Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

katka_4
7. okt 2010

@cukruska1920 nič neskušaj, ono sa ohlasi ked príde čas, a ja som všeličo skušala a prenasala som 8 dní, radšej oddychuj, potom nebude kedy 🙂

silvika18
7. okt 2010

@katka_4 ahoj, prosím ťa, sú v Nitre aj nadštandardné izby? Ak áno, objednávajú sa dopredu?

cukruska1920
7. okt 2010

@28jaja28 ved hej...len teraz aj tych pohybov je uz malicko a neviem ako casto by som mala citit ani tak...len striehnem ci sa hybe

elka74
7. okt 2010

@katka_4 ale tak tiež by som bola naštvaná keby sa mi stalo niečo podobné ako lucii86, rodila som 4 krát a vždy som mala na doktorov šťastie.. našťastie

katka_4
7. okt 2010

@silvika18 su tam nadštandardne ale neviem či sa objednavaju dopredu

cukruska1920
7. okt 2010

@elka74 akych doktorov si mala pri porode??

28jaja28
7. okt 2010

@cukruska1920 -ja som už ledva citila pohyby kolkokrat som si lahla a škrabkala brucho nech sa pohne a veru som sa aj bala,ale ked som sa pytala svojho lekara povedal mi že už tam ma malo miesta tak sa nemože hybat tolko ako ked si plavala,len keby sa cely den neozvala potom mam pre istotu dojst,,,ja som bola prvorodička a fakt sa už na mne smial čo všetko som sa pytala,ale radšej 10x zbytočne,ako raz neskoro-to mi povedal moj gynekolog,

elka74
7. okt 2010

ja so 3 krát rodila ešte v ZM a teraz pre dvoma mesiacmi v NR. pri porode som mala takú mladú doktorku, bohužial od radosti že všetko dobre dopadlo som sa ani nespýtala na meno. ale mamičky, ktoré boli so mnou v porodnici chválili doktora Urbana, doktorku Maňovú .. ale všetci doktori boli OK.. ležala som tam týžden pred porodom a nemožem povedať krivé slovo ani na jedného..

katka_4
7. okt 2010

Urban je veľmi príjemný doktor 😉

bebaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bebaa
8. okt 2010

Ahojte, budem rodit v decembri v Nitre, chcela by som vediet, ci je moznost chodit na nejake kurzy, pripravy alebo cvicenia na porod...

cukruska1920
8. okt 2010

@bebaa p. Jahnatkova robi kurzy pre tehotne na paravciach ako su zubari v tej budove

nanulik
8. okt 2010

@katka_4 nadštandardy tam sú, najskôr ťa dajú na normálnu izbu a ked sa uvolní nadštandard tak ťa tam presťahujú. dopredu objednať sa nedá

nanulik
8. okt 2010

@silvika18 jáj to vyššie malo byť pre teba 😅

dupinka
8. okt 2010

Ahojte!

k téme MUDr. Kozár si dovolím aj ja svoju skúsenosť:
tento lekár ma mal odrodiť. Pri letmom pohľade skonštatoval, že to "ešte potrvá", pohladil ma po ruke a odišiel vraj do knižnice (v inej budove!!). Nakoniec som rodila za pomoci iného lekára, ktorého narýchlo ku mne zavolali, lebo pôrod prebiehal podľa personálu, na to, že som bola prvorodička, dosť rýchlo. (o 8:30 príjem na sálu, otvorená som bola na 4,5 cm, malý sa narodil o 11:20). Prišiel, s kľudom pochválil kolegu za dobre odvedenú prácu, na mňa ani nepozrel, a odišiel.

mucinka15
8. okt 2010

@luciaa86 ďakujem, že si napísala jeho meno... Kozár bol kedysi môj gyndoš,ale radšej som sa od neho odhlásila.. absolútne sa mi nepáčil jeho prístup.. keď som bola pri 1. tehu v nemocnici na sono, tak sme sa dohodli, že ma pozrie on.. tuším som bola vtedy na morfologický utz.. bola so mnou aj moja mama a chceli sme vedieť aj pohlavie.. tak nám to ukázal a spýtal sa čo vidíme.. babka hneď povedala, že to je jasný chlapec... ale dr si tvrdil dokola, že je to dievča i keď to bol jasný pipík a mal poznámky typu, že však on je doktor a my sa do toho nerozumieme.. no neviem kto sa do toho nerozumel 😠 a takisto zanedbal pár vecí pri mojom 1. tehu, lebo on na mňa pozrel a povedal, že mne to a to nemusí robiť, lebo nevyzerám, že by mi niečo bolo... hlavná vec, že som bola chudokrvná a tak... a na každej poradni a vyšetrení mi hladkal kolená.. 😠 pri pôrode by som ho určite nechcela a takisto ani Mlynčeka.. nerodila ste niektorá s Matejkom? máte s ním nejaké skúsenosti??

beruska113
8. okt 2010

@mucinka15
ja som rodila u MAtejku a som spokojna. Porod bol ale myslim lahky, zmurkol na mna, ze ideme na to. Sitie sice 30min, boliet bolelo ale bez nasledkov a to je hlavne. Ja som s nim spokojna. Ziadny nervak, ziadne zbytocne reci.

cukruska1920
9. okt 2010

Ahojte...poculi ste nieco o tom ze ak odtecie plodova voda a hlavicka este neni fixovana v panve ze treba ist do nemocky po leziacky aby neprepadol pupocnik???? ja som to pocula prvykrat a ked som sa nato pytala zien co uz rodili tiez o tom nic nevedeli...co je natom pravdy? lebo sa dost bojim lebo neviem ci je uz fixovana hlavicka

nanulik
9. okt 2010

@cukruska1920 ja som o tom už počula ale netuším ako zistím kedy je fixovaná hlavička 😕 ale u nás to asi nehrozí ked sme KP 😅

didiana333
9. okt 2010

@cukruska1920 ked ti odtečie voda,tak určite chod do nemocky...to by ťa už mali sledovať vtedy.Ale to ostatné som ešte nepočula teda.... 😕

cukruska1920
9. okt 2010

@nanulik no ved to...ale na sone by to asi mali vediet

@didiana333 no ved to viem.. len zevraj treba ist po leziacky ked neni fixovana 😕

didiana333
9. okt 2010

@cukruska1920 to je podla mna nejaký blud...mám tri deti a ešte som to nepočula.... 😅

sirinka
9. okt 2010

@cukruska1920 ahoj, po samotnom odteceni vody nie je riziko prepadnutia pupocnika...riziko hrozi, ak je voda odtecena, krcok maternice uz je otvoreny a navyse babo nie je zostupene do porodnych ciest...teda hlavickou nenalieha na krcok...
je to dost zriedkava situacia, pretoze ak babatko nenalieha na krcok, tak vacsinou ani nedojde k vacsim kontrakciam a naslednemu otvaraniu krcka....
ja som mala odtecenu vodu, ale babo bolo otocene koncom panvovym. porod mi museli vyvolat, kedze bohuzial ritka je makka a v podstate nemalo co tlacit na krcok a vyvolat prirodzene jeho otvaranie a kontrakcie. ale malinka nezostupovala do porodnych ciest, takze krcok bol otvoreny ale "nezastoplovany" hlavickou ani inou castou telicka a vtedy nam realne hrozilo prepadnutie pupocnika...ale to vsetko sme uz absolvovali v porodnici...
takze kludne mozes na porod odkracat dostojne 😉

lubkaeck
9. okt 2010

@cukruska1920 nestresuj sa tymito vecami, fakt je to malokedy 😉 no ale ked odtecie voda, tak je fajn si nachvilu lahnut, dat medzi nozky uterak, podurit partnera aby pochystal vsetky veci a nastupit do auta a nasmerovat si to do porodnice 😉

lubkaeck
9. okt 2010

@silvika18 izba sa da objednat dopredu jedine v pripade ze mas planovany cisarsky rez, aj to len za podmienky, ze je prave vtedy prazdna 😉 lebo su len tri a aby mali vsetky rovnake pravo na nadstandardnu izbu 😉
ja osobne som na nadstandarde bola, bolo to fajn, ale chybal mi kontakt s inymi pacientkami 😒 ale zase sukromie stalo za to

zuzanakarolinka
9. okt 2010

@mucinka15 ja si zase neviem vynachváliť Mlynčeka, to je od prípadu k prípadu asi

nanulik
11. okt 2010

@sirinka ty si mala malú KP a rodila si vaginálne? nabála si sa? ja idem v stredu na rizikovú kvôli plánovanému cisárskemu

a neviete mi niekto povedať ako to funguje ked si chcem v NR zazmluvniť lekára na zákrok?

sirinka
11. okt 2010

@nanulik bala som sa. ale uz som bola druhorodicka a mala mala nieco cez 3 kila...no ale nakoniec pre nepostupujuci porod sme skoncili aj my sekciou.

lenok
12. okt 2010

V Nitrianskej nemocnici som si uz co-to odlezala - aj pred 3 rokmi, ked som potratila, ale aj tento rok, ked som znovu otehotnela, hrozil mi predcasny porod i pred a po porode samotnom. Myslim, ze kazdy lekar je iny, kazdy ma ine praktiky a postupy, takisto pristup k ludom, ci komunikaciu. Su zeny, ktorym proste nevyhovie nik, a na kazdom lekarovi najdu aj tu najmensiu chybu.

Ked som potratila, lezala som na izbe, ktoru mal v starostlivosti Dr. Obert, uzasny pristup, mily clovek... Ked mi hrozil predcasny porod, mal ma na starosti Dr. Kozar. S malymi vizitami sa teda nenamakal, ale cokolvek som sa ho opytala, na vsetko mi odpovedal... Sice svojskym sposobom, ale predsa... Co som si vsimla, on je taky... dotykovy clovek... cokolvek komukolvek vysvetloval, drzal ho.. nemyslim, ze s nejakym postrannym umyslom, ale proste je to asi zvyk a sposob komunikacie... ci sa to tykalo doktoriek alebo pacientiek... nevyzivam sa v dotykoch cudzich ludi, ale toto mi kolkokrat aj dobre padlo, ked som bola zufala... Inak, tuto stranku pozna a myslim, ze si aj na seba precital par reakcii 😉

Pred porodom som absolvovala vysetrenia v rizikovej ambulancii s Dr. Chladekovou, Dr. Urbanom, Dr. Salkom, Dr. Manovou, Dr. Brestanskym... Uzasni ludia - LUDIA 🙂

Rodila ma Dr. Chladekova, pocas kontrakcii ma sledovala aj Dr. Puzlikova a nezdarny porod placenty viedol Dr. Uharcek... a som stastna, ze to tak vsetko dopadlo.... SOm im nesmierne vdacna za podporu a pochvaly pocas samotneho porodu, i ked sa to nezda, aj vtedy sme "pokecali a zasrandovali sme". Uzasna pomoc porodnych asistentiek, ktore ma usmernovali a nesetrili chvalou...

Po porode som patrila na izbu Dr. Salkovi a na kazdu vizitu som sa priam tesila, lebo sme sa na vsetkom smiali a dodaval mi strasne vela energie - paradny clovek - klobuk dolu 🙂

😀 Akoze, aby ste si nemysleli, ze sa v nemocnicnom prostredi vyzivam, ale ludi, ktorych som menovala, mi neskutocne ulahcili vsetky pobyty v nemocnici a nebyt ich normalnemu pristupu, asi by som tu vypisovala tramatizujuce a zakomplexovane zazitky, ktorych tu je naozaj dost 😝

Takze, babky, ktore chcete ist rodit do NR, naladte sa na pozitivnu strunu a ako sa Vy budete spravat k lekarom, tak sa oni budu spravat k Vam a to sa odrazi aj na vsetkych Vasich zazitkoch...

Pocas silnych kontrakcii v poslednu hodinu porodu som si povedala, ze porod nikdy viac, teraz, spätne a triezvo zvazujem, ze ked budem zdravotne fit, dam to este raz a bez akychkolvek stresov, lebo tito ludia vedia, co robia 😉 a robia to dobre 🙂

didiana333
12. okt 2010

@lenok velmi pekne si to napísala 🙂 Ja mám tiež z NR pozitívne zážitky...a personál bol vážne super.
Sekciu mi robila Chládeková a potom bola aj moja ošetrujuca lekárka na izbe,je velmi milá.A sestričky boli ochotné všetky...Tiež si myslím,že ako sa k luďom správaš,tak to sa ti vráti.... 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre