Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

baskaj
26. nov 2010

@alexis13 áno robia. ak bude čas, na vzychárni sa ťa spýtajú, či chceš dať a dajú ti papiere na preštudovanie/vyplenie. aj my sme darovali. ale nakoniec ju asi neprijali, lebo malý mal na pupočníku uzol.

lenok
26. nov 2010

@domyyy kojili sme sa 😀 a vies, to za ten cas, aby som nezaspala so Sasenkou na prse, citam kona 😀 😉
@alexis13 monitor dychu poziciavaju, ak ich maju dostatok, daju ti ho pri prepusteni, ak nemaju, donesie ti ho kurier. Poplatok tam je na 6 mesiacov cca 3 eur - to je minimalny cas, na ktory si ho poziciavas, mozes aj dlhsie. Ja som to riesila kupou uplne noveho monitoru, nakolko som si nebola ista s jeho udrzbou a zarukou... radsej do takejto veci investujem, kupim cistonovy a pripadne ho mozem reklamovat. Nedajboh sa volaco tam poroucha...

Odber pupocnikovej krvi samozrejme robia. My sme chceli dat do verejneho registra, ale chybalo nam par ml, takze to nebol uspesny odber, mrzelo to aj doktorku, aj mna, ale co uz,,, Lajstra som vypisovala, ked som bola na CTG, mala som ukrutne kontrakcie, takze to bolo dost zabavne vypisovat a sustredit sa na vazne udaje 😀 a predychavat 😀 ale, aspon mi usiel cas 😀

A tych plienok som mala 30ks, a neminula som asi ani polovicu 😉 Mala som Huggies a mala z nich dostala plienkovu dermatitidu, takze sme presli na Pamper Premium Care a su super... Vraj dobre su Babylove z DMky, kamosky si ich velmi pochvaluju, ja ich kupim, ked dorazime Pampersky 🙂

helenkasabinka
26. nov 2010

@lenok mojko teba vyckavam na fb chcem ti nieco napisat 😉

domyyy
26. nov 2010

@lenok ja by som o tej hodine nevedela asi ani pc pustiť 🙂 😀 super, že sa kojíte 😵 malinká je krásny zlatúšik 😵

lenok
26. nov 2010

@domyyy ne cez PC, cez mobil surfujem v noci 😀 inak mi hlava kvecka,kym mala papa 😉

alexis13
30. nov 2010

chcem sa spytat ako to je v nr v porodnici s epiduralkou..plati sa zato?? treba si zohnat kto ti ju pichne ? alebo ako to je dakujem 😉

helenkasabinka
30. nov 2010

@alexis13 no epiduralky v NR ti len dak nedaju,kym ju nemas doslova vybavenu ☹

alexis13
1. dec 2010

@helenkasabinka aha..takze sa mam pripravit ze budem rodit bez nej.... 😒

tamtamka26
1. dec 2010

ahojte! tak ja sa chystám na pôrod až bud. rok v júni, ale teda už teraz dosť rozmýšľame, kde rodiť... pred 5,5 rokom som rodila v NR a dopadli sme veeeeeeľmi zle ☹ pôrod mi vyvolávali, ale bábo neklesalo, čakali, čakali, až kým nepoužili vákuový extraktor a zlomili jej pri tom kľúčnu kosť, ale tak, že jej zasekli aj lakťový nerv a máme následky na celý život.... ☹ okrem toho mňa zle vyčistili, čiže po 2 týždňoch od pôrodu mi hrozila kyretáž 😢 pripomínam, že ma rodil Uharček a Ravinger..... tak ma povzbuďte, alebo odporučte inú nemocnicu, alebo pôrodníka?? díky.

tamtamka26
1. dec 2010

@helenkasabinka čítam, že tiež si nemala ružový 1. pôrod 😒 a možno sa v júni aj stretneme.... 😉

tamtamka26
1. dec 2010

@pami2 ja by som pri tomto pôrode tiež chcela mať vybaveného dr., najlepšie môjho gynekológa, ale ten už nechodí pri pôrody ☹ tak neviem, čo robiť... inak - moja prvá je tiež 23.5. narodená 🙂

zajo79
1. dec 2010

@tamtamka26 to sa aj zle cita...nieto este prezit.... 😔 ja uz rozmyslam ze doktora zaplatim...i ked.... ked to pojde tak rychlo ako pri druhom synovi, ak nie aj rychlejsie, tak doktor ani nestihne dobehnut.

ma mataju hororove priebehy porodov..no nato mame este par mesiacov cas rozmyslat.

tamtamka26
1. dec 2010

@zajo79 no a nakoniec nám neurológ povedal, že sme dopadli ešte celkom dobre! že aká mohla zostať malá postihnutá, lebo už minútu nedýchala po narodení.... ☹ ja keď si na to všetko spomeniem, tak mám zimomriavky.... preto som sa aj toľko dlho odhodlávala na 2hé dieťa..... 😒 počula som, že aj v N. zámkoch je fajn, ale teda aby každý deň merali za mnou takú cestu, to je nič moc..... 😢 asi sa opýtam môjho gyndoša, koho mi odporúča a pôjdem za tým dotyčným....

zajo79
1. dec 2010

@tamtamka26 dieta sa ma narodit vo nemocnici, kde je keby nieco jiska pre novorodencov...

nitra je znama s tym, ze robia cisarsky az ked prihara, ak to nieje vybavene... co v tvojom pripade mali jednoznacne robit cisarsky. neviem ci sa uz zmenil primar, ale ked tam este dva roky bol ten co bol, tak cisarske sa robili nie o za minut dvanast, ale v hodine dvanastej. a toho sa bojim.....

elka74
1. dec 2010

@tamtamka26 ahoj. ja som rodila v Nitre v júli a nemám čo by som vytkla niektorému doktorovi alebo sestričke. vieš, každý porod je iný a druhý porod býva väčšinou rýchlejší a menej problémový ako ten prvý. ja ked som tam ležala ešte pred porodom, tak tam chodili ženy na plánované sekcie ako na páse. chodili predtým do rizikovej poradne tam v nemocnici a tam im to naplánovali ak bol nejaký problém. tak sa mi nezdá to ako tu bolo spomenuté že robia cisársky v hodine dvanástej. neviem ale ved to sa píše aj do teh. preukazu ak bol problém s predch. porodom, nie? možno práve koli tomu ti naplánujú aj tú sekciu. skús sa na to opýtať svojho doktora.

zajo79
1. dec 2010

no len ten problem, ak sa vyskytne behom zacinajuceho porodu, tak im trva kym sa rozkyvu na cisarsky...

elka74
1. dec 2010

@zajo79 jasné, možné to je. s týmto našťastie skúsenosť nemám..

zuzana76
1. dec 2010

ahojte

tak ja som mala asi stastie, lebo ja som pri prvom rodial normalne a hned ako nastal problem , pri CTG, ktore mi robili naozaj casto, tak prof. Mlyncek hned nakazal sekciu, takze u mna ju naozaj hned robili, ked nastal problem.

elka74
1. dec 2010

@zuzana76 ako tak pozerám tak vidím že sme vlastne v tej porodnici boli naraz..

tamtamka26
1. dec 2010

@elka74 tak ja priamo o sekciu bojovať nejdem, len nech ma nerodí mäsiar.... keď som pri prvom videla, že niečo nie je v poriadku, pýtala som si cisársky a sestrička sa ma opýtala, že "či to by už bolo nejaké riešenie?" no bolo by, nedokafrali by mi inak zdravé dieťa! a dr. prišiel raz za hodinu mrknúť a že nech si idem zaskákať na loptu.... ☹ tiež som posledný týždeň chodila do rizikovej do nemocky a ešte pri úplne prvej poradni mi dr. meral panvu a povedal, že ju mám veľmi zúženú a budem rodiť cisárskym..... 😒 ale v nemocnici ich to vôbec netrápilo.... 😖

tamtamka26
1. dec 2010

@zajo79 no presne..... a to mi ešte počas kontrakcií sestrička povedala, že pán primár nemá rád cisárske rezy.... 😖

elka74
1. dec 2010

@tamtamka26 tak na toto neviem čo povedať. s takýmto niečím som sa nestretla. pri úzkej panve rodiť prirodzene.. no asi by som uvažovala nad sekciou. ja som mala prvú sekciu a potom som dva krát rodila normálne a pri štvrtom raze sa ma hned pýtali že či budeme robiť cisársky ked som už raz mala a prečo som vlastne rodila dvakrát prirodzene..

zuzana76
1. dec 2010

@elka74 aj ja som videla 🙂 , moj sa narodil 19.7., tvoja kedy?

helenkasabinka
1. dec 2010

@tamtamka26 no veru nemala som a veru aj ty si mala zly ☹

zuzana76
1. dec 2010

@elka74 a to si mala super, ze si po prvom cisarskom rodila normalne 😵 , ja som mala sekciu prvu- neplanovanu, porod nepostupoval a maly mal zle ozvy, tak sa islo na sekciu, no a druhy som jeden den skusala prirodzene - v nedelu 18.7. ma chytili kontrakcie, podpisala som im,ze chcem skusit prirodzene, no ale znova to neslo, tak na druhy den robili sekciu

elka74
1. dec 2010

@zuzana76 moja 23.7. ale to si ty už asi teda bola doma, nie?

zuzana76
1. dec 2010

@elka74 nie, to sme odchadzali domov akurat 23.7., to bol piatok

elka74
1. dec 2010

@zuzana76 ja som mala pri prvom komplikácie s pupočníkom alebo také niečo ale to bolo pred 18 rokmi a vtedy moc nevysvetlovali, urobili a bolo. no a baby boli bez problémov.. tak som porodila celkom rýchlo..

elka74
1. dec 2010

@zuzana76 áno bol to piatok, ja som rodila ráno o pol šiestej, tak sme sa možno okolo seba mihli..

zuzana76
1. dec 2010

@elka74 mas zlate deti a ake uz velke 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre