Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zebra41
25. nov 2014

@lucida ahoj, ano mam. poslem IP

jarusqa101196
2. dec 2014

ahojtee je tu mamina ktora rodila v nitre a ma zoznam veci co si mam balit do porodnice ?

dupinka
2. jan 2015

Ahojte. Kde ste boli na glukoz.testoch a priebeh- odkiaľ brali krv, interval odberov.Dík

mischellin26
2. jan 2015

Jasné, ja som rodila presne pred rokom som

mischellin26
2. jan 2015

@jarusqa101196 ahojky, ja som rodila presne pred rokom

mischellin26
2. jan 2015

@dupinka Bola som v Nitre oproti starému vchodu do nemocnice, budova tzv.Stacionar, tam kde je hlavná lekáreň. Je to na prvom poschodí. Veľmi zlatý prístup. Rýchle výsledky

dupinka
2. jan 2015

@mischellin26 objednávala si sa? Aký postup? Pri prvom som nemala dobré skúsenosti..

mischellin26
2. jan 2015

@jarusqa101196 Ahoj, mne poradili kamosky toľko vecí a pritom som polovicu nepotrebovala.
Lieh vôbec nepotrebuješ, pupcok budeš čistiť až doma,tam sa oni v nemocnici o hygienu bábätka starajú. Potrebuješ: pre bábätko len plienky, čistiace obrúsky na zadoček, aj dokonca plienky látkové ti tam dajú a pravidelne vymieňajú. Bábätko obliekajú oni do kosielok. Ja som si vzala svoje oblecko pre malinku a aj tak ju prezliekli do ich veci. Potrebuješ ešte pre bábo dečku na prekrytie, na chodbe býva niekedy trošku chladno, ale v izbe je veľmi teplo. Ďalej rukavičky bavlnené pre bábo aby sa neskriabalo, bude mať po pôrode ostré nechtíky.ďalej čiapočku aj bavlnenu aj teplejsiu strikovanu.

mischellin26
2. jan 2015

@dupinka objednala som sa telefonicky. Musíš sa čím skôr objednať. Robí sa to len v určitom týždni tehotenstva a potom je prístup individuálny. Keď som tam mala ísť kúpila som si glukozu v lekárni. Tam sú super, pekne mi to sestrička zarobila s citrónom, aj ten si kúp, nie vždy ma sestra navyše. A vypila som to... Úplne zlaté sú tam fakt

mischellin26
2. jan 2015

@jarusqa101196 ak chceš odo mňa presný zoznam daj vedieť

dupinka
2. jan 2015

@mischellin26 mňa práve zauíkamlo, či berú krv pred vypitím a potom 2 hodky po, alebo len PO. A či berú zo žily alebo z prsta a o koľkej sa tam ide a pod..

mischellin26
2. jan 2015

@dupinka objadnali má na 7.00 ráno si pamätám. Brali krv aj pred, aj po. Ale sestrička to tak pichne, že som ani nezaregistrovala a to som doteraz pri krvi vždy odpadavala u doktorov. Berie sa zo žily

leamax
2. jan 2015

@jarusqa101196 ja som rodila v Nitre pred 2 mesiacmi a pre babatka bolo treba iba plienky,vlhcene obrusky a deky.ciapocky im dali oni,rucicky viazali do zavinovacky,takze nebolo treba ani rukavicky a obliekali ich do nemocnicnych kosielok,bavlnené plienky tiez davali oni a zavinovacky tiez.
Pre seba potrebujes beznu kozmetiku,co pouzivas,nocne kosele,zupan,slapky aj do sprchy aj normalne,poporodne vlozky a podlozky pod chorych.snad som nic nezabudla😀

dupinka
2. jan 2015

baby, po pôrode ste si išli samé pre bábätko na novorodenecké, keď vás preložili zo sály, alebo vám ho doniesli? A ako vám dovolili ukázať ho rodine?
Pri prvom, pred 5 rokmi, som si bola pre dieťatko 3 hodiny po pôrode, tak sme sa dohodli so sestričkami, v tej prechodnej chodbe medzi novorodeneckým a šestonedelím, vedľa vchodu, zavolala aj MM a tam sme si ho prvýkrát popestovali, sestrička nás odfotila a potom sme išli aj s MM na izbu, keďže som mala nadštandardnú.
Je to takto aj teraz? Alebo ako ste family ukázali detičky?

mischellin26
2. jan 2015

@dupinka po pôrode zobrali bábätko a priniesli mi malinku na izbu po dvoch hodinách a už mi ju tam nechali celý čas. Sestričky si ju prišli vziať len na kúpanie a všetky potrebné vyšetrenia atď. Rodine som ju ukázala cez dvere na chodbe. Naši chodili za mnou aj po navstevnych hodinách, respektíve hlavne vtedy, pretože tam potom neboli naši tmavší spoluobčania. A dokonca prešli aj na chodbicku za mnou a maličkou a pomojkali si ju. Niektoré sestričky dovolili a niektoré nie.

rybicka108
3. jan 2015

@mischellin26 vies mi prosím ta poslať ten zoznam vecí ...

mischellin26
6. jan 2015

@rybicka108 samozrejme... Ahoj, takže posielam: pre mamičku:
Pyzamovu košeľu nočnú, prípadne tričko nad kolená k pôrodu. Také aby si ho mala voľné a dobre si sa cítila pri pôrode, ďalšiu nočnú košeľu na prezlecenie, župan, ponožky, papuče na izbu a šľapky do sprchy. Uteráky na tvár, vlasy a osušku. Poporodne nohavičky, ja som si ich dala aj k pôrodu už, dobre držia hrubé vložky.Nohavičky Poporodne ti stačia 2-3 ks, to je vlastne jedno balenie, poporodne vložky, minimálne 2 balenia z lekárne, sú bez lepenia, iba sa ich vkladáš do nohavičiek poporodnych
Potrebuješ kozmetiku ako doma, to je klasika, hlavne na tvár krém vitamínový, lebo pri pôrode sa vystavi pokozka. K pôrodu si zober aj hroznovy cukor a sladsiu vodu,napr.vineu, mne to kamosky poradili, dalo mi to energiu. Kúp si gutalaxove čipky, po pôrode sa chodí ťažko na veľkú potrebu, sestrickam som to nehovorila ale pomohli mi veľmi. Do sprchy ďalej sprchac na intímnu hygienu. Župan si nezabudni. Teplomer nepotrebuješ, oni majú.
Ďalej pre bábätko: plienky jednorazové celé balenie,lebo keď sa čistí bábätko, veľa spotrebujes,vlhčené obrúsky,deku teplejsiu na prekrytie bábätka, aby mu bolo teplucko, na chodbách je niekedy chladno, ale na izbách je horúco. Čiapočku bavlnenu tenkú, aj strikovanu hrubsiu. Dudlik, naša ho síce nechcela a dodnes nemá, hračku pre bábätko, nejakého malého maznáčika. Plienky bavlnené nepotrebuješ, každý deň ti vymenia nové a dajú ti náhradné pre bábätko. Ponožky teplucke a rukavičky bavlnené pre bábätko. Vložky do podprsenky skoro som zabudla, aj podprsenku na kojenie. Doklady, kartičku poistenca. Tehotenská knižka,

mischellin26
6. jan 2015

@mischellin26 ešte som zabudla, krém na bradavky, ja som mala Avent, je na nezaplatenie, úžasný, dodnes používam. Ďalej podložky hygienické do postele po pôrode, pýtaj si ich v lekárni,aspoň 5 ks si kúp.

mischellin26
6. jan 2015

@rybicka108 ešte ten Avent krém na bradavky, je fakt super, hygienické podložky do postele po pôrode, toaletné papier, vreckovky, ak chceš príbor a pohárik na čaj, vodu. Pre bábätko, všetko sestričky majú, balia ich do zavinovačky a dávajú im stále čisté košieľky, majú tam všetky dezinfekcie pre bábätko, nič viac nepotrebuješ. Posledný deň ti rodinka prinesie oblečenie pre bábo a pre teba, v ktorom pôjdete z nemocnice.

jarusqa101196
10. jan 2015

@mischellin26 a mass zoznam ???

mata1984
19. jan 2015

Neviete náhodou, ako je to teraz na rizikovej poradni v NR???? ordinačné hodiny, od kedy do kedy, prípadne či sa oplatí ísť aj skôr, aby som dlho nečakala. Ďakujem za postrehy 🙂

aninocka4
2. feb 2015

Ahojte,prosim tie ktore mate skusenost..ako je to s nadstandartnou izbou?dopredu sa asi neda rezervovat,je ich tam viac?ako su vybavene?a aka je cena?akosi to neviem na nete najst,dakujem vam😉

aninocka4
2. feb 2015

@janaosr dakujem velmi pekne 🙂

janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkyts
19. feb 2015

Ahoj,ja som rodila v Nr porodnici 28.1.2015 cize pred troma tyzdnami a nemozem povedat nic zle ani na sestricky ani na doktorov.Nemala som nic vybavene,ze by musely okolo mna skakat a aj napriek tomu sa starali ukazkovo. A zato by som sa im chcela podakovat ako aj detskym sestrickam boli prosto super a keby mam ist rodit zasa tak urcite do Nr.Zariadenie ako zachody a sprchy,nove a ciste takze neni co povedat,voda stale tepla,izby tiez pekne ani nieje potrebne platit nadstandartnu.podla mna uplne zbytocne.Ja neviem kazdy ma iny zazitok.Ja so tam lezala 5 dni a za ten cas som nenatrafila na nervoznu sestricku alebo doktora a to ma kazdy narok mat niekedy aj zly den ale hovorim aj ked ho mali zly ja som to nespozorovala.Takze rodit do Nr porodnice? urcite ano,ODPORUCAM.

adkoalauri
23. feb 2015

Náhodou niekto nemá tel. kontakt na MUDr. Lajtmana? ďakujem

mamkadanka007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dupinka
28. feb 2015

baby, aká je obsadenosť nadštandardných izieb?Sú stále plné? Nepotrpím si na ňu, ale kvôli návštevám rodinky. Lebo sa strašne obávam, či inak bude možnosť vziať si bábätko popestovať mužom a synom.

poisonblu
28. feb 2015

@majkyts suhlasim, my sme tam boli az 9 dni kvoli zltacke, ale starostlivost super..i ked my sme mali problem s kojenim a tam.sa.nazory detskych sestier rozchadzali, ale doma.sme to.dali dokopy a prid ruhom uz budem vediet 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre