krasny tyzden tehotenstva 😵

milkab
10. feb 2012

@lusylienka boli v pohode, mna a manzela oslovovali stale titulom, to mi trosku vadilo, ale sak to su asi ich pravidla a boli super. treba ich len pocuvat, co ti povedia, to treba robit. ja som rodila normalne na "stole", ale ak sa ti bude dat, vyber si radsej kreslo. na tom stole si v rovine a je to namahavejsie a nemas sa nohami o co vzopriet. tak som sa vzopierala o doktorku a sestricku, takze radsej to kreslo. a k takej mensej otrave patri aj papierovacka. ked mas bolesti a lezis na porodnej sale, pytaju sa ta vsetko, kde byvas, o manzelovi, ako sa bude volat babo, ci chces zverejnit narodenie v novinach a ine veci.to bolo tiez dost otravne, hlavne ked mi tesne po porode dali podpisat este nejake papiere, sa mi nenormalne ruky triasli. ale vsetko zvladnes na vybornu🙂) nebojky a drzim palceky🙂)

nera123
10. feb 2012

baby, ako je to v nr s cisárskym rezom..môže byť manžel pri tom alebo nie? a bábätko mi ukážu a dajú hneď, či kedy? uvítam akékoľvek skúsenosti..vďaka 🙂

jasmi289
12. feb 2012

@nera123 bábätko ti ukážu hneď po cisári keď ho odvážia,pomerajú a očistia.Bola to len chvíločka,čo som sa stihla prihovoriť a pohladkať líčko....bábo ti potom budú nosiť,mne ju prvý krát priniesli poobede okolo 13tej a to sa narodila 8.25hod.Potom každé 3 hodinky na prikladanie,tuším v noci jak som bola na pooperačke ju priniesli len raz....to si moc nepamätám dali mi niečo do infúzky kvôli bolesti.Nastálo som ju mala až poslednú noc pred odchodom domov.Ako je to s manželom neviem,ja som bola sama,manžel prišiel až poobede na pooperačku,na chvílku ho pustili.

aja143
12. feb 2012

@nera123 Ja som mala sekciu v auguste - manžel čakal na chodbe, keď sa malá narodila, tak mu ju ukázali - odfotil ju. Mňa previezli o poschodie nižšie na gyndu (muž išiel so mnou výťahom, kde mi ukázal malej fotky) na pooperačnú izbu,lebo na pôrodnici bolo plno - tam som bola cca 2,5 hod. a potom som už bola na normálnej izbe na šestonedelí a tam mi nosili malú.

lydulka
12. feb 2012

@nera123 ak si manžel zaplatí, tak može byť tam na oddelení.. (priprav ho, že ak bude niekto rodiť, alebo bude na vzdychárni, tak to bude všetko počuť) 😀
priamo pri cisárskom nemôže byť, ale hned po, može byť chvilu pri tebe.. ja som mala po všetkom 8:45 a bol tam so mnou, cca až do 13tej (vtedy mi priniesli malu, priniesli by aj skor, ale že sa skor nedalo 😨 ) lebo v tej izbe som bola sama.. (ak by som tam s niekym bola, že by bol další cisársky, tak by tam mohol byť len chvílku).
po 24 hod. ta prevezú na šestonedelie..

lydulka
12. feb 2012

@nera123 a pokial teba zašívaju, tak si môže pofotiť.. potom bábo zoberu preč. moj spravil len 2 fotky, bo bol trošku mimo. 😀 😀 a ked ma preniesli tam na izbu, tak mu hovorím ukáž fotky, a on mi ukázal dve.. a ja že ostatné? máš v mobile? a on že nie.. 😀 tak do 13 som si pozerala 2 fotky. 😀
bábo ti ukážu hned ako ho vyberú, ale to su také 2sekundy a potom na chvilku, ked ho zabalia. 🙂

radus1810
12. feb 2012

baby a neviete ako je to potom s prepravou, moze sa dieťa z nemocnice brať vo vaničke, lebo si to neviem predstaviť, brať malého z porodnice v tejto zime v autosedačke

katka143
12. feb 2012

@radus1810 môžeš si ho zobrať v čom len chceš 😵

lusylienka
13. feb 2012

@milkab dakujem za povzbudenie 🙂 A myslim ze tie papierovacky su vsade 😀 s tym treba asi ratat

nera123
13. feb 2012

@aja143
@jasmi289
@lydulka Ďakujem, kočky..No ja sa už bábätka neviem dočkať, som len zvedavá, či vydržíme do termínu sekcie..21.2., lebo začínam mať takých všelijakých poslíčkov, že neviem neviem 🙂

jasmi289
13. feb 2012

@nera123 určite vydrží 🙂 držím palčeky nech všetko dobre dopadne a tešíš sa z bábätka 🙂

danuska2568
13. feb 2012

ahojte maminky mozem sa opitat jednu vec ze ked som mala pri prvom dietati problemy s pecenou mohla by som mat aj druhe dieta nebolo by to riziko dakujem prosim o skoru odpoved

lukretia
14. feb 2012

Ahojte, rodila som 1.2. a z porodnice si babo donieslo zlte pluzgieriky. Je tu viac takychto pripadov?

lukretia
14. feb 2012

teda takto by som sa vyjadrila: moje babo ma pluzgieriky, ale nenachytalo ich v porodnici. neviem, odkial ich ma, domov odchadzalo zdrave.
S mitrianskou porodnicou mam dobre skusenosti, vysoka uroven, profesionalita, kvalitna starostlivost 24 h denne. ocenujem hlavne ludsky pristup lekarov a sestriciek a fakt, ze robia vsetko pre to, aby bolo dieta dojcene.

lenuska20
14. feb 2012

@radus1810 určite nie v čom len chceš, ak nemáš vaničku takú, že sa dá pripútať, tak bábo musí ísť vo vajíčku

dazdovka
14. feb 2012

@lukretia ahoj, nase babo ma seboreu a ta zacala na usnych laluockoch a vypadala ako zlte pluzgieriky. Rozsirilo sa to do vlaskov, na krk... ale uz sme vyliecili 🙂

zuzik270
16. feb 2012

Neviete mi poradit či robia sono klbikov aj v Nr na klokočine ? A kde presne? Treba sa dopredu objednat? Dakujem.

inetka
16. feb 2012

@zuzik270 ano robia. Na poliklinike mudr. Petruska- ortoped, netreba sa objednavat , iba budes platit myslim 3,3eur za vysetrenie. Je to koli tomu, ze necakas s malym babom a hned ta vysetria. Ono sa tam vzdy nazbiera par mamiciek a naraz ich vysetri, a ak by si tam bola nahodou sama tak staci zaklopat na ambulanciu a povies, ze ides s babatkom na sono noziciek.

zuzik270
16. feb 2012

@inetka Dakujem za odpoved 😉

mitka2007
16. feb 2012

@inetka pekne vysvetlene 🙂

malinovka333
17. feb 2012

@zuzik270 vcera som tam bola,ked mozem poradit z vlastnej skusenosti ono je to najlepsie prist tak po jedenastej, vtedy tam byva už menej ludi 😉

danuska2568
19. feb 2012

@lusylienka ako ktory volaktory boli hnusny ze az az a volaktory boli velice vyborni

lusylienka
19. feb 2012

@danuska2568 Ale co sa tyka odbornosti ddufam ze tam boli vsetci dobry? Lebo sa rozhodujem medzi ga a nr porodnicou lebo to mam rovnako daleko?

zuzik270
21. feb 2012

@lusylienka ak si vybaviš lekara v Nr budeš asi spokojna, ale ak si nevybaviš budu na Teba kašlat, ale mozno budeš mat štastie. Mna nechali 16 hodin vytrapit, celu noc čo som mala kontrakcie za mnou lekar vobec neprišiel starali sa len sestry a nakoniec som mala cisarsky a po cisarskom ma videl vobec nejaky lekar az po troch dnoch to je asi dost smutne....inak starostlivost sestričiek bola v pohode az na par vynimiek a ešte starostlivost o novorodencov je tiež celkom v pohode myslim že nič nechcu zanedbat v suvislosti s detmi, len ti gynekologovia tam no otras a ešte to ze ten cisarsky mi robili po 16 hodinach od odtečenia plodovej vody no nič moc

lusylienka
22. feb 2012

@zuzik270 vdaka za skusenost a nazor toto sa tiez stalo kamoske v ga cakala 12hod a az potom cisarsky a este tete v lucenci tiez 12hod.pritom kamoska mala dohodnuteho lekara ale neprisiel potom volala druheho a ten prisiel a toho si zaplatila.

lusylienka
22. feb 2012

Baby ktore to uz mate za sebou a rodiliste v nr ale bez zaplateneho lekara ako ste boli spokojne s lekarmi a porodnymi asistentkami?

kika1111
22. feb 2012

@zuzik270 ahoj, kedy si rodila? a ktorý doktor "bol" pri tebe?

nelinka0401
22. feb 2012

@lusylienka ahoj no ja sombola pri oboch pôrodoch spokojná.pri malej ma odrodil dr.Ravinger a pri malom dr.Lajtman.ten bol fakt milý a príjemný.aj sestričky som mala príjemné.mala som šťastie

lusylienka
22. feb 2012

@nelinka0401 takze si nemala dohodnuteho ani jedneho porodnika?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre