Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

monika77
24. jan 2009

ďakujem jajka ... aspoň niekto odpovedal, i keď by sa mi zišli skôr informácie ... šla som tam v utorok, ale vtedy Mesároš neordinoval, tak som sa zbytočne premotala ... chodím už k nemu, takže budúci týždeň zase vo štvrtok u neho ... páči sa mi jeho prístup, všetko mi povysvetľoval ... ideš rodiť 1x?

avuska19
24. jan 2009

jajka,moc ti dakujem, u dr. Mesároša som už bola, je naozaj veľmi fajn, v pondelok idem znova, takže to tam bude asi niekto iný? 😖 hmm čo už, musím často na kontroly.
A ak mi dajú termin na cisársky na pondelok, tak to tam musím ležať od piatka?

zuzkak7
24. jan 2009

aho, kocky. Lucka33, chodim k Dr.Kozarovi, je fajn, som spokojna. Inak som v 32.tyzdni. A tiez som o nom pocula same lepsie veci, isla som k nem na odporucanie.

monika77
24. jan 2009

hoky Kozár je trošku starší pán a šedivé vlasy? pomerne celkom vysoký

laskonka1
24. jan 2009

monika 77, Kozar je starsi sedivy panko, rodila som pri nom, je v pohode

brnka
24. jan 2009

zuzkak, kuk do pasu - je tam, ze si v 478 tt 😀 😀

zuzkak7
24. jan 2009

no, neviem ako sa to stalo, nieco sa tam posahalo, ale neboj nie som slonica, nebudem toho drobca nosit dva roky, v marci rodim(r.2009). Aj ked byt tehotna je fajn, mne sa to paci.

zuzkak7
24. jan 2009

uz to chapem, ono si to same vyrata v ktorom si tt podla poslednej menstruacie, kedze ja ten datum neviem, tak to pise bludy.

jajka968
25. jan 2009

avuska, ak budeš mať termín na pondelok, ideš do nemocky v nedeľu okolo 16.00, neboj nebudeš tam kvasiť od piatku.

wickie
27. jan 2009

Ahojte žienky,potrebovala by som nejaké skúsenosti z Nitrianske porodnice.Hlavne ,ak ste niekto rodili cisarským.Ja som minulý rok rodila cisárskym v TO ,bola som nad mieru spokojná.Hlavne,tam hneď po operácii Ťa zbavia cievkovania a hneď v ten deň sa Ťa ochotné sestričky snažia postaviť na nohy.Ako je to v NR,čo sa týka celého priebehu cisárskeho?Uvažujem totiž,že tento rok by som to skúsila v NR,no rada by som počula ako to tam chodí.
Takže,dúfam,že mi niektorá poradíte. 🙂

kamila68
27. jan 2009

wickie zalezi na to aku anestezu ti daju, ak spinálnu do chrbta tak potom nesmies 24 hodin vstat z postele

dada432
27. jan 2009

Ahojte, ja by som sa chcela opytat, ci nepoznate niektora doktora Hlavacku. Mal by prevziat ambulanciu po Mudr. Cechovi, ktory zomrel a teraz neviem, ci mam zostat alebo si hladat niekoho ineho

monika77
28. jan 2009

holky ako je to s kojením v nemocke resp. nekojením keď nemáte prvé dni mliečko?
dávajú babatinkám mliečko cez flašu, či glukózovú vodu? alebo vôbec nič a čakajú kým sa vám bude dať kojiť?

laskonka1
29. jan 2009

ak ma mamicka mliecko, tak je to super. tie ktore nemaju, tak je to horsie, davaju deti stale prikladat, aj ked babo nema co papat. detske sestricky daju tym mamickam, ktore nemaju mliecko cajik v striekacke a na piaty den zacnu s prikrmovanim s nutrilonom, tak to robili v novembri

ilduska14
2. feb 2009

monika77,nedávajú cez fľašu,akurát ti dajú čajík do striekačky a to dávaš bábu.no ja som sa s kojením natrápila,lebo malá sa nevedela prisať a ke´d som prišla za sestričkami že sa mi to nedá,tak ma odbili že malá sa prisať musí.pre mňa to bolo zúfalé obdobie.po 2 dňoch bola jedna ochotná,keď som si už pýtala odsávačku,lebo sa mi už začínali zapaľovať prsia,prišla sa pozrieť a povedala že malá sa ani nemôže prisať lebo mám ploché bradavky a dala mi klobúčiky a tak to šlo.ale aj tak som kojila len pár dní.ináč vám baby odporúčam odísť na ten bezplatný kurz dojčenia čo je v Nr. každú stredu,lebo to veľmi pomáha.ja som sa tiež chystala ale som tam nedošla,lebo som to odkladala a keď som si už naplánovala že tam pôjdem tak som v ten deň porodila.ale moja chyba,dlho som otáľala.ale už teraz by som vedela čo mám robiť ináč a možno pri druhom bábu už budem kojiť.držím vám všetkým palce,aby ste mali dobrý pôrod a potom ochotný personál. 😀

monika77
2. feb 2009

ilduska díky za info ... dúfam, že ja nebudem mať problémy s kojením i keď človek nikdy nevie, preto je lepšie to vedieť skôr a získať dobré infošky od mamičiek ktoré tam už boli
ďakujem

dupinka
4. feb 2009

baby, v com su poobliekane babatka v porodnici? Viem, ze im davaju erarne veci, ale mam na mysli, ci im davaju kojenecke kosielky alebo body, dupacky a pod...
A ked mam dietatko pri sebe, nemozem si ho obliect do coho ja chcem?

dzanka3
4. feb 2009

dupinka ma erarnu kosielku o tri cisla vacsiu..zabalene nozicky v plienke...a cele babetko je v zavinovacke....
nie je to nic moc ale da sa to 😵
a svoje mu oblecies az ked pojdete domov...inak by si mala starost ked ho idu kupat, vazit.....kde sa ti tvoje oblecenie podelo?

mi.mimi2
4. feb 2009

ahoj dadus..no ja som dnes bola na poradni u mudr.HLAVACKU... a neviem si ho vynachvalit...je uplne super..lepsi lekar tam byt asi ani nemoze byt.....teraz nechcem nikoho urazit ale po mojich zlych skusenostiach...no ale aj mudr..cech bol pre mna v pohode 😉 asi tolko ze ja by som nemenila za nic na svete... 🙂 ale kazdeho osobna vec---tak zatial pa

dupinka
5. feb 2009

dzanka: diky za info.... A to fakt babatko kupu 2x do tyzdna? A ked sa mi pokaka, tak co? Kde ho mam umyt, ked socialne zariadenie na izbach = no comment?

akejka
5. feb 2009

ahojte maminky,
v Nitre ešte pracuje doc. Mlynček ? Mám naňho veľmi dobré spomienky, keď som nemohla mať vyše roka dieťa a on mi pomohol...Som bratislavčanka a jeho mi pred 7 rokmi doporučili ako vynikajúceho odborníka na plodnosť a otehotnenie. Stačilo u neho jediné vyšetrnie, niekoľkodňová liečba Duphastonom a zrazu som bola tehotná po vyše roku neúspechov...

vierach
5. feb 2009

Ahojte, tak ako vás čítam, napadlo mi - detičky berú na kúpanie sestričky? Alebo ide na kúpanie s dieťatkom aj mamička a je tiež pri kúpaní? Lebo ak je pri kúpaní, tak by nebol problém s obliekaním vlastných vecičiek, nie?

dupinka
5. feb 2009

vierkach, vraj ich beru sestricky a kupacie dni su 2x v tyzdni.
Preto chcem vediet, ako potom s umytim mimo tychto dni... Ci len utierky vlhcene? Bo som normalne premyslala, ze ak bude drobec napr. pokakany, tak asi poslem tatika po vanicku domov. 😒

S tym obleckom tiez nic moc 😖

dzanka3
5. feb 2009

no neviem ako casto ho kupali - ja som mala cisarsky a maleho mi len nosili dva dni na kojenie...ale asi kazde rano ich kupali ale presne neviem...
Mlyncek je uz prof. a je prednosta gynekologickeho oddelenia...je dobry to je pravda - len by nemusel byt za kazdu cenu za prirodzeny porod....aj ked ja som tak velmi chcela rodit - alek ked to neslo tak neslo...

akejka
6. feb 2009

dzanka3:
dik za info...aj u mňa sa snažili 2x o prirodzený pôrod, ale 2x to skončilo sekciou. Dr., čo mi robila sekciu mi deň po pôrode s úsmevom povedala, že 3. pôrod mi už urobí plánovanú sekciu 🙂 Źe už im je jasné, že prirodzene to nejde...(úzka panva, ruptúra maternice)

monika77
6. feb 2009

treba mať pred pôrodom nenalakované nechty na nohách či rukách?

alica147
6. feb 2009

monika určite treba

katja78
7. feb 2009

Monika, na nohách je to asi jedno, ale na rukách nie, pretože v prípade akútnej sekcie Ti anesteziológ musí nasadiť na prst taký "štipec", ktroý meria okysličenie krvi. A ak sú nalakované nechty, tak to vyhadzuje nezmysly.
A keďže nikdy žena nevie, ani lekár, ani sestra, ako bude pôrod prebiehať, treba si pre každý prípad odlakovať nechty aspoň na rukách.

monika77
7. feb 2009

ďakujem babuľky ... tak radšej odľakujem nechtíky ... ešte by ma predsa niečo zaujímalo ... v nr nemocnici, ak neporodím do termínu a trošku by sa to malo pretiahnuť o pár dní alebo neviem koľko, aj vyvolávajú pôrod, alebo to len v prípadoch keď by mali byť nejaké komplikácie?

catrin1
7. feb 2009

monika..no ja som prenasala 3 tyzdne a kaslali namna..potom som sa postazovala jednemu uzasnemu doktorovi a ten mi pomohol..ale vyvolavacku ti nedaju pokial si neni aspon trochu otvorena..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre