Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

monika28
25. apr 2008

ďakujem za gratulácie 🙂
luciaakubko.... kočík máme Peg Perego... kupovali sme ho v Auparku, ale majú ho aj v tom detskom obchode v uličke oproti tescu....
.... v v nemocnici sa o tom nerozpráva... myslím, že čerstvé maminy o tom ani nevedeli, keďže sa to medializovalo až v tom čase, keď som tam už ležala...
aviril... nie sú to nadštandardné izby, sú to normálne izby, len prerobené.... nepplatí sa za ne nič.... buď je to náhoda, že ťa tam dajú, alebo si niekoho známa 😉
rekonštruované sú tie pôvodné sprchy a vécka, ale fungujú aj tie, ktoré sa používali v čase rekonštrukcie. na nové majú prístup aj mamičky zo starých izieb.
na nových izbách sú po dve mamičky a bábätká... je to fakt super... nábytok je úplne nový, ladený do oranžova... môžem hodiť fotky do albumu, keď budem mať trošku viac času 🙂

aviril
25. apr 2008

tie foto, to by bolo fajn. Však keď budeš mať trochu viac času...a potom aj to malinké, nech si ho pozrieme.
taká otázočka - ty si tam bola náhodne alebo ako známa? Blbá otázka, čo? Ja tam jedného dr poznám, tak by nebolo zlé, keby mi vybavil lepšiu izbu, veď už sa chystám naposledy do pôrodnice, tak by nebolo zlé zažiť aj lepšie podmienky. Ale to nie je to najdôležitejšie, hlavne nech je babenko zdravé.

monika28
27. apr 2008

takže to tam máte... takto vyzerajú nové izby....

aviril
27. apr 2008

díky monika. Je to pekné a tá postieľka je fakt zaujímavá, vidím, že polohovateľná. Len na oknách nevidím žalúzie, ale to je už len maličkosť. A malinký je strašne zlatučký.

suzie
27. apr 2008

waw, ďakujeme za fotky Monika, je to tam naozaj krásne, jednoduché, vkusné, čisté a útulné. Koooonečne sme sa teda dočkali 🙂 O dôvod viac tešiť sa na pôrod... 😅

monika28
27. apr 2008

no na oknách fakt nie sú žalúzia, nezávidím maminkám, čo tam budú v lete... hlavne tým pri okne.... raz bolo tak teplejšie... nedalo sa tam ležať.... strašne pripekalo, ako v skleníku.... ale inak to tam bolo super.... úplne inak sa tam človek cítil...
postieľky sú fakt super, polohovateľné, dajú sa nadsunúť aj nad posteľ, sú na koliečka a bez problémov si bábätko môžete v nich zobrať do jedálne, keď vám nechce spať a vy chcete jesť

aviril
27. apr 2008

monika a aj na starých izbách sú také postieľky? A to žalúzie tam hádam ešte namontujú, veď sú aj na starých izbách, tuším len rolety - ale vždy lepšie ako nič.

monika28
27. apr 2008

aviril, nie, na starých izbách sú staré postieľky, tie mrežové. a vraj, aj keď tie staré izby budú prerábať, nábytok ostane starý ☹
no hádam im to napadne, aby tam dali žalúzie 😠

sloboda4
27. apr 2008

ahojte babule ... moni krasne babatenko je timko 😵 😵 😵

moni a to akože preco prerobili iba cast izieb a nie vsetky??? ja som myslela že to vsetky budu prerobene 🙄 🙄 😔 😔 😠 😠
a ktora cast je prerobena ta pri sesterskych izbach a vysetrovni alebo ten druhy koniec chodby ?? 😨 😕

monika28
27. apr 2008

sloboda, dakujem. 🙂
prerobena je ta druha cast chodby.... prve styri izby 1-4 a oproti nim vecka a sprchy...

sloboda4
27. apr 2008

booooooooooooože to važne ??? rozbombardovane to bolo pomaly 3 roky a to teda moc toho nespravili 🙄 😠 😔 .................no sak ale ked neprsi aspon kvapka 😅

dakujem monika 😉

monika28
27. apr 2008

ved to. a to musis mat stastie, aby ta dali na jednu z tych styroch.... lebo tam su len po dve mamicky

klba
27. apr 2008

Monika28 gratulujem k babatku, izbicky vyzeraju super, i ked je mala sanca ze sa tam clovek dostane, ale aspon je viac spristupnenych wc a sprch.
Nam na kurze Jahnatkova hovorila ze povodne mali rekonstruovat len sestonedelie ale nakoniec peniaze rozdelili aj na ine poschodia, preto to tak dlho trvalo (lebo penazi bolo tym padom menej) a za menej penazi aj menej roboty urobili 😒

luciaakubko
28. apr 2008

dakujem za odpoved,monika 🙂 chcem sa este spytat mamiciek, ktore to uz maju za sebou, co vsetko vziat do porodnice pre malu a pre mna. mam aky taky prehlad, len aby som na cosi dolezite nezabudla

catrin1
28. apr 2008

luciaakubko...nepotrebujes dokopy nic..pre seba dve nocne kosele na gombiky a hygienicke potreby a vlozky..
a pre malu plienky a vlhcene utierky..inak ti tam daju vsetko...a vezmi si asi ciapocku..ked ju budes chodit ukazovat pribuznym tak tam dost fuka...tak nech ma capicku.. 😉

luciaakubko
28. apr 2008

dakujem, si zlata 🙂

catrin1
28. apr 2008

neni zaco.. 😉 ...drzim palce..uz sa ti to blizi..tak nech ti to dobre dopadne... 🙂 ..a zober si hlavne vela pitia....nejlepsie lucku..mna strasne smädilo po porode... 😉

luciaakubko
28. apr 2008

🙂 ach, veru...nechcem na to ani pomysliet 🙂 sice ma este porod v snoch nestrasi, no cim sa to bude posuvat k terminu... 🙂 snad sa nic nepredvidane nestane a budeme ok 🙂 a moje dakujem je namieste 😉

catrin1
28. apr 2008

neboj urcite vsetko dopadne dobre... 😉 ..ani sa nenazdas a malicku budes mat pri sebe...ved termin mas zachvilku...Tak drzim palce a potom daj vediet ako si dopadla.... 😉

luciaakubko
28. apr 2008

urcite dam 😉 bat sa asi budem aj nadalej, az kym to nezabsolvujem 🙂 a hlavne som zvedava, ako si na seba budeme zvykat tie prve dni, ked prideme domov 🙂 a tiez dufam, ze sa mi podari tak skoro dospiet k takej super postave ako mas tak skoro po porode ty 😉

aviril
28. apr 2008

no catrin, musela som aj ja nakuknut do tvojho albumu. Maly je strašne zlatučký... a ty tak skoro po pôrode že si môžeš dovoliť takú sukničku, to Ti len závidím. Ja som po malom nebola nejak pribratá, ale to ovisnuté brucho... to ma čaká aj teraz a ešte k tomu na leto. Asi budem chodiť v rozťahaných dlhých tričkách, aby mi nebolo brucho vidno.
Luciaakubko, aj ja som sa strašne bála pôrodu, teraz to už tak neprežívam, hlavne nech sa malé narodí zdravé a nech je všetko OK.

catrin1
28. apr 2008

no ved jasne kazdy sa boji....ale zvladnes neboj sa... 😉
k tej postave dakujem... 🙂 ale zdaleka nemam taku postavu ako pred tehu este mam nejake 3 kila navyse a je to vidiet...ale nato ze som 6 tyzdnov po porode som spokojna... 😀 ...
aviril....vdaka... 🙂 brucho mam aj ja take vseliake a prave preto este nezapnem aj kopu rifli co som nosila pred tehu..ale dufam ze do leta to bude dobre....
inak vam baby prajem obidvom co najrychlejsi porod a tie nove krasne izby.. 😀 ale hlavne zdrave babenka... 🙂

luciaakubko
28. apr 2008

urcite. hlavne, nech je mala ok, ja to snad nejako prezijem 🙂 po tych negativnych informaciach v poslednej dobe mam tiez strach hlavne o malu.. a tie kila navyse, co tam po nich? 🙂 (aj ked teda pevne dufam, ze sa ich coskoro zbavim 😉 ) catrin, dakujeme este raz 🙂

aviril
29. apr 2008

díky catrin. ved hlavne nech su detičky v poriadku. No aj ja dúfam, že sa čoskoro zbavím tých kíl navyše.

bublinkajasminka
29. apr 2008

aviril - ja som zhodila všetko v pôrodnici - pribrala som v tehu len 8 kil tak to nebol problém, všetko išlo dolu

aviril
29. apr 2008

bubli, ja som ani pri jednom veľa nepribrala, každý mi hovorí, že to mám len v bruchu, lenže mne vždy po pôrode zostane strašne ovisnuté brucho, také jak celulitídové. Dám si gate, zapnem, zohnem sa a brucho mi prevísa. No otrasný pohľad. A z toho brucha som ani po druhom aj rok vôbec nevedela zhodiť a potom som otehotnela zas. Lenže teraz ide leto a už mám mindráky, ako budem vyzerať v plavkách. Idem si kvôli tomu kúpiť tankiny.

luciaakubko
29. apr 2008

veru, zavidim tym zenam, ktore mozu zjest hocico a nic 🙂 ja som zatial pribral 15 kil a to si fakt davam bacha, co jem..inak, nik mi neveri, chvalabohu, ze tych 15 navyse tam je 🙂 sa obavam, ze uz sa k 51 kilam nikdy nedopracujem 🙂 v podstate mi to neva, hlavne nech sme obe v pohode a v poriadku.
este sa chcem spytat, dotkorovi, co bude pri porode sa dava ako podakovanie co? ak to tu smiem takto verejne..

catrin1
29. apr 2008

luciaakubko...ja som pribrala 16 kil a 10 som nechala hned v porodnici a 3 kg som schudla hned prvy tyzden doma....este mam dve kila navyse a 51 kg...takze neboj ono to pojde dolu...
a co sa podakovania tyka mi sme nedavali nic..neviem ako ostatne baby ale ja som nedavala. 😉

luciaakubko
29. apr 2008

tak to vyzera, ze my ta prekoname s tym prirastkom hmotnostnym kym porodime 🙂 dnes mi doktor povedal, ze to bude skor, nie 10.juna ako bol povodny termin. snad sa mi podari v kratkom case postracat tie kilecka a ked nie, aj tak asi budu ine starosti. pravdupovediac, neviem si to celkom predstavit este 😀

wladka
29. apr 2008

jejda.. ja som pribrala 15kil, v porodnici som nechala 4 😠 😠 , ale prvy mesiac slo dole 7kg 😲 , a potom stale dole dole dole.. a mam o 6kg menej nez pred tehu.. to bolo aj z kojenia (17mes. 😎 ) 😀 , ale jakmile som prestala kojit, 2 kila sa nalepili, a nie a nie dole 😠 zas mam nervy 😀 😀 , tusim by som zase chcela kojit, a vsetko jest.. 😵 to boli casy..

inak, kukala som album, fakt je to super prerobene 😵 tesim saaaa... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre