Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

bodka13
7. dec 2010

@pami2 ja som síce rodila už dosť dávno,ale malého mi priniesli na pôrodnú sálu počas šitia 🙂 ....sestrička mi ho priložila a on sa krásne prisal,nechala mi ho tam max.10minút a odniesla ho na novorodenecké...po porodení placenty a šití si vždy minimálne 2 hodinky ešte na boxe na pozorovanie a ak je všetko OK preložia ťa na šestonedelie....kedy ti prinesú "drobátko" na izbu závisí aj od toho kedy(o koľkej) si porodila...ale väčšinou tú prvú noc nechali mamičky poriadne vyspať,detičky priniesli iba na kojenie a až potom ráno pred vizitou sestričky porozdávali "uzlíčky šťastia"a mala si ho už pri sebe stále 😵
...možno sa odvtedy už veľa vecí zmenilo,takže ti musia napísať najmä čerstvé maminky 🙂

zajo79
7. dec 2010

@pami2 hned ako maly so mna vysiel, na chvilu ho zobrali vycistit dychacie cesty a hned ho priniesli a prilozili mi ho k prsniku.

pami2
7. dec 2010

@zajo79 taaaak presne takto si to predstavujem aj ja, hoci mozno je to ten idealny porod a ja budem mat uuplne iny...a kolko si lezala po vytlaceni dietata na sale? myslim, kolko trval porod placenty a zasivanie? to si kojila/mala pri sebe maleho aj ked ta zasivali?

lenok
7. dec 2010

@pami2 no, prve 2 hodiny som neplanovane prespala ja, a kym nas nepustili domov, samotne kojenie bolo hrozne... a nikto mi nepomohol a ani nepovedal, co robim zle... Trapili sme sa aj doma, ale prisli sme na system 😉

pami2
7. dec 2010

@lenok to mi je luto, skoda, ze tam nie su laktacne poradkyne...urcite by viac pomohli maminam

zajo79
7. dec 2010

dve hodiny sa lezi na sale, to sme s mm kecali, bola mi straasna zima. a doktor mal pocit, ze placenta nevysla cela, tak ma este vycistil, zasil trochu, to teda bolelo, mm sa mi smial, aj s doktorom, tak sme si tam vymienali nazory, ake by to bolo, kebyze im niekto sije medzi nohami.. 😅 😀

a kolko trval porod placenty, to uz fakt neviem..to uz je detail.

lenok
7. dec 2010

@pami2 veeru, veru.. 😒

zuskamagic
8. dec 2010

@pami2 ja som rodila v NR minuly tyzden a maleho mi prilozili hned ako ho zabalili... to bolo pocas sitia .... ale to prilozenie si nepredstavuj ako klasicke dojcenie, to je len tak na par minut, sestricka ti ho podrzi, da mu do pusy bradavku a nechaju ho trochu tahat a zasa ho vezmu, aj tak vtedy este nemas mliecko. U mna islo vsetko veeeelmi rychlo a porod bol uplne bezproblemovy, placentu som porodila ani neviem ako , to bolo na jedno zatlacenie a sil ma mozno 10 minut ani neviem.... a potom som musela lezat tie 2 hodinky na sale na pozorovanie, ako ti uz pisali aj ostatne baby. Ja som rodila v noci o 2:30, na izbu ma previezli o 5:00 a maleho mi na izbu priniesli cca o 10:00. Potom mi ho este zobrali na dalsiu noc, ze nech sa vyspim, vratili ho o 4:30 dalsie rano a uz bol so mnou na stalo. Ale musim sa pridat k @lenok, ze s dojcenim ti tam vobec nepomozu. Kazda sestricka mi povedala uplne ine informacie, akurat sa chodili pytat ci uz mam mlieko a ci sa maly vie prisat .... co ja som ani poriadne nevedla posudit ci mam mlieko alebo nie a to ci sa prisava maly spravne nikto nekontroloval. A skoncili sme tak, ze uz z porodnice som odisla s dost ponicenymi bradavkami a stale ma bolia :(

pami2
8. dec 2010

@zuskamagic fuh, tak to s kojenim ma mrzi.. kym som nebola tehu, tak som si naivne myslela, ze je to take prirodzene a teraz som zistila, ze je to hotova veda...ozaj, pri siti sa dava nieco lokalne na znecitlivenie? pocula som baby, ze najviac z celeho porodu boli to sitie, no a potom zotavovanie...
mozem sa spytat, kto ta odrodil? ja chodim k Obertovi a chcela by som, aby ma aj odrodil, no neviem ci sa to nejak vybavit

tamtamka26
8. dec 2010

@pami2 no mne ju zobrali očistiť, priniesli ukázať a fujazdili zase preč a prišli asi po 3 hodkách na kŕmenie..... samozrejme, moje díte bolo ukážkové a prisať sa nechcelo, takže peripetie riadne... 😖

tamtamka26
8. dec 2010

@pami2 pri šití ti pichnú nejakú injekciu, ale teda mne nezabrala vôbec, všetko som cítila.... a áno je to pravda, že šitie je asi najhoršia časť pôrodu. viem, nie je to povzbudzujúce, ale teda mňa všetci ukľudňovali, že to nič nie je a po pôrode som mala chuť zabíjať.... no a s tým kojením, ako som písala, moja malá sa nevedela pricucnúť, vždy spala keď mi ju doniesli a teda sestričky mi dosť hrozným spôsobom ukázali, ako ju zobudiť - štípaním na líčkach, ťahaním za ušká a pod. 😲 nakoniec tá jedna opica na mňa nahučala, že jej nechcem dať jesť!! ja som stále tvrdila, že ona proste nechce a keď sa aj zobudila a cítila bradavku, dostala strašný záchvat plaču, ale to mi samozrejme neverili. preto raz išla spolubývajúca tú sestričku ohlásiť, keď mi malá zase vrešťala pri kojení, nech vidí, čo robí. nedovolila mi ani odsávať si mlieko a dávať jej ho lyžičkou..... 😒 no po našom katastrofálnom pôrode, druhý najhorší zážitok z pôrodnice... 😢

lenok
8. dec 2010

@pami2 Obert sluzi aj v nemocnici, tak ked je tvoj gynekolog, urcite sa ho na to popytaj. Podla mna to nebude problem 😉

@zuskamagic gratulujem k drobcekovi 🙂 vela zdravicka vam prajem... kto ta rodil? isla si spontanne?
urcite si kup klobuciky, aspon 2 dni keby si tak kojila, tak sa ti bradavky daju do poriadku, aj mne velmi pomohli. Sa mi to najprv hnusilo, lebo ved umelinu jej pchat do ust bolo hnusne, ale nedalo sa inak. Mastim kremikom od Babylove na bradavky a ked je velmi zle - moja mi jednu skoro odtrhla 😝, davala som si Calciovu mast a pred a po kojeni som si ich umyvala harmacekovym cajom (nesladenym 😀).

zuskamagic
8. dec 2010

@pami2 ja som si pred tehu tiez myslela ze na kojeni nemoze byt nic zlozite a hold nie je to az take jednoduche.... ale zvladneme 🙂
Co sa tyka sitia tak mi tam lokalne nieco napichal, ale ono to uplne neznecitlivi tu ranu, zavisi urcite od toho ako velmi ta nastrihnu, lebo aspon ja mam taky pocit ze to anastetikum zabera asi len na tie vrchnejsie vrstvy .... mozno preto som ja prve stichy skoro vobec necitila, len taky nejaky mierny tlak alebo co a ako isiel nizsie smerom ku konecniku tak som to zacala citit, ale vravim, to uz boli len nejake mozno 3 stichy a spravil to velmi rychlo.... akurat ked som uz zacinala mat pocit ze to boli velmi a zacala som jojkat tak doktor zahlasil, ze "a to bolo posledne pichnutie" 🙂.... takze urcite sa nestresuj dopredu, jasne ze kazdy porod je iny, ale u mna to nebolo nic take strasne a podla mna tie zaverecne kontrakcie boleli viac ako sitie. A zotavovanie je tiez individualne, mna to bolelo dost velmi prvy den, to sa mi ani sediet nedalo, ale potom to postupne prechadzalo. Co mne veeeelmi dobre robilo na tu ranu bolo, ze som dost casto chodila do sprchy si to oplachovat vlaznou vodou .... ono by to malo byt hlavne v cistom, najlepsie na vzduchu a v suchu.... cize treba si velmi casto menit vlozku, ako najviac sa da byt bez nohaviciek a udrziavat ciste. Tolko moje rady :D
Ale s vybavovanim doktora ti velmi neporadim, ja som to nechala na nahodu a rodil ma doktor Kováč (ak si dobre pamatam meno, lebo mi ho povedala len sestricka na prijme), ja som toho doktora pred tym nepoznala, ale bol zlaty a v podstate on bol pri mne len na ten uplny zaver, inak sa mi cely cas venovala taka porodna asistentka (netusim meno) a ta bola uplne super, velmi mi pomahala a radila co kedy robit.
@lenok dakujeme 🙂 Rodila som spontanne a celkom rychlo .... vecer o 22:15 mi doma odtiekla voda, do nemocnice sme dorazili cca o 23:00 a o 2:30 bol maly vonku :D .... ja sa zatial tym klobucikom veeeelmi branim, vsade citam ze sa to neodporuca, ze sa potom moze maly zle prisavat, ze sa moze prestat tvorit mlieko a dokonca som citala, ze aj samotne klobuciky mozu poranit bradavku 😢 .... tak neviem. Zatial mi robi dobre, ked si po kojeni vytlacim trosku mlieka, necham zaschnut na vzduchu na bradavke, vseobecne ked ich mam co najviac na vzduchu a sem tam si natriem na ne Bepanthene (ale to ma trosku stipe). Mamina mi navarila na to aj repik, ale to mi az tak dobre nerobilo, celkovo mi vlhke na ne nerobi dobre. A zda sa mi ze sa mi tie ranky postupne hoja, aj ked bradavky su stale velmi citlive. Takze zatial takto bojujem, ale ked bude velmi zle, budem musiet skusit aj tie klobuciky.

i_zka666
10. dec 2010

Vitajte, vsetkym babenkam, ktore zistuju stav v nitrianskej porodnici, chcem povedat, ze co sa mna tyka-som nadsena!!! Vcera nas prepustili, rodila som v nedelu 5.12. A aj ked samotny porod alebo skor jeho rychlost prekvapila nie len mna ale aj personal-porodna sestra ho musela zvladnut sama-BEZ DOKTORA, ktory proste nemal sancu to stihnut🙂 vsetko prebiehlo v najlepsom poriadku!!! Takisto na oddeleni sestonedelia...Sestricky aj doktorky velmi zlate, ochotne a ludske, na com kazdej z nas zalezi. Ani jeden zly zazitok som si neodnesla domov, prave naopak. Ciste, krasne prostredie a ludia, pre ktorych tie nase Bambulky su naozaj najdolezitejsie...Dakujem im za perfektnu starostlivost a dobry pocit v tak dolezitych chvilach mojho zivota. A vsetkym Vam zelam, aby ste sa mali v porodnici tak ako ja 🙂 A drzim palce...Izabela

zajo79
10. dec 2010

@zuskamagic samotne klobuciky nemozu poranit bradavku.

@i_zka666 krasny prispevok, tiez som tak pochodila... mozno preto sa tak nebojim teraz 😉 😅 😀

akurat co mi vadilo, ze navstevy nemohli prist za nami... ani moj muz, len medzi dverami, na chodbe - aj to az neskor poobede, doobeda nepustali nikoho.. no nic moc. neviem preco tam neurobia neaku miestnost... 🙄

lenok
10. dec 2010

@zajo79 samotne navstevy na izbach mi nechybaju, ale tym, ktorym chybaju, sa mozu akurat tak podakovat nasim kocovnickym spoluobcanom, ktori tam chodili ako na klavir aj dvadsiati naraz 😝
Ja osobne by som uvitala nejaku navstevnu miestnost, kde by sme v klude mohli ukazat svojich drobcekov a objat manzelov 😉 I ked ja som zase nebola az tak fit, ze by som mohla vystavat a vysedavat s navstevami, aj pri jedle som sedela asi na osminke mojej malej ritky 😀 taka som bola zafacovana 😝 Najlepsie mi bolo, ked som lezala 😉 aj s drobcekom 😵

zajo79
10. dec 2010

@lenok na izbe som mala neaku doktorku, zubarku, tak ta tam bola neako protekcne, za nou mohol muz.. za mnou nie. pod navalom hormonov som normalne revala, aby som sa musela prosit byt s vlastnym muzom..a ukazat mu syna. 😠 nemaju to vobec domyslene.

lenok
10. dec 2010

@zajo79 aaa pani doktorka nebola na VIP izbe??? 😲

Inak, ja osobne som bola rada, ze tam boli zakazane navstevy, babatko vyjde zo sterilneho prostredia, je to pre neho vsetko okolo sok. Piclo by ma, kebyze k mojej izbovej susedke vecne chodila navsteva. Rusilo by ma to. Preto by mali zriadit nejaku navstevnu miestnost. Ktora mamicka by chcela, tak by tam aj s drobcekom isla sa ukazat a vybozkavat muzika. Ta, co by nechcela, by bola na izbe.

zajo79
10. dec 2010

@lenok vip bola obsadena

lenok
10. dec 2010

@zajo79 pruuuuser 😀 😉 😝

zuskamagic
10. dec 2010

@zajo79 ja s tymi klobucikmi nemam skusenost, ale o tom moznom poraneni som citala tu : http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/06/preco-...
A podobne ako tebe, aj mne v porodnici velmi chybali navstevy manzela. Ja som kvoli tomu dokonca bola na nadstandardnej izbe, zaplatila som si 15 eur na den a napriek tomu, ze mi pri prevoze na izbu po porode sestricka na sestonedeli povedala, ze mi tam manzela pustia, na druhy den tam uz bola ina, ktora povedala ze v ziadnom pripade, ze manzel by mohol ist len na izbu, ktora stoji 30 eur 😢 ... tiez som si vtedy poplakala.

zajo79
11. dec 2010

@zuskamagic ja som vdaka klobucikom kojila prveho syna, lebo sa nevedel pricucat, a len revel..reval... a nepapal. Mala som take bradavky neprisatelne pre neho, tak to islo... a po par tyzdnoch som ho okabatila a mu to brala az sme presli na bezklobucikove dojcenie. .

nanulik
12. dec 2010

@lenok no čo sa týka tých návštev tak mne dosť vadilo že to bolo na chodbe, tam zima ako v rusku a ešte kadejaký ludia tam očumovali, a ako tam fúkalo tak mi prechladli plecia a bola som dosť dlho zaseknutá že som ledva k malému vstala 😝 a ešte aj kojiť 😝

čo sa týka tých klobúčikov tak mne to dosť pomohlo. malý sa narodil drobný a nevedel sa prisať a dobre piť. ja som si myslela že to bude bez problémov že bábo sa vie automaticky prisať ale ono trt. zozačiatku len vdaka klobúčikom sa prisal ale potom som ho skúšala odučiť a teraz je to v pohode. teraz je z neho taký hladoš že musíme dokrmovať UM.

mucka2505
14. dec 2010

viete mi poradit, co dostaneme v nemocnici pre babetko? lieh na pupocek a masticku na zadocek si mam brat alebo to tam dostanem?

zajo79
14. dec 2010

to dostanes, akurat tak plienky, bavlnene plienky ale dve, tri, deku...

ellusy
29. dec 2010

Ahojte všetky, chcem sa spytat ci mate niektora gynekologa Oberta? ,,a vedeli by ste mi pradit ked ma ordinaciu? Dakujem moc x

zuzanakarolinka
30. dec 2010

@ellusy ja ho nemám ale tuším ordinuje na Klokočine

brnka
30. dec 2010

@zuzanakarolinka
@ellusy
Dr. Obert ma ambulanciu na Kmetkovej ul., nie na Klokocine 🙂

blondi2
30. dec 2010

@zajo79 @nanulik baby tie klobuciky to su chranice bradaviek? mam si ich podla vas zobrat uz do porodnice pre istotu? a ktore ste mali vy, avent ci medela?

zajo79
30. dec 2010

ja som mala avent, a mala som ich pre istotu aj v porodnici. i ked sme potom doma mali dva dni po mesiaci krizu laktacnu, ktoru mali na svedomi klobuky...ale vsetko sa da poriesit.

a su tri velkosti s,m.l - som inak pozerala v lekarni na predavacku ze co sa ma to pyta 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre