Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

moon1979
15. sep 2012

@siposova
sustred sa na tlačenie, správne dýchanie a nevybijaj si energiu zbytočným kričaním, radšej zatni zuby a poriadne tlač a hlavne počúvaj čo ti hovoria 🙂

mariynka
16. sep 2012

@siposova v Nitre nenastrihuju?praveze som pocula,ze to robia rutinne, aj ked netreba.. 😒 😒 🙄 kamosku nenastrihli,lebo nestihli a za to podla mna uz lekar nemoze.. 😉 v poslednych mesiacoch v Nitre rodili 3kamosky, vsetky boli nadmieru spokojne-mili,mladi lekari, super mile sestricky 🙂 ze sa to tam dost pomenilo 🙂

mariynka
16. sep 2012

@moon1979 nesuhlasim, porod nemusi boliet.. 😉 zalezi na psychike 😉 mam kamosky, ktore odrodili za 30min. a na ziadnu bolest si nespominaju.. islo to tak rychlo, ze si bolest ani neuvedomili.. 😉 😉 uvidim, co a ako ja.. 😅 ale tiez sa snazim pozitivne naladit 😉

mariynka
16. sep 2012

@siposova asi nechodis na predporodnu pripravu k p.Jahnatkovej.. mne to velmi pomaha 🙂 uci nas dychat, tlacit.. treba pocuvat lekarov.. napr. niekedy ti prikazu netlacit, musis predychavat "psim" dychanim 😅 naucili sme sa aj cviky na predychavanie kontrakcii 😉 tak som zvedava, ci si tam na ne spomeniem 😀 😉

moon1979
16. sep 2012

@mariynka
tak kontrakcie a brušné - prípadne krížové bolesti zase nie sú úplne necitelné 🙂 ale nie je to nič, čo by sa nedalo prežiť 🙂 dôležité je správne dýchať, zvoliť si polohu, ktorá najviac vyhovuje ... bezbolestne to nie je urcite, ale každá máme iný prah bolestivosti, čo ty cítiš ako niečo nepríjemné, iná si to nemusí ani všimnúť 🙂

už len obycajnú menštruáciu každá znášame a zvládame inak 🙂 nehovoriac o pôrode

mariynka
16. sep 2012

@moon1979 ja si skor neviem predstavit, ake to bude, ked sa budem chciet sprchovat, alebo hopsat na fitlopte 😅 ci sa pred ostatnymi babami nebudem hanbit 😅 😉 😉

moon1979
16. sep 2012

@mariynka
v sprche si sama a na salach maju povacsine jeden max dva sprchove boxy takze hanbit sa nemusis 🙂 a dalsia vec ... tolkokrat co sa zena musi "ukazovat" pred personalom pri vysetreniach obzvlast pri pôrode ti to ani nepride, ze by si sa mala hambit ... nemas cas na take mysliet 🙂 je to ine, ako ked si "plne pri zmysloch" 😀
a sprchu ti odporucam, ja som tam stravila velmi vela casu, mala som krizove bolesti a ked som mala kontrakcie a rezalo mi krize tak mi extremne dobre robila tepla sprcha na krize 🙂 takze hanbu pošli bokom a sústred sa na seba 🙂

a úplne najideálnejšie je, ked sa ti do sprchy zmestí aj fit lopta, to je na nezaplatenie 🙂 vyskakať kontrakciu - nič lepšie a pri prude teplej vody 🙂

vcielkamaja
16. sep 2012

@mariynka myslim, ze tam sa nikto pred nikym nehanbi, lebo kazda zena je tam na tom v podstate rovnako...

lienkad
16. sep 2012

Ahojte ja mám termín v novembri a ani poriadne neviem kde je nemocnica, teda porodnica.....Zaujímalo by ma že aké su izby a či je sprcha na izbe alebo na chodbe?dakujem

bambulka1010
17. sep 2012

@lienkad izby sú fajn, na izbe ste vždy dve. Ale dá sa priplatiť aj nadštandart-kde by si bola sama. Ale dobre ti padne, že sa budeš mať s kým porozprávať 🙂 Sprcha je na chodbe, aj WC. Ale nebol problém. Teda ja som nemala. Bolo to tam čisté a vždy umyté🙂

lienkad
17. sep 2012

@bambulka1010 Dakujem, no ved ani by som nechcela tie nadštandart, lebo po porode ti padne si trochu aj odýchnuť a ked by si mala dieťa stále pri sebe tak si veľmi neodýchneš, ved ked ma pustia domou tak si ho užijem dosť.....Tak to je super, lebo ked som rodila prvý krát, tak sme boli na izbe 4 a to bolo dosť.........

siposova
17. sep 2012

počujte baby musím mať v porodnici nočnu košlu s tými gombikami alebo možem mať klasicku nočnu košelu ?

zuskamagic
17. sep 2012

@siposova mozes mat nocnu koselu aku chces, ale mysli na to, ze budes potrebovat kazdu chvilu kojit, cize je prakticke aby mala bud tie gombiky, alebo vacsi V-ckovy vystrih, alebo nejake otvory na kojenie, aby si si ju nemusela celu vyhrnat

lenja01
17. sep 2012

@lienkad ja som bola na nadstandarde a babo nemusis mat pri sebe, mne ho priniesli na noc az 3. den (bola som po CR). a cely cas bol so mnou na izbe mm, to bolo na nezaplatenie 🙂

katulinr
17. sep 2012

@luckarisko74 ja som mala planovanu sekciu 29.maja 2012. Ja som mala ortopedicku a neurologicku indikaciu. Prisla som v 36 tt do nemocnice na rizikovu poradnu. Najprv som absolvovala sono a potom som sla k doktorke, ktora zkontrolovala vysledky sona, mocu a zmerali mi tlak. Potom mi kazali, aby som sa objednala na sekciu. O sekciach rozhoduje primar na zaklade indikacii od odbornych lekarov. Na primara som cakala vyse hodiny. Potom vysla sestricka a oznamila mi, ze primar to schvalil a objednala ma. Povedala mi, co si mam doniest a bolo. To, ci automaticky robia sekciu pri druhom, veru netusim... Zalezi asi aj od toho, ze preco ti robili prvu sekciu...

moon1979
19. sep 2012

@katulinr
a kolko dni pred predpokladaným terminom pôrodu ti urobili sekciu? alebo presne na termin cakali? dufam, ze nie, lebo ja som prveho rodila v 39tt a teda mala som uz fakt dost, vzducholod nula bodov 😀
mala si spinal? tvoje pocity a skusenosti z operačky? môžeš aj IP pokiaľ nechceš verejne budem rada každej informácii 🙂

poisonblu
19. sep 2012

kocky, vcera som sa pytala sestricky u dr., ze ci sa chodi az do terminu k dr. na kontrolu, alebo sa chodi uz posledny mesiac do nemocnice....a ona, ze k dr., do nemocnice az keby som prenasala...ale mne by bolo lepsie chodit do nemocky, mam to blizsie o 15km....da sa to tak nejak vybavit, ze budem chodit do nemocky? vy ste kam chodili?

zuskamagic
19. sep 2012

@poisonblu aj ja chodim az do terminu k mojej doktorke .... a co ja viem tak v nemocnici byva vzdy strasne vela tehotnych a dlho sa tam cakava, takze som rada ze tam nemusim .... ale ci sa to da vybavit neviem, asi by ta tam mal ked tak poslat tvoj lekar, lebo to su v podstate poradne pre rizikove tehotne

luckarisko74
20. sep 2012

@moon1979 mna by zaujimali tiez tie otazky co si dala 🙂 budes mat sekciu ?

katulinr
20. sep 2012

@luckarisko74 Povodny termin som mala 5.6. a termin planovanej sekcie mi dali tyzden pred nim (takze 29.5.) Davaju 7- 10 dni pred terminom porodu. Ale kazdy tyzden som chodila do rizikovej poradne (od 36 tt) a tam ma sledovali. Keby nastali nejake zmeny, tak by mi spravili sekciu aj skor. Do nemocky som nastupila 28.5. cez porodnicky prijem. Mala som spinal a som spokojna. Mala som spolubyvajucu , co mala aj celkovu aj spinal. Spinal si taktiez nevedela vynachvalit 🙂 Na operacke sa o mna starali ako v bavlnke - nemam im co vytknut. Isli na 100 % 🙂

mariynka
20. sep 2012

koceny, prijem je tam zboku?aj cez den, aj v noci? 🙂

luckarisko74
20. sep 2012

@katulinr dakujem, ja uz mam jednu sekciu za sebou, tiez spinal, inak by som ani nesla, ked si nastupovala mala si predoperacne uz spravene ci tam ti robili a na prijme si mala aj klystir ?ci az na druhy den pred sekciou?

katulinr
20. sep 2012

@mariynka ano,cez porodnicky prijem zboku😉

katulinr
20. sep 2012

@luckarisko74 ano mala som predoperacne so sebou a klystir mi robili v den sekcie😉

mariynka
23. sep 2012

@katulinr a klystir boli? 😅 😉

kucharikova
23. sep 2012

@mariynka urcite to nebude prijemne,ja mam dnes termin tak asi klistiru sa budem najmenej bat 😅 podla mna porod a zasivanie bude asi bolestivejsie ako klistir 😉

katulinr
23. sep 2012

@mariynka Klystrir neboli 🙂 Len je to trosku neprijemne 😖 Ale boliet to neboli, neboj 😉

mariynka
23. sep 2012

@kucharikova
@katulinr ja sa na porod tesim, tak snad nebude taky hrozostrasny, ako mi niektore kamosky opisuju-teda hlavne to zasivanie 😖

kucharikova
23. sep 2012

@mariynka vsak to,ked aj mna plasia.nebudes si vediet sadnut,cikat na velku potrebu ist atd.ja sa tak povzbudzujem,ze ked to zvladly ovela mladsie dievcata nejake 16stky a ciganky tam podaktore chodia jak na klavir,tak to zvladneme aj mi 🙂

janus32
23. sep 2012

@mariynka optimistka🙂to sa mi paci,ziaden stres,pohodicka,super🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre