Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

la_joie
31. aug 2013

@veve29 no ja som im tam robila teátro ako z amerického filmu a boli furt milé 🙂 základ je počúvať, čo ti hovoria... fakt to funguje 🙂) a Lajtman bol tiež skvelý... dobre to dopadne, uvidíš 🙂

veve29
31. aug 2013

@la_joie tak to dufam, ako už som rodila ale už si nepamatam ako to presne bolo ale bolesť si pamatam do teraz, len sa bojim, že keď pride ta bolesť, že čo ak to nezmaknem

ikuska777
3. sep 2013

baby chcem sa spýtať, neviete náhodou či v NR v pôrodnici požičiavajú monitor dychu a cca za akú cenu? obehala som dnes nejaké lekárne, ale v žiadnej takú službu nemajú, odporučili ma opýtať sa v pôrodnici. Tak až máte s tým niektorá skúsenosť tak sem s tým 😉

jesi25
3. sep 2013

@ikuska777 ja som v NR rodila pred 4 rokmi a mali sme odtial pozicany 2x po pol roku,cena za pol rok bola tusim medzi 50-70€,presne si uz nepamatam🙂

hrustik1
4. sep 2013

@ikuska777 za tu cenu pozicovneho si uz mozes kupit monitor i tu na bazare a potom ho este i predas a dostanes spat nejake peniaze. Ja mam po dcerke podlozku Nanny a uvazujem, ze dokupime i SNUZA - tu ju maju pouzitu za cca. 50€ 🙂

ikuska777
4. sep 2013

no to je fakt, že za tú cenu si to človek radšej aj kúpi. Ja som dúfala, že by sa to mohlo pohybovať tak cca okolo 30-35 eur

poisonblu
4. sep 2013

Ak mate niektora union zp, tak ak tam poistite babo, tak vam zapozicaju monitor na pol roka zadarmo...len neviem, ci aj otec musi byt v unione

veve29
4. sep 2013

@poisonblu musi byť poistena cela rodina a vtedy ho zapozičaju zadarmo

martina05
5. sep 2013

Ahojte, tak pred troma dňami som sa vrátila po druhý krát z NR porodnice a opať spokojnosť.....- Odporúčam!!!!

jakubko7
7. sep 2013

Mozem len odporucit....spokojnost maximalna

baskaj
10. sep 2013

Chcem sa spýtať, či sa nááhodou za posledné 2 roky nejako nezmenili staré rituály v Nr pôrodnici:
- Pupočník sa ešte stále strihá hneď, nečaká sa na dotepanie? Resp. bol niekedy niekto z lekárov ochotný počkať?
- Nepodarilo sa náhodou niekomu vybaviť si aspoň aký-taký bonding s dieťatkom ešte na pôr. sále?

martina05
16. sep 2013

@baskaj všetko je o diskusii, mne nechali v rámci možnosti SC dotepať pupočník a priniesli mi aj bábo na sálu, keď ma šili na priloženie na prsník....Dá sa všetko vykonzultovať ale primeranou formou a treba zvážiť aj možnosti personálu a sklbiť svoje požiadavky s týmito možnosťami. Možno to nevyjde vždy ako ideálny bonding ale lepšie ako úplna separácia....ja som mala SC takže možnosti boli obmedzené ale napr. MM bol pri pôrode aj syna držal na rukách. 2 hod. po porode sme byť spolu bohužiaľ nemohli, lebo mali plnú JIS a prevážali ma na prebudzaciu izbu, kde sú operácie z celej nemocky a samozrejme tam som novorodenca mať so sebou nemohla...ale pritúlili sme sa a využili všetky možnosti. Ihneď po prevoze na normálnu izbu cca po 2 hod. od SC mi syna priviezli a nechali mi ho asi hodinu. To bolo úžasné- krásne sa prisal a užili sme si to----

barcelona94901
18. sep 2013

@jajanr áno ,všetko záleži od okolností,stavu matky a dieťatka,ak je to ok,su za prirodzený porod 🙂

domyyy
7. okt 2013

Ahojte maminky, mám zoznam vecičiek, ktoré treba do pôrodnice len neviem či tam je všetko, poradíte mi čo všetko ste potrebovali v našej pôrodnici? veci pre babatko aj pre maminku, dakujem

martina05
7. okt 2013

@domyyy tak pre maminku vložky, poporodné sieťované "sexi" nohavičky, podložky do postele, toaletný papier, uterák, hygienické potreby a prípadne vodu, hroznový cukor al. poodbné drobnosti k porodu...Pre bábo plienky, vlhčené utierky, prípadne čiapočku a rukavičky - ak máš v úmysle požiadať o priloženie ihneď po porode tak nezabudni na prikrývku a obyčajnú látkovú plienku ....Ostatné ti dajú...Dúfam, že som nezabudla na nič...No a samozrejme OP a sobášny list..

domyyy
7. okt 2013

@martina05 dakujem krásne 😵

eevviittaa
8. okt 2013

baby viete mi niekto povedať ako prebieha vizita po pôrode: koľko je tam ľudí čo všetko riešia, čo pozerajú na čo sa mám nachystať???? Prosím podrobne ak sa dá ďakujem

dadulajda
8. okt 2013

Ja nic pozitivne na tu porodnicu nemam, ale tie vizity boli ok.neviem teda ako inde, ale tu chodili zvlast pozriet mna, zvlast maleho.Ked boli za mnou, len pozreli na posteli kartu,ako som rodila a spytali sa, ako sa citim, ci sa to hoji, ci ma to nejak extra neboli,ci sa to nezapaluje. Ale nikto na mna necumel pred 15 ludmi v miestnosti 😉

michaelka5
8. okt 2013

@eevviittaa na toto ta detailne nikto nepripravy...ako kde, u nas v PD pozeraju tam dole, stlacia brucho a inak nic, opýtaju sa ako sa mas?...a odchod.ale ano, narhnie sa ti tam cely tym, a hlavne tdea docorkonajuci lekar pozera so sestrickou ktora mu asistuje...ostatný su tak v uzadi a v podstate necumia...len su tam.

katka708
8. okt 2013

babule a je pravda, že nemôžem mať nalakované nechty na rukách a nohách? už ma o tom pár ľudí presviedčalo ale poznám aj také čo mali gélové a nikto sa v pôrodnici nestaral...
moje teraz vypadajú strašne, som vyberala zeleninu 😀 a nejako to nejde dolu. tak som si ich chcela aspon nalakovať.

eevviittaa
9. okt 2013

vdaka babule tak ja už odchadzam a uvidí sa 🙂

ifkael
9. okt 2013

@eevviittaa nech Vam vsetko dobre dopadne!

zuzannazuzanna
10. okt 2013

Nechtíky.. dôležité je to vraj preto, nemať nalakované, aby v prípade komplikácií (nedostatok kyslíka), problém rýchlo zbadali (modranie nechtov).. ja mám termín v decembri, ale už teraz si dávam radšej len priesvitný lak.. - to som si dala až teraz, možno po roku - a len preto, že konečne mám pekné nechty, nie ako pre tehotenstvom.. 🙂

domyyy
14. okt 2013

zaujíma ma či sa dá v nitrianskej pôrodnici zajednať doktor k pôrodu, a ktorého by ste odporučili, dakujem 🙂

rory88
14. okt 2013

@domyyy Ano da sa zajednat, aj ja som mala. Inak by na mna vysiel jeden, ktoreho sestricky ohovorili hned ako ma prijali 🙂

domyyy
14. okt 2013

@rory88 dakujem 😵 a ktorého ohovorili? 😕 môžeš aj do IP 😅 a kto bol nakoniec pri tvojom pôrode? Doktor sa dá zajednať cez nemocnicu či musím osobne s ním? 😕

rory88
14. okt 2013

@domyyy to si uz nepamatam o kom hovorili, ale tak vies ako sa hovori sto ludi - sto chuti, mozno si len akurat s nim osobne nesadli....a ja som mala dr Lajtmana, ten je fajn aj po profesionalnej stranke sa o nom hovori len v dobrom pokial viem. Ale moc ti nepomozem, lebo ja som ho mala vybaveneho po znamosti. Podla mna sa to vsak riesi osobne, aby sa teda aj doktor mohol k tomu k tomu vyjadrit, ale ruku do ohna zato nedam, toto naozaj netusim.

domyyy
14. okt 2013

@rory88 dakujem 😵 😵 Lajtman bol môj gynekolog, a už som nad ním premýšlala k pôrodu, pozisťujem teda a dakujem za info 🙂

rory88
14. okt 2013

@domyyy moc som ti teda nepomohla 🙂 tak nech to dobre dopadne!

domincek
16. okt 2013

baby nahodou niektora nevie, ake su ordinacne hodiny na rizikovej v NR, potrebujem sa objednat na sekciu a tak, no neviem, ze ako robia,aby si to mohol manzel v robote vybavit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre