Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

lenusiknr
10. dec 2009

ahoj mucher... som nakoniec rada, ze som ho ani len nesla vybavovat.. mne ho vsetci odporucali aky je super.. no ako vravim, mozno je ale na tych co mu zacvakaju alebo su jeho pacientky.. mas pravdu, ked treba cisarsky tak treba.. ja uz som sa s tym zmierila.. vlastne sa bojim viac normalneho porodu, ze sa mi nieco stane...

takze ides predsa len sekciou? som myslela, ze budes rodit normalne.. ty mas aspon Oberta a ten je super lenze ja uz s tym datumom nepohnem ☹ kedy ides na predoperacne? ja som objednana v pondelok hned rano...
bolo by fajn keby sme tam spolu 🙂 aspon nieco pozitivne.. ja si uz robim srandu, ze si tam ozdobim nejaku cecinu a bude..
ratam s tym, ze keby je vsetko ok tak by nas do 26 mohli pustit.. baby po sekcii pustali na 5 den, ale svokrus ma strasi ze tam musim lezat 7 dni.. tak uvidime.. uz mi to nestoji za rozculovanie, ale som z toho taka nijaka... pevne dufam, ze aspon drobceka uz na ten stedry den budem mat pri sebe.. lebo inac neviem, neviem..
mozno by Matka za tebou pustili aspon na Vianoce.. dufajme, ze budu trochu milsi a tolerantnejsi... 😒

mas uplnu pravdu, je jedno ako to tam vyzera.. mozu to prerobit aj na Hilton ale ich spravanie to nezmeni.. ja sa hrozne bojim toho aby mi ukazali ako kojit a mali trpezlivost... snad tam nebudu harpie 😀

daj vediet na kedy ta Obert objednal a drzim ti palceky 🙂

mucher
10. dec 2009

No tŕpnem od včerajška ako som si prečítala Tvoj príspevok.
Na predoperačné idem pondelok ráno na 7.00 -odbery Dr. Štitárová ? v stacionár sv. Medardw-tam ma odporučila sestrička (zlatá milená-ešte, že existujú anjeli na zemi)od Oberta.V utorok o 13 stej idem -už tam budu mať výsledky tak aby ma videla lekárka.
Nejako mi hapruje tllak smerom hore....a opuchnutá som teda riadne, kázali mi merať a keby niečo-utekať na príjem.
Na vianoce----nečakaj, že všetci budu milší---budu zdutí, že musia slúžiť 😀 😀 😝 , poznám to 😀 😀 😀 ja som nie jedny vianoce strávila v službe, ale je väčší pokoj, každý sa snaží si všetko povybavovať tak do štedrej večere.
Ale neboj, teraz mám dbrú náladu.....len nech sme v poriadku my a babatká......!!!!!!!
Spapáme sušenú rybua šalaát bez chuti, ktorý nám pripravia tety kuchárky v jedálni, dáme čečinu a budeme spievať:Merry Christmas......
sa ozvem keď budem niečo viac vedieť, ideme dnes na 16stu do mestečka Maťko tam má vystúpenie z MŠ, na besiedke ho asi neuvidím, tak aspoň tam...
IP 😉

zuzanakarolinka
10. dec 2009

milá Lucrezia, možno si myslela mňa, že som sa išla z neho - primára pos..ať, možem Ti povedať len toľko, aj ja som videla tú reláciu na TV central, zdal sa aj mne taký odmeraný aj prvý deň ako som bola na ženskom - na 2 poschodí bol taký, ale ako som mala po pôrode bol milý, na vizite sa správal ako človek, ja ho nepoznám len z nemocnice, ani som ho nemala vybaveného, možno sa vtedy len dobre vyspal a vtedy som tam bola
ja som pôvodne nechcela ísť do NR, chcela som ísť do Topolčian a vôbec nie som z tohto kraja, ja som sa sem len vydala a tak tu poznám len kamarátov, prvý kontakt s NR nemocnicou bol môj pôrod, ale kamarátka mi povedala, že budem rada ak stihnem pôrod v nemocnici, lenže mne sa potom pridružili komplikácie s tlakom a dopadlo to tak ako som písala vyššie
a čo z toho plynie ako ponaučenie? že aj lekár sa môže dobre vyspať a vie byť aj milý, hoci o ňom sa hovorí hoci čo
a mám jednu známu, ktorej robil cisársky, lebo mala aj prvý pôrod sekciou a tá si ho tiež chválila, takže v čom tkvie jeho správanie je otázne

zuzanakarolinka
10. dec 2009

baby, ste tu niektorá aj zo sídliska Chrenová?

mucher
10. dec 2009

čermáŇ 😉

lucrezia
11. dec 2009

zuzzanakarolinka, prepáč, ale ja ani neviem, čo si písala 😨 nemám čas čítať všetko. to, čo som napísala, som uviedla ako zhrnutie toho, čo som si čítavala, ešte ked som bola aj ja sama tehotná.
o tom, aké správanie má pán primár som počula hovoriť viacerých a osobnú skusenosť má aj členka našej rodiny....a osobne si myslím, že je to hanba na tak mladeho doktora, že má maniere ako nejaký pán profesor pred dôchodkom. čo sa spávania týka, zišla by sa mu stáž v zahraničí.....nech je odborník akýkolvek, ako človek je 0 bodov.

zuzanakarolinka
11. dec 2009

Lucrezia ja som napísala iba svoju skúsenosť, moje konštatovanie. že vy s ním máte zlú skúsenosť za to nikto nemôže, to mi je ľúto

mucher
11. dec 2009

..každý píše osobnú skúsenosť....netreba brať všetko, čo sa tu popíše smrteľne vážne 😉

enen
11. dec 2009

Ahojte, neviete mi prosim vas poradit, ake maju ordinacne hodiny v ambulancii pre rizikovu graviditu v NR nemocnici? Vopred dakujem za odpoved.

lenusiknr
11. dec 2009

baby fakt netreba brat vsetko co sa tu napise vazne... kazda z nas moze mat nato iny nazor.. a hlavne kazdemu vyhovuje nieco ine...

matka takze mne dnes odpurcili pit vecer vinko potom sex a vraj by to malo byt cez tyzden.. 😀 😀 😀 dnes ma tam mal dr. Urban tak som skusala este s nim ohladne toho terminu a bol velmi zlaty ale zial.. to moze len primar.. no ubezpecil ma, ze ak bude vsetko ok tak 25 sme urcite doma a vraj drobceka budem mat uz aj na treti den pri sebe.. tak som spokojnejsia.. a hned sa pozeral ci nema toho 21 on sluzbu ze by mi aj spravil sekciu, zial nema.. a nevie zatial kto bude mat.. dnes mam hrozne bolesti.. sa bojim aby to na mna neprislo cez vikend, sak ja este nemam predoperacne.. ale Jakubkovi dohovaram, ze poobede pondelok sa uz moze chystat von:}}}}
ako dopadlo Matkovi vystupenie?budes mat skvele, ze budes uz na vianoce doma aj s novym chrobacikom.. Matko sa bude urcite moc tesit... 🙂
ja som akurat doozdobovala vianocny stromcek.. manzel pekne pomahal kedze tento rok to chcem mat vsetko v predstihu... musi posluchat 😀 a hor sa do nemocky 😀 jaj sak mna to prejde...
som sa pytala aj tohto Urbana ako je lepsie sa dat uspat a tiez mi povedal spinal... vraj potom 24 hod lezat a sup sup na nozky 😀

mucher
11. dec 2009

Ahoj Lenka....
To vážne? Cez víkend? No tak počkajte spoň do pondelku...je tam viacej personálu i keď nechcem byť múdra, ale takéto bolestičky môžu trvať aj 2 týždne je to individuálne, ale zase ty vieš ako to bolí a kú to má intenzitu, len daj pozor aby si neprišla na príjem a Jakubko už bol dole, nehc stihnú sekciu 😀 😀 😀
Stromček nám "Ježiško donesie ten víkend 19 -20, lebo Maťko bude u našich a keď bude všetko v poriadku 24. donesiem darček 🙂 🙂 🙂
Jáj vystúpenie bolo krásne ,krátke ale pekné, ale to si povie každý rodič čo tam mal dieťa 😉
Dali sme si punčík --detský lokšu a išli sme domov, na budúci rok tam pôjdeme spolu aj s krpcami a dáme dopelácky! 😀
Ten dr. Urban je fakt veľmi zlatý!!! Taký by mal byť každý jeden, keď si tam , tak máš pocit, že sa na Teba pozerá ako na človeka a nie na ďalšie číslo v poradí , aj dr. na sono bol milý.Dokonca aj s primára som mala strach, ale bol v pohode...fajn
Ale jedno je fakt majú toho veľa a je ich málo..Majú čo robiť, behajú stále hore-dole, nie je tam systém ,a le stakým počom ľudí sa a ni vytvoriť nedá 🙄
A asi majú toho niekedy tiež plné zuby

enen
ordinačné hodiny majú vypísane 9.30-13.00???
jeden deň 10.00 - 14.30

veľmi som si to nevšimla, ale nikto sa ti neozval tak aspoň takto.
V stredu a piatok sú tam URČITE, lebo ja som tak chodila ale vždy vybavia všetky mamičky, len si to tam musíš odstáť alebo odedieť--behajú..odvolávajú ich
A zober si so sebou jesť a piť niekedy je to na celý deň-myslím tak Do 13 stej aj niekdy aj viac.
Ak ideš prvý-krát.
1. CTG-pôrodnícky príjem najlepšie ráno pred siedmou-nebýva toľko ľudí
2. sono--začínajú od 9.00 -musíš si vyčkať, lebo potom sa tam navalí kopa žien (ja som si radšej vždy vyčkala medzi prvými POZOR! v piatok berú najskôr amniocentézy, kt. sú objednané
3. so všetkými výsledkami do rizikovej, je to všetko pokope.
Toto bol systém, ktorý vyhovoval mne.
Vyzbroj sa trpezlivosťou, dobrou náladou, a občerstvením

😉

enen
11. dec 2009

Mucher dakujem ti naozaj velmi pekne za odpoved. Super, aspon viem co a ako 🙂 Nevedela som sa dovolat do ambulancie... Dakujem este raz a drzim palceky nech vsetko dobre dopadne...
U nas to vyzera na sekciu - no som zvedava, co za termin dostaneme. Buduci tyzden sa chystam prvykrat absolvovat tento "maraton" v nemocnici.

danulik500
12. dec 2009

lenusiknr na 5 deň po sekcii si určite doma, teda ak nebudú nejaké komplikácie, alebo ak bábo nebude mať žltačku. Ja som rodila sekciou v stredu o 22:35 a v nedeľu som už obedovala doma 🙂 Držím päste

lenusiknr
12. dec 2009

danulik ani nevies ako si ma potesila.. to ta pustili dost rychlo.. 🙂 mne by ju mali robit hned rano ale tak ktovie.. hlavne aby bol chrobacik v poriadku a mohli sme hned odist... 🙂

ahoj martinka, tie bolesti ako menstruacne mam stale... ako vravis pri mojom stasti mi budu trvat az do sekcie... 🙂 s vinkom a dalsimi vecami zacnem az od pondelka nech mam tie predoperacne aj malinkemu tak dohovaram 😀 ked ich budem mat mozme ist nato 😀 jaj ale sa to lahko pise... vcera v noci som nato myslela ako to bude, ci to zvladnem a hlavne ake to bude s drobcekom.. len aby sme mali mliecko...

ja som bola tiez na puncik s muzickom, tak som si dala detsky a jednu loksu.. buduci rok si dame prechadzku aj s tymi nasimi drobcami a konecne poriadny punc 😀 😀 😀

jaaaaaaaj ten Urban je hrozne zlaty a Brestansky na sone tiez nema chybu.. totalny vtipalek.. akurat som vravela muzovi, ze jeho dostat na sekciu tak sa pri tom este aj zabavim 😀
mas pravdu je ich tam malinko a absolutne im nezavidim ked musia trilkovat z rizikovej pri porod a naopak.. sa ani nedivim, ze maju,,svoje dni,,...

lucida
16. dec 2009

ahojte,
tak ja musim povedat,ze vsetci doktori a sestricky boli uplne uzasni!Hodinu pred vytlacenim malinkej sedela sestricka pri mne a fucala so mnou,bez nej neviem co by som robila 😝
A ked chcete radu o kojeni musite sa pekne opytat ruzovych sestriciek a vtedy vam urcite poradia,ja som mala tiez problemy,ale ked sa neopytate,tak si myslia ze je vsetko v poriadku.
A aj po sekcii musite absolvovat 4 ranne vizity a idete domov 😉

mucher
16. dec 2009

Díky za info.
Zajtra nastutujem, keď sa vrátime-poinformujem 😉 aj ja
Po sekcii len 4 ranné vizity- to je super, samo, keď je všetko v poriadku...

zuzanakarolinka
17. dec 2009

Baby, držím Vám všetkým palce, dobre to dopadne, ak nebudú žiadne problémy, po sekcii, alebo s dieťatkom tak naozaj ste na 5 deň na betón doma.
som rada lucida, že ti sestričky v "ružovom" pomohli, aj mne, mliečko sa mi spustilo neskôr, musela som prvé 4 týždne dokrmovať, ale teraz má maličká 4 mesiace a stále kojím a mliečka mám dostatok.

danula.ch
17. dec 2009

ahojte, neviete ako to vyzera s prerabkou na gynekologii? su uz odstahovani zo sestonedelia? ak ano, tak to by sme tam mali byt uz len po dvoch na izbach dufam.... 😅

enen
18. dec 2009

Ahojte! Taktiez drzim vsetkym palce... nech vam vsetko dobre dopadne a nech ste aj s babatkami cim skor v zdravi doma!!! Ja uz mam tiez termin sekcie. 4. 1. 2010. Dufam, ze ma to skor nechyti 😉

lenusiknr
20. dec 2009

ahojte babule... my sme sa v piatok vratili z porodnice 🙂 Jakubko bol naplanovany na sekciu na 21 ale urobil maminke urobil radost a vypytal sa skor 13.12. len problem bol v tom, ze prave den nato sme mali ist na predoperacne... v noci mi odtiekla voda tak sup do porodnice. na prijme ma vzali hned, necakali sme... sestricka velmi mila, bola tam ta hnedovlasa co robi na pasoch... polezala som si na pasoch aj s kontrakciami, potom papierovacky a asi po pol hodke prisiel doktor, neviem meno taky mlady ale poviem vam bol to otras.. hned do mna zacal hucat preco idem sekciou ze to nie je potrebne a bla bla bla.. pritom som ju mala schvalenu od lekara... po jeho vysetreni sme sli na vzdycharen, kde zacalo to iste.. pasy, vypytovanie a robenie predoperacnych.. to som uz mala dost velke kontrakcie kt. sa este zhorsili ked mi zaviedli cievky... poviem Vam ze to bolo pre mna najhorsie z celej sekcie... mala som pri tom velke bolesti, odtekala mi voda a do toho som stale cikala.. ale tak co uz ☹ mala som ,,stastie ,,na dr. Kozara... uplne necitlivy, bezohladny lekar... proste ziadna ludskost... sestricka hotovy anjeli.. uplne vsetky...
po vysetreniach po 3 hodinach som sa dostala konecne na sal... jedine stastie, ze som chytila skvelu anesteziologicku, kt. mi cely cas pomahala a upokojovala ma...sekcia bola robena spinalom, pichnutie ma vobec nebolelo a to mi to pichala dva krat kedze som mala medzi tym kontrakcie... lekari boli ako masiari.. hehe proste odrobim si a idem domov... ani len jedno jedine slovko...
co sa tyka personalu po operacie uplne svetove sestricky, nemozem povedat ani jedno krive slovko.. ja som nemala ziadne problemy.. o 3.10 sa jakubko narodil, dve hodky mi potom bolo zle ale od 6 som bola fit... a cakala na malinkeho kedy mi ho donesu.. prvy krat mi ho priniesli na kojenie o 9 a potom kazde 4 hodky... mozno aj vdaka tomu mi hned nabehlo mliecko 🙂 v utorok ma po 24 hod. previezli na oddelenie kde som hned sla do sprchy a snazila sa chodit.. rana bolela ale dalo sa to... to som este cely den mala cievky a poctivo si ju chodila vyprazdnovat... ja som si zaplatila nadstandard kvoli sprche a wc.. je tam aj telka, chladnicka, mikrovlnka... inak boli po dve na izbe.. bolo plno... na treti den som si uz maleho vzala na cely den k sebe, mliecko sme nastastie mali takze ziadne problemy.. sestricky v ruzovom strasne zlate... pomahali pri kojeni, chodili sa pytat ako to ide... 🙂 na 4 den som ho mala cez den aj v noci a bolo to super.. sice este trocha bolesti ale pri babatenku vas to hned prejde.. nemate cas nato mysliet.. a v piatok 4 den po sekcii nas prepustili.. nastastie sme mali len tu najmiernejsiu zltacku..

Nr porodnica uplne fajn a najme ak chytite dobreho lekara... ja som nato stastie nemala ale lekari su podstatny len chvilu... sestricky skvele skoro kazda jedna...
baby treba po sekcii sa snazit co najskor postavit, kojit malinke a hlavne vela vela pit.. ja som denne vypila 2 litre mineralky Lucky.. a trochu koly kvoli kofeiny na krize... ked uz budete kojit zrejme vas budu dost boliet ale to prejde...

trochu som sa rozpisala ale snad vam to pomoze.. urcite sa sekcie nebojte... ja by som tak sla aj kazdy rok 😀 dnes je 7 den a ja uz nema skoro ziadne bolesti, len sem tam pri vstavani z postele...
prajem vam vela stastia a hlavne skore uzdravenie po porode 🙂

enen
20. dec 2009

Gratulujeeeem lenusiknr!!!! Zelam vela zdravicka babatku aj mamicke a vsetko len to naj! A dakujeme aj za prispevok... hned som kludnejsia! Nas to este vsetko caka... predoperacne mam vsak uz urobene, tak ked nas to skor chyti - tak aspon tomu sa vyhneme 😉 Zelam krasne sviatky s tym najkrajsim vianocnym darcekom 🙂

lenusiknr
23. dec 2009

enen dakujeme velmi pekne 🙂aj ja zelam krasne sviatky a najme nech vsetko dobre dopadne a coskoro mas drobca pri sebe 🙂

mucher
26. dec 2009

Ahojte dievčatá.
Nás pustili domov 22.12.
Veľmi milo som bola prekvapená nitrianskou porodnicou 🙂
Vo štvrtok som išla na príjem, našťastie som sa stretla s kamoškou z kurzu u p. Jahnátkovej a po sekcii sme boli aj spolu na izbe...už na príjme u nás sestrička vedela a dali nás spolu, najozaj sa dá všetko, treba milé slovo a to milé slovo sa aj vráti...ja som mala len dobrú skúsenosť, alebo sťastie na sestričky.
Lekári boli super jediný profesor, tem bol odmeraný, ale on je taký...ale nič zlé svoju robotu si urobil, pozrel nás a to bolo všetko
Sestričky na sále sú fantastické trpezlivé, všetko čo s tebou robia , vysvetlia, sekciu mi robili Dr.OBERT a Dr. Dlugoš.
Obert--super lekár a super človek, chodil sa na nás pozerať aj po sekcii a aj na druhý deň.Potom už mal dovolenku.
Dlugoš, taký oplašák ale v pohode. 😉
Ja čo som sa stretla s lekármi v poho akurát dr. čo mi roboli príjem, taká...studený čumák... 😀
Sestry na šestonedelí boli skvelé, pomohli, čo sme potrebovali a bolo v ich možnostiach-zariadili.
Sestry na novorodeneckom, všetko vysvetlili, poučili , ukázali, na čo si sa spýtala ..poradili aj s dojčením
WC a sprchy čisté, študenti pomáhali ako mohli
Akurát je tam teraz režim..gynda a šestonedelie je SPOJENÉ a to je riadny chaos..veľa rodičiek, boli sme tri na izbe...babtká sme mali poukladané všelijako na postieliach a nad hlavami ale to všetko sa dá vydržať a je to len dočasné, prekáža to sestričkám aj lekárom, ale nepomou si, určite to nariadil veľactený pán riaditeľ!!! 🙄
Toho by som tam uložila na týždeň .
Strava...keď nemáte inú možnosť a ste hladné a chcete mať silu...zjete čo vám daju 😝
Celkovo ale NR odporúčam,
hladoško plače, tak ak ma niečo napadne určite prispejem. 😉

didiana333
27. dec 2009

Mucher,presne si vystihla,čo som v NR zažila aj ja...starostlivosť super,aj prístup personálu bol užasný...aj ja som bola milo prekvapena 😀
Išla som tam so strachom,lebo ked som rodila prvý a druhý krát(13 rokov speť)tak to bolo strašné...vtedy som skoro porodila vo výťahu,lebo mi nikto neveril,že mám kontrakcie...
No ale vidím,že sa situácia zmenila a bola som naozaj spokojná.Sestričky na porodnici boli fakt super...aj na novorodeneckom aj na šestonedelí...len ma mrzí,že sme boli táké nasardinkované v izbách,to bolo ťažké...ked jedno bábo zaspalo,dalšie dve ho zobudili a tak dokola.... 🙂

helenkasabinka
28. dec 2009

je pravda,ze v nr porodnici uz nerobi dr.Kellner? 😕

mucher
28. dec 2009

helenkasabinka •
Ano, je to pravda ☹ robil len do 14.12.
Ale aj ostatní sú fajn teda ja som mala na pár lekárov šťastie 😉

didiana333
29. dec 2009

Kellner odišiel do nemecka...aj s priatelkou.má tam lepšie uplatnenie a určite aj lepšie ohodnotenie...je príliš šikovný na to,aby sa tu zakopal...ale určite je to velká škoda...je šikovný ☹

helenkasabinka
29. dec 2009

juj ha skoda ,som smutna mne rodil moju dcerku a je to perfektny doktor a dufala som ze mi raz aj druhe odrodi,ked budem tehotna ☹ no ale mame smolu,odisiel nam do nemecka ☹

danula.ch
30. dec 2009

mucher, to si mala super, ze si mala pri porode Oberta, je to moj gynekolog a aj ja by som ho chcela, dufam ze sa mi postasti

nie ste tu nahodou niektora, co rodili teraz niekedy? v polovici decembra sa mala stahovat gynekologia, tak by ma zaujimalo, ci je to uz prestahovane

mucher
30. dec 2009

danula.ch
prečítaj moj posledný príspevok
-ja som mala plánovanú SC, preto bol Obert pri mne, k normálnym spontánnym nechodí 😒
Gynda je už na svojom mieste, en teraz na sviatky zvolili šetriaci režim a spojili obe oddenlenia adali ich dočasne na 3 poschodie, je tam riadny chaos
🙂
ale všetko sa dá len treba mať vôľu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre