Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

wladka
10. máj 2008

ja som mala muza do zaciatku, cely cas.. naozaj je to super.. 😉 ..ale je pravda, ze pri samotnom porode ho az tak nevnimate, tak uplne postaci pred porodom.. 😉

a prietoky som vobec nechodila 😅 , ako to vyzera?? 😕

inak, buduce roditelky, drzim palce, a prajem hladky porod 😉

bystricanka
10. máj 2008

wladi...prietoky - to je obyčajné sono.

helena
10. máj 2008

ja chodim na prietoky od 38 tt a to kazdych 10dni do MC centra na chrenovej.....a tento pondelok 12.5.idem na pasy do nemocnice 😉

a u mojho gynekologa vobec nic neplatim ani za sono a ani za prietoky co je podla mna super lebo za to by sa ani nemalo platit 😕

bublinkajasminka
11. máj 2008

aj ja som chodila na prietoky do nemocky od neakého 36tt a aj na pásy - bolo to milé.... 😉

mari.m
14. máj 2008

Helenka uz ma Sabinku, narodila sa 14.5. o 12.35
juchuuuu

Helenka vas vsetky pozdravuje a Sabinka posiela pusinky 😵

aviril
14. máj 2008

takže dnes, no super, blahoželám, nech sú obe zdravé

bublinkajasminka
15. máj 2008

mari.m - blahoželáááme

bystricanka
16. máj 2008

helen...blahoželáme k narodeniu dcérky.
A napíš ako to teraz vyzera v nemocke 😉 Teda ak si nájdeš čas 🙂

luciaakubko
17. máj 2008

som prave docitala skvelu knihu od timei keresztenyiovej, odporucujem... clovek by ani neveril, coho vsetkeho sme schopne...niektore 🙂 inak, stale cakam na prve kontrakcie a furt nic 🙂 sa doktor v utorok musel zmylit...vraj mi dava maximalne tyzden, lebo jeden prst je jeden prst 🙂 a este sa chcem stpytat, ak by ste sem niektora zabludila, ci ste mali dopredu dohodnuteho svojho doktora k porodu, ci ste si ho zazmluvnili, či ako sa tomu hovori...e nahodou, ak budete vediet, chodi k porodom aj dlugos?

rebi
17. máj 2008

ahojte kocky prepacte ze pisem az po dvoch tyzdnoch ale robota , rebeka a manzel.... 😒 ma zamestnavaju ze nema cas ani pisat a uz ani postu nestiham citat. no som na zaciatku tretieho mesiaca a samozrejme ze uz mam kilo na sebe a to fakt uz sa snazim jest len ovocie zeleninu ,, 😅 a mam pocit ze so ako melon i ked ostatny hovoria ze vyzeram ako vzdy.... vdaka 😠
na babo sa velmi tesime a mala o nicom inom nerozprava len o sestricke.....
no do vianoc je este casu dost ale uz aby to bolo za nami.
ahojte idem dat spat malu som to ale matka ale co narobim ked davaju "kevina sameho doma" a mala ho miluje ....

rebi
18. máj 2008

luci ja som mala prvy porod "dohodnuty" s tym ze mam prist pozrie sa na to da mi "vyvolvacku" a ked sa to rozbehne tak rodime.. 😅 nastastie vsetko islo super sice som rochu potrapila lebo ocividne sa jej este nechcelo von ale bolo to dobre aj nad druhym romyslam ze sa dohodnem lebo mi to vyhadza akurat na vianoce a tie by som nerada stravila v nemocnici tak ak sa bude dat aspon tyzden pred tym by sa hadam uz nic nestalo. ak mas dobry vztah s lekarom teda ak sa poznate tak sa to da vybavit ale inac neviem ci len tak to budu chciet spravit. ale za pokus to stoji.. drzim palce 😀

luciaakubko
18. máj 2008

dakujeme, rebi 🙂 s doktorom mame dobry vztah, a na zaciatku teho mi povedal, ze bude pri porode, no odvtedy sme sa o tom nebavili a ma toho v poslednej dobe vela...v utorok, stvrtok ambulanciu, sluzby, plus nejake ine baby, co sa s nim dohodli, aj ked k nemu do poradne nechodili, plus rodina...chapem, ze vsetko stihat nemoze,mozno som mala dohodnutt skor..nejako to snad zvladnem 🙂 len mam fakt strach, ze natrafim na toho nespravneho doktora...vianocne babatko budes mat, aj ja som povodne chcela 🙂 mala bude mat darcek 😀

aviril
18. máj 2008

luci, ty teraz hovoríš o dr.dlugošovi?

luciaakubko
18. máj 2008

ahoj, aviril 🙂 no...nepoznam ho osobne, nechcem mu krivdit, ale bat sa budem tak ci tak,ked bude mat nahodou sluzbu

aviril
18. máj 2008

lebo píšeš, že s dr máš dobrý vzťah a že ti bude pri pôrode, to si nepísala o ňom?

luciaakubko
18. máj 2008

nie, o lajtmanovi. k tomu chodim do poradne. dlugosa som zazila raz na pohotovosti.

rebi
18. máj 2008

MOJA VED SKUS SA HO ESTE OPYTAT KEDY K NEMU POJDES? VED KED SA PEKNE OPYTAS ZA TO NIC NEDAS... 🙂 NO VIANOCNE DIETA ? JA SA JA TESIM AJ MALA SA NARODILA NA VIANOCE TEDA 26. DECEMBRA A SNAZIME SA JEJ SRAVIT AJ OSLAVU ALE VIES AKE JE TO CEZ VIANOCE VELA DARCEKOV, JEDLA .... TAK TAKA TORTA JEJ UZ ANI NIEJE ZAUJIMAVA ☹ PRETO BY SOM BOLA RAD ASPON KEBY SA TO PODARILO TYZDEN PRED VIANOCAMI A ABY SOM NA SVIATKY UZ BOLA DOMA HAHA FANDIM SI 😎 POTOM DAJ VEDIET AKO SI DOPADLA. NO A S TYMI DOKTORMI V PORODNICI ... SU TO ODBORNICI LEN ABY MALI DOBRY DEN ALE NEBOJ URCIE BUDES V DOBRYCH RUKACH LEN MUSIS SPOLUPRACOVAT A BUDE TO OK. HLAVNE NECH JE BABO ZDRAVE A MI ZENY TO UZ ZVLADNEME . MISKO kELLNER JE SUPER VELMI LUDSKY A AJ ODBORNIK 😵

luciaakubko
18. máj 2008

🙂 o Miskovi Kellnerovi som pocula vela dobreho, v utorok mi robil prve prietoky 🙂 snad to zvladneme bez vacsej ujmy a budeme v dobrom spominat 😉 dam urcite vediet.mozno uz dnes si to mala rozmysli 🙂 od rana ma boli podbrusko a krize, ale vraj to kludne mozu byt daky poslickovia 🙂
ta na vianoce u vas musi byt riadne veselo 🙂 podme mysliet pozitivne a bude tak, ako si naplanujeme 😀

rebi
18. máj 2008

SAMOZREJME MOJA LEN POZITIVNE NO HADAM VAM TO DNES VYJDE AJ TI ZAVIDIM CAKA TA TO NAJKRAJSIE V ZIVOTE DRZAT BABO V RUKACH BUDES NAJSTASTNEJSIA NA SVETE VER MI, AJ JA UZ BY SOM TO RAD MALA ZA SEBOU ALE ESTE MAM VELA TOHO PRED SEBOUB 🙂

luciaakubko
18. máj 2008

uz ta jedno dieta objima, a onedlho bude dalsie 🙂 mas naskok 🙂 ja sa len budem ucit ake je to byt zodpovednou mamou 🙂 trosku sa toho obavam, no citim, ze to bude stat za to 🙂

aviril
18. máj 2008

aha, tak o lajtmanovi. a dlugoš neviem, či chodí, ale asi ano.

rebi
18. máj 2008

TO Zvladnes neboj ide to samo ved keby nieco tak mi ti poradime 😉 drz sa a daj vediet pekny den idem zehlit boze mam toho vela a vobec sa mi nechce 😠

luciaakubko
18. máj 2008

dakujem za rady, dievcata 😉

catrin1
18. máj 2008

luciaakubko no neviem ake skusenosti mas s dlugosom..ale podla mojho nazoru je to surovec..ked ma vysetroval ako tehotnu som myslela ze sa zblaznim...taka bolest....aj druhe baby to naho hovorili tak aspon ja mam taku skusenost ...on je aj ako izbovy doktor na sestonedeli...

aviril
18. máj 2008

je to fakt surovec aj mňa vyšetroval a hrôza bolelo to hrozne.

klba
20. máj 2008

Caute baby. Takze pridam svoju cerstvu skusenost s nitr. porodnicou a sestnedelim. Rodila som za pritomnosti manzela, bol mi naozaj velkou oporou a velmi mi pocas porodu pomahal a bez neho si to ani neviem predstavit.
O nitr. nemocnici som pocula viac negativnych ako pozitivnych veci a o to viac som bola prekvapena velmi prijemnym personalom na porodnej sale a taktiez na sestonedeli.
Rodil ma dr. Urban, bol skvely a taktiez porodne asistentky boli uzasne, ja som mala aj vdaka nim a tiez vdaka manzelovi z porodu zazitok.
Pocas porodu mi aj porodne asistentky vraveli ze mienka o nitr. porodnici nie je vysoka a preto sa snazia zlepsit si reputaciu.
Dodam ze treba pocuvat co vam hovoria a drzat sa toho, potom to pojde naozaj lahsie, i ked bolestiam sa nevyhnete.
Ja som sa dost obavala akeho doktora budem mat na sale, ale bola som velmi prekvapena ludskym pristupom a ked pojdem opat rodit bez obav pojdem znova do Nitry.
Na sestonedeli boli taktiez sestricky velmi prijemne, ja som sa naozaj nestretla s aroganciou alebo neprijemnym vystupovanim a velmi ma prekvapilo kolko mladuckych doktorov, doktoriek a sestriciek mame, asi aj kvoli tomu sa to meni k lepsiemu.
Co som sa rozpravala s dalsimi babami na sestonedeli ani jedna nemala s personalom zlu skusenost, takze verim ze aj tie ktore na svoj velky den este len cakaju budu spokojne.
Samozrejme sestonedelie nie je hotel, ja som si to popravde predstavovala este horsie a uplne v pohode sa to tam dalo vydrzat, ved tam clovek stravi len par dni a ked mate drobca pri sebe aj dni vam rychlo ubiehaju.

nelinka79
20. máj 2008

ahoj klba a hlavne gratulujem k šimonkovi a prajem aby ste boli zdravucký ...

inak konecne niekto napisal aj nieco pekne na nitru. Ja mam rodit v nitre a potom co som všetko pocula tak som zacala velmi rozmyslat ale konecne si mi dala aspon malu nadej ze to nebude az také zle 😉

klba
20. máj 2008

Dakujem nelinka, ved prave, vela ludi na nitru len nadava a ja som sa taktiez toho velmi obavala ale teraz nemozem povedat ani jedno krive slovo a co mi hovorili ostatne baby na sestonedeli aj oni mali dobre skusenosti, pozitivum je to, ze je tam vela mladych usmievavych doktorov a doktoriek, tak si uz asi aj personal uvedomil ze pristup k pacientom je velmi dolezity, hovorila nam to aj porodna asistentka, ze museli zmenit pristup, pretoze vela pacientiek im odchadzalo rodit do Topolcian a niekedy je to aj tak, ze staci jeden negativny pripad a o tom je hned pocut a vsetky pozitivne su zabudnute.
Zelam nech porod dopadne dobre a nech nan spominate len v dobrom, ja som vdaka doktorom o par minut nevedela ze som pred chvilou porodila, i ked som ho nemala najlahsi.

martina1305
20. máj 2008

moje dve spoluziacky rodili v nitrianskej pôrodnici v aprili a obidve mali len negativne skusenosti ☹

klba
20. máj 2008

martina1305 ale vela zalezi aj od ludi, my sme mali na sestonedeli jednu babu co nastojila na vyvolavacke aj napriek tomu ze nebola vobec otvorena a do terminu jej este chybalo par dni a ked sa jej snazila sestricka vysvetlit co ju caka a ze sa pravdepodobne bude dlhsie trapit a aj porod moze byt zdlhavejsi tak si nedala povedat a najhorsia bola sestricka, babena bola na nu kvoli tomu oduta a nechcela ju preto pri porode, viem to od spolubyvajucej co vtedy rodila.
Ale samozrejme skusenosti su rozne, no neverim tomu ze to bolo nahoda ze som natrafila na prijemny personal, pretoze nemozem povedat na nikoho z nich krive slovo.
A ak mali tvoje spoluziacky negativne skusenosti tak skus napisat coho sa tykali.Pa. klba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre