Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zuzanakarolinka
22. máj 2010

edit tvoj strach je pochopiteľný, každá sme možno boli úzkostlivá, lebo sme boli prvorodičky, tie hlieny v stolici to neviem, my sme to nemali a na papanie určite nebuď, malinká vie kedy je hladná ona sa ti ozve neboj

zuzanakarolinka
22. máj 2010

radšej si pospii a odpočiň, potrebuješ silu hlavne na začiatku, potom to už bude viac-menej ok 😉

edit1989
22. máj 2010

Baby vy ste poklady🙂vazne mi velmi pomahaju vase rady🙂ja by som bola najradsej keby len papkala a spinkala,vtedy viem ze je ok...a vlhcene obrusky pouzivate aj doma alebo umyvate pod vodou ako to kazu v porodnici?A este kupem kazdy druhy den ale len v cistej vode...

zuzanakarolinka
22. máj 2010

teraz v lete môže kúpať aj každý druhý deň, a ja používam aj vlhčené obrúsky aj umývam pod vodou a ak by náhodou mala tvoja malá zaparenú riťku tak si kúp pantenol a imazol, super veci

didiana333
22. máj 2010

Ja som utierky ani nemohla používať,lebo ked sa drobec pokadil,tak to mával až za golierom... 😀 😀 😀
Po každom kakaní som ho musela umyť a aj prezliecť 😀 😀 😀 teraz už používam,ked sme začali papať aj zeleninku a ovocie,tak sa dá... 😅
Nášmu sa niekedy na tváričke také malé pupáčiky urobili a vtedy som ho kupala v repíku alebo v kamilkách,ale inak tiež len v čistej vode...

helenkasabinka
22. máj 2010

ja som kupala bud v cistej vode alebo v nejakych bylinkach 😉

helenkasabinka
22. máj 2010

a veru na ritku je imazol fantasticky 🙂

nanulik
24. máj 2010

ahojte mna čaká pôrod až v októbri ale už teraz sa naň psychicky pripravujem 😀
počula som že do nitrianskej pôrodnice chodí aj dr. Balco. nemáte s ním niektorá skúsenosti?

pepppe
25. máj 2010

ahojte babulky,,,ako to teraz vyzera v nitriansek porodnici???ja sa tam chystam rodit,ale ani neviem poriadne ,kde to je a kde je prijem 😒 dufam,ze doktori su tam dobry aj sestricky,,,,,,,,,

edit1989
26. máj 2010

Baby musim malinku aj dokrmovat stale nema svoju porodnu vahu a ja nemam dost mliecka😢vytiahnem z prsnika asi tak 30ml z jedneho a to jej nestaci😢.A odsavam jej musi byt pod kontrolou,ked som ju len kojila vytiahla malicko a kojila som ju cez klobuciky mam vpacene bradavky.Doktorka mi nakazala nutrilon,a este predtym jej dat moje.Moje v pohode a ked jej dam 30ml toho umeleho uplne vsetko mi vygrcka hodi sablu ako chlap a potom mi zasa placka od hladu a cmula si prsty.Skusala som jej dat aj ten babylove bio sunar aj ten mi vygrckala uz nevieme s muzom co snou stale nam chudne a je vkuse hladna😢v piatok ideme zasa na kontrolu a dovtedy musi pribrat...

zuzanakarolinka
26. máj 2010

edit skús to urobiť ak, že nie hneď po kojení jej dáš nutrilon, ale o chvíľu, čoja viem za 20 min, aby jej to zišlo dole, a potom ďalšia dávka, skús, mohlo by to pomôcť 😉

berenisse22
26. máj 2010

ahoj edit, ja tiez malinku dokrmujem s nutrilonom, najprv vytiahne obidva ceciky a zachvilku jej spravim nutrilon, vypije ako kedy niekedy 30, 40, aj 50 🙂 ma tri tyzdne, ja som mala malo mliecko aj pri prvom pri malom, stale reval, a ked som zacala dokrmovat hned bol ako vymeneny 🙂 aj teraz malinka bola stale nespokojna a teraz uplne v pohodke prespinka aj tri hodinky. Neviem, niektore deticky grckaju mliecko, je take specialne nato grckanie, aj nutrilon ho ma, skus to.

edit1989
26. máj 2010

A kolko si asi priblizne vytiahne tvoja mala z cecikov?Tak aby som vedela ze kolko malej staci...lebo teraz som nemala mliecko tak som jej dala len 50ml.Aj si odsavas ked mas malo?Ja si odsavam kazdu hod a vzdy vytiahnem len 20-30ml.

helenkasabinka
26. máj 2010

edit a nema malinka nahodou reflux? davaj ju medzi papanim z flasky odgrgnut a zasa daj papat a ked papa tak ju pocas papania aj 3 krat daj odgrgnut aby sa jej ten nahromadeny vzduch uvolnil von a tak by nemala grckat a spinkat ju davaj vyssie aby negrckala 🙂

didiana333
26. máj 2010

edit,aj ja som mala málo mlieka a robila som tak,že som dávky striedala...raz som mu dala len Nutrilon a na dalšiu dávku len materské mlieko...ved ked odsavaš,tak stihneš za pár hodín odsať jednu dávku,nie?Ak nie,tak si kup elektricku odsavačku,ta je vykonnejšia a nieje to také náročné,ako ručná...
No ale mne to dlho nevydržalo...snažila som sa často odsávať,ale mlieka som mala stále menej a menej...
Ja si myslím,že grcká preto,že sa jej pomieša mm s nutrilonom v brušku a potom ju aj z toho može bruško bolieť...

didiana333
26. máj 2010

@nanulik to holekára nepoznám,mne bola pri porode Chladeková,tá bola velmi milá a starostlivá...a aj ostatný personaál...mala som len pozitívne skusenosti... 😵

edit1989
26. máj 2010

Ano malinka ma reflux😢no u nas bol velky problem odgrgnut si...dnes som jej nedala Nutrilon spolu s mater.a zatial mi to nevygrckala...uvidime zajtra

zuzanakarolinka
27. máj 2010

edit, počuj a dávaš jej to mliečko nutriolon HA?

helenkasabinka
27. máj 2010

edit a keby si sa skusila poradit s detskou lekarkou? 😕 mozno ti poradi nieco,ja v tomto neviem moc poradirt kedze malinka bola od zaciatku na umelom a nebola vobec kojena a nemala ani reflux 😒

lolita.9991
28. máj 2010

ahojte kocky,tak mam za sebou porod v nitrianskej porodnici
a pristup po porode katastrofa,neochotne sestricky,mala mi prisla akurat chora odtial,trapime sa 3 so silnymi soplikmi
a pri odchode,este ani papiere sme nemali a uz nam kazali zballit sa a s babatkami sme sedeli na stolickach asi hodinu a cakali na papiere v prievane
vsetci su tam nervozni a neochotni
este mame aj slabunku zltacku

edit1989
28. máj 2010

lolita.9991 ,gratulujem k babenku a prajem vam vela zdravicka.To mi je luto ze si nebola spokojna,ja som take zle skusenosti nemala.Asi sa oplati zaplatit si toho doktora potom sa k tebe chovaju vsetci ako k princeznej😀.Tak ale zasa na druhej strane je to ich robota a musia to robit najlepsie ako vedia...ano zuzanakarolinka davam malej nutrilon HA,ale prikrmujem ju len raz za den,a uz asi ani nebudem musiet lebo mam viac mliecka🙂tak uvidime ako to dnes bude u doktorky a kolko nam Sarah pribrala..helenkasabinka nam uz doktorka radi od zaciatku...uvidime ci pribrala a potom to budeme riesit inak ale myslim si ze uz pribrala lebo od vcera mi stiahne aj 100ml materskeho mlieka a vydrzi spinkat 4hod.niekedy viac a tak to ide dokolecka tak sa tesime🙂

brnka
28. máj 2010

@edit1989: ktoreho doktora si si vybavila (napis do IP) a co Ta to stalo?

helenkasabinka
28. máj 2010

@edit1989 edit tak to je super,ze malinka spapka viac mliecka a teda sa pekne rozbehla ,moja Sabínka v 2 tyzdnoch spapala maximalne 60 mliecko 😉

edit1989
29. máj 2010

Helenkasabinka tak to sa moja teda dobre rozpapkala 🙂 A ked jej dam 50-60ml jej to uz nestaci a jeduje sa..

zuzanakarolinka
29. máj 2010

lolita gratulujem k malinkej

a edit som rada, že sa to tak napravilo, ty nemôžeš spávať, keď píšeš ráno oa 5.30? 😉

jchrastova
29. máj 2010

lolita gratulujem k malinkej, to mi je ľúto, že si nemala dobré skúsenosti v Nitre. Ja som si neplatila nikoho a nemôžem sa sťažovať na nič fakt som mala len tie naj naj skúsenosti aj čo sa môjho pôrodu týka a aj starostlivosti ako som sa zobudila z narkozy a starostlivosti o malého. Sestričky boli moc ústretové a chápavé i ked jedna bola mimo...ale celkovo som mala dobrú skúsenosť a určite by som šla opäť do Nitry. Nech ste zdraví a malej sa darí!

edit1989
30. máj 2010

Mozem spavat🙂len moja Sarah sa tak budi o 5tej o 22-23zaspinka a o 5papkame🙂a potom sa mi nechce buvat tak poodpisujem a az potom idem🙂

pepppe
30. máj 2010

babiky a ako to je vlastne,,mam ist na prijem a tam mam cakat,kym si ma niekto vsimne,ci ako to je vlastne tu v nr nemocnici?? lebo ja absolutne neviem co mam robit,a este ked tam pridem ozaj sama,,,,veci mi oni zoberu,ci ako to je?poradte dakujem 🙂

helenkasabinka
30. máj 2010

peppe no ja som musela ist na prijem porodnicky,tam ta vysetria a odnesu bud na salu alebo na sestonedelie a veci by ti mala sestricka vziat,no mne ich niesol manzel kedze bol so mnou 😉

pepppe
30. máj 2010

@helenkasabinka jaj tak,,,noo tak ja dufam,ze pojde tiez moj muz,ale neviem,ked bude v praci ako sa tam dostanem,asi taxikom,,,a co bola si tam spokojna,sla si prirodzene rodit??? bolelo moc??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre