Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

siposova
5. nov 2012

@janus32 moja dufam ze ja uz budem v porodnici stvrtok :D :D :D .... ale ako som uz vela krat hvoorila ja to štastie enmam a ten štvrtok tam budem zase sedet :D

tinal
5. nov 2012

@siposova Termín som mala 17.7., malý sa narodil 29.7. :D Raz som tam už išla so zbaleným kufrom, ale mali plné oddelenie, tak ma nezobrali. 🙂 Potom ma prijali 28.7. na gyndu a na druhý deň ráno rozhodoval Dr. Mlynček o našich osudoch a ja som bola tá, čo bola vyvolená na pôrodnú sálu s ďalšími 3 babami. Nakoniec z toho bol cisársky rez, lebo malému sa ani za svet nechcelo von. Po tej tablete na vyvolanie sa u mňa nič nedialo a malý potom trošku začal strácať ozvy, tak som šla do narkózy a bolo. 🙂 Inak som na gynde bola v izbe, ktorú mal na starosti Dr. Kozár a pýtal sa, že prečo som tu, keď som mu povedala, že som mala termín a malý nič, tak sa srandovne opýtal, že kam sa ponáhľam. 🙂 Bol podarený. Ja mu na to, že nikam, že ja kľudne môžem ísť aj domov. 🙂

siposova
5. nov 2012

@tinal wow no obdivujem ta , lebo keby mam ja prenášať dva týždne tak si vytrham vlasy.....

tinal
5. nov 2012

@siposova Ale prosím ťa, veď to je najkrajšie obdobie ženy a že som si to predĺžila o 2 týždne, tak bolo len super. 🙂 Mne to nevadilo, nemala som nejak veľké brucho, tak mi to v pohybe nevadilo. 🙂

siposova
5. nov 2012

no pozri sa na moje fotky jake mam ja brucho :D a potom sa mi nečuduj :D

poisonblu
6. nov 2012

kocky, mam to za sebou...namiesto dievcatka, mame chlapca tomasa, narodil sa v noci o 2:50, plodovka mi odtiekla o pol siestej...miery 3560g a 52 cm

zuziq
6. nov 2012

@poisonblu a to ti lekary cely cas hovorili ze bude baba a mate chalana? 🙂

poisonblu
6. nov 2012

@zuziq no, z 2 utz ze dievca, ale neboli sme na 3Dcku...

moon1979
6. nov 2012

@poisonblu jej gratulujem, takže to máte za sebou a aj s prekvapením, že z dievčatka je chlapec 🙂 snád si nenakúpila babskú výbavičku 🙂 ... potom keď budeš mať chvilku tak napíš dojmy a všetko okolo toho, budeme radi 🙂

zuziq
6. nov 2012

@poisonblu tak to musel byt iny sok a najma ta vybavicka pre babatko nakupena urcite v ruzovom 😨 😀 ale hlavne ze ste obaja zdravi 😵

janus32
6. nov 2012

@poisonblu gratulujem🙂tak akoze vidim,ze dr.su presny jak slak☹

poisonblu
6. nov 2012

no baby, dr aj sestrickyv pohode, aj ked uz ku koncu bola jedna nervna zo mna,lebi som nevedela tlacit v druhej dobe... :-rodil ma glogus, ci tak nejak sa vola..na sestonedeli tiez vsetko ok zatial...su tu take praktikantky, tak tie pomahali aj sisso sprchou

binka79
6. nov 2012

@poisonblu gratulujem ku chlapcekovi, ja mam muza Tomasa a ten chcel aj syna Tomasa, ale to som mu hned zrusila, nie ze by sa mi to nepacilo, ale tak muz je Tomas, brat je Tomas, bratranec, no vela okolo 😉

nelinka0401
6. nov 2012

@poisonblu gratulujem 🙂 nejako to tam vydržíš a potom huráá domov...dá sa to tam celkom zvládnuť. 😉

nelinka0401
6. nov 2012

@siposova no tak tebe teda dali dobré termíny..to ako ked to nepríde do štvrtku na teba,tak až v nedelu ťa prijmu?dobre som to pochopila?no ak ta prijmu v nedelu,začnú s tebou robiť až v pondelok ak to na teba nepríde samo.ja som tam tiež tak s kamoškou ležala od štvrtku a prišiel za nami doktor a povedal,že ak si vás primár nevyberie v piatok,tak budeme čakať až do pondelka,že cez víkend nevyvolávajú 😒 sranda...a v piatok prišiel znovu za namia že ktorú z vás si vybral???

siposova
6. nov 2012

@nelinka0401 ty kokos to je akoze sila toto normalne už chytám nervy :D asi si to odrodím sama doma :D zoženiem si vyvolavačky a budem doma :D :D :D .... jaj šak hovorím že už mi šibe zo všetkého :D ani hlienova zatka neodtiekla nic ty kokos naaaa to prečo ? :D aspon to keby sa spustilo aby som vedela že ajajajaaaaaj už sa začína niečo diať 🙂

siposova
6. nov 2012

baby , ked ma budu z porodnice prepúšťať tak si možem malého zobrať aj normalne perinku a fusak a potom ho dat do auto do vaničky od kočiku ???? ..... lebo ja nechcem ho brat vo vajičku aj tak nemam tu deku do vajca a bude mu zima malinkemu 🙂)

nelinka0401
6. nov 2012

@siposova no neviem,niektoré niesli aj tak,bývaš blízko..ale ja som mala malého v septembri v ten rok bola veru zima a niesla som ho domov vo vajíčku.dečku mu daj aj normálnu,čo máš do kočíka 🙂 to sa ti tam zmestí.a v aute mu ju dáš dolu,hlavme aby bol zakrytí cestou k autu

binka79
6. nov 2012

@siposova Aj ja to tak chcem urobit, ze bude vo vanicke, bo si myslim, ze na vajicko bude veeeeeeelmi malinky .. aj malu som tak brala, kludne si ho tak zober 😉

binka79
6. nov 2012

babeny, ako to chodi v nemocnici v Nitre na rizikovke v ordinacii po termine porodu? Staci mi tam dat papier co mi dal doktor, moju knizku a zdravotnu kartu, alebo ako to tam chodi?

siposova
6. nov 2012

tak elbo chudatenko malinkee dokrčeny v tom vajíčku ... len dufam ze nebudu robit sestricky problemy ze musi byt vo vajci :D lebo im to velice rychlo vysvetlim .... 🙂 lebo kamoske to tak v lete urobili tiez mala vanicku a robili jak prijeb*ne ... tak sa nasrala poslala frajera na otočku domov pre vajco aby mala pokoj , lebo ze oni musia dbat na bezpecnu prepravu dietata domov :D
@binka79

siposova
6. nov 2012

@binka79 das jej celu tehotensku knizku aj s papierom co ti dal doktor aj zo zdravotnou kartickou 🙂 ked pojdes na sono je to tak podas a hotovo 🙂

nelinka0401
6. nov 2012

@binka79 ešte si nebola?no,najprv čakáš do radu na sono...tam sa načakáš...a potom zase čakáš do vedlajších dverí na poradňu.ja ked som preťahovala,poslali ma aj na pásy a potom som tie výsledky niesla do tej rizikovej poradne.takže čakanie na celý deň

nelinka0401
6. nov 2012

@siposova hej?? ja ked som odchádzala tiež tam jedna baba niesla malého v tej taške od kočíka a nikto jej nič nepovedal,záleží asi na akú sestričku narazíš 😒

binka79
6. nov 2012

@siposova diky moc, no uvidime, hadam nebudu robit caviky 😉
@nelinka0401 nebola som este takto, teraz prvykrat ... uff, to tam stravim hadam aj cely den, ty kokos, to nech si muz vybavi volno .. no tak to budem dufat, aby sa maly vypytal do nedele aj sam 😉 Ale stale neviem ten najucinnejsi sposob ktory zabera .. len mi neradte ricinovy olej 😝

kalifa28
6. nov 2012

@siposova jasne, že možeš... po prve to nikoho nezaujima ako ideš domov z porod. a po druhé, aj keby, je to len a len tvoja vec. akože čo ta nepustia domov, kým im neukážeš, že máš zakupene vajíčko?????
btw, ja som tiež niesla obe baby vo vaničke od kočíka a ani ma nikto nevidel, kedy som odchadzala, len ti daju na sesterskej izbe prepuštaciu správu a ty si potom ideš na izbu pre bábo a veci a ideš domov. to už nikto nesleduje, že kedy a ako.

siposova
6. nov 2012

@nelinka0401 tam nech sa staraju o seba .... je to moje dieta , tak ja si ho mozem zobrat ako ja chcem nie ??? 🙂 a babetka by mali mat chrbatik na rovnom a pevnom nie ?? 🙂)

kalifa28
6. nov 2012

ja inak vajco moc neuznávam, len na nevyhnutný, bezpečný prevoz a potom šup do kočíka, alebo postele. malej sa tam ani nepáči.

nelinka0401
6. nov 2012

@siposova jasné,že je to tvoja vec.ty si zodpovedná za svoje dieťa.pri malej som aj ja mala len tú tašku od kočíka ale pri malom vajíčko.tomu sa tam páčilo.ale musela som ho v tom hojdať.on stále plakal...chvalabohu,že už to máme za sebou.do troch mesiacov kolika...sme si užili riadne 😒
@binka79 ricinový olej??to som ešte nepočula,to je ako na čo?? 😅 niektoré baby chodili vela po schodoch,dalšie umývali okná...neviem,či fakt niečo na to pomáha..moja sestra si dala trošku červeného vína,to jej kázala dr.lebo mala nízky tlak a v noci ju už aj viezli 😵

binka79
6. nov 2012

@nelinka0401 Tak si skusim dnes otvorit flasku vina, dame si s muzom a ked mala zaspi, donutim muza k sexiku 😀 vraj pomaha aj to

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre