Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

jadinka
13. nov 2013

všetko rekonštruované, izby pekne, čisté, chodby tiež, aj sprchy - žiaden luxus, ale majú nové kachličky..len ma strašne zarazilo, že NIKDE NA CELOM ŠESTONEDELÍ NEBOLO ŽIADNE MYDLO!!!! tak odporúčam zobrať si so sebou...

jadinka
13. nov 2013

@danielle37 všetko rekonštruované, izby pekne, čisté, chodby tiež, aj sprchy - žiaden luxus, ale majú nové kachličky..len ma strašne zarazilo, že NIKDE NA CELOM ŠESTONEDELÍ NEBOLO ŽIADNE MYDLO!!!! tak odporúčam zobrať si so sebou...

havana_frost
13. nov 2013

@domyyy @chrumka123 @barcelona94901 @zuskamagic
Nadštandardná izba sa zajednať nedá ani pri plánovanej sekcii 😒 Ja ju mám budúci utorok a tŕpnem či jedna z tých dvoch izieb bude voľná. Na tejto izbe môže byť partner (resp. jedna osoba, napríklad mama), inak nikto iný - čo mám posledné informácie, takže žiadne návštevy vo veľkom hocikedy.
Ja som chodila k doktorke v inom meste, takže posledný mesiac chodím tu do pôrodnice do rizikovej ambulancie, aj keď riziková nie som (sekcia kvôli veku), ale iná ambulancia tu akosi nie je. Mám však svojho zazmluvneného lekára, tak neviem kam inam by som chodila na kontroly.

luckarisko74
13. nov 2013

@danielle37 ano vsetko je zrekonstruovane , vyzera to celkom v pohode, a strava no ....ja som rodila pre 5 rokmi a teraz a veru nic sa nezmenilo, prvy den sme mali na veceru hrachovu kasu s klobasou 😀 ale ranajky boli fajn cerstve rozky a nieco k tomu 🙂

luckarisko74
13. nov 2013

@havana_frost pokial ja viem nadstandardne izby su tam 4 , ale mas pravdu je to o nahode ci su volne zajednat sa nedaju
v tej najdrahsej moze byt vo dne v noci niekto s tebou, a v tych ostatnych len navstevy, cca do 20 00 vecer aspon tak to bolo ked som tam bola ja

havana_frost
13. nov 2013

@luckarisko74 Áno ďakujem za info, mám tam práve aj kamošku, tá mi hovorila že ich je tam viacero, asi ma zmiatlo že sú dva typy - s oteckom a sólo 🙂

danielle37
14. nov 2013

ahojte, v správach hlásili odvolanie za bielenie v dokumentácii.... to čo už sa deje..... neskutočné.......

hrustik1
15. nov 2013

No mamicky a tehulky, pridavam svoju cerstvu skusenost z nitrianskej porodnice. Prva dcerka sa mi narodila v porodnici v Handlovej, i preto som sa pobytu v nitr. porodnici dost bala ☹ Citala som hodne negativnych recenzii a skusenosti a musim povedat, ze moje obavy sa nenaplnili a ja som bola na 110% spokojna s nasim pobytom v porodnici. Mali sme nadstandartnu izbu c.19, oddelenie je pekne zrekonstruovane, wc-ka i sprchy ciste a udrziavane, sestricky i lekari zo sestonedelia i novorodeneckeho boli velmi mili a ustretovi a snazili sa pomahat vo vsetkych ohladoch. Naozaj som bola velmi spokojna od samotneho prijatia do porodnice az do prepustenia s miminkom v naruci. ROdila som v noci a na porodnej sale som mala velmi mile 2 porodne asistentky, ktore mi pomahali a povzbudzovali ma. A velmi ma potesil fakt, ze manzel mohol byt celu dobu pri mne - ziadne cakanie niekde na chodbe alebo vzdycharni - pekne bol pocas celeho porodu so mnou ( cely porod od prijatia po narodenia drobca trval necelu 1,5hodinku 🙂 Odrodil ma dr. Brestansky, ktory bol velmi zlaty a samozrejme si neodpustil nejake tie vtipy a zarty na odlahcenie situacie 🙂
Po tejto mojej skusenosti mozem nitriansku porodnicu len odporucit - a ak sa rozhodneme v dohladnej dobe pre dietatko c.3 🙂 urcite pojdem rodit do Nitry.

hrustik1
15. nov 2013

@havana_frost ak mozem poradit, tak nadstandartku izbu c.1 a 19 treba z daleka obchadzat ☹ Ja som bola na 19 a bola to katastrofa. Hned vedla je vytah i dvere von na chodbu. Cely den tam trieskali tymi dverami az mi maly nadskakoval v postielke a bol tam hrozny prievan. Ta 19 izba je vraj i najchladnejsou izbou na celom oddeleni a ked vonku fukalo, normalne som citilo ako taha pod oknom.... Pani co bola na izbe c.1 hovorila presne to iste - ze ju velmi rusil ten hluk z triekania dveri a vytahu.
Ok vyhodou je, ze mas vlastne toalety a sprchu a navstevy mozu chodit kedykolvek, ale neviem ci mi tento komfort stal za 25€/ den ☹ Je smutne, ze taketo izby nazvu nadstandartnymi, ked tam mamicka/ rodicka nema pocas dna chvilku kludu ☹
Inak som bola s pobytom v porodnici maximalne spokojna, len ta izba trochu pokazila dojem z celho pobytu ☹

luckarisko74
15. nov 2013

@hrustik1 ja som bola na izbe c. 1 a ziadny problem som nemala, bolo tam teplo, sama som si regulovala, a ja som teda ten vytah a trieskanie dveri nepocula. na 1 nie je wc, len sprcha a stala 20 euro/den. ale mas pravdu lepsie izby su tie hned pri jedalni, v strede chodby 🙂

mimzy123
18. nov 2013

ja som namala nadstandartku a bola som spokojna, hoci spokojnejsia pri spontannom porode, cisarsky to je des ☹ .

martina05
18. nov 2013

Ja som bola na nadštandardnej aj na tej na konci chodby s WC a sprchou /tuším 18tka/ a aj na tej hneď pri jedálni, kde je aj ten kvázi kuchynský pult /tuším 19tka/ a bola som na oboch maximálne spokojná....

hrustik1
18. nov 2013

@martina05
@mimzy123 ja nehovorim, ze som bola nespokojna 🙂 Mala som sukromie, muz s dcerkou mohli kedykolvek prist, mala som vlastne wc a sprchu 🙂 Ale to trieskanie dveri mi naozaj velmi vadilo ☹ Este i ten vytah som predychala, ale tie dvere ma pocas dna vytacali do nepricetnosti ☹

martina05
18. nov 2013

@hrustik1 ja som nič také nevnímala...Tá úplne zadná izba sa mi páčila dokonca ešte viac ako tá hneď pri jedálni - najdrahší nadštandard...Mala som tam pocit, že sa stále okolo niekto premáva, tam vzadu som mala pocit kľudu... No možno to závisí od okolností...

malinovka333
19. nov 2013

@havana_frost sekcia koli veku?to som este nepocula,

chrumka123
20. nov 2013

Ahojte zienky, ja sa teda chcem opytat... riesite tu nadstandartne izby. A ako to vyzera na tych klasickych? Kolko je tam zien na izbe? Funguje v porodnici rooming, teda aj v klasickych izbach? A su na odd. rozdelene romky od bielych? (nie som rasistka, ale zaujima ma to 😉 )
Dakujem za kazde info.

luckarisko74
20. nov 2013

@chrumka123 na normalnych izbach su dve mamicky, jedine ze by bol velmi velky natresk, moze sa stat ze aj tri, ale to naozaj vynimocne, su tam dve postele, skrina, prebalovaci pult taky, umyvadlo, a tie prenosne "postielky", cize babatko mas pri sebe zachvilu po porode (normalnom) .myslim ze su sestricky velmi ochotne v tomto a snazia sa dat romky k romkam,

chrumka123
20. nov 2013

@luckarisko74 dakujem pekne za odpoved. To som teda prekvapena. Obe deti som totiz rodila v presovskej porodnici a tam sme veru boli na izbe 4, alebo 5 a babatko sme mali pri sebe, na tych prenosnych postielkach, ktore spominas, o 19tej si babatka bravali sestricky k sebe a nosili nam ich o 5hod rano na kojenie a potom po velkej vizite nam ich priniesli na cely den... v pravom kridle nemocnice boli romky a v lavom biele.. Tak toto je uz iny luxus, ze dve na izbe 😎 Ozaj, a babatka teda nechavaju maminam aj cez noc?

moon1979
20. nov 2013

@chrumka123 5 mamičiek a 5 bábatiek v jednej jedinej miestnosti? márnosť šedivá ... prepáč za prirovnanie, ale aj kravy v kravíne majú viacej životného priestoru ... otras v niektorých nemocniciach fakt ...

luckarisko74
20. nov 2013

ano , napriklad porodis , zoberu ho, ty si este 2 hodky tam na pozorovani, potom ta odnesu na izbu, tam ti potom donesu male a vlastne odvtedy je babo uz stale s tebou, ak su neni ziadne komplikacie,

chrumka123
20. nov 2013

@moon1979 veru, niekedy to bolo celkom zaujimave 😀 , ale dalo sa to vydrzat, hlavne ak ostatne babatka plakali tichsie ako to moje 😀

@luckarisko74 super, toto ma velmi potesilo 🙂 tuto v nr je to ovela lepsie premyslene a zariadene 🙂 vdaka za info 😵

ifkael
30. nov 2013

Neviete ako zistim,aky lekar ma dnes sluzbu?

valdemosa
30. nov 2013

@ifkael Mlynček, aspoň večer tu ešte bol.

ifkael
30. nov 2013

@valdemosa dakujem... Potrebovala by som mojho Ravingera :/ snad vydrzime ho nepotrebovat do pondelka- to uz bude u seba v ambulancii

carie32
10. dec 2013

Ahojte, idem rodiť do nitry a chcela by som sa spýtať ako je to s podávaním rajskeho plynu počas pôrodu. To si treba dopredu zajednat a zaplatiť? Nemáte skúsenosť?

evinka1989
10. dec 2013

ahojte ja by som sa tiež chcela informovat či podavaju epiduralku v nitre ? Dakujem vopred 🙂

zuzuk22
11. dec 2013

@luckarisko74 ja mam termín 27.12 a neviem ci do nr alebo lv mam ísť . Neviem sa rozhodnúť . A dnes mi uz dr maňova povedala na kontrole ze som na prst otvorená a krcok stiahnutý a ze to dobre vyzera 🙂

luckarisko74
11. dec 2013

@evinka1989 nepodavaju, zevraj ju nema kto pichat. kedze nemaju dost anesteziologov 😒
@zuzuk22 ja som za Nitru 😉 nemam ziadnu zlu skusenost, ani kamosky, susedy,...co rodili v Nitre sa nestazovali, ale to je samozrejme na tebe 🙂
ale chodis asi na rizikovku do Nitry, ked spominas Manovu,

zuzuk22
11. dec 2013

@luckarisko74 nie ona je moja dr normálne . Vo vrabloch k nej chodím 🙂

luckarisko74
11. dec 2013

@zuzuk22 aha , to som ani nevedela ze ona ma ordinaciu 🙂 to kedy stiha ked je stale v nemocnici 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre