Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

bambulka1010
9. máj 2012

@mariynka No ďalšie veru neviem. nepoznám ich. Ani som nestihla vlastne zistiť kto všetko tam robí. Ale ony sú odborníci všetci, ja si myslím, že kľudne to môžeš nechať na náhodu a určite budeš spokojná.

naty1987
9. máj 2012

@mariynka urcite bude o teba dobre postarane co som pocula cisarkse robia dobre aj dr. su ludsky vsetko vysvetlia a este sa pridu aj opytat na druhy den ako sa mas aj sestricky pomozu ked je treba pri normalnom porode ti pomahaju ako to len ide 😉
@katka143 no 3D sono ma moj gayndos v ordinacii tak neviem ci to v nitre robia ale do hlohovca baby tusim chodili kde im dali aj cd aj fotky

jasmi289
9. máj 2012

@katka143 ja som bola tu v NR na sone,je to aj 4D sono,na Chrenovej v Medicínskom centre a max. sme boli spokojní....mala som v brušku moc aktívne dieťa,dostala som vyše 15 fotiek + Cd a kázala mi prísť aj druhý krát,že bude niečo lepšie vidieť potom a dostala som ďalšie fotky aj Cd zas a to nezobrala ani euro....Ak sa dobre pamätám tak 45 euro a bola som až 2 krát.....robí to pani Švecová.

katka143
10. máj 2012

@jasmi289 to je ta klinika procare?tam to robia?

katulinr
11. máj 2012

Ahojte, mam na Vas dve otazocky. Mam naplanovanu sekciu na koniec maja, ale co ak to pride na mna skor? Tiez mi spravia sekciu?Zvazujem zaplatit si nadstandardnu izbu, avsak sestra ma odradza, ze ked budem po sekcii, tak aj tak sa 3 dni ani nepohnem z izby(cize nevyuzijem ani WC ani sprchu). Je to tak, ze kym vstanem bude to trvat az 3 dni? Vopred vdaka... 😀
3D/4D sono robia v PROCARE 😅

poisonblu
11. máj 2012

@katulinr no ale ved nejde len o to, ci budes mat vlastne wc a sprchu..ale aj o to, ze budes mat klud ked tam budes sama, moze tam byt s tebou manzel atd....ja budem tiez chciet vip izbu ked pojdem do porodnice..ak teda budu mat volnu

bambulka1010
11. máj 2012

@katulinr neboj sa sekciu ti spravia. Ja som tiež uvažovala nad tou nadštandarnou izbou, ale potom som to nechala tak. A to len kvôli tomu, že ako prvorodička som nemala veľa skúseností a dobre mi padlo keď sme boli dve na izbe 🙂 a som sa mala s kým porozprávať a tá druhá bola druhorodička a vedela toho veľa, tak mi vedela aj poradiť. Tak som sa mala fajn. Je to tak ale že to samostatné WC by bodlo a aj sprcha. Ale aj tak si nemôžem na nič sťažovať. Bolo tam super, sestričky boli fantastické.

fide
11. máj 2012

@katulinr ahoj aj ja z vlastnej skusenosti ti poviem ze sa po SC dlho nepostavis...a ako ti tu aj koleginky vravia, mnohokrat dobra rada nad zlato....teda dve na izbe nie je az take strasne a pomoze to prave pri tom sprchovani ze sa mozete prestriedat a postrazit si babatka ked uz ih mate pri sebe a mozete chodit ..a este ak ta druha nerodi SC tak je shopnejsia a vedela by ti aj pomoct ....a tie peniazky za ten nadstandart si mozes uzit po case s rodinkou alebo kupit nieco pre drobca......ja idem do nr na druhu sc a nebudem brat nadstandard......

malinovka333
13. máj 2012

@lenok
@mariynka dr. Urban tam ešte je a je super ja som ho mala pri porode a nemozem sa na nic stazovat, nechaj to na nahodu a nebudes sa tolko stresovat 😉

katulinr
13. máj 2012

Baby mozem mat este jednu otazocku? Na sekciu sa oplati si dohodnut doktora, ci nie? Podla ma netreba, ale kazdy na mna kuka jak na blazna,,,, 😝

danka483
14. máj 2012

@katulinr nie netreba, tam je jedno všetci sú v pohode 😉

vcielkamaja
14. máj 2012

ak mozem prispiet...som v 26 tyzdni a v nemocnici v NR som si uz stihla 2 krat polezat. 1.krat som mala nadstandardnu izbu a druhy krat uz normalnu izbu, a uz teraz tvrdim, ze nadstandardnu by som nechcela ani keby o polovicu znizili cenu. citila som sa tam ako na samotke. v tej druhej izbe som mala spoluleziacu, druhorodicku, vela mi poradila, mala som sa s kym rozpravat. ako tu uz bolo napisane...dobra rada nad zlato
personal mily, od sestriciek po doktorov, vzdy som ich "prekvapila" v noci a spravali sa ku mne naozaj skvele. porodnika si zazmluvnovat nebudem, osobne nemam obavy ani z jedneho doktora...alebo som na nich uz zvyknuta 🙂

anulienka_nr
14. máj 2012

@katulinr ahoj, môžem sa spýtať akú máš indikáciu na sekciu, ja mám zatiaľ len vekovú a neviem sa rozhodnúť ako mám ísť rodiť?

katulinr
14. máj 2012

@anulienka_nr - poslala som ti IP 🙂 😎

sea23
4. jún 2012

ahoj,rodila som v july 2011, doktor Urban,pohoda,doktor fajn,porodne asistentky tiez,ale na oddeleni katastrofa....priprav si pevne nervy,bo kazda sestricka ti povie nieco ine,takze ked nemas ziadne skusenosti,urobia s teba za den blba...na druhej str,sestricky pre mamicky su dobre,mile,na roozdiel od detskych...tak drzim palce🙂

misinn
12. jún 2012

ahojte, chcela by som sa vas opýtať, tie ktore rodili cisarskym, ci po nom daju aj nejake lieky proti bolesti? 🙂 🙂 a ako to je pri cisarskom, mate aj nieco oblecene? lebo ja si to vobec neviem predstavit 😒

mariynka
12. jún 2012

@naty1987 ahoj a co vsetko potrebujem do porodnice pre seba a co pre drobca?dakujem 🙂

mariynka
12. jún 2012

maminky, este to som chcela, ze ci vam po prezreti babatka - babatko prilozia k prsniku?alebo nie? a kedy vam babo dali uz nastalo? 🙂

nitrankanr
12. jún 2012

@mariynka cca po 5 minutach od porodu ti ho donesu ukazat, na izbu ti ho donesu po 6 hodinach uz nastalo, ak to je prirodzeny porod. Tam ta o vsetkom sestricka pouci

malinovka333
12. jún 2012

@mariynka podla toho ako rodis, ja som rodila normalne a priniesli mi ho prilozit na chvilu, maly sa narodil navecer a rano o piatej mi ho priniesli a mala som ho už na stalo, pre drobca potrebujes len plienky asi 30ks, vlhcene servitky,tensiu deku, ciapocku, rukavicky

nitrankanr
12. jún 2012

@mariynka nechodis na cvicenie p. Jahnatkovej? Ona dava zoznam. Plienky, vlhcene obrusky, ciapocka, rukavicky.
Pre teba, nocne kosele 2, vlozky 2 baliky, nohavicky-sietkovane, toaletne veci, vodu, papuce, ponozky........

nitrankanr
12. jún 2012

@misinn po CR ak je spinal sa odporuca pit colu

zeta
12. jún 2012

@misinn ahoj, hej po cisarskom davaju infuzky a do nich pridavaju aj proti bolesti. Potom Ti ale povedia, ze to bude pomaly stracat ucinok a ked budes citit bolest povies, a znovu Ti nieco daju 🙂. No a s tym oblecenim - viem ze ma navliekli do takej zelenej kosele (vpredu v celosti, vzadu snurky) ale nepamatam sa presne - tusim mi ju dali dole predtym ako mi isli pichnut spinalku 😝

misinn
12. jún 2012

@nitrankanr preco colu?

mariynka
12. jún 2012

@malinovka333
@nitrankanr dakujem vam kocky, hej, chystam sa na cvicenie 😉 🙂 a pred porodom si porodnicu ist kuk nemozeme? 😅 😉

misinn
12. jún 2012

@zeta ahoj, dakujem 🙂 tak potom sa ten cisarsky da celkom zvladnut ked davaju aj proti bolesti nie? 🙂 a ako casto chodili sestricky pozerat na izbu kde sa lezi 24hod. maminky? a malinkeho mi ako casto prinesu?
tak vlastne na sale si uz potom lezala naha vsak? 🙂

nitrankanr
12. jún 2012

@mariynka je tam aj exkerzia na do porodnice

nitrankanr
12. jún 2012

@misinn neviem presne, ale hovorila mi to kamaratka, ze jej ju kazal kupit lekar. Pri spinala klesa tlak, asi preto

misinn
12. jún 2012

@nitrankanr aha tak dobre teda donesiem si aj colu...

mariynka
12. jún 2012

@nitrankanr a kolko ten kurz trva? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre