Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

kamila68
16. júl 2008

Rebi ja som sa informovala, pytala som sa sestry aj svojho gynekologa, pokial nie je iste ze pri porode vysla cela placenta tak doktor musi, opakujem musi kyretovat hned. Ziadne ze dame nieco na stiahnutie maternice a cojaviem. A ak doktor vie ze nevysla cela placenta a nekyretuje hned tak urobil velku chybu aj keby bol neviem aky mily a dobry a snazivy. Jednoducho bud urobil chybu z nevedomosti alebo z nedbanlivosti. Takeho doktora by som pri porode nechcela

dzanka3
16. júl 2008

Kamila - presne tak ako si napisala!! - naco potom pozera ci vysla cela placenta - pozrie - povie ze nie je cela a tym to zhaslo? to nemusi ani pozerat nie?
dufam ze ja budem mat stastie a bude pri mne dobry doktor - ktory nic nezanedba...a hlavne aby to cele prebehlo bez problemov...a aby to uz bolo!!! 😒 😨

helenkasabinka
16. júl 2008

KAMILA lebo nemal sluzbu vtedy Kellner.....poviem ti preco ma nemohol cistit po porode-lebo som moc krvacala a museli okamzite davat infuzie,lebo som im uz odpadavala na porodnom kresle po porode ked mi vytrhaval placentu kvoli strate krvy som skoro odpadla a povedal ze teraz nemozu riskovat uspatie

helenkasabinka
16. júl 2008

REBI mas pravdu

efcso
16. júl 2008

helen, hlavne, ze ste uz obe v poriadku!

inac sa mi vidi, ze v tejto nasej nemocnici je to horsie ako v brazilskej telenovele!!! 😀 (ja som rada, ze som nerodila tu, pocula som veeeelmi vela zleho 😒 ...)

helenkasabinka
16. júl 2008

EFCSO dakujem za podporu si zlata a ja sa tomu nerozumiem tak tazko budem o tom pisat viac-no nie????? jedno je iste-proste sa mali o mna viacej starat kedze vedeli aky je problem somnou a tak isto ako ja dopadla aj moja kamoska,ktora rodila pred 2rokmi a po porode o 3 tyzdne ju museli kyretovat kedze jej nechali zvysky placenty....a rodila aj pomocou zvona.....a rodil ju dokonca Mesaros doktor

lusya
16. júl 2008

nechce sa mi citat dozadu, ale ja som bola v Nitrianskej porodnici celkom spokojna az na tu stravu bleeeeeeee
Dokonca som mala aj to stastie byt na novej izbe - su krasne, oranove a uplne naplnaju pozitivnou energiou...akurat ma dost otravovali tie oracie ohladom rannych vizit, lebo mi to pripadalo smiesne, ze sme vsetky cakali s roztiahnutymi nohami, alebo s odhalenymi ranami po sekcii a prisiel cely zastup a kuk a odisiel...ale to patri k tomu... 😉 hlavne ze sme v poriadku obidvaja, tych par dni sa da zvladnut...

dzanka3
16. júl 2008

no baby ja som uz tak zvedava na toho Kellnera - tolko ho chvalite - ze co je to zac.......😎
ale aj tak si myslim helenkasabinka ze ked vedel ze ta placenta nie je cela ani ta domov nemali pustat.....alebo sledovat viac - ved vedel o tom....no neviem - tak ci onak je to divne ze v pohode pustia pacientku domov so zvyskami placenty v maternici...

ja buntosim - nespim - chcem ist rodit - ale co z toho ked chcem len ja a maly a vobec nechysta 😠

rebi
17. júl 2008

dzanka no drz sa uz aby si to mala za sebou . a s porodnicou je to tak sto ludi sto chuti 😉 uvidis sama si urobis nazor dufam ze budes spokojna 🙂 ved potom napises ako ste dopadli. mna to caka az v decembri ale je to uz druhe dietatko tak som v pohode a ja by som rada rodila s epidural ako pri malej a bolo to super 🙂
helen som rada ze ste ok teda ty som si ista ze lekari spravili co mohli ale ved aj oni su len ludia i ked ich to neosravedlnuju 😉
evi nepridete nas pozriet na dom sice je tu este vela roboty ale aspon pokecame. budem rada
zuzka zajtra sa zastavime este ti zavolam

kamila68
17. júl 2008

Helena prave ked je velka strata krvi a nie je placenta cela vonku treba kyretovat teda cistit maternicu hned, ked toto hovoris, tak potom ten Kellner vobec nevie co ma pri porode robit, spytaj sa svojho gynekologa

rebi
17. júl 2008

kami myslim si ze uz to netrebe dalej rozoberat kazda uz mame o nom svoju mienku. ja ho neobhajujem ani nehanim ale stale o tom istom.... ☹

kamila68
17. júl 2008

Mas pravdu rebi uz to netreba rozoberat

rebi
22. júl 2008

ahoj zuzka no co ako sa mate ? ako to zvladas? dzanka no co uz to mas za sebou?

dragila
22. júl 2008

Ahoj Lívia,no doobeda sme mali uplakané,potom som zistila,že malú bolí bruško,tak sme pocvičili(to aby som nevyšla z cviku) a taaaak sa pokadila,až na chrbte to mala 😀 . Potom už bolo ok. Teraz spí,tak som rýchlo navarila,lebo ináč nestíham. A ty ako? Už si skoro v polovici tehu 😝

rebi
23. júl 2008

mi sme ok i ked byvam casto unavena ale to asi kazda mamina v mojom stave 😒 zajtra idem na poradnu tak mozno uz budem vediet co to bude no necham sa prekvapit 😉 i ked vsetci tvrdia ze vyzeram na chlapca ale ved vies ze ja by som radsej dievcatko 🙂 ale hlavne nech je to zdrave . moja ked bude cas urcite sa zastavime uz sa tesime

rebi
23. júl 2008

zuzi poslala som ti intern, postu. 😉

wladka
29. júl 2008

vdieli ste v TN, ze v NR nemocnici dalsie mrtve dieta ☹ .. co to je?? to ja uz nechapem.. malo byt cisarskym,a le poslali ju domov s tym, ze nie je dovod a o 3 dni mrtve.. 😔 no, luto mi je tej matky.. krucinal.. sa mi zda, ze na tu dost kratku dobu je tychto pripadov, toho mlynceka by som snad obesila ☹ 😠 .

zuzana76
29. júl 2008

boze vladi, aj ja som to teraz pocula, hrozne, este ze mne hned robili cisarsky, ked sa im nezdali ozvy, no hrozne, normalne sa budem ist aj rodit znova sem

wladka
29. júl 2008

zuzi ☹ hruza!!.. no comment..

wladka
29. júl 2008

zuzi, my sme z toho teraz take rozruisene, ze sme kazda vynechali slovo.-. vsimla si sis 😉 .. ty: bat.. a ja dost 😉 ..

cathrin
29. júl 2008

bolo to bábo môjho kolegu 😢 😢 stále na nich myslím.....

wladka
29. júl 2008

catrin, bozeee 😢 .. a nevies viac..ci bolo donosene, alebo?? mna slak ide trafit..

cathrin
29. júl 2008

wladka, tento mesiac zomreli v NR pôrodnici 2 bábätka - "scenár" rovnaký pri oboch. Kolegove bábätko zomrelo pred 2 týždňami, bolo riadne donosené. Viac info v IP, nechcem to tu rozpisovať lebo nemám súhlas od rodičov bábätka, je to veľmi súkromná - intímna záležitosť

martina1305
30. júl 2008

mojej kamaratke tiez zomrelo v nitrianskej pôrodnici riadne donosene babätko este koncom aprila....

rebi
30. júl 2008

boze to je strasne a vieta ktory doktor bol pri tom? no je mi luto tych rodicov je to strasna tragedia

cathrin
30. júl 2008

rebi, ja neviem.....

tragédia obrovská 😢 😢 😔

rebi
30. júl 2008

no doteraz som bola presvedcena ze su tu super lekari ale v poslednej dobe je toho vela 😠 ja neviem ale casto tu umieraju deti. som z toho hotova a to cakam babo.

wladka
30. júl 2008

nenechaj sa.. nemysli na to..

na tu poslednu dobu je toho dost.. ale uz to musi stacit.. 😠

rebi
30. júl 2008

moja sak mi si piseme v dvoch temach fasa 🙂 nevies spat . ja som si dala o stvretj kavu a teraz tu sedim jak dilino a nie a nie spat este ze ma tu nikto notravuje 😠

wladka
30. júl 2008

ja som si tiez navecer spravila ice cafe.. ale nepomohlo mi.. ema je sintos, som z nej KO 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre