Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

veronika1417
24. okt 2011

@katema dakujem za info 🙂

cukruska1920
24. okt 2011

@nelinka0401 no ja hej... a konkretne takyto... dali mi maleho na treti den prvykrat (kedze som mala sekciu) a ako som ho prebalovala tak v plienocke mal nieco cervene ...tak som sa zlakla ze co to je tak som utekala za sestrickou a ako naschval tam bola ona a prisla do izby a zacala na mna vrieskat ze co som histericka ze to je len nejaka sol co sa vylucuje a hucala tam po mne ako keby som odrodila 10 deti a vsetko viem... potom ked mi nosila maleho tak len tak ganila po mne... ale ostatne boli super...

mitka2007
24. okt 2011

ja som si to tam na tej nadstandardnej uzila.sestricky som poprehanala:pekne zdvihnut postel,potom zase dat dole nizsie,atd 😀 .pekne za mnou chodili,si je vsetko ok,ci nic nepotrebujem,som sa citila ako v hoteli.treba to vyuzit,ak sa nieco take naskytne.

katema
25. okt 2011

@mitka2007 tak tak 😉

nelinka0401
25. okt 2011

@cukruska1920 no ja som mala na ňu šťastie vždy v noci..radšej som jej povedala,že nič nepotrebujem..raz ma sfúkla,že ako to kojím malého..nechcel jesť a druhé mi vraveli,že je to normálne ked ešte nechce,že sa nemusím znepokojovať.a ona na mna vyletí 😠 bola som tam 8 dní..tak som si s ňou užila.malý mal vysokú žltačku.musel byť až pod tým svetlom.ale ked ma prepúšťali taká bola vysmiata na mňa..ešte mi aj hovorila takým milým hlasom..aby som sa nebála,že dnes ma určite pustia... 😉 a takto isto som si ju užila aj pri malej.

cukruska1920
25. okt 2011

@nelinka0401 sliepka ...ta by nemala vobec robit pri babatkach... ja som zas bola s malym na deckom ked mal 3 tyzdne..nas pustili so zltackou domov a potom mu stupla tak ze chudacik skoncil na infuziach...

nelinka0401
25. okt 2011

@cukruska1920 no pekne..a to mu nebrali ani krvičku ked vás prepúštali domov??malému brali ešte v ten deň ako sme mali odísť.no pekne.taký malinký a hned na hadičkách 😖

mitka2007
25. okt 2011

no ja neviem holky,ja by som si na nu otvorila usta.aky pozic,taky vrat.ze by bola potom na mna este neprijemnejsia?nevadi,ja budem dvakrat viac. 😠

cukruska1920
25. okt 2011

@nelinka0401 no pustili ma s tym ze ma zltacku ale v norme a ze ho mam davat na slnko... a kedze to nebolo tak mu hodnoty stupli a bolo...

micicka
25. okt 2011

ahoj maminky 🙂
tak už aj ja mám pobyt v NR pôrodnici za sebou.
nemôžem povedať jedno krivé slovo ani na jednu osôbku.
rodili sme o 3 týždne skôr, sekciou a bolo to dosť nečakané. ale fakt sa nemôžem na nič a nikoho sťažovať. vyskúšala som aj obyč.izbu, aj nadštandart a nevidím nejaký rozdiel v prístupe presonálu.
sekciu robil dr. Lajtman a dr. Maňová, obidvaja veľmi milý (aj keď Lajtman na prvý pohlad nie veľmi príjemný), ale na sále aj posrandoval, nálada sa odľahčila.
tak v "skratke":
v stredu na veľkej vizite sa rozhodlo, že pôjdem na sekciu vo štvrtok. o pár minút prišiel za mnou profesor Mlynček, že čo keby sme to urobili hneď v stredu, nakoľko majú na operačke voľno 😀 potom to išlo rýchlo, klistýr (robili študentky, všetko vysvetlili), potom infúzky, sestričky mi poradili čo si mám zobrať do tašky na sálu. potom šup ho na predoperačku, kde tiekla ďalšia infúzka. otecko už čakal vonku 😉
potom som prešla na sálu, kde sa mi mladá anesteziologička snažila pichnúť spinál, čo sa jej veľmi nedarilo, tak ma nakoniec pichla skúsenejšia anesteziologička - trošku som sa preľakla, keď to nešlo, ale všetko bolo ok, nič nebolelo. ako začínala anestéza účinkovať, anesteziologička so mnou komunikovala, hovorila, ako sa budem cítiť. doktor sem tam pošpásoval, čo celkom zapasovalo.
ako malinkú vybrali z bruška, hneď hovorili, aby som sa pozerala doprava, že pôjde malinká, tak som ju hneď videla 😀 medzitým zavolali ocka, ktorý videl ako ju očistili, pomerali, odvážili. prišli mi aj povedať, že ocko už fotí 😉 (bola som rada, lebo som myslela na to, aby na neho nezabudli). keď bola malinká zabalená, prišli mi ju ukázať, dala som jej pusinku a pohladkala ju.
šitie trvalo asi 25 minút, potom ma previezli na pooperačku, kde za mnou za pár minutiek prišiel aj čerstvý ocko, čo som bola veľmi prekvapená.
ešte počas šitia sa prišiel prof. Mlynček popýtať na mlj stav a stav bábätka, prišiel za mnou ešte aj večer, potom aj ráno a pýtal sa ako sa mám. celú noc som zostala na pooperačnej izbe, nakoľko bola kľudná noc, sestričky boli super, starali sa ako sa mám, či mám bolesti a pod.. ráno ma previezli na izbu, kde sa o mňa starali rovnako dobre. v piatok, keď sa uvoľnila nadštandartná izba, som sa presťahovala a ocko mohol chodiť k nám na návštevy. aj keď nezosal cez noc, som rada, že som zobrala túto izbu, je rozdiel návšteva 10 minút na chodbe a 4 hodiny spolu na izbe.
ešte by sa toho dalo popísať dosť, ale to niekedy na budúce 😉

malinovka333
26. okt 2011

@micicka takze gratulujem ze to mas za sebou a prajev vám vela zdravicka,mliecka,radosti. vidis a vobec si tak nemusela stresovat 😉

malinovka333
26. okt 2011

@nelinka0401 @cukruska1920 ta sestricka je tras volaco, aj ja som si ju užila,a to som bola na izbe č 16.a akonahle pocula plakat maleho alebo co bola somnou na izbe tak dobehla,a tie jej mudre reči....fakt by tam robit nemala lebo len ona je taka inak na nikoho nemozem ani jedno krive slovo povedat

nelinka0401
26. okt 2011

@micicka aj ja som mala pri malom Lajtmana a fakt bol super.rodila som normálne(po 3 vyvolávačkách 🙂 )práve mu začala služba a hned za mnou prišiel a vypytoval sa,čo a ako.a že ked to do hodiny nepríde samo nebude ma viac trápiť a spraví sekciu.no malý sa asi zlakol a o chvílu sa už pýtal von..sestričky som mala fakt super.stále za mnou chodili,či niečo nepotrebujem a tak...aj doktor mi všetko vysvetloval .nemám sa na čo sťažovať 😉

zuzinr
26. okt 2011

@micicka jej ahoj, aka nahoda ze som tu na teba natrafila. 😀 Lezali sme spolu 1 den na izbe 🙂 Ako sa ma Natalka? Uz sa rozpapala? A kedy Vas pustili domov?

micicka
26. okt 2011

@zuzinr ahoj zuzka 🙂 to je fakt náhoda, teším sa moc 😀
pustili nás v pondelok, po príkrmoch začala priberať, tak sme mohli ísť 😉 Natálka papká ako sa jej zachce, ale určite na viac krát s prestávkami. mliečka mám málo, čo ma trošku trápi, ale tak snáď sa ešte spustí 🙂
A Šimonko ako? ten je určite dobrý papkáč. spinkáte v noci? lebo Natálka hlavne cez deň a potom sa jej veľmi nechce...

nikusapechova
26. okt 2011

Ahoj mamičky tak aj môj deň sa blíži 10 decembra mám termín a chcela by som ísť do Nitrianskej nemocnice. Dosť sa všetkého bojím prosím chcela by som vedieť čo si mám vziať. A ešte ako je to s tými pred pôrodnými kurzami. Najbližšie mám u doktorky zahlásiť kam chcem ísť rodiť a tak by som rada vedela čo najviac ďakujem

zuzinr
26. okt 2011

@micicka no tak to je super ze Vas v pondelok pustili 🙂 Neboj mliecka este mozes mat dost len musis verit a aj Natalka si zvykne ked bude pravidelne papat🙂 No Simonko prvy den ako nas pustili plakal asi zo zmeny prostredia a chcel papat kazdu hodinu, v pondelok som mu uz nedala max. najskor po 2 hod. a od vtedy je zatial klud, papa spinka a tak dookola 🙂 dufam ze mu to dlho vydrzi 🙂 Tuto noc sa zobudil na papanie len 3x ale noc predtym sa budil casto som to uz ani nepocitala. Tak drzim palce nech sa Natalka drzi a pekne papka 🙂

jajuska1411
26. okt 2011

@nikusapechova ahoj aj som rodila cca pred rokom v nr a som tiez spokojna mala som tiez lajtmana hoci ma cely den trapili nakoniec bol z toho cisarsky ale vazne ani ja nemozem povedat nieco zle hoci mi je pri pohlade na krv dost blbo videla som babo az v perinke,ale aj sestricky aj doktori boli uplne super.doktori sa so mnou ako ja anesteziologicka snazili rozpravat aj ked mne do reci velmi nebolo 🙂

evik13
26. okt 2011

@micicka Ahoj ,
srdečne gratulujem k dcérke,
nakoľko ma asi čaká plánovaná sekcia,chcem sa Vás spýtať,či sa dá v Nitre epidurál vyžiadať (som rada,že máte také dobré skúsenosti) a koľko sa platí?
Ako dlho ste boli potom v nemocnici?
Keďže otecko potom hned videl malinkú a potom mohol prísť za Vami ,tak bol vlastne pri "pôrode"?
Bola by som rada,keby aj náš otecko mohol takto počkať vonku a malú hneď vidieť.
A ešte jedna otázka sú tam vraj teraz tri nadštandardné izby,na každú môže ísť návšteva?
Prajem všetko dobré a ak budete mať čas ďakujem za odpoveď.

nelinka0401
26. okt 2011

@nikusapechova ahoj.V Nitre je super..no všade sa nájde niekto kto ťa vytočí 😉 ale je tam všetko vynovené,príjemné prostredie.viem to porovnať ked som tam bola pred 4 rokmi tak to bol des...ale teraz je všetko nové.aj 3 izby sú nadštandartné ak chceš mať súkromie a byť s bábom sama. 😉 a čo si máš priniesť?pre seba hygienické pomôcky ,aspom dvoje šlapky,jedny do sprchy,uteráky,župan...a pre bábo,plienky,vlhčené obrúsky a ked budeš rodiť v decembri aj dečku,rukavičky aj čiapočku

micicka
27. okt 2011

@evik13 no sekciu robia väčšinou v čiastočnej anestéze (spinál), a myslím, že len pri zdravotných ťažkostiach robia celkovú anestézu. neplatí sa za to nič.
v nemocnici mamička zostáva podľa toho ako sa darí bábätku, nie podľa toho či si rodila prirodzene alebo sekciou. deň pôrodu sa neráta a potom ešte 4 dni zostávaš v nemocke - ak je všetko ok, my sme nepriberali, tak sme zostali o jeden deň dlhšie.
pri sekcii to neberú tak, že ocko bol pri pôrode. ani nič neplatil, lebo samotného pôrodu sa nezúčastnil, ale videl hneď malinkú a potom aj pri mne bol. určite môže aj tvoj počkať, len to treba povedať sestričkám, keď pôjdeš na sálu, ja som radšej aj tri krát povedala 🙂
návšteva môže ísť len na jednu izbu - samozrejme najdrahšia, deň stojí 35,-EUR. a návšteva je len ocko, ak bude dobrá zostava sestričiek a doktorov, tak pustia možno aj tvoju maminu. za mnou tam chodil len novopečený otecko. môže tam aj prespať, proste byť s vami stále.

micicka
27. okt 2011

@nikusapechova predpôrodné kurzy tu v NR robí p.Jahnátková a chodí sa už cca o 15tt, ja som začala v 20tt.
ja som s NR nemockou bola spokojná, aj keď som tu pred tým veľmi stresovala, že ako to tam bude 😀
potrebuješ, tak ako písala nelinka0401. ešte určite potrebuješ podložku pod seba do postele, to pýtajú ako prvé, vložky - ja odporúčam tie najväčšie aspoň 2balíky, košele 3ks

mimakva
29. okt 2011

Ahojte baby. Idem aj ja prispieť svojou skúsenosťou s pôrodom.
Rodila som 10.10.2011 spontánne s dvoma vyvolávačkami. PA boli celkom v pohode. Rodil ma Lajtman, bol super a cely tím pri pôrode bol super, nemôžem na nich slovo povedať. Pri pôrode bol manžel a môžem odporučiť, bol mi veľká opora, a keď ho lekár videl, tak sa viac staral a vždy mu prišiel povedať čo je nove. Zlatí boli.
Na šestonedelí som mala nadštandartku kde bola len sprcha(ostatne boli obsadene) č. 6, je to v strede chodby pri stoloch, tak som aj na obed mala blízko a hneď som vedela, kedy sa povedal. Izbu si pochvaľujem, lebo keď malinka zaspala, spala som aj ja, a hlavne v noci ma nik nebudil, teda iné miminko, ani svetlo a tak. Čo ma prekvapilo, že manžel nemohol prísť na izbu, že vraj sa to nesmie a viem, že aj iný chodili, tak som bola dosť nahnevaná. Asi som natrafila na blbú sestričku. Sestričky som skoro vôbec nepotrebovala, tak neviem povedať aké boli. Na novorodeneckom boli celkom fajn, až na jednu výhradu, že na tej izbe na začiatku chodby skoro nikdy nikto nebol. Takže keď som niečo potrebovala nevedela som sa tam dozvoniť. A to ma prvý deň poučili, že keby bol s babom problémy, tak rýchlo bežať tam. No keby som mala vážny problém, tak neviem kto by mi pomohol. A ešte jedna výhrada, keď zobrali malinku na nejaké vyšetrenie, tak nikdy nič nepovedali, ako to dopadlo, stále len odpoveď, to sa musíte spýtať lekárky na vizite, a stále som z nich musela ťahať info, aby som sa vôbec niečo dozvedela.
Celkový dojem som však nemala zlý, čo ma prekvapilo, po tých rečiach čo som o Nitre počula.

mitka2007
29. okt 2011

@micicka divne,ze manzel neplatil tych 20 eur a este divnejsie,ze Mlyncek sa chodil vypytovat 😨 ze ako sa mate s malou a tak......

micicka
30. okt 2011

@mitka2007 jedna sestrička ho poslala dolu na pôrodnícky príjem ,aby si šiel po oblečko. ale sestričky na pôrodnej sále sa čudovali, že na čo tam išiel (oblečko by mu asi dali aj hore), že toto je sekcia a tam on byť nemôže, takže nemá za čo platiť!
myslíš, že je divné, že sa bol Mlynček toľko vypytovať? tak on sa vždy len zastavil ako sa mám, aby som veľa pila a išiel. že by som bola na tom tak zle, že sa bál? prekvapilo ma to, že prišiel, ale potom som si povedala, že asi to tak robieva...

zuzka1.
30. okt 2011

kočky vsetky chvaly na Ivetku Tonkovu, podla mna najlepsiu porodnu asistentku minimlane v nitrianskom kraji 😉 , pre mna rovno porodnicka nielen asistentka pretlmocime!
moja mamina ju pravidelne stretava a inak je to kamoska mojej tety-boli kolegyne 😉 nech vie ako krasne na nu spominate a ako vdacne. ona to vie, ale potesi sa. 😵 😵

mitka2007
30. okt 2011

@micicka no,co som pocula a aj zazila tak je odmerany ako hrom a to aj na tych co ho maju vybaveneho po znamosti,preto sa cudujem.a to,ze manzel neplatil sa cudujem tiez,pretoze ja som rodila presne,ako ty,tiez ma odrodili ti isti lekari,ale to je nepodstatne,ide o to,ze moj muz tiez nemohol byt pri porode,takze prisiel za mnou na pooperacku ale tych 20 eur musel zaplatit.tak cele je to divne a tonevidel ani maleho.ale zas tak je pravda,ze ja som musela mat akutnu sekciu,bo sa cely den vomne vrtali,si mysleli ze to po dvoch vyvolavackach pojde a ono to neislo tak preto nestihol maleho. ☹

micicka
30. okt 2011

@mitka2007 to mi je ľúto, že tvoj manžel nebol pri malom. ono asi tam majú trošku bordel a nie každý má tie isté informácie, nomy sme mali asi šťastie. ale aj tak si myslím, že nejakých 20,- je nepodstatných.

naty1987
30. okt 2011

@micicka tie predporodne kurzy si musim nejak vybavit ci to ma tam dr. posle? alebo ako to vlasne je?? ja by som chcela na taky kurz chodit vobec neviem co ma caka

mitka2007
30. okt 2011

@micicka ved jasne,o to nejde.veru bordel 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre