Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

monika77
7. feb 2009

catrin ja na minulej poradni som bola už otvorená na 1,5 cm, takže by bolo možné že by mi dali tú vyvolávačku? ... jémine veď 3 týždne to je už hrozné utrpenie

helenkasabinka
7. feb 2009

monika ja som sice neprenasala ale isla som na prijem do porodnice rano kedze mi tak kazal moj gynekolog a uz som bola otvorena takmer na 2 prsty a na druhy den rano mi vyvolali porod kedze som uz mala aj vysoky tlak a opuchali mi clenky

ale s vyvolanim porodu nebol problem a vyvolai mi ho v den terminu 😉

omii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dada432
9. feb 2009

mi.mimi2 - dakujem, tento tyzden sa tam planujem zastavit aj ja, tak uvidime.

catrin1
10. feb 2009

monika no myslim ze ked budes mat po termine tak hej..ale skor urcite nie... 😉 ..ale pokial nebudes dostatocne otvorena urcite nie...

kati78
15. feb 2009

Ahojte baby. Termin mam 13.3. a strasne sa bojim. Cakam svoje prve babo. Dufam, ze budem mat normalny porod a vsetko dopadne ak ma.

zuzana76
15. feb 2009

kati, nicoho sa neboj, mysli na svoje babetko, vobec nemysli na bolest, ale na to, ako sa nan tesis, ked sa spolu stretnete, vtedy pojde vsetko lahsie, aj ja som sa nasjkor bala, ale postupne ani nie, aj ked som uz bola v porodnici a rodila som, kazdu kontrakciu som myslela na maleho a na to,ze coskoro ho uvidim a hoci nastal problem, prestala som sa otvarat a museli urobit cisarsky, vobec to nebolo strasne, ani bolesti, nic, bola som velmi stastna a lekari boli v pohode. Nicoho sa neboj, naozaj, laska k tvojmu babetko ti da silu vsetko prekonat a zvladnut.

kati78
15. feb 2009

Dakujem Zuzi. Mas pravdu. Budem myslet len na babo.Dufam, ze pri porode budem mat dobreho doktora.

zuzana76
15. feb 2009

kati, drzim palce, aj na dobreho lekara aj na to, aby sa babetko narodilo v poriadku a zdrave.

laurinkam
23. feb 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, má zmysel vybavovať si nejakého doktora k pôrodu? Ďakujem.

kamila68
23. feb 2009

laurinkam, podla mna to ma taky isty vyznam ako ked ides ku kadernicke, ides len tak na blint ved najaka ma tam uz doriadi alebo ides k svojej kadernicke??

laurinkam
23. feb 2009

problém je v tom, že gynekológ ktorému dôverujem nechce chodiť k pôrodu a nikoho iného nepoznám. 😒

kamila68
24. feb 2009

a prečo nechce isť k pôrodu???

ivanapav
24. feb 2009

Ja som žiadneho dr.vybaveného nemala,lebo som žiadneho nepoznala a rodila som dokonca plánovanou SC.Všetko prebehlo chvalabohu v poriadku. 🙂 Ja si myslim, ze je to zbytočné si niekoho vybavovat,odrodi ta ten, kto bude mat sluzbu. 😉 V nemocnici su podla mna dobri dr.

kamila68
24. feb 2009

ivanapav- ved hovorim, vsetky kadernicky su dobre, preco vymyslat....

laurinkam
25. feb 2009

Kamila68 - nechce preto, lebo jednak slúži v nemocnici a má aj vlastnú ordináciu, takže toho má dosť. Sestrička ma však včera ubezpečovala, že tam už nie su žiadni doktori, ktorí by si na tebe išli niečo necvičovať 🙂 , tak teda neviem....

baskaj
1. mar 2009

ahojte maminy!

síce moja otázka nie je presne k tejto téme, ale nechcem kvôli tomu zakladať nejakú novú... nemáte niektorá skúsenosť s dr. SÁDECKOU (SELECKOU), ktorá ordinuje na Klokočine? lebo som počula, že je dobrá, tak či náhodou k nej niektorá s deťmi nechodíte... (lebo už by bolo asi fakt načase, aby sme si pre krpca zajednali nejakú pediatričku... 😀 ) ďakujeeem!

zuzana76
1. mar 2009

baska, ja tam chodim a je ok, ale samozrejme nemusi kazdemu vyhovovat, ale myslim,ze je z tych lepsich lekarok

vidis a prave si mi pripomenula,ze zajtra tam musim zajst, uz sa nam mina vigantol 🙂

baskaj
1. mar 2009

zuzana - jééj, to je rýchlosť 😉 ! takže si spokojná? počúva, čo jej hovorí mamina? nekuká len do svojich poznámok? je šikovná? (lebo u mojej bývalej mi toto dosť chýbalo...)

zuzana76
1. mar 2009

pocuva, ale dost rozprava, je taka ukecana, ale zase, stalo sami,ze som prisla s malym, ked uz neordinovala v piatok po 14.00, prestrasena, ze ma hnacku a prehliadla ho, zatial klop klop neviem viac posudit, lebo nastastie tam nechodime casto, ale napr. musim jej niekedy povedat, nech malemu zoberie krv, lebo ja som anemicka, a bojim sa aby nebol aj on, ale ona zatial vravi,ze nevidi dovod a nechce ho trapit branim krvi, lebo nebyva chory, tak sa jej zda,ze nie je anemicky.

baskaj
1. mar 2009

ďakujem zuzi, tak uvidím, či mi ešte niekto napíše reakciu a ak nie, tak k nej v uto behnem... lebo 2 kamošky mi ju už doporučovali...

sima.p
5. mar 2009

Baby, prečítala som asi len posledné 3 stránky, tak niečo poviem, čo bolo pred dvomi rokmi a niečo sa sptýtam, čo je teraz, lebo v lete ma to čaká... Takže pred dvomi rokmi kúpali sestričky každý deň ráno deti na detskej izbe, ale inak na každej izbe vtedy bola vanička, raz mi prišli ukázať kúpanie, raz som musela kúpať ja. Erárne veci, ako píšete dávali aj vtedy. No a čo sa týka Vás - dostala som erárnu nočnú košelu, aby som si svoju neušpinila, potom, ked som uznala za vhodné, dala som si svoju. A nohavičky? Verte, že sa dá vložka nosiť aj bez nich!. Najmä ak Vás šitie bude bolieť tak ako mna, že som sa ani zohnúť nevedela, nohavičky som mala problém si ešte aj doma obliecť, taká som bola stuhnútá a ubolená, už sa teším, že v lete ako si to budem vetrať.

sima.p
5. mar 2009

No a spýtať som sa chcela, či je už šestonedelie prerobené celé alebo nie, lebo im to trvá nejako dlho.

mamina558
5. mar 2009

ahojte dievčence som rada že som našla stránku kde sa bavíte o NR pôrodnici.Mám termín 19.5.Čakám druhé dieťa po 14 rokoch /takže znova strach/ ako to zvládnem.Zajtra aj ja idem na rizikovu ambulanciu do nemocnice prvý krát tak som zvedavá.
Budem rodiť cisárskym tak som rada že som sa tu niečo dozvedela ako je to teraz
Prvý krát som to prežívala dosť blbo ale človek zabudne.
Budem rada ked si pokecám s nejakými mamičkami ktoré budu rodiť v máji v NR.Zatial ahojte

blazka24
5. mar 2009

Otázka - dievčatá, neviem sa rozhodnúť či rodiť doma v Topoľčanoch alebo už v nitre kde aj s manželom bývame. Potom neviem ako sa nahlásiť do pôrodnice alebo čo robiť lebo gynekologa mám ešte stále v Topoľčanoch. Poraďte som prvorodička 🙂

blazka24
5. mar 2009

ešte raz otázka - pôrod v nitre kedy a ako poraďte........

cipka
6. mar 2009

Blazka,

Ak by som ti mohla poradiť, tak je to aj o tom, či niekoho poznáš v pôrodnici v TO, alebo v NR. Ked nie, tak chod rodiť tam, kde to máš najbližšie t.j. do NR a absolutne nič nemusíš riešiť. Nič sa ani nenahlasuje.

baskaj
8. mar 2009

blazka - v NR sú samí dobrí doktori a pre bábo všetko potrebné vybavenie (keby náhodou dačo), takže sa tu podľa mňa nemáš čoho báť... TO nepoznám.
tiež si myslím, že dopredu sa tam hlásiť netreba, jednoducho tam len prídeš porodiť. ale to si len myslím...

nenájde sa tu maminka, čo teraz voľakedy rodila a chcela by napísať skúsenosť? + že ako je tam momentálne - či moc plno, či sa dá a tak... keďže mňa to čaká už každým dňom... 😀

vilocka
9. mar 2009

ahoj baskaj 😉 , ja ta chcem len pozdravit (vies,tvoja spolusvadobnicka 🙂, aspon si myslim, ze si to ty 🙂 ), som ta tu nahodou nasla a vidim, ze uz naozaj kazdym dnom ta to caka. Tak daj potom vediet co sa vam narodilo, aj ako bolo v porodnici....tiez to uz nemamame az tak daleko 🙂, aj taska je uz pobalena...
drzime palce 😉

sima.p
9. mar 2009

Baskaj, vidím, že Ti nik zatiaľ nenapisal, ako to tam je, tak prosím Ťa, daj infošky Ty, ked už budeš mať potom... najmä či je to tam už všetko prerobené a aké sú detské sestričky, lebo vďaka ich "ochote" som veľmi rýchlo prestala kojiť.... (pred dvomi rokmi)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre