Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

jana_sa
26. mar 2009

Ahojte tehulky
mam par otazok hoci rodit budem az v auguste...
chcela by som vediet kolko ludi je na sale, muslim lekarov a sestricky ak su tam aj praktikanti, tak ich mozem poslat prec, nepotrebujem tam divakov, predsa len je to dost neprijemne a este aby ma tam niekto navyse ocumoval a robil si srandicky jak si praktikanti niekedy robia...
bude to moj prvy porod, tak sa ako kazda trosku bojim 😔
a druha otazka,ake skusenosti mate so sitim, naozaj to az tak boli, to nevedia nijako umrtvit, ja to nechapem ved ta zena si tolko vytrpi a este aj toto, lekarom sa to vravi oni chcu vsetko prirodzene,ale keby mali chlapi rodit tak to nepreziju, viem ze si nepomozem,ale ak sa da tej bolesti pomost tak prosim poradte dakujem.

dupinka
29. mar 2009

ahojte!

baby, tasku s vecami ste mali pocas porodu pri sebe?? A co vsetko treba na zaciatok mat zbalene? Lebo myslim, ze niektore veci staci, ked potom manzel donesie, nie??

baskaj
1. apr 2009

ahojte kočky! tak ja sa hlásim po úspešnom pôrode, ktorý bol pred necelými 2ma týždňami. neskôr popíšem aj pôrod, ale teraz len na otázky:

jana_sa: ja som mala na sále iba 1 sestričku, ktorá sa mi venovala (sem-tam odbehovala) a keď som už rodila, tak prišiel aj doktor. ja by som možno pár praktikantov zniesla, veď sa musia voľakde aj učiť, ale tlupu určite nie. ale pravdupovediac, mne bolo v tých bolestiach úúúplne jedno, kto na mňa čumí 😀

šitie ma bolelo, lebo síce mi to lokálne umŕtvili, ale aj mi povedali, že koža sa nejako extra umŕtviť nedá. šili ma aj vo viacerých vrstvách zvnútra, lebo malý sa rodil s ručičkou pri hlavičke, a tak ma teda pekne potrhal. neboj, vydržíš! chudák lekár aj so sestričkou, sa z nich lial pot, ako ma museli poriadne pozašívať. ja som si občas zajojkala a trošku som im občas utekala riťou preč, ale vydržali sme 😎

dupinka: tvoje veci putujú stále s tebou. ja som bola zbalená v dvoch kufríkoch - jeden malý pre veci k pôrodu
a druhý pre veci na šestonedelie.

ináč - ja som bola s našou pôrodnicou a aj so šestonedelím úúplne spokojná! nechápem, prečo sa niektoré mamičky tak sťažujú. lekári sú odborníci a sestričky - nedá sa síce venovať každej mamičke na 100%, ale vždy, keď som niečo potrebovala, tak som sa jednoducho spýtala a oni to vybavili. a okrem toho sa chodia každé ráno aj večer pýtať, či je všetko v poriadku. ja si myslím, že je to aj o tom, že keď vie mamička poďakovať a byť milá k sestričkám, tak určite nezažije, že by boli sestričky nemilé k nej. veď sme ľudia!

dupinka
2. apr 2009

baskaj, gratulujem k Damiánovi!

Mne vravel jeden chalan z paneláku, čo praxoval ako zdravoťák na ženskom, že sú tam 4 nadštandardné izby veľmi pekne upravené.....

Ale podľa toho, čo tu čítam, tak asi mal skôr na mysli tie prerobené, však? A ako je to s pridelením izby? Dávajú aj na tie miesta, kde napr. predtým ležali "občianky tmavšej pleti"?

baskaj
3. apr 2009

dupinka - ďakujeme! 🙂

nadštandart je na šestonedelí len jeden a štyri izby sú prerobené. aj wc a sprchy oproti nim sú prerobené. myslím, že vždy, keď je v nejakej z nich voľné miesto, tak dajú mamičku tam a až keď neni voľné, tak dajú na starú izbu. ja som mala šťastie byť na novej. bolo tam veľmi príjemne.

a s rómkami som skúsenosť nemala, keď som tam bola ja, tak tam žiadne neboli. ale v postate všade niekedy ležala voľajaká rómka 😉 ... (na izbu s ňou ťa určite nedajú)

keď máte ešte nejaké otázky, tak sa kľudne len pýtajte. keď budem vedieť, tak napíšem... 😉

sima.p
3. apr 2009

No v júli má byť v porodniciach nával, uvidím, aká izba sa mi ujde 🙂 A so šitím pred dvomi rokmi som bola na tom podobne ako Ty Baskaj

zuzana76
3. apr 2009

baska, aj ja blahozelam a zelam vam obom vela zdravia, pre damianka vela mliecka a tebe skore uzdravenie

helenkasabinka
3. apr 2009

kocky ano aj moj manzel mi bol pri porode aj ked chodil somnou s tehulkami na cvicenie pred porodne ale ked chce ist ocinko k porodu tak staci ak si na prijme zaplati 500 sk-vtedy takmer pred rokom to tak bolo

moj manzel chodil somnou na tie pripravy a aj tak na prijme si musel zaplatit a pustili ho az k samotnemu porodu 😉

beruska113
4. apr 2009

Baskaj,
😀 ty si spominala, ze si mala dve tasky zbalene, jednu k porodu a druhy na sestonedelie. Co si mala zbalene? Na cviceni sme sice dostali zoznam, ale aj tak tam podla mna vela veci chyba. Normalne neviem, co si tam brat. Porad prosim. Diky. Alebo kto ma skusenost.
Inak tiez si myslim, ze to tam v juli bude praskat vo svikoch. Ved uvidim.

dupinka
4. apr 2009

beruska, kuk do albumu Kodada - majovky. Tam sme hodili zoznam veci, skor vseobecny, ale pomoze 😉
Mne napr. kamoska napisala, ze v NR treba okrem toho zoznamu aj teplomer, fotokopiu karticky poistenca, treba aj lieh 60%na pupok, deku pre babatko, ciapocku a krem na zapareniny.

jana_sa
4. apr 2009

Ahoj baskaj
kratulujem a prajem vela,vela stastie a dakujem za rady.Drzim palce vsetkym mna to caka az koncom augusta.
Vela dobreho som pocula na nasu porodnicu aj ja, ze sa to tam dost zmenilo a hlavne pristup celkovo a ako som uz citala v jednom prispevku, tak zly lekar a zla skusenost sa stane v kazdej porodnici...
Viem aj tolko ze romky su oddelene od odstatnych, neviem ci je to este tak a vecinou po porode zduchnu a nechaju nech sa o male staraju sestricky a potom si po case po dieta pridu 🙂 to som len pocula.
Mne tam rodilo niekolko kamosiek minuly rok a boli spokojne vsetky, no samozrejme doma je doma a treba si tam brat naozaj vsetko.

baskaj
6. apr 2009

zuzana76, jana_sa - ďakujemee! 😀

aj my sme s manželom chodili na prípravu k p. Jahnátkovej. manžel platil na prijíme okolo tých 500 Sk (neviem presne, že koľko to bolo eur), ale ani jeho na vzdycháreň nepustili, hoci som tam bola sama - to je jediné mínus celého môjho pôrodu 😒 .

k tomu zoznamu, čo sa dostáva na cvičení u p. Jahnátkovej - nebudeš potrebovať ortopedické nohavičky a krém na zadoček, lebo ten ti tam dajú. lieh sa mi zdal tiež zbytočný, nakoľko malému pupček odrezali až v deň odchodu. ale možno pre istotu, ak by tam niekto musel ostať dlhšie... a mne tam chýbali vlhčené vreckovky, tak mi ich manžel potom priniesol.
a odporúčam zobrať aj ponožtičky pre malé (samozrejme, že aj tú čiapočku a deku) - niekedy majú bábatká problém sa uhriať. ďalej si zober balzam na pery, na začiatok aspoň 1 minerálku a kojaciu podprsenku+tampóny do nej.
a na pôrod si určite nachystaj aj ponožky, bo mne tam bola trochu zima na nohy, tak som len narýchlo vytiahla z tašky také trápne čierne 😝 😀

beruska113
6. apr 2009

Baskaj,
diky za rady. Aj Tebe Dupinka.
Aj ja chodim k p. Jahnatakovej a nechcela som verit, ked rozpravala, ze muz moze do vzdycharne alebo my za muzom do tej izby co je tam vraj pre oteckov (som ani nevedela, ze taka tam je). To by bolo na Slovensko a normalnu nemocnicu asi moc idealne. No ved uvidim. Asi sa zacnem balit. KEd som bola nedavno v nemocnici, tak mi muz tyzden postupne nosil veci, so mi stale nieco chybalo 😅

zuzinr
6. apr 2009

Jej beruska113, pozeram ze mame rovnaky termin porodu. Tak mozno sa tam aj stretneme🙂

zuzinr
6. apr 2009

baskaj aj ja ti gratulujem k malemu prirastku 🙂

chcela som sa este spytat, je potrebne si brat aj veci na oblecenie pre dietatko pocas pobytu? Neviem ako to v nitre chodi, ja som pri prvom mala zo sebou veci aj ked to nebolo treba (aj al tak som si ho potom prezliekla🙂 najma co sa tyka nejakeho bodinka, zavinovacky a tak. Na cestu domov to je ine, to si ani do porodnice brat nebudem, to mi prinesie manzel ked ma prepustia.
Ozaj a u koho si rodila?

dupinka
6. apr 2009

zuzi: vraj len ciapocku, ponozticky a pripadne deku, ak je chladnejsie. Inak neradi vidia babatka oblecene v inom ako erarnom. To sa pripadne meni kus za kus, aj perinka.

beruska113
6. apr 2009

Zuzi NR,
to hej, mozno sa stretneme. Tusim tam vtedy bude plno 😅 . A mozme tie nase deturence hned zoznamit. Odkial z NR si? Ja som na rizikovom, tak dufam, ze vydrzim dovtedy.
Co sa tyka oblecenia, tak som pocula, ze deti su co najviac vyzlecene, lebo to je pre ne prirodzene. No divne mi to bolo pocut. TAk neviem.

baskaj
7. apr 2009

zuzinr - ďakujeme 😉

presne tak - bábätká sa na šestonedelí obliekajú do erárneho a keď sa niečo ušpiní, tak sa vymieňa kus za kus (alebo sa dohodnete, že to potom donesieš - veď si nenecháš krpca na izbe holého, keď si ogrcal košieľku a ideš ju vymeniť za čistú...) dostanete košieľku, perinku a 3 plienky. nožičky sa zatočia iba do plienky. je to vraj preto, že oni ešte veľmi potrebujú cítiť nahotu - dotyky kože. ináč, ja to ešte aj teraz doma často praktizujem s tým rozdielom, že máme body. a nožičky len šupnem do plienky, nemusím stále vyzliekať a obliekať dupky 🙂

výhoda tých erárnych vecí je, že ogrckané hneď vymeníš za čisté a nemáš starosti s posielaním domov oprať a tak... mne to vyhovovalo (až na to, že vždy mi trvalo, kým som ho vedela do tej košieľky pekne zakasať, aby ho nič netlačilo 😝 ). vo vlastnom ti ho ani nedovolia mať...

baskaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
baskaj
7. apr 2009

no, a samozrejme, že som zabudla napísať to, na čo ste sa to pýtali: rodil (teda hlavne zašíval) ma Dr. Dlugoš - mladý a úplne v pohode!

helenkasabinka
7. apr 2009

baskaj ja som si precitala tvoj pribeh 😉 gratulujem k babenku 😉

ja som rodila takmer pred rokom a musim uznat ze vsetky tie bolesti stoja za to aby sme mali take malinke miminko 😵

beruska113
7. apr 2009

Baskaj, tak blahozelam. Ja uz mam teraz stresy, ale snazim sa na to nemysliet. 😨

zuzinr
7. apr 2009

No tak ja neviem ci sa mam tesit do Nr porodnice alebo bat. Ja som mala 1 porod uplne v pohode, od kedy som prisla do pordnice za 4 hod. bol maly na svete a to som prisla len na kontolu a lekar mi povedal ze ..... no dnes to bude.... a to som nemala ani ziadne bolesti ani kontrakcie.Prijali ma hned na porodnu salu, kde bol cely cas muz pri mne, co je podla mna podstatne, uz potom pri samom porode som ho napr. ja vobec nevnimala. A to mi je luto ze v Nr porodnici toto neumoznuju zenam, ked Vam na pripravach vsade hovoria ako je dobre mat parnera pri porode ze Vam moze masirovat chrbat, natriet usta, mate sa s kym porozpravat atd. To mi pripada skor take komerncne ze partnera zavolaju az ked sa ide malinke narodit a cely ten cas kym to pride mate byt sama. No neviem aj ked niektore maminy pisu, ze ked prisli do nemocnice ze manzela poslali domov vyspat (samozrjeme na podnet personalu) neviem si predstavit kolko muzov naozaj prislo domov a spalo, ja v ich situacii a aj moj muz by teda urcite nezaspal.

No a moj porod trval necele 4 hod. Len pri tomto 2 porode sa trochu bojim ci to vobec stihnem prist do porodnice, kedze pri malom som mala nejakych 5 kontrakcii a maly bol na svete.

Co sa tyka toho ob,liekania deticiek aj ja ked som bla v porodnici tak mali deti len kosielku, plienku a nozicky zabalene v plienke a samozrejme v zavinovacke. Tie kosielky sa aj mne zdaju neprakticke, ja som mala zo sebou take bavlnene tricka podobne kosielkam ale zavazovali sa v predu takze s tym nebol taky problem, najma ked ste neboli ani skusene dietatko poriadne chytit 🙂

baskaj
8. apr 2009

helenkasabinka, beruška113 - ďakujem, ste milé!

helenka - tvoj pôrod si tu z diskusie tuším pamätám. ty si to mala také trošku zakomplikované, však? tak veru, hlavne že sú naše deti živé a zdravé, my pre ne vydržíme všetko! 😉

bystricanka
9. apr 2009

baskaj...zvládla som to prečítať. 😀 Super si to opísala aj som sa zasmiala 😀 😀 A gratulujem ti k synčekovi.Nech vám robí len radost 😉

jana_sa
11. apr 2009

Ahojte tehulky
baskaj aj ja som to precitala az do konca, zaujima ma vsetko o porode. Mam termin 26.8 a hrozne,hrozne sa bojim asi ako kazda, snazim sa hlavne mysliet na toho malinkeho cloviecky,no aj tak sa bojim, bude to moje prve,vela som pocula aj od kamosiek, lenze kazda to zvladame inak...uz to hcem mat zasebou a v nemocke som nebola este vobec, na nic ma neoperovali a ked som tam aj bola, tak len na nasteve 😉
Kocky mam jednu otazku, rada by som chodila na cvicenie,lenze este stale robim a som rada ked dojdem dom,takze moja otazka je,ci mozem na to cvicenie chodit aj v 7mesiac.a kolko to stoji.
Dakujem za rady a vsetkym nastavajucim mamickam drzim palce, nech maju z porodom len tie najlepsie skusenosti. 😉

baskaj
11. apr 2009

bystri - kujeem 🙂

jana_sa - ááále, nemusíš sa pôrodu tak báť!!! (aspoň nie tak skoro 😀 ). ja som sa báť ani nestihla, bo som mala celé tehu nabitý program (robila som a končila som školu)... ale ani som vlastne nechcela vedieť, že do čoho idem. báť sa budem až na druhý pôrod 😀 - ale nié, žartujem.

kurzy - ja som tiež začala asi v 7mom mesiaci (al. v 6tom). dá sa to, dohodnete sa s p. Jahnátkovou a tak si nasekáš hodiny, že to stihneš. najlepšie je dohodnúť sa s ňou. ja som platila 500 Sk + za manžela 200 Sk. bola som tak dokopy asi 12x.

brnka
12. apr 2009

jana_sa, na kurzy sa chodi cez pracovnu dobu - mas na to papier - paragraf - ako keby si bola u lekara 😉

beruska113
13. apr 2009

JAna sa,

este k tym kurzom, cena je ako spominala Baskaj, ale iba ak mas VSZP. Ak ma nejaku inu, tak tusim 2000 Skk mi hovorila kolegyna. JA chodim uz davno, ale ona je strasne mila, tak sa urcite vies dohodnut aj na tom, ze to stihnes.

henka76
13. apr 2009

ahojte maminy.aj ja sa chystám do pôrodnici v Nitre.tašku mám už zbalenú,už len čakám kedy to príde.prajem vám veľa oddychu a hlavne nech všetko dobre dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre