Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

bystricanka
16. apr 2008

a2509o.....ak chceš niečo vedieť o stave nitrianskej pôrodnice, tak si skús prečítať príspevky skôr napísané. Asi okolo 30.marca to tam bublinka dosť dobre opísala. 😉

bubli...však ty si šikovná, ked už aj popri malej takto vyváraš 😵

majusk
16. apr 2008

bubli....ďakujem sa podporu.... už sa veľmi teším na ten kurz u Jahnátkovej..... tak vy si už takto všetko organizujete, už aj vyváraš?... to je super... neviem sa dočkať, kedy toto včetko budem aj ja absolvovať....tak sa s malinkou držte, hlavne nech je zdravučká 🙂...... a má pekné meno

klba... tak to si ma veľmi nepotešila s tým, že Turba už nechodí k pôrodom.... tak teraz neviem... budem si musieť vybaviť niekoho iného.... lebo kamoška rodila asi pred 2 rokmi a jej bol pri pôrode, tak som myslela, že chodí... s tou stredou to máš asi pravdu, lebo mňa vždy objednával na utorok a bol tam a minule ma objednal na streda a bola tam nejaká doktorka, ani neviem ako sa volá, ale podľa mňa je úplne o ničom .... povie a urobí len to, čo treba.... tak skús na budúce povedať, keď ťa bude objednávať na ďalší termín, že streda ti veľmi nevyhovuje, nech ti dá iný deň... lebo s ním sa dá úplne o všetkom porozprávať.... je super 🙂

klba....ja mám termín až 2.10., ale chcem sa pôrod poriadne pripraviť... a všetko si vychutnať ....a ty máš kedy termín, keď už máš kurz za sebou?

tak zatiaľ...

monika28
16. apr 2008

ahoj babule... chystá sa niektorá v týchto dňoch rodiť v NR? ja, ak ma to nechytí, sa mám hlásiť v piatok ráno aj s vecami... že by sme si dohodli rande 😀

klba
16. apr 2008

No, majusk to ma mrzi, ze som ta nepotesila, ver ze ani mna to netesi, mozno mam vsak mylne informacie, ked pojdes nabuduce k Turbovi skus sa ho opytat ci robi aj porody, ale mamina ho pozna a vraj uz nechodi, no radsej to prezisti, bola by som prva v rade 😀
A do poradne uz asi nejdem, dnes som bola uz po druhy krat na rizikovej ambulancii v nemocnici, tam robia aj ozvy, sono a vysetrenia a o tyzden tam idem zase, takze nasu milu doktorku uz asi tak skoro neuvidim. 😉
Ja mam termin 02.05. uz to mam za par, zatial je podla dnesnych vysetreni vsetko ok, vyzera ze malinky si v brusku este chvilu pobudne a kurz som dokoncila minuly tyzden, zacala som tam chodit dost neskoro, nemala som kontakt, ale stoji to za to, aj si s tehulkami volavame co noveho.
A majusk sice to mas este do terminu daleko ale ani sa nenazdas a ubehne ti to ako voda az budes sama prekvapeny ze cochvila je to tu.
Prajem ti nech si tehotenstvo uzivas a vychutnavas a nech sa ti to rychlo krati.

A monika 28 drzim ti palceky, zelam ti hlavne lahky porod, trosku ti aj zavidim, uz to budes mat za sebou, u mna to este na porod nevyzera, malinkemu sa u mna zatial paci, i ked by som veeelmi chcela aby sa vypytal kusocek skor, drahy ma 24.04 meniny a 25.04 narodeniny, mal by krasny darcek, ale drobcek je malinky tak to necham na nom kedy sa sam vypyta, nech este trosku dorastie.
Zelam vam pekny vecer. Klaudia.

poburena
16. apr 2008

Baby prosím vás všetky ste sa zbláznili Nitrianska nemocnica je strach a hrôza

catrin1
17. apr 2008

poburena...no podla mna je tam strach a hroza akurat tie sprchy a wc..inak je vsetko o.k..co sa tebe nepaci...?

bublinkajasminka
17. apr 2008

poburena - súhlasím s catrin - však sestričky a doktori boli zlatí 🙂

monika28
17. apr 2008

poburena... asi ako ku komu 😉
ja mam velmi dobru susenost... aj sestricky aj doktori boli ku mne velmi mili, ked som tam lezala...
a sprchy a wc??? no som pripravena, ze nejdem do 5 hviezdickoveho hotela... tych par dni prezijem...
klba... dakujem 🙂

poburena
17. apr 2008

Neviem ani či vám to mam maminky sem všetko písať a je to ťažké , len toľko včera som bola na pohrebe mojej neterke/bábätko ktorá mohla žiť keby lekári robili svoju prácu ako majú a nerobia jeden druhému na just ako malé deti ........................ //tych par dni prezijem// ani nevieš ako...............

bublinkajasminka
17. apr 2008

poburena - to nám je ľúto ale určite pochybili lekári???

poburena
17. apr 2008

ANO viem vyzerá to že som len pobúrená ale je tu veľa ukazovateľov ktoré nepustia a obyčajní sedliacky rozum ti vravy že predísť sa dalo

catrin1
17. apr 2008

poburena no to mi je fakt luto..a o ktorych doktorov ide?

bublinkajasminka
17. apr 2008

poburena - nedá sa mi vyjadriť k tomuto kedže nič viac nevieme.... 😒

catrin - ako sa máte s malinkým? je zlatý - kuk som včera fotos

poburena
17. apr 2008

Ja neviem či tu môžem uvádzať mena keď je to v takejto súvislosti , ešte sa rozhodujeme čo ďalej budeme robiť ☹ 😢

monika28
17. apr 2008

poburena, ja som vcera nieco pocula... bola to ta obtocena pupocna snura?
inak... je mi to velmi luto ☹

poburena
17. apr 2008

ANO stačilo si ich nechať v nemocnici a pozorovať ale s pohotovosti ich poslali domov

monika28
17. apr 2008

tak viem, o com tocis... aj viem, o ktoreho lekara ide... a pritom patri medzi tych, co ich maju pacientky najviac v laske ☹
je pravda, ze babatko zomrelo 2 dni pred porodom? alebo terminom porodu? (neviem presne)

poburena
17. apr 2008

presne 2dni pred ,monika ako to vieš?

monika28
17. apr 2008

od sesternice... je lekarkou v tej nemocnici... vcera som bola u nej a akurat to spominala... este som ju zdzubkala, ze super motivacia teraz pre mna

poburena
17. apr 2008

jaj monika čo povedať ja sama mam 3deti a 2 som rodila v NR a to posledne v TO , bolesti si vytrpíš tam či tam a toto naozaj nepotrebuješ , len som musela reagovať na tvoju otázku zo včera nedalo mi to ,, držím palce

ketyh
17. apr 2008

Ahojte
ja sa musim pridat na stranu tych co vravia ze v Nitre by uz nerodili,nema to uroven.Mala som velmi tazky porod.Sice je tomu uz osem mesiacov,stale mam zly pocit ked na to myslim.
Ale poporiadku: Do nemocnice som isla vo stvrtok o pol desiatej vecer,lebo moja plodova voda sa rozhodla ze odtecie.Zo zaciatku ma nic nebolelo,pobalila som sa a kedze muz bol tiez hospitalizovany na chirurgii,utekala som k nasim aby ma hodili do Nitry.Sla som na prijem,vysetrili ma a doktor vravi,porodite az rano okolo siedmej.Sprvu ma napadlo ze si robi srandu 😉 presne 00:15 mi zacali kontrakcie a nie hociake.Vdaka bohu ze maju v Nitre aspon fit lopty,skakala som na nich ako o zivot.vzdy ked ma dala sestricka na pasy som myslela ze to neprezijem,kontrakcie boli horsie ako ked som chodila.celu noc som od bolesti preplakala,sestricka ma bola pozriet iba dva krat.O siedmej rano prisiel doktor,dal mi cipok lebo som sa neotvarala a povedal ze porodim okolo 12(to bol uz piatok)
takze zas bolesti a o 12 nic,znova mi dali cipky a povedali ze to bude o stvrtej.a nebolo.bolo leto a okna boli otvorene,som myslela ze vyskocim tak zle mi bolo!!!!Uz sa blizila stvrta hodina a muza akurat prepustili z nemocnice tak utekal na porodnicu,sak sme uz mali rodit.To co bolo medzi casom sa mi nechce cele rozpisovat,ale ked ma doktor prezrel,povedal ze ak do osmej nebudem otvorena aspon na tri prsty daju mi infuziu.za ten cas co som tam bola porodilo 6 zien!!!!!!!
O osmej ma s muzom poslali na porodnu salu a dali mi infuziu.pomaly som sa otvarala ale aj mala sa rozhodla ze chce ist na svet.bola som na tri prsty otvorena a zacala som sa trhat tak ma rychlo nastrihi az po zadok ☹ hlavicka sa uz tlacila ale ja som po tom celom dni uz nevladala ani tlacit ani predychavat kontrakcie.po hodine snazenia sa rozhodli urobit cisarsky ale bolo neskoro,mala bola velmi dole,tak som tlacila dalej.ked som omdlievala od unavy,sestricka si mi lahla na brucho a s doktorom malu doslova vytiahli.monika ani neplakala,ani mi ju neukazali.bolo 22:10 piatok ked sa narodila.zasivali ma hodinu.muz siel domov aja som zostala na sale unavena a taaaka smedna.o hodinu som zacala velmi krvacat a tvorili sa mi zrazeniny,prisiel dr. vycistil ma a odisiel.
o dve hod. ma dali na izbu.rano sprcha,ranajky,tabletka proti bolesti a mala nikde.Moniku som uvidela prvy krat az vecer o siestej,od radosti som plakala a tak som si ju vystiskala,ako sa take male neviniatko vystiskat da!!! 🙂 Z nemocnice sme sli o tri dni,no tu story nekonci.ale to uz iba v skratke 😉 lebo som sa rozpisala
Malej na krku navrela hrcka,ako ju tahali von natrhli jej krcnu slachu a tam sa jej vytvorila zrazenina,pol roka sme chodili na kramare na onkologiu,kym zistili ze to ma poporodny traumatizmus.ja som prisla o mlieko a pribudlo mi par vrasok co som sa o nu bala,nastastie je vsetko ok!! Ale ja som akosi stale krvacala a ked som sa po mesiaci rozhodla ist k dr.povedal ze po porode som mala ist na kyretaz lebo mam sliznicu zvysenu a maternicu plnu zrazenin.nastasie som uzivala lieky z ktorych krvacanie po dvoch tyzd.prestalo,takze kyret nebol.Uz som aj ja ok ale v Nitre rodit nebudem ani keby to mala byt posledna nemocnica na svete
rozmyslam ze o tom napisem knihu,peniaze by sa zisli 😉

catrin1
17. apr 2008

bubli dakujem..mame sa fajn len maly mi cez den vobec nespi..nic nestiham....ale nevadi... 🙂
poburena je mi to fakt luto,sice neviem o akeho doktora ide ani si nechcem zastavat...ale vsak prietoky jej museli urcite robit a ked tie boli v poriadku...tak asi ani doktor nemal ako vediet ze ma omotanu pupocnu snuru..ved to sa zistit neda..ale vy najlepsie viete co sa stalo..je mi to fakt luto... ☹

bublinkajasminka
18. apr 2008

catrin - no mne malinká spí aj cez deň - teraz hajinká napríklad. musíš sa mu venovať ked je hore? čo s ním robíš? ako ho zabávaš? ja sa ju snažím pestovať čo najmenej lebo sa bojím že si zvykne. Ozaj v nedeľu sa krstíme v záluží. a ešte niečo - už dva dni má malá ekzém na tváričke - čo pomohlo tvojmu malinkému ked mal ten ekzém? a ako dlho mu to trvalo? chudatko moje aké to má škaredé.....ale bola som dnes u galusovej - niečo jej dala - vraj ak to nepomôže treba ísť kožnej......

catrin1
18. apr 2008

musim sa mu venovat...vydrzi len chvilku lezat sam..potom ho popestujem a zase polozim..a takto dokola..alebo ho dam do autosedacky..tam este vydrzi...mne na ten ektzem pomohol aj ten repik a galussova mi dala taky olejcek do kupela...aj mi sme dnes u nej boli maly ma uz 4600 g a 51 cm... 😵

catrin1
18. apr 2008

bubli..ten olejcek sa vola balneum hermal..nedala ti to nahodou?..alebo ju skus okupat v tom repiku..potom olejceku mu to zmizlo po dvoch kupaniach...inak aj mi v nedelu krstime... 🙂 😵

bublinkajasminka
18. apr 2008

catrin - a hned vedela čo to malý má? lebo pri malej si neni istá - má to vážne hrozné.....a hned si videla výsledok? teda že to pomohlo...lebo poobede som je dala aj repík aj taký rozrobený púder a po tom repíku bola brutálne červená - a vdaka

catrin1
19. apr 2008

no povedala ze ekzem...a dala mi ten olejcek...vysledok som videla na druhy den rano..vecer som ho okupkala rano to uz mal lepsie.

bublinkajasminka
20. apr 2008

nám sa to nezlepšuje, pôjdeme asi na kožné 😒

poburena
22. apr 2008

VIAC na Markíze dnes o 19:00hod

dididi30
22. apr 2008

poburena , sak no aj som to uz vsade oznamovala nech si to kuknu boze hrozne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre