Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

alsi
25. okt 2013

@domincek na rizikovej neviem, ale na šestodenedelí to bolo 14.-16.00h

alsi
25. okt 2013

@domincek na www stránke fakultnej nemocnice/kliniky) nájdeš telefónne číslo na ambulanciu rizikovej gravidity, ja som chodievala vo štvrtok od 9.30h

katttka1981
29. okt 2013

dievčatá neviete ako je to s návštevami v NR pôrodnici? Niekto povie že nepúšťajú, niekto že pustia bez problémov... Tak ako to vlastne je? Ďakujem

martina05
29. okt 2013

návštevy môžu ísť len na nadštandardné izby, ostatné len na chodbe pred ložkovým oddelením ...
@katttka1981

katttka1981
29. okt 2013

@martina05 ďakujem, ale to asi bez novorodeniatok. Však?

zuskamagic
29. okt 2013

@katttka1981 ak nie si na nadstandardej izbe, navstevy za tebou mozu prist len na chodbu pred oddelenie a babatko si mozes nechat za dverami v chodbicke, ktora je uz v ramci oddelenia - na tych dverach je take okienko cez ktore ho mozes pocas navstevy kontrolovat a navstevy ho mozu tadial vidiet, priamo na oddelenie ist za tebou nemozu

martina05
29. okt 2013

@katttka1981 tak ako ti píše @zuskamagic

katttka1981
30. okt 2013

@zuskamagic @martina05 ďakujem dievčatá, ja sa rozhodujem do medzi NR a LV. Neviem prečo, ale viac ma to ťahá do NR...boli ste spokojné?

martina05
30. okt 2013

@katttka1981 ja som bola, určite by som si vybrala NR skôr ako LV minimálne kvôli lepšiemu novorodeneckému...LV nie sú vybavené na niektoré komplikácie a predčasniatka...

adkoalauri
2. nov 2013

Baby, ktoré ste rodili v Nr nemocnici, ak by ste mi vedeli pomôcť so svojimi názormi, bola by som moc šťastná. V krátkosti opíšem svoj príbeh. 1. dieťa som rodila pred 2 rokmi v GA nemocnici - bola to sekcia, ale teraz uvažujem nad Nr nemocnicou s tým, že gynekológa mám v Šali. Po 36 týždni nás posielajú ďalej- či NZ, GA, NR - ideš kam chceš. V NR nemocnici vôbec nepoznám pôrodníkov. Môžem ísť tam len tak naslepo? Za kým mám ísť? Mám si niekoho vybaviť? Ako to tam funguje? Na december som vypísaná, ale už začínam stresovať. Druhý pôrod by som chcela mať tiež sekciu. Ako mám podľa vás postupovať? ďakujem Vám. Môžete písať aj do IP.

marhulka13
2. nov 2013

@adkoalauri ahoj, tak u mna je to naopak, ja som prve rodila v nitre, no to este vo februari 2011 a teraz druhe chcem v galante a tiez v decembri. Ja sdom sa v Nitre ocitla nechtiac, lebo to prislo strasne rychlo a bola to prva nemocnica po ruke 🙂 nikto nikdy tam mna predtym nevidel, rodil ma dr. Šalko spolu s Matejkoma ja si teda nemozem na nic stazovat. Hlavne Šalko bol neskutocne starostlivy, kedze bopli komplikacie, vybavil mi dalsich lekarov, aby za mnou prisli, vzdy pred koncom sluzby sa ma spytal, ci daco nepotrebujem, no nechapala som, ze je az taky zlaty a aj fesak :D
no ked chces ist cisarskym, tak to by som asi za niekym zasla, ze ako to prebieha

zuskamagic
2. nov 2013

@katttka1981 ja porodnicu v LV vobec nepoznam, cize ju ani nemozem posudit, ale v Nitre som rodila uz dva krat a obidva krat som bola spokojna. Co sa tyka porodu ani raz som si dopredu nevybavovala lekara, rodila som s doktormi ktori mali prave sluzbu a ani s jednym som nemala nijaky problem, vsetci boli ku mne mili, slusni, robotu si odviedli profesionalne a porodne asistentky boli tiez fajn. Na oddeleni som obidva krat bola na nadstandardnej izbe, kedze podla mna mat kedykolvek poruke vlastnu sprchu je po porode na nezaplatenie a mne teda aj viac vyhovovalo mat svoj klud a byt s babatkom na izbe sama, a tiez mohol manzel kedykolvek prist za nami, takze ked bola volna vobec som nevahala a tiez som tam bola v zasade spokojna - jasne ze sa najdu aj milsie, ochotne aj menej mile a menej ochotne sestricky, ale to je tak urcite vsade.

adkoalauri
2. nov 2013

@martina05 môžem sa spýtať, mala si dopredu dohodnutého lekára a vedela si, že budeš mať SC? Rodila si v celkovej anestéze? Ďakujem

martina05
3. nov 2013

@adkoalauri prvé dieťa bolo spočiatku spontánny porod, následne po 12 hod. akútna SC v celkovej anestéze. Druhé dieťa som mal dohodnutý spontánny porod, v 42tt sa ale porod stále nerozbiehal a syn mal odhad cez 4kg, tak mi naplánovali SC, čo som si odplakala, lebo som chcela rodiť spontánne. Pri druhom porode som mala spinal...

adkoalauri
3. nov 2013

@martina05 a je lepší spinál? Aj ja rozmýšľam nad spinálnou, ale vôbec sa neviem rozhodnúť. A lekára si mala vlastného alebo toho, kto mal službu?

martina05
3. nov 2013

@adkoalauri ja by som volila spinál kvôli tomu že je možný aspoň čiastočný bonding .... hoci podľa mňa pre ľudí, ktorý horšie znášajú stres, majú obavy z lekárov a zákrokov je pohodlnejšia celková anestéza...tá je asi aj menej bolestivá, po spinále môže bolieť hlava aj v dlhšom časovom odstupe .../ja som skoro zošalela na 4 deň.../ a ano ten vpich do chrbtice nie je nič moc- no nehýb sa pritom....

domyyy
8. nov 2013

maminky som v 32tt ku koncu tehu chodia všetky tehulky do nemocnici na kontroly či len tie čo majú problémy? ako to je prosím vás? dakujem

luckarisko74
11. nov 2013

@domyyy len tie co maju nejake problemy, alebo idu na planovanu sekciu, myslim ze ak je vsetko ok sa uz nechodi

chrumka123
12. nov 2013

Ahojte,
tak my sme este len v 23tt, ale touto spravou ste ma nepotesili. Dufala som, ze sa s Nr porodnicou zoznamim pred porodom aspon tak, ze budem chodit na kontroly priamo do nemocky tie 4tyzdne... 😨 Kedze nie som odtialto, tak ja vlastne ani neviem kam mam ist, teda kde je vobec porodnicke oddelenie. Prosim vas, a da sa ist omrknut porodnica ´len tak´ pred porodom ? 😀 Nerada by som v porodnych bolestiach behala kade tade po nemocn.arealy :-P

barcelona94901
12. nov 2013

@zuskamagic tu izbu si platíš-objednávaš v nr dopredu?,či stačí až pred porodom ?

jadinka
12. nov 2013

@domyyy mna Mudr. Hlavačka poslal až v 38 tt do nemocnice a to len preto, aby som dohodla termín sekcie. A potom som este v 39 tt bola u neho..v nemocnici ma poprosili, či by som nemohla este isť k nemu, nakoľko oni tam majú vždy poriadny nátresk

zuskamagic
12. nov 2013

@barcelona94901 ahoj , nadstandardna izba v NR sa neda zajednat dopredu, az ked uz prides rodit a je volna tak si ju mozes pytat a plati sa az pri odchode z porodnice (kedze dopredu na isto nevies kolko dni tam budes)

barcelona94901
12. nov 2013

@zuskamagic škoda,dufala som,že možno pri plánovanom sa dá aspon zajednať dopredu
ja mám teda hrozné zážitky z našej porodnice ,nerada by som to znova zažila ,tak sa spolieham na samostatnu izbu,
teraz odrodili dve známe ,už to maju za sebou, že kopec romov ,nedostali sa s bábom ani k okienku..návštevy na chodbe ,že otras ,že jedna romka tam má celé osadenstvo,kým známej dieťa sa muselo pretláčať aby si vobec videlo maminku..,tak áno tento ročník je silný...ale myslela som,že také už nefunguje ako som ja zažila,že ti donesu bábo a má sparenu riťku a romka si kričí ,že sestrička plienku a tebe miznu 😠 a známe to tiež zažili .. 😠
tak to aby som sa modlila a dufala,že bude voľná izba a budem mať svatý pokoj 😕

domyyy
12. nov 2013

@luckarisko74 dakujem

@jadinka ja som teraz v 32tt a na najbližšiu kontrolu ma objednal znova až o 4 týždne v 36tt, pritom predposledný mesiac sa má chodiť častejšie a posledný mesiac ešte viac, snád ma potom neobjedná zas o mesiac v 40ttt 😕

jadinka
12. nov 2013

@domyyy aj mna tak objednaval, pokial je všetko v poriadku, tak je to myslim ok, ved keby si sa nejak zle citila alebo nieco, možeš kedykolvek prísť. Potom už budeš chodiť castejsie

domyyy
12. nov 2013

@jadinka dakujem 🙂

zuskamagic
12. nov 2013

@barcelona94901 tak to naisto neviem ci by sa dala ta izba rezervovat pri planovanom porode, myslim ze skor nie, ale ista si nie som, ja som mala stastie ze vzdy bola zrovna volna izba - prvy krat som si dokonca mohla vybrat z dvoch volnych, tak mozno budes mat aj ty stastie ..... no a s tymi zazitkami - ono to celkom neovplyvnis ake mamicky tam budu zaroven s tebou, ja ked som rodila prvy krat, tak este vtedy neboli povolene navstevy ani na nadstandardnych izbach, cize som si tiez zazila navstevy na chodbe, ale nebola to az taka tragedia ako pises ty, takze to treba vsetko brat trosku s rezervovou a proste si povedat, ze tam si na par dni, tak to tam vydrzis a pojdes domov a hotovo, netreba to zasa az tak prilis riesit 😉

barcelona94901
13. nov 2013

@zuskamagic tento ročník je ale silný ako dlho už nebol

chvostiklt
13. nov 2013

tak problematika navstev nasich romskych spoluobcanov je asi vsade komplikovana kedze chodia v hojnych poctoch.............za mnou chodil muz az po tretej a to tam uz nebolo tolko ludi 😉

danielle37
13. nov 2013

ahojte, už rekonštruovali aj sprchy a wc, či nie? a strava aká? - dúfam, že nie ako pred 10 rokmi.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre