Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

popinsonova
7. jún 2013

Ahojte, musím reagovat na tvoj príspevok gabinecka...je to dost zavádzajúce, čo píšeš...ked si rodila 8:28 a dietatko si videla až večer, musel byt na to určite vážny dôvod...mohla by si tým, čo sa o to dieta starali, kým ty si bola ako zdochlinka trochu viac vdačná...aj za to, až tam teda ten problém bol a dieta sa napríklad kriesilo...alebo absolvovalo množstvo vyšetrení a odberov krvi, že všetko dobre dopadlo a mohla si ho večer vidiet...
a ešte...každé dieta po pôrode schudne, ale ty to podávaš tak...že vyslabená a schudnutá...bože, prečo tak zavádzaš?

bosacka
7. jún 2013

@popinsonova @gabinecka_
ja som v NR rodila v 2011, ale suhlasim s tym, co napisala gabinecka o pristupe novorodeneckych sestriciek ku kojeniu. mna vtedy zachranila knizocka od zdruzenia laktacnych poradkyn, ktoru urcite sestricky ani neotvorili, napriek tomu, ze ich tam maju... kazda hovorila nieco ine... 🙄 odvtedy kazdej tehotnej vravim, nech si zoberie do porodnice tel. cislo na laktacnu poradkynu - pre istotu 😒
...a este k tej "zdochlinke" - teraz som mala opat sekciu, ale dieta som mala pri sebe uz po prvej hodine po porode... sice s prestavkami (vysetrenia a prva noc), ale vacsinu casu. je pravda ze som si ju pytala, aj chodili sestricky ze ci sme ok, ale slo to. a rovnako som sa nehybala, mala som infuzie a vsetko

aja143
8. jún 2013

moja malá sa narodila sekciou ráno o 8:08 a keďže v ten deň mali veľmi veľa pôrodov aj sekcií, malú som 1x videla až večer po ôsmej. a to som už od jedenástej ležala na klasickej izbe na šestonedelí a ani malá ani ja sme žiadne komplikácie nemali. a podpora dojčenia - 0 bodov. každá sestrička povie niečo iné , malú mi nosili "nakŕmenú" sladkou vodou, tak spala a nevedela sa prisať. doma sme sa "zohrali" a malá bola kojená 12 mesiacov až kým sa sama neodstavila.

gabinecka_
8. jún 2013

@popinsonova ahoj, no napísala so to akoby si tam bola ty a nie ja.. žiadne komplikácie po sekcii som nemala, tiež som bola už okolo 11:00 na normálnej izbe bola som na tom tak ako ostatné maminy po sekcii. Aj mojej susedke priniesli bábätko až večer.
Nikto ma neinformoval že by malá mala nejaké problémy, že by ju museli kriesiť, alebo niečo podobné - ak by také niečo nastalo, tak je lekár povinný ma o tom ako matku informovať a nepísala by som o tom, že mi ju neskoro priniesli.. Čiže netreba prifarbovať. Nikto mi žiaden dôvod prečo mi nenesú malú nepovedal, vždy keď prišla sestrička tak som sa pýtala kedy prinesú malú, nevedela mi povedať.. No a prečo mi to tak vadilo? Pretože aj málo vzdelaná osoba vie, ako veľmi je dôležité aby sa dieťa prikladalo čo najskôr k prsníku a hlavne teda po sekcii, kde celý proces laktácie nabieha trošku neskôr.
A o tej vďačnosti, je to ich robota že sa starajú, nie je to nič neštandardné alebo nadštandardné, som im za to vďačná tak isto ako sú mne ľudia vďační za to keď si robím svoju robotu. Vždy som za všetko slušne poďakovala a bola som tak ako ku každému slušná.

Samozrejme viem, že takmer každé dieťa po pôrode schudne, ale umelé mlieko sa isto za normálnych okolností nedáva pred tretím dňom a mojej malej ho pediater musel dať, nakoľko zvážil, že schudla príliš veľa. Viem sama najlepšie v akom stave bola a úplne súhlasím s tým čo napísali baby po mne..
Isto by som sem napísala niečo pozitívne aj o novorodeneckom oddelení tak ako o šestonedelí alebo pôrodnici keby som mohla, ale žiaľ titul baby friendly hospital.. to sa musel asi niekto pomýliť..

popinsonova
8. jún 2013

bola som tam aj ja a bola som veľmi spokojná...preto sa tam určite vrátim...len sa čudujem prečo sa chceš aj ty, ked si tak " pozitívne" naladená...fakt sa čudujem

gabinecka_
9. jún 2013

@popinsonova ide o to, že tu ľudia vyjadrujú svoje názory a nie všetci ich máme rovnaké. Bodaj by ich všetci mali iba pozitívne 🙂
Vrátim sa pretože to mám pár metrov od domu, so sekciou a so šestonedelím som bola veľmi spokojná, a HLAVNE mám doma maličkú dcérku, ktorú chcem vidieť každý deň, ak to bude možné a poučená o situácii na novorodeneckom sa proste zariadim po svojom..

barcelona94901
11. jún 2013

baby aké máte skusenosti s Uharčekom ?

barcelona94901
11. jún 2013

@didija ☹ uprimnu sustrasť ☹ moja spolužiačka mala podobnu skusenosť ☹

gabinecka_
11. jún 2013

@barcelona94901 mne robil sekciu, bez komplikácií, každý deň sa prišiel pozrieť či som ok, bola som spokojná, mala som ho zaplateného.

barcelona94901
11. jún 2013

@gabinecka_ ja som myslela ako gynekolog,pretože moj už nie je,tak rozmýšľam či Uharčeka ,našla som tu iba príspevky ked bol primárom,celkom slušne sa vyjadrovali,len rada by som vedela ako to u neho chodí

moon1979
11. jún 2013

baby, gynekologia má kolko VIPiek?

gabinecka_
11. jún 2013

@barcelona94901 gynekológa mám Dr. Oberta a som veeeeeeľmi spokojná.

barcelona94901
11. jún 2013

@gabinecka_ k nemu mi chodí známa,je veľmi spokojná,ale aj iné známe ho chválili,ale som počula,že už neberie

gabinecka_
11. jún 2013

@barcelona94901 no to môže byť pravda..

donna11
11. jún 2013

ahojte, chcem sa spytat, ci nahodou nemate niektora skusenost s dr. ravingerom??

nelinka0401
11. jún 2013

@donna11 ja som ho mal pri pôrode pred 6 rokmi a bol super 🙂

donna11
11. jún 2013

@nelinka0401 ahoj, dakujem..ja som k nemu len nedavno prestupila a zistujem, ci este vobec rodi, lebo nik o nom nepise..viem, ze robi koopec operacii aj cisarske, ale ci aj klasicke porody..

slavkav
11. jún 2013

@donna11 myslim,ze rodi.aspon v januari tusim odrodil nejake baby a dost si ho aj pochvalovali

bambulienka_
11. jún 2013

uharček už v nitre nerobí, odišiel z nemocnice

miska01nr
12. jún 2013

poznate niektora v Nitre na gynekologicko -porodnickom oddeleni Dr.Máňovú.k nej idem 21.06 na amniocentezu .Dakujem

slavkav
12. jún 2013

@miska01nr mila a prijemna dr.

26lenka6
12. jún 2013

Baby, po akom čase po pôrode (nie cisárskom) donesú bábätká maminám na izbu už na stálo? Ďakujem 😎

miska01nr
12. jún 2013

@slavkav mne sa tiež tak javila,len neviem aké ma skúsenosti na tu amniocentezu,nakoľko sa mi zdá veľmi mladucka🙂 nevravim nic zle, len mam oprávnený strach.mate s ňou aj nejakú skúsenosť?dakujem pekne

bambulienka_
12. jún 2013

bábätká sa musia vyhriať asi na dve hodiny a potom ich okúpu a znova cca dve hodky sa vyhrievajú, tak za štyri hodiny ho máš u seba na stálo, ked sa nič nekomplikuje a ty si tiež presunutá z pôrodnej sály na izbu

peta268
12. jún 2013

@miska01nr velmi mila a prijemna

miska01nr
12. jún 2013

@peta268 a kde ste s ňou mali skúsenosť ? Pri pôrode,alebo Vám robila amnio? @slavkav

peta268
12. jún 2013

@miska01nr v rizikovej poradni som sa s nou parkrat stretla

bambulienka_
12. jún 2013

máňová je mladá, ale veľmi šikovná doktorka, môžeš byť kľudná. ale aj ked sa bojíš, máš nejakú inú možnosť? môžeš si vybrať niekoho iného?

miska01nr
12. jún 2013

Tam asi nejde ani o to ze kto to bude robiť ,ale ako to dopadne... ☹

slavkav
12. jún 2013

@miska01nr ja na oddelenie, ked som lezala pred porodom. parkrat mi robila sono. pokial viem robieva aj sekcie a tak ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre