Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

rebi
6. júl 2008

ahoj zuzi mam sa dobre len som dost unavena. to stahovanie je riadny zabijak. ale hadam na buduci tyzden uz budeme byvat ved raz pridem pre vas a zoberiem vas k nAM NA HACIENDU 😉 BRUCHO RASstie uz si pripadam ako medved.... a to som len zacala piaty mesiac. ☹ a co malinka ako sa mate ? ked ti bude dobre prideme vas pozriet dievcence. budem rada.

luciaakubko
6. júl 2008

ahojte. tak dnes vynimocne nenapisem nic na porodnicu, lez na detske oddelenie v nr nemocnici. ak by ste sa tam nedajboze s babatkom ocitli,pripravte sa dopredu na to, ze to nebude med lizat...v stredu poobede sme sli s malou na pohotovost, pretoze tazko dychala, bola zahlienena, teplotu nemala. a stale plakala. zrejme patrim medzi take tie precitlivele matky, co utekaju kvoli kazdej "prkotinke" k doktorke, no nedalo mi...samozrejme, hned nas poslala do nemocky. nebudem opisovat prostredie, śnad postaci jeden vyraz - KATASTROFA. no zarazili ma vztahy, co tam panuju medzi sestrami a doktorkami. komunikacia takmer ziadna, sestricky kydaju na doktorky, stresuju a deptaju mamicky a veskeru starostlivost nechavaju na matku. nebudem dopodrobna opisovat tie otrasne dva dni, co sme tam ani neviem ako prezili, no poviem vam, uz davno som sa tak VELM I netesila domov. ak budem mat v buducnosti daky problem, pojdem radsej o duum dal.

helenkasabinka
6. júl 2008

LUCIA ahoj tak to ma mrzi ze ste boli s malinkou v nemocnici.Dufam ze je uz v poriadku a nebolo to nic vazne.....no nasa uzasna nemocnica je fakt katastrofa.....no ale co narobime-mozeme byt len stastny ze mame aspon AKO-TAKU nemocnicu a ze sa ma kto o nas postarat.....a ja som im kazdopadne vdacna za to ze ma uz 2 krat-teda pardon 3-krat vytrhli takmer hrobarovi z lopaty !!!!!! 😔

katja78
6. júl 2008

lucka, choď sa pozrieť na Detské odd. v Roosveltovej nemocnici v BB. V Nitre sú aspoň maminy s deťmi na izbe.
Ale v BB na kojencoch sú tie zastaralé boxy, 3x4 m, 2 postielky, 1 prebalovák, 1 vaňa, 2 STOLIČKY PRE MAMINY (podotýkam všetko rok výroby 1975 alebo menej, údržba na nich nebola nejak viditeľná), box presklený zo všetkých strán. V takomto boxe je dieťa nonstop, pokiaľ nemá ísť na nejaké vyšetrenie alebo zákrok, MATKA HO NESMIE VYNIESŤ SVOJVOĽNE Z BOXU!!!!!Matka je pritom ubytovaná cca 200 m od svojho dieťaťa v izbe pre matky. To znamená, že počas dňa väčšinu času trávi v boxe so svojim dieťaťom a v noci spí BEZ NEHO v inej izbe, hoci jej dieťa má len týždeň. A chceš vedieť, ako to funguje, keď bábo začne v noci kričať, že chce papať mamkino mliečko? Sestra prezvoní mobilom mamu, ktorá zo spoteným chrbtom beží za svojim bábom.
Napriek tomu sa lekári aj sestry ("česť výnimkám") snažia, aby vykompenzovali svojou starostlivosťou toto deprimujúce prostredie.
Na obranu BB musím povedať, že už dali do prevádzky zrekonštruovanú detskú onkológiu, tak sa snáď za nejakých pár desaťročí dočkajú aj ďalšie detské oddelenia. A dúfam, že ešte skôr aj v Nitre.

luciaakubko
7. júl 2008

ahojte, helen, katja 🙂 v zasade nemam nic voci nr nemocnici ako takej. bola som velmi spokojna s porodnicou, predtym niekolkokrat s gynekologickym oddelenim. vravim, hlavne je to vsetko o pristupe doktorov a sestier k pacientom. hlavne na takych oddeleniach, kde sa robi s detmi by mali byt vytvorene tie najlepsie podmienky. mam vsak pocit, ze heslo vsetko pre deti sa v nasej spolocnosti sice vyslovuje nahlas, no skutek akosi utek. vid. bbystricke detske oddelenie..katja, nemozem porovnavat, no to, co som zazivala tie dva dni ja, ma stalo kopec nervov a to by som mala byt absolutne v pohode teraz. netvrdim, bola tam jedna sestricka, ktora ma viditelne rada svoju pracu, lenze bola na celom oddeleni JEDINA. mne hlavne vadil ten pristup sestriciek a doktorky. prostredie by sa dalo prepacit, keby...helenka, dufam, ze ty so Sabinkou sa podobnej skusenosti vyhnete 🙂

dragila
8. júl 2008

Ahojte baby, tak v rýchlosti píšem,že ja som bola v nr nemocnici spokojná,Miško Kellner mi bol pri pôrode,bol super, neviem si ho vynachváliť. Mala som dosť rýchly pôrod,okolo 2h mi začali kontrakcie,ale len také slabšie, do nemocnice sme išli okolo 3h,tam sa to rozbehlo a o 6,40 bola malá na svete. No na konci by som už aj steny škriabala,ale keď prišli tlaky na konečník,tak sme sa vytreporili na stôl a na druhú kontrakciu sa mi podarilo malú vytlačiť. Idem už sa mi budí,pokračovanie nabudúce.....

helenkasabinka
8. júl 2008

LUCKA no dufam aj ja ze sa takej podobne situacii vyhnem-inak by ma asi uz porazilo,kedze som musela byt od mojej vtedy 3-tyzdnovej Sabínky odlucena lebo som musela ist na kyret.....

DRAGILA aj ja som mala Miska Kellnera pri porode je to anjel clovek-bol perfektny aj moj manzel ho dokonca chvalil kedze mi bol tiez pri porode 😀

luciaakubko
8. júl 2008

heli, citala som nieco na nitre4...som rada, ze uz si ok. hlavne kvoli malickej.

kamila68
8. júl 2008

helena a aj si davala staznost kvoli tomu kyretu???

katja78
8. júl 2008

ozaj heli, to by aj mňa zaujímalo

kamilka12
8. júl 2008

Ahojte baby,

aj v Nitrianskej nemocnici dávajú nejaký kozmetický balíček pre bábo? Všade sa to spomína a tak neviem, či si tam mám nejakú kozmetiku pre bábo nabaliť,alebo či to dávajú...

catrin1
8. júl 2008

kamilka pre babo nepotrebujes nic do porodnice..umyvaju ho len v cistej vode...ale pri odchode davaju taky kufrik ak myslis to...

katja78
8. júl 2008

no ked som bola v porodnici ja, davali tiez ten kufrik s reklamnym materialom a vzorkami (plienka, caj,...)
babatka kupali v Oilatum kupeli

dragila
9. júl 2008

Ahoj Kamilka,nemusíš si tam nosiť kozmetiku pre dieťa,oni ti tam dajú,len si zober vlhčené utierky a jednorázové plienky. A ten kufrík mi tiež dali,boli tam rôzne vzorky krémiky,prací prášok,čajíky atď

rebi
9. júl 2008

ahoj zuzi ako sa citis este mas teplotu? ola si aj u lekara.? ak budes potrebovat daj vediet a prideme ti pomoct , drz sa moja

dragila
10. júl 2008

Ahoj Livia,no v noci som vypotila,tak to trochu kleslo,ale ešte som unavená. No dúfam,že to prejde. Malá spí,tak idem aj ja zalahnúť.

rebi
10. júl 2008

ahoj moja tak len oddychuj davaj si pozor. ja idem robit, upratovat na dom ☹ velmi sa mi chce ked ti bude lepsie daj vediet prideme ta pozriet

efcso
11. júl 2008

zuzi a co ti je? ja mam zapleny prsnik!!! hura! beriem atb, tak sa tesim, ze jak dobre, mala ma dva mesiace a uz ju krmim takym humusom... 😠 to som matka, co?

livi, ako sa vam byva? nepojdes niekedy okolo nas aj zuzky, ze by si zobrala nejake saticky pre babrborku..

helenkasabinka
12. júl 2008

ahojte babulky....tak staznost som nakoniec nedavala lebo som nechcela narobit problemy Miskovi Kellnerovi,kedze on je zlaty clovek 😉
a urcite by som dala staznost keby ma museli kyretovat este raz-ako mi to mimochodom aj hrozilo ale nastastie sa mi este zvysky po kyrete vyplavili aj same a na sone som bola v nemocnici a tam mi povedali ze maternica je uz v poriadku a je cistucka konecne......

tak konecne si mozem naplno uzivat moju dcerku 😀

dragila
12. júl 2008

Ahoj Evi,v stredu som mala 38,7 teplotu,boleli ma kĺby a aj jeden prsník sa mi nezdal,ale som to vypotila,na prsník som si dala tvarohový obklad 😝 a už to prešlo-klop-klop-klop. A ty ako už lepšie? Neboj,určite ti dali také atb,čo sa môžu pri kojení.
Lívia,no už sa dohodneme budúci týždeň,už sa na teba teším. A čo bruško????? Rastieeee????????

hkatka
12. júl 2008

Ahoj HelenkaSabinka,
citala som tvoj pribeh cely a vidim, ze je v skutku nezavideniahodny. Trocha sa mi zda alibisticka tvoja reakcia... jeden je fantasticky bo ti nechal nejake zvysky v tebe a nezbadal to a druhy ,co to nevidel je sprosty... 😀 . Ja mam taktiez Miska rada ,len sa mi nepacila tvoja tvrda reakcia...

rebi
14. júl 2008

ahojte kocky ja uz som prestahovana narobena jak jedno hovado ☹ sak moja chyba cudujem som ze dieta zatial neprotestuje klop, klop,klop... 😖 evi uz nechodim oklo domu ale ked sa dohodneme pridem alebo nas pridite pozriet do lehoty a pokecame. zuzka ked ti bude ok prideme a mam zavolat aj Miska

kamila68
14. júl 2008

Helena vidim ze to neberes principialne, takze ja asi budem radsej ked ten fantasticky Misko bude odo mna dalej. Radsej chcem mat pri porode nejakeho profesionala, ktory bude vedet co treba robit, a nemusi sa ani cely cas sladko tvarit. Nepotrebujem aby som dopadla ako Ty, cely cas sa na Teba usmieval a potom si mesiac behala po nemocnici lebo vo Tebe zabudol kus placenty a nemal tolko chochmesu aby Ta vykyretoval, len Ti chodil semotit ze ho to mrzi. Ked urobil chybu mal to riesit on nie to nechavat na druhych.

dada028
15. júl 2008

Dragila-ahoj, ahoj, tak ako si zijete? ako pises, vsetko je naporiadku? bolesti ustupili? ja zacinam prikrmovat, maly je akysi hlados, ja nestacim, neviem preco mam malo, alebo je to tym, ze ma bolia prsniky, odsavam a potom mu davam a ked sa citim, tak mu dam aj normalne.. vecerom mu dam nutrilon a spi ako zarezany, no co, hladneho ho nechat nemozem, ved by som o usi prisla ☹ a ktovie co malemu dietatu je,ked place, tak skusam vylucovacimi metodami 😀 rytmus este aky-taky urceny nemame, tak rychlo robim pomedzi jeho spanok co sa da, pripadne ked nevladzem, ako pises, zalahnem aj ja 😝 tak sa majte krasne..papa

helenkasabinka
15. júl 2008

KAMILA asi si moj pribeh vobec nepochopila-lebo Miso Kellner a Brestansky su uplne dve rozdielne osoby.....a ospravedlnovat sa mi chodil Brestansky a nie ten fantasticky Misko....takze si asi zle citala co som pisala..... 😒

HKATKA a co sa tyka mna,tak ano rodil ma Kellner ale on vedel ze placentu nevybral celu a upozornil ma na to ze su vo mne zvysky a co sa toho tyka,tak mi okamzite aj naordinoval niekolko-krat denne injekcie na stiahnutie maternice,kedze sa mi po porode nestahovala a davali mi aj injekcie na to aby sa mi tie zvysky vyplavili a do mojho nalezu jasne napisal-ze prosi o to aby ma sledovali a napisal aj preco a jasne aj napisal ze pri prepusteni mi maju spravit sono........A on ako doktor ktory nema hlavne slovo nad vsetkym a na to je tak primar tak nemohol viacej nic urobit-jednoducho mali si poriadne precitat doktori,co napisal do spravy po porode Kellner.....A vedel co je somnou a chodil za nnou kazdy den a pytal sa ma ako sa citim a pozeral ma ako krvacam ale vazne s tym nic viac on nemohol spravit-jedine primar a ten sa na mna vykaslal!!!

kamila68
15. júl 2008

Helena, ak Kelner vedel ze tam nechal kus placenty a videl ze stale krvacas, mal Ta vykyretovat. Urcite keby bol povedal primarovi ze tam nechal zvysky tak by ta neprepustili domov. Vidim to tak, ze sa bal a nevedel co ma robit

kamila68
15. júl 2008

A prepac, este som sa chcela spytat preco Ta vlastne nekyretoval ked si sa vratila do nemocnice??

rebi
16. júl 2008

ahojte baby ja sa do toho nechcem starat ale co viem o takychto veciach, nie vsetky zakroky sa daju robit vzdy a myslim si keby islo "helenkesabinke" o zivot 😒 tak by ju tak nenechali, ale vazne 😉 su veci ktore sa bezprostredne po porode nedaju robit a lekar " hociktory" by spravil co kolvek aby bolo vsetko super. ja som asi naivna 😅 ale ja nemam rada ked sa niekto nerozumie mojej robote a radi ako a co mam robit. taktiez som neni lekarka a nedovolim si kritizovat ich pracu a odbornost. a mozeme posudit jedine ich ludskost. Kellner je ten co usta otvori a povie aj primarovi ak je nejaky problem a aj prave pre jeho otvorenost 😀 mava problem u kolegov lebo si nenecha "srat" na hlavu a radsej sa poradi so starsim kolegom ako by mal spravit sprostost.... prepacte nechcela som nikoho tym to urazit. 😎 ale verte mi viem o com hovorim

bublinkajasminka
16. júl 2008

ja som bola veľmi spokojná na pôrodnici to som tu už písala.......mne sa páčilo ako nám pomáhali sestričky....

dragila
16. júl 2008

Ahojte,no tiež som chcela na margo doktorov niečo napísať,ale Rebi to vystihla a má pravdu. Ja som sa v pôrodnici stretla len s ochotou a profesionálnym prístupom personálu,myslím tým aj lekárov aj sestričky. Tiež si myslím,že robia maximum a určite nič nechcú zanedbať. Kritizuje sa ľahko,tiež nechcem nikoho uraziť......

Dada028 ahooooooj,no máme sa celkom dobre,sem tam máme plačlivý večer,ale šak aj pokričať si musia tie naše ratolesti,aby sme vedeli,že ich máme xi-xi-xi. No my sa zatiaľ kojíme,ale už ani neodsávam,malinká si už riadne ťahá,tak nemusím. Tiež nemáme rytmus,to je ešte asi skoro,akurát kúpanie nám vychádza tak o 21h,potom sa napapá a spinká tak cca 4hodiny,tak to letím rýchlo spať aj ja. Potom zase papáme a spíme tak 3hod. Tak sa aj celkom v noci vyspíme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre