Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

dzanka3
31. júl 2008

ahojte, tak aj my sme uz doma z nitrianskej porodnice...
...nastastie na velke naliehanie mojho gynekologa, mna aj manzela - mi ten cisarsky urobili a necakali kedy sa krcok spotrebuje a sa otvorim - lebo aj tak som bola daaavno po termine.... 😨

v porodnickom oddeleni bola dobra starostlivost a aj doktori dobru pracu urobili - Lajtman a Urban...
novorodenecke sestricky su uuzasne zeny ako sa starali o malinkeho.....
...... a aj laktacna sestra nam vela poradila co a ako s kojenim - ale to ze je tam laktacna sestra mi povedali sestri zo sestonedelia az ked ma videli v slzach ze nemam mlieko a co dam malemu (pritom som mala len som nevedela ako na to..) 😵
sestry zo sestonedelia boli tiez OK az na jednu nocnu sluzbu - ked som este bola nevladna po operacii - cez noc si ma ani nevsimli....potom som uz tieto sestry nepotrebovala ked som vladala chodit....

ale je pravda, ze cakaju na prirodzeny porod za kazdu cenu!!!!! aj ked sa to nijako neda 😠

wladka
31. júl 2008

dzany, gratulujem k malemu 😉

catrin1
31. júl 2008

dzanka gratulujem... 😉 ..tak mas uz konecne babenko pri sebe... 🙂

rebi
31. júl 2008

gratulujem k malem a nech sa vam dari 🙂

dzanka3
1. aug 2008

dakujem dievcence za gratulacie - malinky je dobrucky, peknucky, zdravucky.....len nech si ho neprechvalim 🤐

aviril
1. aug 2008

ahoj dzanka, aj ja sa pripájam ku gratuláciám. Aj ja mám Martinka 🙂 krásne meno, nemenila by som.
a prihoď foto.

neila19
1. aug 2008

Ja som bola davno po termine a nechceli mi spravit cisarsky a vobec som sa neotvarala-hovorili ze je to nebezpecnea ze uz nemusim mat deti a tak a ty somarikovia ho museli aj tak spravitna poslednu chvilu.a bola som v nemocnici 2tyzne a to sam tam mala ist s tym,ze mi maju vyvolat porod.1tyzden som tam ani nemusela byt.apotom som bola v bolestiach od nedele do pondelka vecera ma nechali trapit v bolestiach a stale si mysleli,ze to pojde samo a ja som uz nevladala ani dychat.a to mi stale hovorili nieco ine uz nikdy v zivote,tam nepojdem.su to chrapuni

kamila68
1. aug 2008

neila mala si dat staznost

wladka
1. aug 2008

neila.. mozes dat staznost, ako vravi kamila..

kamila, aky je tvoj nazor na tie posledne dni?? 😔

wladka
1. aug 2008

alebo mesiace ..presnejsie..

dzanka.. to mas super 😉 ..len to nezakrikni.. 🤐 😀 .. uzi si to, rychlo to leti.. najmensie deticky su naj naj.. cim su starsie, tym viac ta vytacaju.. teda aspon mna.. 😉 .. 😀 ..kojis?

dzanka3
1. aug 2008

wladka snazim sa kojit...snad uz mam cim dalej viac mliecka - lebo cajik uz nechce - vypluva....

ale ma taky biely povlak na jazycku a aj ked prevarenou vodou a platenou vreckouvkou mu to utieram - jazycek si schova....snad mu to neuskodi....

a ani odgrgnut si nevie - alebo ho zle davam? no neviem.... 😒

este spinka- cakame kedy vstane a ho okupkame... 😵

catrin1
1. aug 2008

dzanka ahoj...ten biely povlak co ma na to ti da doktorka liek....to je infekcia aj niki to mal..ale nic vazne...len treba ist doktorke..lebo to zevraj moze boliet aj pri papani ked to ma moc...ani niki zo zaciatku negrgal..teraz az moc... 😀

catrin1
1. aug 2008

jaaj a ozaj dzanka rodil ta Urban??super doktor ze??keby niet jeho tak neviem co je somnou...

bystricanka
1. aug 2008

dzanka..ahoj moja... 🙂
tak ti teraz verejne, nielen cez sms gratulujem k synčekovi. Nebooj mliečko sa ti pustí... 😉
a na ten povlak..catrinka dobre radí...k doktorke a ona dá vodičku, ktorá pomôže 🙂
a ked sa budeš cítiť fit..o mesiac o dva..tak sa ozvi... 😵

helenkasabinka
1. aug 2008

DZANKA ahoj gratulujem ti k babatenku 😉

luciaakubko
2. aug 2008

pridavam sa ku gratulaciam k malemu zazraku 🙂 stat sa moze vselico, sme toho svedkami bohuzial castejsie ako by malo byt...snad doktori az taky podiel viny na tom nenesu, bolo by to smutne...inak, pocitila som nostalgiu, ked Dzanka spominala Lajtmana 🙂 takto verejne sa vyznam, lubim ho a chybaju mi pravidelne navstevy u neho v poradni 🙂 😀

bystricanka
4. aug 2008

ahojte..dnes som videla malého Martinka (Dzankin synček).Je strááášne zlatunký...práve boli u doktorky na vyšetrení, tak plačkal malé bábatko, lebo ho zobudili...Ale hádam žiadnu traumu mať nebude a bude všetko tak ako má byť 😉

kamila68
4. aug 2008

wladka som vazne sokovana, ale neviem uplne presne hodnotit situaciu, vsetko co sa dopocujes su len kuse informacie, moja sestra mi hovorila, ze sa stava ze babatka zomru v maternici

wladka
5. aug 2008

dzanka, asi ma "zabku".. doki vam da vodicku 😉 ..mne emi zo zaciatku negrgavala.. bo mi pekne pomalinky papala, ale po case, cca 2 3mes, zacala grgat.. az sme sa zlakli, ze co to.. a terreaz? grga jak chlap 😀

ked kojis, nic endavaj..iba mliecko 😉 ,ked ho mas vela, treba to vyuzit.. 😉 ani cajik.. ja som emku len kojila.. nic ani vodicku ani cajik som nedavala.. a obcas si strekni, ak ho mas privela.. aby si nejaky zapal nechytila 😉

kamila.. to ano.. key ale prv, myslis, ze sa to stane?? pochybujem.. ☹ .. nemusela prenasat, mohli jej spravit cisarsky jak chcela, a ... ale vsteko je keby keby.. ☹

sima.p
5. aug 2008

Tak po čase som si prečítala pár posledných odkazov. Ja som rodila minulý rok v apríli, ale ja som teda s novorodeneckými sestrami vôbec nebola spokojná a o nejakej laktačnej sestre sa mi chýru nedonieslo, a veru by sa mi veľmi zišla. ale snad sa to ovtedy zmenilo

puravida
7. aug 2008

Ahojte všetky budúce ako aj súčasné mamičky. Ja som rodila v Nitre 2.8.2008, predtým v roku 2002 a nemôžem na túto pôrodnicu povedať ani jedného krivého slova.Oba pôrody som mala veľmi rýchle, hlavne tento druhý. Odrodil ma Mudr. Martin Urban, bol veľmi zlatý, ešte si aj zavtipkoval, keď ma šil.Chcem jemu ako aj pôrodnej sestričke Liškovej týmto vyjadriť vďaku za milý prístup. Pán doktor mi dokonca urobil aj odbornú prednášku o zložení placenty, plod.obalov a pod.Dokonca pri pôrode ma ani nenastrihoval, za čo som mu vďačná, nakoľko pri prvom pôrode som bola nastrihnutá a dosť dlho to pobolievalo. Teraz ma malinký trochu natrhol, no o stehoch som vedela len prvú noc po pôrode, na druhý deň som si krásne sadla na stoličku a zo šitím som nemala žiadem problém.Zároveň chcem vyjadriť vďaku a úprimný obdiv sestričkám zo šestonedelia a hlavne z novorodeneckého- to sú hotoví anjelici, vždy nám poradili s bábetkami. Klobúk dolu pre nimi.
Akurát, čo mi vadilo, bolo to skoré ranné( niekedy okolo piatej) budenie.Ja by som všetkým nastávajúcim rodičkám z Nitry a okolia odporučila túto pôrodnicu, aj keď priestory ešte nie sú celkom zrekonštruované. Ostatné mamičky si chválili aj iných lekárov, takže určite pri pôrode na jedného z nich natrafíte. A ešte malá poznámočka, ešte pred šiestimi rokmi som v tejto pôrodnici zažila holenie a klistír, teraz už nie, čo je tiež pozitívna správa.

brnka
9. aug 2008

ahojte cerstve maminky, chcem sa spytat - v zozname veci do porodnice je uvedena aj deka pre babo - je naozaj potrebna?

dragila
9. aug 2008

Ahojte,Dzanka blahoželám k malinkému,dúfam,že sa máte ok. Brnka,ja som tú deku ani raz nepoužila a ešte som ju tam aj zabudla 😀 ,tak myslím,že ju nebudeš potrebovať,na izbe bolo strašne teplo a ani na odchod domov ti ju asi nebude treba.

ajdika
10. aug 2008

Ahoj Brnka, ani ja som deku nepotrebovala, aj veci pre bábo stačí doniesť v deň odchodu. Už sa Ti to kráti 😎 . Želám ľahký pôrod a super lekára a sestričku pri pôrode.

brnka
10. aug 2008

dakujem. Ajdika, ved uz mam aj statocne nervy ☹

dzanka3
10. aug 2008

brnka - deku ozaj potrebovat nebudes - hlavne plienky jednorazove, vlhcene obrusky na zadok a lieh sme ale 2x pouzili ked mu pupcek odrezali....a teplomer(kazali sa nam odmerat, ale uz sa nepytali kolko sme namerali)

a veru treba sa domahat na tu laktacnu sestru - ona je velmi mila a dobre poradi (taka starsia pani) - ale neviem preco sama od seba neobieha aspon prvorodicky....
a este u sestier na sestonedeli je mozne si "snupnut" oxitocin do nosa na podporu spustenia mlieka - ja kedze som bola po cisarskom mi to pomohlo - len skoda ze az vecer pred odchodom som tam sla prvy krat...- tiez nikto nepovedal ze aj take je .....

zajtra ideme s Martinkom k dr. Holecovej - dufam ze pribral - ale uz mu je 56 mala uz nosime 62 - tak snad malinky pribera a maminka chudne 🙂
ahojte 😵 😵 😵

sima.p
13. aug 2008

Ahoj puravida, ja zase naopak, až na jednu výnimku som tam nezažila milé novorodenecké sestričky, zazerali na mna, ako keby som bola neviem čo, ked som sa išla niečo spýtať a pod... aj na izbu ked prišli... to len akože prišli aby sa nepovedalo... žiadne rady nič. Ked mi pozreli za prsia, hned ma odpísali, a že nech mi prinesú klobúčiky, bez nich kojiť nebudem. Dnes už viem, že dá sa kojiť aj s plochými bradavkami, keby mi mal vtedy kto poradiť. A všeobecne v mojom okolí sa traduje nitrianska pôrodnica ako mäsiareň...

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana76
15. aug 2008

ziza mne davali, ale teda nebolo to bohvie co, ja som mala 3 baliky vloziek, ale nie always, ale takych obycajnych Lidie a podobne, ale ja som mala kupene v lekarni priam poporodne vlozky ci ako sa volaju, urcite si ber aj vlastny zupan a nocnu koselu, plienok pre abbo chceli pol balika, ale ja som tusim doniesla cele balenie pampers newborn

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre