Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

luckarisko74
31. dec 2012

@rybamala a mala si spinal? ci celkovu? a 8.1. si mala aj termin, ci o tyzden neskor?

mary86
31. dec 2012

@tinka_14 hej dá sa, to hodnotenie pôrodnic tam sú niektoré veci staršieho dáta, ale dá sa to nájsť aj na stránke nemocnice tam je aj cenník - v nadštandardných službách, aj ja keď som si volala o info na pôrodnicu tak vrchná mi to potvrdila, že sa to dá, len najskôr sa musíš dohodnúť s lekárom či súhlasí a vraj ak hej, tak nemocnica s tým nemá žiadny problém 🙂

mary86
31. dec 2012

@babatkonr no dnes sme tam boli, iba tak na blind, sme boli na nákupoch tak sme sa tam zastavili si to obzrieť, lebo telefonicky mi nik nedvíhal, a také šťastie som mala, akurát bol na pôrodnej sále, tak som si na neho počkala a dohodla sa sním, hneď ma aj "objednal" na deviateho ako teba, že sa mu mám prísť ešte ukázať a dohodneme podrobnosti 🙂

babatkonr
31. dec 2012

@mary86 Ja tam mam ist okolo 9:00 ty kedy? Vsak bol zlaty? Lebo niektore baby vravia ze je zly ci neprijemny, ale mne prisiel velmi fajn 🙂

rybamala
31. dec 2012

@luckarisko74 mala som celkovú - kvôli chrbtici a termín som mala 11.1.

mary86
31. dec 2012

@babatkonr no ja som bola veľmi milo prekvapená, že pekne prišiel z pôrodnej sály - samozrejme keď tam skončil - za nami dole - a bol veľmi zlatý, milý, prívetivý, som spokojná 😉
a toho deviateho mi kázal tak medzi 9-10 h prísť, ale tak pôjdem tam skôr na tú deviatu, tak sa tam aj stretneme 🙂 teda ty máš ísť tam na rizikovú, či k nemu do ambulancie?

luckarisko74
1. jan 2013

@rybamala no to ti nejako na poslednu chvilu dali termin 8. 🙂 vascinou davaju tak tyzden pred nie 🙂

tinka_14
3. jan 2013

Baby neviete mi nahodou poradit -ak chcem, aby bol manzel pri porode, musi absolvovat nejaku pripravu? alebo sa len zaplati ten poplatok a to je vsetko??

janus32
3. jan 2013

@tinka_14 len poplatok,nič viac🙂

tinka_14
3. jan 2013

@janus32
super, dakujem 🙂

tinka_14
5. jan 2013

Este jedna otazocka ohladne manzela pri porode - moze byt pri mne cely cas alebo len pocas 2. doby porodnej?

alexis13
5. jan 2013

@tinka_14 moj bol primne cely čas..teda nemohol byt so mnou na vzdychárni či ako sa ta miestnost vola az ked som bola na sale a isla rodit 😉

alexis13
5. jan 2013

@alexis13 a potom ešte zostal so mnou tie dve hodky čo som ležala na stole 🙂 a čo sa týka potom náfštev chodil hociktorý čas aj večer o 21 🙂 vela štastia

tinka_14
5. jan 2013

@alexis13 dakujem 🙂 a bola si spokojna s pristupom, so sestrickami? Mala si aj zazmluvneneho lekara? Ja nikoho nemam,idem na nahodu, kto tam bude, tak dufam, ze to bude ok....

alexis13
5. jan 2013

@tinka_14 ja som rodila skoro pred 2 rokmi.možno sa niečo pomenilo..... ja som mala zajednaneho doktora aj sestru pri porod, ale v den ked som isla boli obaja po nocnej tak ma odrodili iní a bola som spokojna /možno boli milši kedže porodnik kt.ho som mala zajednaneho volal ze idem rodit nech sa staraju 😉 /.....a nemusis sa bat každeho doktora pri porode chvalia. on len dieta vytiahne a zasije ta. dolezitejsia je sestra ta je stebou celu dobu vysvtluje ti co a ako ako dýchat ako tlačit a tak.....muz bol pri mne je to velkaa opora odpručam /pri tlačeni odbehol 🙂 to nechcel vidiet
nooo a sesnedelie po porode taak cistota bola vsade, jedine minus bolo studene jedlo dost casto, a take ktore ani nemozu hned kojace matky....rano nas zobudila upratovacka tusim aj o 6, 7 chodila so savom smradila a vsetko umyvala v izbe buchotala. inak sestricky mile nieco som potrebovala treba sa pytat a otravovat nedat sa odbyt. boli tam nejake take neprijemnejsie ale tie dni sat to dalo vydrzat .. 🙂

vejkkka
6. jan 2013

@tinka_14 Ja som rodila v decembri a manžela ku mne pustili až keď som bola otvorená na 6 cm 🙂

tinka_14
6. jan 2013

@vejkkka to aby som zbalila aj jemu jednu tasku - pre pripad, ze by to dlho trvalo 🙂

vejkkka
6. jan 2013

@tinka_14 Neboj nebude to trvať dlho budú to strašné muky nechcem ťa strašiť. Ja som rodila prvý krát ale aj posledný, som rada že to už mám za sebou to tie stavy sa nedajú opísať. Ale je dobré mať pri sebe muža aspoň ti psychicky pomôže a pri tlačení podrží hlavu 😀 a ešte jedna rada mne celkom pomáhalo keď mi masíroval kríže počas kontrakcií + som sedela na fit lopte skoro až do samotného pôrodu. Mala som šťastie lebo som vystihla super pôrodné asistentky a aj pôrodníka!

chrobacik32
6. jan 2013

prosim vás neviete aky je poplatok u doktora viktora kunskeho alebo aj ineho v nitre ked tam idem prvy krat na prve vysetrenie ?

luckarisko74
6. jan 2013

Baby rizikova ambulancia je normalne cely tyzden, alebo su dni ked su tam neni?

janus32
6. jan 2013

@luckarisko74 utorok je detská gynekologia🙂oplatí sa ísť štvrtok,alebo piatok 😵

luckarisko74
6. jan 2013

@janus32 aha, chcela som ist stredu 😉 kedy asi tam treba prist ked tam nechcem stravit cely den o 8?

janus32
6. jan 2013

@luckarisko74 stredu sú onkopacientky tuším...máš čas tam ísť až okolo 10tej,najskôr pôjdeš na sono a potom na vyšetrenie...inak sa tam vážne dlho čaká,ale je zbytočné tam chodiť ráno skoro 😕

luckarisko74
6. jan 2013

@janus32 aha.dakujem za info 😉

mariabol
7. jan 2013

Ahojte, chcela by som sa spytat ci ste mali niektora ten plyn namiesto epiduralky. ci to pomaha a kolko sa za to plati. Dakujem

vejkkka
7. jan 2013

@mariabol Ahoj ponúkli mi to stojí to 50 eur, no kolegyňa čo bola somnou na izbe si to dala a vravela, že to vôbec nepomáha!

mariabol
7. jan 2013

@vejkkka Dakujem.Toto je vec, ktora ma dost odradza, aby som sla rodit do nitry. ved uvidim este

lusip
7. jan 2013

@djgatta Pre babatko ti ani podlozky netreba a je som mala tusim 2 tie vacsie podlozky pod seba,...ale 3 ti budu stacit urcite

poisonblu
7. jan 2013

@mariabol neboj sa, porodis aj bez toho a na bolest zabudnes...ja som pri kontrakciach vravela, ze druhe uz nechcem a po par dnoch by som v ppohode pristala na dalsie...ta bolest je chvilkova, prezijes

mariabol
7. jan 2013

@poisonblu ved ja viem, ze by som to zvladla aj bez epiduralky. ale pre taky lepsi pocit by som ju mala radsej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre