Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

danuska2568
3. mar 2012

@lusylienka volaktori tam boli dobry aj sestricky aj doktori ale viac sa tam naslo ktory vobec neboli ochotny no mne sa tam nelubilo

danuska2568
3. mar 2012

@nera123 pri cisarskom reye nebude moc bit manzel ale kebi ste rodili prirozdenym porodom tak bi mohol bit ale inka nemoze byt

nana80
3. mar 2012

@marhulka13 ahoj a šalko je izbovy lekar len na 6 nedeli? alebo aj na gynekolodii?

marhulka13
4. mar 2012

@nana80 to neviem, ked som lezala na gynekologii, tak mi bol izbovy Urban. hore zase Šalko. ale myslim, ze pendluju medzi oboma poschodiami

nana80
4. mar 2012

@marhulka13 no zbohom Urbanovi vdačim zato že si idem poležať do nemocnice aj ked sa citim dobre.. ☹

marhulka13
4. mar 2012

@nana80 a preco?? mna drzal na gynde asi tyzden, lebo som mala take krvne podliatiny na nohach, nic sa s tym nerobilo, az napokon profesor pri vizite sa opytal, ze co tam robim, ze to patri na kozne, no ze ma pred odchodom este prehliadne. a vtedy zistil, ze mi hrozi potrtat v 22 tt. takze som si tam polezala dalsi mesiac s lezanim na netopiera a az do porodu som mala povolene vychadzky 1 hodinu denne. ja inak mam gynekologa v galante, len byvam v nitre, tak som tam aj napokon rodila, lebo do galanty by som nestihla 😀

nana80
4. mar 2012

@marhulka13 no pri mne sa traja doktori zhodli že pojdem rodiť dvojičky cisarskym a pán doktor Urban zahlasil že prečo? ved čo nezvladnete porodit normalne? pekne si tu poležite a rozhodneme že čo s vami .ja mam len strasne opuchnute nohy a nevladzem chodit.ale kedze mam rodit prirodzene tak by som na porod radsej počkala doma v klude a nie v nemocnici kde mam len zle spomienky 😢

marhulka13
5. mar 2012

@nana80 to ti verim, ved v nemocnici to je otras. ja som tam bola skor mesiac a schudla dve kila, miesto toho, aby som priberala ako tehotna. mala som stastie, ze potom mali naval pacientova tak ma prepustili a keby daco, ze nech dobehnem, co mi bolo jasne. doma je to ine aj ta psychika inak funguje

nana80
5. mar 2012

@marhulka13 presne

rekisa
5. mar 2012

@kika1111
ahoj,solux nieje horské slnko,Solux je lampa s infračerveným žiarením,ktoré vydáva teplo a tým sa majú vyhrievať prsia,keď sú zdurené a bolestivé,aby sa lepšie spustila laktácia,používa sa to aj pri nahrievaní ucha,prínosných dutín-keď nie je zápal!!!Treba si chrániť oči.
Horské slnko je ultrafialové žiarenie,ktoré sa používa na dezinfekciu izby,alebo na opaľovanie-ale pozor pri opaľovaní...
len toľko,pekný deň.

kika1111
5. mar 2012

@rekisa dakujem za vysvetlenie, pekný dník 🙂

nelinka0401
6. mar 2012

@marhulka13 jééj aj ja mám len dobré skúsenosti s dr.šalkom.ja som k nemu chodila aj na sono..fakt milý doktor.aj ma priímal aj prepúšťal.a vždy ked mal službu prišiel za mnou aj ked šiel po chodbe vždy na mňa zakričal,porozprával sa,posrandoval 🙂 na malého sa chodil často pýtať

nelinka0401
6. mar 2012

@nana80 šalko je aj na gynekologii aj 6tonedelí.mňa prijímal na gynekologii a mala som ho aj po pôrode 😉

marhulka13
6. mar 2012

@nelinka0401 hej, on je uzasny, skoda, ze nema svoju ambulanciu v nitre, hned by som k nemu presla. ja som mu vravela dr. house, mne sa nanho podobal 😀 takto by sa mali spravat vsetci lekari ako sa sprava on

nelinka0401
6. mar 2012

@marhulka13 tak to by nás bolo viac asi ,čo by k nemu prešli 🙂 perfektný,doktor

vcielkamaja
7. mar 2012

ahojte, chcem sa vas spytat, ci do nitrianskej porodnice treba aj prebalovacie podlozky a gynekologicke vlozky po porode, ze ci to daju oni alebo si to mam priniest ja. a este, co treba priniest pre babatko? a co sa tyka dr.Salka, naozaj je ako dr.House 😀

nelinka0401
7. mar 2012

@vcielkamaja tie podložky budeš potrebovať do poslete pre seba aj vložky.pre bábätko -plienky,dudlík,vlhčené servítky.ostatné dajú v nemocnici.a podla počasia ked pôjdeš domov si nakážeš,čo priniesť pre bábätko.dr.šalko je super doktor 😉

vcielkamaja
7. mar 2012

@nelinka0401 dakujem. a oblecenie pre babatko do porodky nie je treba ziadne? okrem dna, ked budeme odchadzat domov, to viem, ze mi manzel prinese az potom...

nelinka0401
7. mar 2012

@vcielkamaja ja som rodila v septembri a brala som malému čiapočku,rukavičky.ale to už bolo chladnejšie a kázali mi aj dečku.ale v auguste bude hádam ešte teplo 😉 ale rukavičky som mu dávala aby si nechtíkmi nepoškriabal tváričku

malinovka333
8. mar 2012

@vcielkamaja pre babo staci ciapocka, rukavicky a tensia deka ostatne ti daju

naty1987
8. mar 2012

baby ked idem rodit do nr nemocnice a nechodim na prepdorodny kurz ale priatela chcem mat pri sebe pri porode musi on nieco absolvovat nejaky kurz ci nieco??? ci netreba a moze tam byt som mnou???ako je to????

alexandrag1
8. mar 2012

@naty1987 ahoj,nie nemusi priatel nic absolvovat,len si na prijme zaplati poplatok že bude pri porode a to je vsetko🙂

naty1987
8. mar 2012

@alexandrag1 dakujem 🙂 ja som si aj myslela ze nebude nic treba

nc
10. mar 2012

ahojte baby ja mam termin 1.4. a chcem sa spytat ci mala niektora z vas zaplateneho Dr. oberta pri porode? alebo viete mi niekto poskytnut referencie nanho. Dakujem vam velmi pekne

lenuska20
10. mar 2012

@nc Dr, Obert je naozaj velmi dobrý lekár a odborník, ja som ho síce zaplateného nemala, ale je to môj lekár a so starostlivosťou so bola a aj som velmi spokojná

boska79
10. mar 2012

Dr. Obert super, mna odrodil teraz pri poslednom synovi. Aj sme posrandovali za tych par minut co trval porod 😀

a celkovo vsetci doktori - nemozem nic zle povedat.. akurat jedna- dve sestricky na sestonedeli, neboli dva-krat prijemne.. ale tak asi ako v robote...nie vzdy ma clovek prijemny den.. i ked robia peknu robotu s detickami by prijemnejsie mohli byt...

Nebojte sa rodit v Nitre, uplne v pohode. Akurat s tymi navstevmi by mohli nieco urobit...aby som ukazovala muzovi maleho len cez okno, tak to uz je ine kafe... pripadala som si ako v tabore, ze zakazali nieco a muselo sa dodrziavat..ked nie tak tam kricala po mne sestricka.. toto asi jedine, co by mohli neako domysliet...

ked bola VIP pacientka so mnou na izbe pri druhom synovi tak za tou mohol chodit muz na izbu... takze ked sa da, tak vsetko sa chce...

nc
10. mar 2012

ahoj a nevies nahodou ci sa da zajednat?

boska79
10. mar 2012

a uplne najlepsia sestricka aku som kedy zazila, bola pri porode...taka mladsia, stihla, rysave dlhsie vlasy..... Doteraz na nu spominam, ze takeho mileho cloveka som este nestretla, nieto este sestricku... zabudla som priezvisko.

mitka2007
14. mar 2012

@boska79 to sa zvycajne stane,ked stretnes takeho mileho cloveka 😀

gyures001
14. mar 2012

hi baby,
ja som manzel ktory bol pri porode. Mali sme vybaveneho primara na porod, inac by sme isli do Novych Zamkov. Dr. Uharcek je velmi prijemny clovek, necital som cele vlakno len par poslednych stran a preto som sa rozhodol ze napisem sem.
Manzelka mala naplanovany cisarsky. Ja som bol s nou uz na predoperacnej izbe od 7:00 az do 9;00 kedy ju zobrali na salu. Chlapceka som videl hned po vysetreni asi o 9:20 a mohol som spravit pekne fotky asi 5-6 minut po porode ked este nebol zabaleny. Ked manzelku zasili tak este raz jej priniesli maleho ukazat na salu a potom ju preniesli na poperacnu izbu kde sme boli spolu asi do 12:00. Hlavna sestra na porodnej sale ma este zavolala na 16:00 , ze vtedy prinesu maleho a mozeme este byt spolu traja a mozem spravit fotky maleho s maminou a aj so mno.
Po prelozeni manzelky na oddelenie som uz mohol vidiet maleho len cez sklo a navsteva len na chodbe kde nie je klud ,plno ludi a stale su tam aj nasi c........ spoluobcania.

takze mi sme boli spokojmi, aj s personalom akurat na jednu starsiu sestru, ktora bola velmi neprijemna.
Nechcel som tu reklamovat len opisat ze ako sme to mali my

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre