Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zuskamagic
31. jan 2011

Baby nebojte sa, ja som rodila pred 2 mesiacmi a za tie 4 a pol dna co som tam bola som ziadnu neprijemnu blondinu nezazila.... neviem ci mala len dovolenku, alebo tam uz nie je 😀 Niektore sestricky boli sice milsie a niektore menej, ale urcite to nebolo nic strasne.

daska58
31. jan 2011

🙂 nechcem vám brať ilúzie , čo sa týka stravy ...ale nebolo to najhoršie. Obedy boli celkom dobré, ranajky takmer stále to isté, ale kojace matky fakt nemajú na výber....mna však naši zásobovali každý den, lebo niekedy , ked sa stalo , že zabudli volať na večeru,a ja som spala, alebo aj nepočula- bola som hladná a mala som aspon niečo , čo lúbim odložené na okne. ale aj ostatné baby mali v chladničke označené jedlo. myslím, že bola stále preplnená 😉

miroslava44
31. jan 2011

@zajo79 no to ani nemám veľké očakávania...voľačo som prečítala, tak uvidím...

luciaa86
31. jan 2011

no som zvedava ako to tu bude teraz 🙂 ja som predtym pisala aky zly som mala porod ..ale myslim si ze teraz to bude lepsie ovela...aj ked sa troska obavam ale to je v pohode..a chcem sa opytat ako to je stym ked som mala prvy cisarsky ,teraz mi doktor povedal ze pravdepodobne to bude tiez cisarsky ale ze mozem si vybrat ale ze mne uz hrozi natrhnutie maternice ked bude porod zle postupovat...a hlavne pomaly....ked mi da doktor odporucenie na cisarsky tak mi ho este v nemocnici musia schvalit alebo ako to je?? kedze moj DR nema zmluvu s nitrianskou nemocnicou...

zuzanakarolinka
31. jan 2011

@luciaa86 neviem, ako to presne je, ale sa mi zdá, že ak bol prvý SC tak aj druhý bude, aspoň mne to tak povedali

baskaj
31. jan 2011

ahojte. no ja som s tou orieškovou "blondínou" teraz nijakú zlú skúsenosť nemala, práveže som mala dve nepríjemné s tou nižšou ryšavu sestrou z druhej smeny (tou bez okuliarov). ale nevadí, so spolubývajúcou sme ju potom ofrflali, poprevracali oči a pustila som to z hlavy. hoci by tie sestry mohli byť aj milšie (veď niekto môže mať naozaj vážne problémy s hormónmi, so psychikou...) tak predsa aj nám sa stáva, že nás občas doma alebo v práci niekto vytočí a dáme to zlíznuť prvému, čo nám príde pod ruku, nie? 😝

ale ako písala @zajo79 , ak sa žena správa slušne a úctivo k nim, tak sa aj oni správajú normálne a slušne k nej. väčšinou... 😀

a doktori - prvého mi rodil dr. Dlugoš - no, taký tichý a trochu chladný. ale veď za usmievanie sa na pacientky a strieľanie vtipov platený nie je, takže chápem. a aj tak po tom mojom 3/4 hod zašívaní skončil on celý červený a spotený, takže je jasné, že mu asi do reči nebolo. ale inak bez problémov.

no a teraz ma rodil dr. Kozár - milý (dokonca sa aj usmial a aj historku nám tam rozprával) a taký profesionálny pohoďák. veľmi dobrý dojem som z neho mala.

a k tej strave - radím zobrať si so sebou alebo nechať si nosiť minimálne nejaké kekse, jogurty, banány alebo niečo podobné na doplnenie energie a veru - nerátať s tým, že sa tam človek vždy do sýta a dobre naje (ako napr. keď je na obed karfiolová polievka, vepřo, knedlo, zelí a k tomu pomaranč 😝 )

mim111
31. jan 2011

@baskaj
ahoj baska,
sa mi páči táto časť v tvojom príspevku :
-----ale nevadí, so spolubývajúcou sme ju potom ofrflali, poprevracali oči a pustila som to z hlavy----
takže si želám v podstate dobrú spolubývajúcu... 😀
inak tiež si myslím, že sa človek musí povzniesť nad nálady sestričiek -
len aby im nejaká pacientka v popôrodnej depresii pri zlom zaobchádzaní nevyskočila z okna, potom budú tak sekať dobrotu...ale to len tak fantazírujem, sorry 😒

daska58
31. jan 2011

😀 😀 😀

zajo79
31. jan 2011

ako v robote..raz sa dari viac, raz sa dari menej... 😅

mim111
31. jan 2011

@zajo79
ahoj zajo,
mi príde, že sa v NT pôrodnici vyznáš, tak mám otázku, či nevieš, koľko asi robia denne/týždeňňe pôrodov?A koľko tam bolo cez deň sestričiek...ak si spomenieš

"Keď vraj sestričky majú frmol"niekto napísal,....mám kamošku, čo robí na novorodeneckom - teda robila - a teda je to z celej nemocnice tá najpohodovejšia robota ( to je názor od nej....vyskúšala všeličo, kým sa tam dostala tam, kde patrila, lebo to študovala....- čisté malinké, milučké bábätká, ktoré navyše ani nemajú celý deň na starosti 🙂lebo máme rooming, nemusia robiť starým dedkom hygienu, holiť ich, čisťiť otvorené a hnisajúce rany....
no ale to je len taká úvaha... nechcem vás nahnevať, len mi príde, že byť zamestnantá na novorodeneckom je v podstate krásna práca, tak prečo sa stresujú....
tá moja kamoška sa vždy po nočnej vytešovala, keď jej maminka nechala uplakané bábätko na noc, lebo si chcela trošku pospať, že ho mohla celú noc "čičíkať" - doma má už väčších chalanov 😀

daska58
31. jan 2011

@mim111 tu v Nr sú aj detičky, ktoré zvážajú z iných okr. Majú vážne poruchy, sú nedonosené a pod. - volá sa to patologický novorodenci a tam to musia stihnúť opatriť. Je to žalostný pohlad.Bola som tam viackrátraz, lebo sa mi nedalo kojiť, tak ma sestrička zobrala na milosť a tam sme trénovali. Moj 3,5kg syn bol GULIVER oproti tým hráštekom. Aj sa napapali, aj sa pogrckali a pod. Ked plakali. natriasala aj dvoch naraz. kŕmili ich po kvapkách... Neni im čo závidieť, aspon nie v NR.Potom im tam ostali cigánčatá, ktoré revali za matrami, čo ušli a vačšinou mali nejaký drogový absťák. Okrem toho píšu hlásenia o každom dieťatku, kedy čo zjedlo, prdkalo, a každú drobnosť, lebo pre nich je aj maličkosť podstatná. Medzitým nahánajú mlieko navyše od dobre rozkojených matiek pre tie drobčeky, aby čo najviac rástli. 🙂 tak neviem, či je to až taká zábava, mať takú obrovskú zodpovednosť. P.S. Ja som utierala aj staré zadky 🙂 a dá sa na všeličo zvyknúť.xi

mim111
31. jan 2011

@daska58
ahoj
ja viem, čo sú patoloický novorodenci... ☹ , ale nechce sa mi veriť, že novorodenecké oddelenie a patologický novorodenci sú spojené oddelenia....veď to je zvlášť "kapitola" a odbornosť pre sestričky, tá moja kamoška skončila nakoniec na patologických, ale v Blave, no toje krutá práca
ps k tým "ritkám", áno dá sa zvyknúť na všetko, moja mama robí v domove dôchodcov...tak mám akú takú predstavu, aj keď nie osobnú skúsenosť, ja si vážim každého zdravotníka, len si myslím, že robiť s novorodencami je krásna práca....a myslím si, že tie malinké bábätká pôsobia na "city" dúfam, že aj sestričkám 😉
no dúfam, že to nejako všetky v šťastí a zdraví prežijeme v nemocnici

helenkasabinka
31. jan 2011

no kazdopadne ich obdivujem,ze maju taku velku zodpovednost starat sa o nedonosene deticky a urcite nie je lahke sa aj pozerat na take malinke stvorenia,ktore su odkazane na inkubator a sestricky dbaju oto aby im bolo dobre,aby pekne rastli atd...je to urcite zodpovednom aj,ked robota je to pekna cista ale urcite im nie je ,co zavidiet 😉

zajo79
31. jan 2011

@mim111 no...ked som videla ako ich sestricka zdrapla za zavinovacku a trepla mamicke na postel..... 😅 ...a vozila naukladane v tom voziku na rozvoz jedno na druhom.... nebolo mi vsetko jedno

esteze som uz mala matka pri sebe 😔

mim111
31. jan 2011

@zajo79
no mňa skoro porazilo v nemocnici, keď som prišla k sestričkám pozrieť si malú, lebo mala žltačku a dávali jej infúzku do hlavy...a taký prúdik zaschnutej krvy mala na hlavičke 😒
druhýkrát, keď som prišla odvážiť malú pred kojením a oni tam mali nejaké bábo, zabalené v perinke ale ako by stálo, proste nebolo po ležiačky ani na boku ani so zdvihnutou hlavičkou, ale v stiahnuté v tej perinke "stálo" opreté o postieľku.. aby si odgrglo? vyzeralo to nechutne, keď som prišla schmatla ho sestra a vraj už si odgrglo....ale jasné, že drvivá väčšina z nich sú v pohode, veď sú to mami a babky

sorry, že toľko vypisujem, lenže ležím, lebo mi tvrdne to moje nešťastné brucho tak som na internete
dakujem, ze odpisujete, aspoň sa nenudím

daska58
31. jan 2011

@mim111 ja viem, že vieš... ked som ja bola v N tak to bolo spolu. Možno je to dnes už extra, ale viem , že behali , lebo ich bolo málo a chodili si vypomáhať 🙂

daska58
31. jan 2011

@mim111 dti na stojáka tam bolo bežné, lebo mali reflux- aspon tak mi to tam vysvetlovala. Tiež mi to neprišlo normálne, ale myslela som si , že takej práci nerozumiem, tak som sa tým nezaoberala.
P.S. Ja som bola pri tom ako sa doktor snažil napichnuť žilu na hlave mojmu krpcovi. ☹ Asi na 5x zdvihla sestra telef. a zavolala inú dr. Tá to zvládla na šup. Stála som tam a pozerala ako Jurko vrieska. Ale bolo potrebné podať lieky, tak som to vydržala.

mim111
31. jan 2011

@daska58
ty si bola pri tom? ja nie, mne ju zobrali, nič nepovedali, teda, že jej niečo budú dávať do hlavy...takže som bola v šoku až som sa rozrevala...keď som ju zbadala, dovtedy som netušila, že sa takto deťom dávajú infúzie, keď treba... 😀 , som bola oooooveľa mladšia a oooooooveľa blbšia 😀 😀 , 25 a prvé dieťa 😖 v 1999- žiaden internet nebol, ani žiadne diskusie a fóra ☹

daska58
31. jan 2011

@mim111 ano , lebo akurát sme tam nacvičovali to kojenie. Ale kanylka mu nejak povolila, tak , že on ju zavedie... tiež si myslel, že mu to pojde lepšie. aj ja som mala o 5rokov menej a bála som sa aj niečo povedať.

domyyy
31. jan 2011

ahojte kočky 🙂 chcem sa spýtať aké máte skúsenosti s dr. Truskom? 😉

lenok
1. feb 2011

@domyyy a ty co moja? ides rodit? 😕 😲 😀 😉

domyyy
1. feb 2011

@lenok Leni 😀 😀 😀 jasné 😀 😀 😀 😀 to je ešte ďaleko 😀 😉 chcem k nemu prestúpiť, dve kočky mi ho odporučili tak chcem vedieť či je ozaj dobrý 🙂 🙂

beruska113
1. feb 2011

@domyyy ja k nemu chodím. som spokjoná, niekedy veci až moc dlho vysvetluje, ale asi to nie je na škodu. ale či je dobrý neviem až tak posudit, lebo nejake vážne problémy som nikdy nemala. len bežné kontroly a tehulkovanie. a sestrička je super.

zuzanakarolinka
1. feb 2011

@domyyy je super, ak ťa zobere, tak choď k nemu, zlatý doktor aj sestrička ako píše @beruska113

domyyy
1. feb 2011

@beruska113
@zuzanakarolinka ďakujem kočky, tak ja ho asi skúsim 😵 len či ma vezme 😅 a sono má v ambulancii, či to sa chodí niekde inde?

luciaa86
1. feb 2011

@domyyy a akeho si mala predtym doktora??

domyyy
1. feb 2011

@luciaa86 dr. Lajtman a dr. Gilan... len mám taký "menší" problém, ktorý mi nevedia vyriešiť, a bolo by treba čím skôr, tak idem hľadať ďalej

zuzanakarolinka
1. feb 2011

@domyyy na sono ideš do ambulancie oproti

alexis13
4. feb 2011

ahojte...tak pripajam sa ze som pred 5 dnami absolvovala porod v nemocke v nitre....uplne spokojna staroslivost skvela od prijmu az po novoredenecke, ci sestonedelie...rodil ma dok.Lajtman bol uplne zlaty......
co mozno vytknut je jedlo kt.bolo casto studene inak pohodicka....cistucke vsetko

lenok
4. feb 2011

@alexis13 gratulujem k Sasenke.... vela zdravicka a mliecka... tiez mame Alexandru 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre