Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

luciaalex
22. sep 2010

ja som na kurz pri prvom teho chodila, nebolo to na skodu ale pradvupovediac, nemyslim ze by to neviem ako pomohlo. v den D som robila to co mi kazalo moje telo a co mi poradila sestricka (pri kontrakcii som stale zaklanala hlavu, sestra len povedala - bradu na hrudnik) a hotovo, 4 kilove babo sa narodilo raz dva (ja som mala pred otehotnenim 53 kg pri vyske 172, takze celkom macko sa mi podaril 😀 ) nemyslim ze vsetko sa da vyuzit. dr. mohol hovorit kolko chcel, ze "teraz netlacte", skratka ked musim tak musim 😀 a nakoniec dobre ze som musela, maly vysiel so snurou okolo krku, tak bol aj dr. rad, ze som neposluchla....
teraz som znova teho (28 tt) a absolutne tam nemienim chodit. medzi ludi sa da chodit aj inak a inde. ale nikoho neodradzam, len odpovedam blondi2 🙂

cukruska1920
30. sep 2010

Ahojte...chcem sa spytat ako vyzera porodne kreslo?? da sa aj opriet chrbat alebo sa rodi po leziacky...lebo po leziacky si to neviem dost dobre predstavit...diky

zuzka1982
1. okt 2010

Mne osobne kurz velmi pomohol, pretoze som vedela, co ma caka, ako mam reagovat ...okrem toho na kurze sa neprebera iba porod, ale aj strava, spravna technika dojcenia, masaze bruska a pod. Ja som bola velmi spokojna a som rada, ze som tam chodila a urcite ten kurz odporucam 🙂

blondi2
2. okt 2010

@luciaalex presne toto som chcela pocut 😉 Ja som tiez v 28. tyzdni, tak uz sa nam to pomaly ale isto blizi...

alexis13
5. okt 2010

@zuzka1982 ahoj chcem sa opytat blizsie na ten kurz kam si nan chodila , kolko to trvalo a stalo? dakujem

luciaa86
5. okt 2010

ahojte...som na zaciatku tehotenstva ale mam uz jedno dieta a mam velmi zle skusenosti s NR porodnicov..bojim sa rodit v nitre...preto hladam aj nejaku druhu moznost nemate niekto skusenost s porodnicov v topolcanoch alebo okoli NR???

cukruska1920
5. okt 2010

@luciaa86 preco mas zlu skusenost?

luciaa86
5. okt 2010

@cukruska1920 prvy porod bol horor ..doktor zly asi najhorsi akeho poznam radsej nebudem menovat...mam snim strasnu zlu skusenost a tak mi dodrbal porod ze maly sa narodil skoro polomrtvy...nepocuval ma ked som mu vravela ze odpadavam necitim pohyby je mi zle atd...krical namna ze kto ja som a co si to dovolujem ze mam ist spat(v bolestiach) atd...potom ma dal na pasy a zacal kricat ze okamzite na salu ideme robit cisarsky rez lebo malemu nebije srdce..takze asi tolko...po porode mal maly take problemy ze dovidenia..doteraz chodime k neurologicke...alergologicke...logopedicke....ocnemu a usnemu...a to nehovorim kolko krat sme u obvodneho..a to len koli zlemu porodu...od narodenia sa nevyvyjal ako ostatne deti neskoro zacal lozit..chodit..o reci ani nehovorim doteraz hovori po cinsky... sestricky mu davali pit umele mlieko moje vobec nechcel...a neviem ja s nitrianskou porodnicov mam strasne zle skusenosti..mozno som to len ja s mnohych ale predsa nechcem zazit znova to iste aj s druhym babom.

cukruska1920
5. okt 2010

@luciaa86 napis aspon inicialky...poznam ich tam... ja som tam na zaciatku tehu lezala 3 tyzdne a neviem ale nezdal sa mi tam nikto taky divny 😕 ja kazdu chvilu rodim tak uvidim dufam ze natrafim na niekoho normalneho

luciaa86
5. okt 2010

@cukruska1920 mas ip

rekisa
5. okt 2010

luciaa86
Ja si myslím,že by si toho dotyčného lekára mala menovať,aby sa v prípade potreby mohol brániť a reagovať.Lebo takto sú v tmavom svetle všetci čo tam robia.Pekný deň.

danaja
5. okt 2010

ja si tiez myslim, ze by si ho mala menovat,

cukruska1920
6. okt 2010

Ahojte...neviete co to znamena ked som v 38tt alebo v pondelok som mala biometriu 39-40tt ??? to znamena ze mozem porodit aj skor?

mucinka15
7. okt 2010

@luciaa86 ahoj, napíš, prosím ťa, meno toho dotyčného lekára..

zuzka1982
7. okt 2010

alexis13 - kurz stal 20€ a budes mat vypracovany individualny plan. Ja som napr chodila od februara do konca aprila. Spolu to bolo asi 10 hodin, ak sa nemylim. Bol to pre mna relax. Ako som uz pisala, aspon som vedela co ma caka (aj ked len treoreticky).

luciaa86
7. okt 2010

prepacte nechcela som vas vystrasit ..napisala som len moj nazor..Mozno mal ten doktor len zly den ale poznala som ho uz dlshie a viem ze moc prijemny nebol tak ci tak a k tehotnej a rodiacej zene mohol byt ohladuplnejsi a pocuvat jej potreby a to co mu vravi lebo urcite nehovori zena len tak zo srandy ze je jej zle a ze neciti pohyby a on stym ma hned nieco robit a nie po 15 hodinach prosenia...bol to dr Kozar s ostatnymi lekarmi mam len dobru skusenost..preto som napisala ze ked znova budem rodit velmi sa bojim aby som ho nestretla na sluzbe...proste je to asi moja fobia alebo co , on vedel co spravil po porode sa mi ospravedlnil...ale ja som sa hnevala aj tak..kazda na mojom mieste by sa hnevala...mozno som mala len ja to stastie a ostane si ho mohli pochvalovat..mozno nemal dobry den a odniesla som si to ja...len tolko k tomu..prajem vam aby ste nic take ziadnu taku zlu skusenost nemali a prijemny porod 🙂 a urcite sa nemusite bat

katka_4
7. okt 2010

ahojte, porodila som pred dvomi mesiacmi.... pred pôrodom som mala strasne nervy ze idem do NR, ale teraz som rada, že som bola tu. Na Kozara tam nadavali mamičky, ktore odrodil, ze nema dobry prístup. Môj pôrod bol tiez stresujuci, po osmych dnoch prenasania ma hospitalizovali a zacali mi pôrod vyvolavat, po prvych tabletkach ma dali na pasy, ale ziadne kontrakcie, tak mi dali druhu davku, a ta zabrala, ale ja som dostala len ukrutne bolesti, dali ma na pasy kde zistili ze malej padaju ozvy, skrtila sa pupoc. snurou, behom minuty som uz lezala na sale a urobili akutnu sekciu. Mala sa narodila zdrava a dostala 10 b. Ja som im nesnierne vdacna že tak rychlo zareagovali. Pristup sestriciek na pôrodnom bol uzasny, aj na sestonedeli to bolo fajn, nestretla som sa s nicim negatívnym. Chcem len povedat mamickam aby sa nebali lebo ja som tiez bola zbytocne vystresovana z toho čo som všetko zle počula a nakoniec som bola velmi spokojna a rada, že som rodila tu

cukruska1920
7. okt 2010

dievcata ziadna mi neviete odpovedat naco som sa pytala vyssie v prispevku?

didiana333
7. okt 2010

@cukruska1920 je to uplne normálne...bábo nemusí byť tabulkové,može byť väčšie ale aj menšie,ako su normy...je to v poriadku. Jasné,že možeš porodiť skor,ale možeš aj prenášať,to asi nikto nevie predpovedať.... 😉

katka_4
7. okt 2010

@cukruska1920 no podla mna to znamena asi to, ze babatko je velke ako keby bolo v tom 39/40 t. ale na biometriu sa neda spolahnut, mne podla nej vyratali ze mala ma 3799g, a mala 3360 ked sa narodila

cukruska1920
7. okt 2010

@didiana333
@katka_4 dakujem...to znamena ze sa nemusim bat ze sa mu nieco stane?? ☹

didiana333
7. okt 2010

@cukruska1920 neznamená to nič zlé,neboj.... 😉 držím palce...nech sa podarí..... 🙂

cukruska1920
7. okt 2010

@didiana333 dakujem... som dost v strese lebo som 2x potratila a keby sa teraz nieco stane neprezijem

z.u.z.k.a.
7. okt 2010

cukruska1920 nestresuj sa, to tvojmu babu vobec neprospieva, aj keby si rovno v 38 tt porodila, vsetko je v poriadku 😉

elka74
7. okt 2010

@luciaa86 musím sa trochu doktora Kozára zastať, mám s ním len dobré skúsenosti. síce pri porode som ho nemala, ale chodila som k nemu do rizikovky. ked som ležala v poslednom mesiaci teh. na gynekologii, často sa zastavil a opýtal len tak ako sa mám.. takže fakt mal asi len zlý den, aj ked mi je lúto, že si si to odniesla ty a tvoje bábo a viem, že by sa doktori takto správať nemali.. prajem tvojmu bábatku, aby sa čím skor uzdravilo a malo sa už len dobre..

didiana333
7. okt 2010

@cukruska1920 chápem.....všetky sme sa báli 😅

katka_4
7. okt 2010

@cukruska1920 určite sa nestresuj, to su iba odhady, ved u mojej sa pomylil skoro o pol kila 🙂 uži si tieto posledne dni, relaxuj 🙂

cukruska1920
7. okt 2010

@z.u.z.k.a. no ved...len jemu sa nechce 😀 uz aj teplu vodu som skusala ..dokonca som aj upratovala co som nerobila cele tehu a niiiic

28jaja28
7. okt 2010

@cukruska1920 -mna nechali v porodnici prvy den po termine a na sone sa nejak doktori nevedeli zhodnut či sa mi už neodlupuje placenta,a mala sa im zdala už neviem presne ten vyraz ktory použili,ale proste že je mala na 40tyž.či to mam dobre vyratane,študovali teh.knižku nakoniec zavolali aj primara,no tak ma tí dvaja vystresovali až som mala krče v bruchu a on prišiel a povedal im že čo by chceli aby všetky deti mali 5kilov?!mala sa narodila ešte v ten den a mala 3020g a 48cm,takže bola akurat,,,tym ti chcem povedat že sa na to velmi nespoliehaj neda sa to povedat presne,ked dojde jeho(jej)čas tak sa ohlasi a pojde von,zbytočne sa nestresuj,uživaj si tieto posledne chvilky potom už to je iny pocit ked je vonku,iste krasny ale mne ten pocit že niečo vo mne je chybal🙂)

katka_4
7. okt 2010

@elka74 aj švagrina si Kozara zastava, ja s nim nemam skusenost, ale mamicky na sestonedelí neboli z neho nadšene...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre